Close
Faqja 43 prej 43 FillimFillim ... 33414243
Duke shfaqur rezultatin 841 deri 853 prej 853
  1. #841
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    20-06-2003
    Postime
    1,553
    Citim Postuar mė parė nga ZekoBallisti Lexo Postimin
    Windows Wista edhe CD-ne e kam,flm po e provoj me kete opsion.
    ok kur te besh boot nga CD ndiq kete rruge:

    Zgjidh gjuhen-> Next-> Reapir your computer-> Zgjidh 'Windows Vista' -> Load drivers-> Next

    Pasi te kesh zgjdhur ‘Next’, Windows do te filloj nje process automatic per gjetjen dhe riparimin e problemeve et mundeshme ne kompjuterin tuaj. Ky process mund te zgjase disi keshtu qe tregohu I durueshem dhe lejo procesin te kryhet. Gjate ketij procesi, kumjuteri mund te ristartohet automatikisht nga Windows, kjo eshte dicka normale dhe ju nuk duhet te nderhyni pa u kerkuar kjo nderhyrje nga vet sistemi


    Nese kjo deshton atehere provo te besh nje 'System restore' me ane te boot CD

  2. #842
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-04-2010
    Postime
    19
    Citim Postuar mė parė nga white_snake Lexo Postimin
    ok kur te besh boot nga CD ndiq kete rruge:

    Zgjidh gjuhen-> Next-> Reapir your computer-> Zgjidh 'Windows Vista' -> Load drivers-> Next

    Pasi te kesh zgjdhur ‘Next’, Windows do te filloj nje process automatic per gjetjen dhe riparimin e problemeve et mundeshme ne kompjuterin tuaj. Ky process mund te zgjase disi keshtu qe tregohu I durueshem dhe lejo procesin te kryhet. Gjate ketij procesi, kumjuteri mund te ristartohet automatikisht nga Windows, kjo eshte dicka normale dhe ju nuk duhet te nderhyni pa u kerkuar kjo nderhyrje nga vet sistemi


    Nese kjo deshton atehere provo te besh nje 'System restore' me ane te boot CD
    Flm white snake per ndihmen e zgjodha problemin

  3. #843
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    20-06-2003
    Postime
    1,553
    s'ka pse fare.
    Te lumshin duart e ta perdoresh me shendet

  4. #844
    i/e regjistruar Maska e unikali
    Anėtarėsuar
    06-03-2009
    Postime
    227

    Kompjuteri nuk starton....

    Kam nje PC HP Compaq dc 7800.
    Gjate startit shkruan : Fail Drive - Sata 0 (dark blue)
    Failing Atribute : # 5
    Me pas mbetet i palevizur shkrimi :
    No media in remote boot device
    Install media in remote or reset target.
    E kam formatuar nga fillimi me Windows XP 3, i cili u instalua ne rregull, por pas restartit u perserit e njejta situate.
    Nuk mund te hyj ne BIOS as me F10, F2 apo Delete.
    Kam depertuar me HIREN's me Mini-Windows dhe nuk shoh ndonje problem ne Hard Disk. Te gjitha programet jane te instaluara.
    Kush ka njohuri apo rast te tille i kerkoj ndihme. Flm
    Po nuk pate nje te kaluar te besueshme, nuk mund te kesh nje te ardhme te sigurte.

  5. #845
    Creator Spiritus Maska e Dito
    Anėtarėsuar
    02-04-2004
    Vendndodhja
    Ne Bahēen time
    Postime
    3,882
    Zgjidh boot ne bios dhe vere hdd te parin ose ktheje ne factory setting

  6. #846
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    07-06-2005
    Postime
    639
    Nese mundesh te futesh ne bios shko tek HD dhe zgjidhe compatiblity modus dhe me pas startoje pc
    JO NEGOCIATA - VETĖVENDOSJE

  7. #847
    i/e regjistruar Maska e unikali
    Anėtarėsuar
    06-03-2009
    Postime
    227
    Ne BIOS nuk arrita te futem, por nxora Baterine, bera shkarkimin e rrymes, dhe vetem pas kesaj kalova ne Bios. Nxora HDD primar, kalova PC ne "Default" dhe tani jam ne rregull, por kur startoj del F1 - Boot.
    Cfare mund te bej tjeter qe PC te hapet normalisht. Gjate hapjes kerkon edhe test per HDD. A mund te jete edhe difekt i HDD ? Flm
    Po nuk pate nje te kaluar te besueshme, nuk mund te kesh nje te ardhme te sigurte.

  8. #848
    i regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-10-2007
    Vendndodhja
    Diku ne emigrim
    Postime
    709
    Ke ketu pak me pare per F!, por une desha te di se si e bere shkarkimin e rrymes?!

  9. #849
    Creator Spiritus Maska e Dito
    Anėtarėsuar
    02-04-2004
    Vendndodhja
    Ne Bahēen time
    Postime
    3,882
    Citim Postuar mė parė nga unikali Lexo Postimin
    Ne BIOS nuk arrita te futem, por nxora Baterine, bera shkarkimin e rrymes, dhe vetem pas kesaj kalova ne Bios. Nxora HDD primar, kalova PC ne "Default" dhe tani jam ne rregull, por kur startoj del F1 - Boot.
    Cfare mund te bej tjeter qe PC te hapet normalisht. Gjate hapjes kerkon edhe test per HDD. A mund te jete edhe difekt i HDD ? Flm

    Hdd juaj eshte drejt shkaterrimit te plote dhe kjo eshte thjesht ceshtje kohe. mundohu te ruash informacionet qe ke ne HDD dhe pastaj prit diten e gjykimit per HDD tuaj
    Ky difekt vjen si pasoje e fikjes jo normale dmth nderpreje te energjise fikje te dhunshme pas nje bllokimi te pc suaj ose dicka e ngjashme.

    Diagnostikimi

    Cdo fikje abuzive shkjakton nje boot sector te shkaterruar dhe ata jane disa dhjetera per secilin disk, por do mjaftonte qe njeri nga 8 disqet e HDD-se te mos boot-nte dhe komplet hard drive bllokon proceduren dhe me pas informon bios-in per problemin e hasur. bios shfaq mesazhin.

  10. #850
    i/e regjistruar Maska e unikali
    Anėtarėsuar
    06-03-2009
    Postime
    227
    Citim Postuar mė parė nga driniluka Lexo Postimin
    Ke ketu pak me pare per F!, por une desha te di se si e bere shkarkimin e rrymes?!
    Shkarkimi i rrymes, ose zbrazja nga diferenca potenciale e kondensatoreve elektrolitik behet pasi te kesh hequr baterine e madherboardit, klikon disa here pa nderprerje butonin e ndezjes se PC. Ne keto veprime PC duhet te jete me tension te stakuar. Me pas vendoset Bateria, lidhet tensioni, hyhet ne Bios, rregullohet Data e Ora, e pastaj....
    Po nuk pate nje te kaluar te besueshme, nuk mund te kesh nje te ardhme te sigurte.

  11. #851
    Emathia Maska e MaDaBeR
    Anėtarėsuar
    20-05-2003
    Vendndodhja
    Nė ēdo vend ku ka jetė
    Postime
    5,321

    Pėr: Problem me bios,bios password,windows logon password,password ne rar/zip dokumen

    Po une qe i bera Clear passwordit te BIOS me ane te heqjes se baterise. Por tani me kerkon HDD Password. Hyj ne BIOS por nuk me jep mundesi qe ta bej disable kte password, me jep mundesine vetem per SET, por qe ta bej SET me duhet passwordi i vjeter. Ndonje ndihme per kte?

    Kompjuteri eshte LapTop, Samuns R530, Model: NP-R530, Model Cde: NP-R530-JA50IT
    Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

  12. #852
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-04-2017
    Postime
    1

    Pėr: Problem me bios,bios password,windows logon password,password ne rar/zip dokument.

    Pershendetje a mundeni te me ndihmoni te hap pak laptopin sepse e kam te bllokuar edhe nuk e mbaj mend passwordin e pc lloji i laptopit eshte Packard Bell. Model no zyl. Ju faleminderit

  13. #853
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-01-2006
    Postime
    459

    Pėr: Problem me bios,bios password,windows logon password,password ne rar/zip dokument.

    Citim Postuar mė parė nga Claudia.ari Lexo Postimin
    Pershendetje a mundeni te me ndihmoni te hap pak laptopin sepse e kam te bllokuar edhe nuk e mbaj mend passwordin e pc lloji i laptopit eshte Packard Bell. Model no zyl. Ju faleminderit
    https://www.lifewire.com/free-window...-tools-2626179

    http://www.lostwindowspassword.com/u...-password.html

    http://www.zerodollartips.com/create...indows-10-8-7/
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Rrjeti : 04-04-2017 mė 11:17

Faqja 43 prej 43 FillimFillim ... 33414243

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •