Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e DEA27
    Anëtarësuar
    18-08-2004
    Postime
    511

    Më duhet një temë për mbrojtjen e diplomës në psikologji

    me duhet nje teme studimi ne psikologji per mbrojten e diplomes. ne fakt kam kaq ide ne koke sa me shume po me konfuzojne se po me japin nje ide te qarte.
    shumica kane te bejne me identitetin dhe emigrimin ilegal se si ato ndikojne tek individi?
    nese ndokush eshte i interesuar per dicka te tille mund te ofroje nje pyetje me specifike ne lidhje me kete teme apo me dicka tjeter per te cilen eshte i interesuar.
    mirprese cdo sugjerim?

    pyetja perzgjethese do te zhvillohet ne tere kerkimin shkencor te plote dhe do te dergohet me email tek personi i interesuar.
    failure is not an option!

  2. #2
    Merru me gazetat shqiptare, qe botohen ne Tirane dhe me komentet e lexuesve te tyre.

    Ndersa me emigrimin do ta kesh shume te veshtire, nese nuk e ke provuar vete!

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e DEA27
    Anëtarësuar
    18-08-2004
    Postime
    511
    E kam provuar ne gjitha dimesionet , prandaj doja ta eksploroja kete teme, gjithesesi do doja te eksploroja eksperiencen e dikujt tjeter. dike qe ka pas nje identitet ne shqiperi dhe i eshte dashur te filloj gjithcka nga e para, ose dicka tjeter jo domosdoshmerisht emigrimi!
    failure is not an option!

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e Glamorous
    Anëtarësuar
    31-03-2005
    Vendndodhja
    Pak ne Qiell me Engjejt... Pak ne Toke me Djajt.. Kryesisht ne Zemer me Veten!
    Postime
    354
    E bere temen?
    Puthja eshte ushqimi i zemres...

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Me mire zgjidh nje teme qe mund te gjesh plot material sesa nje teme intetesante qe te pelqen por nuk gjen material te mjaftueshem qe te mbrosh tezen tende. Me mire safe lol se ndodh qe nderron mendje dhe nuk ke kohe te punosh ne nje teme tjeter. Me ka ndodh mua dhe nje stres i vertete. Si perfundim ke zgjodhe? Vetem per Shqiperine nuk do beja research paper. Nuk gjen material te mjaftueshem online. Per gazetarine mbase.
    Feelings change - memories don't.

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    si teme interesante ajo qe ke zgjedhur, ke kolektuar research apo ke gjetur studime per imigrantet sesi ndihen dhe si identifikohen etje?

    per tema te tjera hmm sme kujtohen por kam shkruar disa research papers per disa klasa psikologjie...njera ishte sesi indikohet aparenca e jashte ndaj individ te tjere qe ste njohin, nje teme tjeter ishte si reagojn njerzit kur perballohen me njerzit qe praktikojn dicka qe eshte jasht normava etje
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •