Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e ILMGAP
  Anėtarėsuar
  10-04-2009
  Vendndodhja
  In
  Postime
  2,791

  Mikhail Bulgakov

  Doja t'ju pyesja ata qe e kan lexu se ca mendojn per kete liber ai ja vle ta lexoj apo jo ? Pershtypjet e juaja ...!  Titulli: Mjeshtri dhe margarita
  Titulli origjinal: Мастер и Маргарита
  Autori: Mikhail Bulgakov
  Viti: 1967
  [
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Fiori : 28-10-2011 mė 11:45
  Nje pjese njerezish vepron pa menduar,pjesa tjeter mendon,por pa vepruar.

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e ILMGAP
  Anėtarėsuar
  10-04-2009
  Vendndodhja
  In
  Postime
  2,791
  o robo askush se ka lexuar kete librin ?

  a sepse sapo mbarova ate te umberto ecos qe ishte klas fare dhe du tvazhdoj me nje tjeter ???????
  Nje pjese njerezish vepron pa menduar,pjesa tjeter mendon,por pa vepruar.

 3. #3
  i shplodhur
  Anėtarėsuar
  28-11-2002
  Vendndodhja
  Boston
  Mosha
  44
  Postime
  289
  une kam pare filmin e ke falas ne youtube , fantastik


 4. #4

  pergjigje

  Pershendetje ILMGAP!

  Nuk e kam lexuar librin e Bulgakovit: "Mjeshtri dhe margarita"

  Por te keshilloj te lexosh romanin e tij: "Zemer qeni", i cili me pelqeu shume.

  perktheu nga rusishtja: Robert Vullkani

  Botoi: Apollonia 1995.

  Kalofsh mire!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •