Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 5 prej 5
 1. #1
  Larguar Maska e Noellag
  Anėtarėsuar
  23-09-2009
  Vendndodhja
  Ne zemrat tuaja
  Postime
  2,593
  Faleminderit
  0
  32 falenderime nė 26 postime

  Ankese per moderatoren Dar di

  http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=138642

  Ne demokraci, ekziston nje rregull primar : Liria e shprehjes

  Ne fakt, nuk ka se si te dale para forumit kur une kisha aktivizuar opsionin personal {fshehe moshen dhe ditelindjen} dhe duke qene qe anetaret nuk dinin asgje e kam hapur dhe i kam dhene ngjyre humori. Nuk ka asgje te keqe, mjafton te jete brenda qellimit te temes.
  Qe kur ditelindja ime qenka shfaqje ne publik dhe qe kur i mohohet e drejta e tjetrit per te hapur temen e ditelindjes per veten per tia bere te ditur anetareve ne rubriken e caktuar ? Qe kur moderatorja ne fjale interesohet kaq shume per respektin e anetareve dhe te veje ne dyshim ? A eshte kjo personale ?

  Nuk ka ligj ne bote qe ndalon lirine e shprehjes . Historia ka treguar se perpjekja per te demtuar njeriun qe vleresohet nga te tjeret, do fitoje me shume respekt .. Nese ti shqetesohet kaq shume per kete, atehere do beje mire te leje postin e moderatores , dhe ta marre dikush qe di te veproje me arsyetim dhe pjekuri

  Sa per respektin e anetareve , sado te mundohesh nuk i ndalon dot, respektin e kam fituar sepse me njohin me mire se c'kujton ti

  Do perballem me moderatoret sa here qe abuzohet me personin tim ne menyre te padrejte, s'do ta pranoj kurrsesi . Mes meje dhe teje ekizston nje konflikt i vjeter, dhe s'do te lejoj te me cenosh me postin qe te kane dhene.
  .Dua te bej nje ankese per moderatoren Dar di. Kjo moderatore po perdor postin per arsye personale
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Noellag : 18-09-2011 mė 12:11
  Larguar

  Duhet te perjetosh shume qe te behesh njeri

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Dar_di
  Anėtarėsuar
  16-08-2008
  Vendndodhja
  Dardani e lashtė (Oeneum), aty ku ajri i freskėt mė bėn tė ndihem i relaksuar.
  Postime
  1,972
  Faleminderit
  1
  13 falenderime nė 12 postime
  Noellag!

  Moderatorėve nuk u intereson fare se ēfarė bėnė ti me profilin, e fsheh apo publikon ditėlindjen tėnde. Duke mos u mbėshtetur nė fakte tė vlefshme, ti provon se temėn e ke hapur pėr gallate, ndonėse justifikohesh me qėllim tjetėr.

  Asgjė personale nuk fshihet nė asnjė anėtarė, por derisa paraqitesh kontravers dhe i shmangesh respektimit tė rregullave me vetėdije ose pa tė, nuk do tė tolerohet sjellja e tillė denigruese.

  Stafi nuk shqetėsohet nė asnjė mėnyrė pėr respektin qė mund tė gėzojė njė anėtarė nė forumin tonė, pėrkundrazi, stafi krenohet qė nė mesin e mijėra anėtarėve tė tij ekziston njė ose disa anėtarė me nam. Kjo cilėsohet si begati pėr forumin tonė.

  Nuk janė moderatorėt ata qė abuzojnė me personalitetin tėnd, por pėrpiqu tė kuptosh se ti je ai qė nuk nderon ligjet e forumit tė cilat i ke pranuar vetė qė kur je bėrė pjesė e tij. Dhe, pėrderisa vazhdon me njė kurs tė tillė mosbindjeje e mosrespektimi, pa dyshim se stafi obligohet tė ndėrmarr akte konform dispozitave ekzistuese.

  Prandaj, ankesat qė po bėn dhe cilėson si padrejtėsi personale, janė arsye tė pa arsyeshme dhe si tė tilla mbeten pa efekte.

  Ti e shkele rregulloren, argument tė cilin e paraqita mė herėt. Kjo ėshtė kėshtu dhe nuk mund tė jetė ndryshe. Ne tė lusim pėr mirėkuptim dhe nderim tė rregullores sė forumit!

  Ēdo tė mirė!

  Dar_di
  "Fet` e besėtė t`i kemi, po tė ndarė tė mos jemi." Naim Frashėri

 3. #3
  Larguar Maska e Noellag
  Anėtarėsuar
  23-09-2009
  Vendndodhja
  Ne zemrat tuaja
  Postime
  2,593
  Faleminderit
  0
  32 falenderime nė 26 postime

  Pres nje pergjigje nga Administratori i faqes

  Ju lutem njihuni me rregulloren dhe rregullat qė ndiqen brėnda Forumit Shqiptar

  1. Sjellja juaj brėnda Forumit Shqiptar
  Postimet me pėrmbajtje raciste, ofendime krahinore ose fetare janė rreptėsisht tė ndaluara dhe si rezultat shkrime te tilla mund tė cojne nė pėrjashtimin tuaj pa paralajmėrim. Kėtu bėjnė pjesė edhe fotografitė me pėrmbajtje tė papranueshme apo fotografi tallėse rreth profetėve tė ndryshėm dhe gjithashtu materialeve eros ose pornografik. Kėrcėnimet ndaj anėtarėve tė tjerė nuk do tė tolerohen aspak nga stafi ynė. Ju jeni i mirėseardhur qė tė shprehni mendimet tuaj dhe tė sfidoni tė tjerėt me mendimet apo opinionet tuaja, por nė mėnyrė tė respektueshme dhe pa fyer askėnd.

  2. Temat dhe postimet brėnda Forumit Shqiptar
  Postimet duhet ti pėrkasin temės pėrkatėse si dhe gjithashtu temat e reja duhen ti pėrkasin kategorisė pėrkatėse, postimet qė kanė si synim tallės apo chit-chat do tė fshihen pa asnjė paralajmėrim. Nė rast se nuk dini kujt kategorie i pėrket tema qė dėshironi tė hapni ju lutem pyesni njė nga administratorėt e forumit dhe do tė merrni njė pėrgjigje.

  3. Logo personale, Firma, LLogaria juaj brėnda Forumit Shqiptar
  Logo personale nuk duhet tė jetė mė e madhe se 120x120 piksela. Nė firmėn tuaj nuk duhet tė ketė linqe qė reklamojnė forume apo faqe tė tjera, firma juaj gjithashtu duhet tė pėrshtatet nė gjuhėn Shqipe, Angleze ose Italiane gjuhė tė tjera janė rreptėsisht tė ndaluara dhe si rezultat cdo firmė nė gjuhė tjetėr do tė fshihet. Administratori ka tė drejtė tė fshijė logon tuaj personale apo firmėn nėse nuk ėshtė nė pajtim me Rregulloren e Forumit. Ju kėshillojmė tė regjistroni vetėm njė pseudonim pėr person. Nėse pėr arsye personale dėshironi tė regjistroni edhe nje llogari tjetėr, ne kėtė gjė e lejojmė vetėm nė rastin kur na lini nė dijeni dhe me mirėkuptim nga ana administrative qė pseudonimi i mėparshėm tė mos pėrdoret mė pėr aq kohė sa pėrdoret njėri, nėqoftėse kėtė gjė e bėni pėr tė filluar diskutime apo sherre me pėrdorues tė tjerė do tė pėrjashtoheni. Nėse regjistroni njė llogari brėnda Forumit Shqiptar dhe nė tė ardhmen dėshironi ta fshini atėherė na vjen keq por kjo gjė nuk lejohet pasi prish estetikėn e temave ku ju keni kryer postime, ne mund tė ndihmojmė duke bllokuar atė llogari qė tė mos pėrdoret mė nė tė ardhmen por nuk do tė tolerojmė fshirjen e saj!

  4. Gjuha e Forumit
  Forumi Shqiptar ėshtė forum nė gjuhėn shqipe; Gjuhėt e tjera do tė lejohen vetėm nė rastet kur shprehin:
  a) thėnie apo batuta (tė shoqėruara nė kllapa me pėrkthim nė shqip)
  b) terma apo fjalė qė nuk kanė pėrkthime nė gjuhėn shqipe
  c) artikuj ose shkrime me referencat pėrkatėse.
  Nė rast shkelje tė kėsaj pike postimi do tė ndryshohet ose fshihet.

  5. Mirėsjellja brėnda Forumit Shqiptar
  Tė gjithė ju qė merrni pjesė brėnda kėtij Forumi jeni mjaft tė edukuar pėr tė ditur se si tė shpreheni nė mėnyre civile dhe tė edukuar me bashkėbiseduesit e tjerė brėnda Forumit! Ne nuk tolerojmė asnjė lloj vulgariteti. Nėse njė anėtar tregon njė sjellje tė tillė do paralajmėrohet 1 herė tė vetme nga stafi dhe jo mė! Prandaj ju lutemi shumė silluni si njėrėz dhe jo si kafshė kėtu vijmė pėr tė shkėmbyer dy pare muhabet dhe pėr tu kėnaqur dhe jo tė acarojmė nervat me njėri-tjetrin.

  Shėnim: Nė rast se dikush ju acaron brėnda Forumit Shqiptar duke ju ofenduar apo duke ju prishur temat qė ju keni hapur atėherė ju lutem mos merrni asnjė veprim por kontaktoni menjėherė me stafin e forumit nė mėnyrė qė tė minimizojmė problemin. Nėse ju veproni me kokėn tuaj duke menduar se ai mė ofendoj i pari dhe unė ta ofendoj i dyti nuk do mė ndodhi gjė atėherė gaboheni rėndė se ndėshkimi do tė jetė i njėjtė pėr tė gjithė ata anėtarė qė ushtrojnė banalitet dhe dhunė brėnda forumit.

  6. MSN style - CHIT-CHAT brėnda Forumit Shqiptar
  Mundohuni qė tė mos aplikoni "MSN Style" nė forum. MSN Style do tė thotė bisedat nė mes dy anėtarėve nė stilin e mesenxherit apo CHIT-CHAT ku njėri i bie dyfekut dhe tjetri dybekut. Kėto diskutime muund t'i bėni nė rubrikat pėrkatėse, nė rast se viheni re duke prishur temat me muhabetet tuaja ku rrafsha mos u vrafsha do tė pėrjashtoheni njėherė e pėrgjithmonė. Faktori "Kohė" populli thotė ėshtė flori dhe duhet shfrytėzuar si i tillė si koha juaj dhe e jona ėshtė "Flori" kėshtuqė mundohuni tė na e thjeshtėsoni punėn dhe jo tė na e ndėrlikoni atė

  7. Pėrdorimi i Cookies
  Ky forum pėrdor cookies pėr tė ruajtur informacion nė kompjuterin tuaj. Kėto cookies nuk pėrmbajnė asnjė informacion personal, ato shėrbejnė vetėm pėr pėrmirėsimin e shėrbimit qė ofrohet nga ky forum pėr mė tepėr informacion mbi kėtė gjė kontaktoni administratorin.

  8. Stafi i Forumit Shqiptar
  Moderatorė kanė tė drejtė tė bėhen cdo anėtar i Forumit Shqiptar, po ashtu pėr tė qenė Moderatorė, anėtari i forumit nuk duhet tė ketė pranuar vėrejtje paraprakisht nga Administrator/Moderator tė forumit nė tė shkuarėn dhe tė ketė qėnė problematik. Pėr t'u bėrė Moderator ju duhet tė parashtroni kėrkesėn tek Administratori i forumit dhe brėnda njė kohe tė shkurtėr do t'ju kthejmė pėrgjigje. Administratorėt/Moderatorėt kanė pėr detyrė qė tė mirėmbajnė punėn e forumit. Ata nuk janė kundėr askujt personalisht dhe nėse ndonjėherė ju fshihet postimi kjo nuk do tė thotė se Administratori/Moderatori ka diēka personale kundėr jush.

  9. Pronėsia e postimeve
  Forumi Shqiptar mban tė drejtėn e pėrdorimit tė tė gjitha materialeve tė vendosura nė forum nga ana e anėtarėve tė forumit. Forumi Shqiptar mund tė pėrdorė ēdo postim, shkrim, materiale multimediale (foto, video) pėr publikimet e veta pa kurfarė kompensimi apo dėmshpėrblimi. Tė gjithė shkrimet qė vendosen brėnda Forumit Shqiptar duhet tė cilėsohen se ku janė marrė duke vendosur burimin informativ nė fund tė postimit, tė gjitha postimet qė do tė vendosen pa burime informative mund tė fshihen nga Forumi Shqiptar.

  10. Forumi Shqiptar si burim informativ
  Brėnda forumit ofrohen njė larmi informacionesh duke filluar nga kėnaqėsitė e poezive tė shume autorėve qė kanė zgjedhur kėtė forum pėr tė vendosur disa nga veprat e tyre ashtu si dhe tregimet e fabulat e disa autorėve mė tė mėdhenj nga letėrsia shqiptare dhe e huaj.

  Brėnda forumit egzistojnė njė larmi shkarkimesh mp3 dhe filma tė ndryshėm tė hollivudit dhe shqiptarė kėshtuqė mundohuni ti shfrytėzoni kėto burime pėr mirė dhe jo pėr keq dhe si gjithnjė jemi tė gatshėm tju ndihmojmė nėse kėrkoni tė shkarkoni ndonjė kėngė apo ndonjė film nė varėsi tė kėrkesave tuaja.

  Stafi mund tju ofroj ndihmė tė ndryshme nė varėsi tė problemeve tuaja qė hasni nė jetėn tuaj reale dhe pėr cdo problem qė dėshironi ta ndani me ne do tė mundohemi tju ndihmojmė me aq sa kemi mundėsi.

  Gjithashtu brėnda shumė temave qė forumi ofron pėr lexim ka opinione tė ndryshme qė mund tju ndihmojnė nė jetėn reale apo me situata tė ndryshme qė mund tė haseni nė tė ardhmen dhe ku zgjidhjen mund ta gjeni shumė lehtė.

  Brėnda forumit mund tė krijoni njė shoqėri ndryshe nga ajo reale ku ndoshta mund tė ndiheni dhe me mirė se nė atė realen apo ku ndoshta mund tė gjeni dicka qė deri nė kėto momente ju ka munguar dhe ku kjo ju ofrohet nga informacionet qė Forumi Shqiptar posedon.

  Shumė informacione tė ndryshme, dosiera dhe arkiva do tė vendosen brenda portalit tė forumit ku nė to do tė mund tė gjeni informacione tė ndryshme mbi muzikėn, letėrsinė, politikėn, sektet fetare e shumė e shumė informacione mbi botanikėn dhe mbi tė gjitha pėr ata anėtarė qė jetojnė nė emigrim do tė mund tė pėrdorin gjuhėn shqipe dhe mund tė rrinė nė kontakt me informacionet dhe ngjarjet mė tė reja qė ndodhin nė shqipėri dhe diasporė!

  Cdo verejtje, ankesė, kėrkesė apo cdo lloj ideje qė keni jeni tė lutur ta shprehni me Administratorin e forumit ose nė adresėn e e-mailit admin@forumishqiptar.net

  Shėnim: Rregullorja e Forumit Shqiptar pėrbėn njė nga shtyllat bazė mbi tė cilin ky forum vepron.
  Stafi i Forumit Shqiptar ju kėshillon dhe uron qė kjo rregullore do zbatohet me rigorozitet nga antarėt e tij nė menyrė qė tė kemi njė klimė sa mė konstruktive nė Forum.

  - Rregullat e mėsiperme mund tė ndryshohen nė cdo cast nga stafi i forumit, prandaj jeni tė lutur tė lexoni herė pas herė kėtė rregullore.

  Pėr cdo gjė qė nuk kuptoni ju lutem mos hezitoni tė pyesni stafin e Forumit Shqiptar ose tė dėrgoni njė email nė adresėn admin@forumishqiptar.net

  Me respekt Stafi Forumit Shqiptar
  =================================================


  Mund te lexoni pergjigjet arrogante e moderatores Dar di

  http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=138642

  http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=138651

  Arsyeja sipas moderatores Dard di ishte qe une Noellag e paskam hapur temen e ditelindjes per qellim tjeter , kur ne fakt tema ne rrjedhjen e saj me shkrimet e anetareve qe postonin ne teme tregojne te kunderten , pra brenda qellimit te temes. Kisha aktivizuar "opsionin fshehe moshen dhe ditelindjen" per te cilen eshte e drejta ime te fsheh informacionin personal dhe njekohesisht eshte e drejta ime te tregoj informacionin personal duke hapur nje teme ne menyren time per te treguar anetaret ate qe nuk e dinin, sigurisht brenda qellimit dhe ne rubriken e caktuar

  Do ishte mire qe kur ankesa i adresohet dikujt , vete personi per te cilen behet fjale ankesa te mos e mbylle temen duke dhene nje pergjigje si perpjekje per te mbuluar abuzimin e tij. Ne fillim reagova per menyren jo korrekte te mbylles te temes pa asnje lloj arsye por mora pergjigje arrogante nga moderatora Dar Di duke me akuzuar qe po shkel rregulloren dhe e mbylli temen. Ne fund moderatorja shkruajti fjalen "te lusim per mirekuptim", gje qe eshte e papranueshme ta mirekuptoj nje veprim te tille arrogant dhe aspak bindes, sepse nuk kishte arsye.

  Per mua tema u mbyll apo u fshi nuk ka rendesi , ajo qe me shqeteson eshte veprimi abuziv i moderatores Dar di dhe pergjigja cinike e saj ne raport me anetar per te cilen dua direkt pergjigje nga Administratori i faqes. :

  1.Moderatorja Dar di me akuzoi per shkelje te rregullores, cila rregullore qe kam paraqitur mesiper kam shkelur ?
  2. A gezoj te drejten per te hapur nje teme sipas pikes 2 te rregullores e mesiperme brenda kategorise perkatese ?

  Ankese per Dar di deri sa te me kerkoj ndjese ose te largohet nga pozicioni i saj , ndryshe do e shikoj qendrim tim.

  Pres pergjigje vetem nga Administratori .
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Noellag : 23-09-2011 mė 07:27
  Larguar

  Duhet te perjetosh shume qe te behesh njeri

 4. #4
  Hierark i lartė Maska e Uriel
  Anėtarėsuar
  07-02-2010
  Vendndodhja
  Torre della Fame
  Postime
  1,219
  Faleminderit
  3
  40 falenderime nė 33 postime
  Me temat e ditėlindjeve, zakonisht veprohet duke u mbyllur 3-4 ditė pas datės sė hapjes. Ndonjėherė kjo kohė zgjat edhe disa ditė mė tej, pėr shkak tė mosakzivizimit tė moderatorėve pėrkatės qė moderojnė forumin e pėrshėndetjeve. Habia nė kėtė mes, qėndronte nė pikėn kur dikush i uron vetvetes ditėlindjen, rast qė nuk haset nė jetėn e pėrditshme, ndaj dhe njė rast i tillė nuk sanksionohet nė rregullore.

  Po tė ishe i vėmėndshėm, dhe jo tė bridhje pas gjetjes sė ''parregullsive'' nė disa ēėshtje foshnjarake, nuk do na kujtoje as rregulloren e platformave tė tjera virtuale, apo tė hiqesh si i indinjuar 8 herė nė 10 postime, me preteksin se po shkelet rregullorja. Ndaj, nuk ka ngelur tė gjykohet pozicioni i Dar_di, apo ti imponohesh tė kėrkojė falje pėr diēka qė se ka bėrė. Dar_di tė ėshtė pėrgjigjur brėnda tė gjithė normave etike, madje edhe e ka zgjatur mė shumė seē duhet: kur tė mbyllet njė temė, ti nuk duhet tė luash kokėfortin dhe tė hapėsh njė tjetėr, dhe mė tej njė tjetėr e njė tjetėr. Forumi nuk ėshtė hapėsirė private pėr ta shndėrruar nė plotėsimin e disa iluzioneve personale, se gjoja po tė shkelen tė drejtat. Kėshtu qė njė kohė e pėrkohshme pushimesh do tė ndihmojė nė kthjellimin e ideve, qė kur tė rikthehesh tė kontribuosh mė tepėr se disa ankesa absurde dhe bastardim nė chit-chate tė diskutimeve.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Uriel : 23-09-2011 mė 12:01
  relata refero

 5. #5
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime
  Dua te shtoj dhe dicka tjeter, Dar_di ta ka dhene pergjigjen ne nje ankese te hapur prej teje. Ska nevoje te hapesh nje tjeter teme me te njejten ankese. Kjo lloj kokefortesie nuk i sherben askujt, aq me teper ty si antar. Ankesat lexohen rregullisht si nga stafi i smod ashtu dhe nga adminet. Ne rast se do kishte nevoje per nderhyrje, ajo do ishte bere qe ne momentin qe u hap.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •