Close
Faqja 0 prej 43 FillimFillim 1210 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 853
 1. #1
  *****
  Anėtarėsuar
  24-06-2002
  Vendndodhja
  Peru (Lima)
  Mosha
  46
  Postime
  79

  Unhappy Problem me bios,bios password,windows logon password,password ne rar/zip dokument.

  Kush e ka merak qe mos t`ja ngacmoje kush kompjuterin e t`ja shohe sekretet lol. te shkoje ketu :
  Moderatori: Lidhja nuk eshte me e vlefshme.

  Mund te besh download per free, qe ta mbyllesh kompjuterin me kete program, dhe te rrije i mbyllur dhe ne qofte se fiket e rindizet perseri.
  Megjithese specialistet ja gjejne anenen kollaj , ky program eshte i mjaftueshem per te mbajtur larg "your average gerrices"

  PS/ mos haroni passwordin vete se ngelet jashte pastaj.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga edspace : 10-09-2005 mė 09:33

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Firewall1
  Anėtarėsuar
  10-07-2002
  Vendndodhja
  Tirane Albania
  Mosha
  42
  Postime
  21
  kush ka merak se ja ngacmojne PC i ve pass ne bios jo se asaj nuk i gjendet ana por eshte shume e sigurte kush do te dije se cbehet ne PC kur nuk eshte ai merr nje keyloger dhe shef se cfare behet, nqs do pass per te gjet usser pass ka dhe per ate ti imagjino per nje program dhe eshte e sigurt qe e kane bere dhe ate
  bjeri murit me koke deri sa te dalesh nga ana tjeter

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-06-2002
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  43
  ma mire ky prog. tjeter per mua meqenese eshte i ri se sa per pass. nga bios if fus nje reset une ne motherboard dhe bye bye.

 4. #4
  rrezja e shtate
  Anėtarėsuar
  16-05-2002
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  13
  me elegance shoke, me elegance...

  nuk ja keni idene se sa e dobishme eshte kjo liste, from my personal tricks box

  Award BIOS backdoor passwords:

  ALFAROME
  ALLy
  aLLy
  aLLY
  ALLY
  aPAf
  _award
  AWARD_SW
  AWARD?SW
  AWARD SW
  AWARD PW
  AWKWARD
  awkward
  BIOSTAR
  CONCAT
  CONDO
  Condo
  d8on
  djonet
  HLT
  J64
  J256
  J262
  j332
  j322
  KDD
  Lkwpeter
  LKWPETER
  PINT
  pint
  SER
  SKY_FOX
  SYXZ
  syxz
  shift + syxz
  TTPTHA
  ZAAADA

  ZBAAACA
  ZJAAADC
  01322222
  589589
  589721
  595595
  598598

  AMI BIOS backdoor passwords:

  AMI
  AAAMMMIII
  BIOS
  PASSWORD
  HEWITT RAND
  AMI?SW
  AMI_SW
  LKWPETER
  A.M.I.
  CONDO

  PHOENIX BIOS backdoor passwords:

  phoenix, PHOENIX, CMOS, BIOS

  MISC. COMMON PASSWORDS

  ALFAROME
  BIOSTAR
  biostar
  biosstar
  CMOS
  cmos
  LKWPETER
  lkwpeter
  setup
  SETUP
  Syxz
  Wodj

  OTHER BIOS PASSWORDS BY MANUFACTURER

  Manufacturer
  Password

  VOBIS & IBM
  merlin

  Dell
  Dell

  Biostar
  Biostar

  Compaq
  Compaq

  Enox
  xo11nE

  Epox
  central

  Freetech
  Posterie

  IWill
  iwill

  Jetway
  spooml

  Packard Bell
  bell9

  QDI
  QDI

  Siemens
  SKY_FOX

  TMC
  BIGO

  Toshiba
  Toshiba

  TOSHIBA BIOS

  Most Toshiba laptops and some desktop systems will bypass the BIOS password if the left shift key is held down during boot

  IBM APTIVA BIOS

  Press both mouse buttons repeatedly during the boot


  pax
  madman

 5. #5

  Mbrojtja e dokumenteve me fjalėkalim

  desha te di a mund tu vihet password Folderave (Cartella) pra me pak fjale.. kur te klikosh ne Folderi per te pare filet qe ka brenda te te kerkoje passwordin
  A mund te behet dhe si mund te behet ???

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  15-06-2002
  Vendndodhja
  PACA, France
  Mosha
  41
  Postime
  35
  Po, mund te behet...ka disa menyra, ose ta arkivosh me winzip ose winrar dhe ti vesh password...ose click me te djathten e mouse-it, properties, (ne windows xp e gjen tek sharing and security) dhe aktivo "make this folder private"..te kerkon password...ok that`s all. Tek windows 98 eshte prape ne properties...po me duket diku ku shkruan advanced, dhe shiko ndonje opcion per sigurine...

 7. #7

  Kam harruar fjalėkalimin e Windows 2000/XP

  Moderatori: Pėrveē pėrgjigjeve mė poshtė, mund tė lexoni edhe udhėzimin Thyerja e Fjalėkalimit Administrativ nė Windows XP (2000/NT) nė gjuhėn shqipe, tė ilustruar me figura.


  -------------------------------------

  Pershendetje.
  Pasi bleva kompjuterin (ka 6 muaj) e konfigurova internetin vete dhe mbaj mend qe si kam vene pass.Kur e hapja gjithmon me hapej vete pa vene password.
  Sot nuk e di se c'bere ne nji program,dhe me kerkoj ta ristartoja.Kur po mbyllej me tha qe "ndryshimet po rregjistrohen".
  Kur e hapa prap me kerkoi password per tu hapur kompjuteri.
  Nuk e di se c'fare te bej.Nuk di as pass ke ti ve.
  Si mund ta sjell kompjuterin ne gjendjen qe ishte?Tani me hapet por shume pak gjera me konfigurohen.

  Pres ndihmen tuaj.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga edspace : 02-05-2007 mė 22:34
  :^zilet

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Siliconized
  Anėtarėsuar
  21-02-2003
  Vendndodhja
  Greece
  Mosha
  47
  Postime
  21
  Hi .. Nuk dhe dhe shume sqarime per sa i perket ..problemin tent .. Nuk the se ca windows ke dhe ca programi deshe te beje setup..Ne qofte se ke windows xp ose 2000 kerkon Password apo thote qe windowsit nuk arrine te ngarkoje profilin tuaj ? Apo te futen ne safe mode windowsit ?? ... Ne qofte se te ndoth kjo ka shume mundesi te kesh bere install ndonje program qe nuk eshte per win xp ose 2000.. dhe me duket se shkon per format... Ne qofte se ke windows 98, Me .. Duhet te japesh me shume hollesira per sa i perket programit qe bete Instal...Kaq nga mua ....

 9. #9
  Kam win XP.
  Por un se kuptoj pse duhet te me kerkoj pass kur si kam vene kurr PC pass.
  :^zilet

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Siliconized
  Anėtarėsuar
  21-02-2003
  Vendndodhja
  Greece
  Mosha
  47
  Postime
  21
  Thjesht nuk mundet te ngarkoje profilin qe ksihit ne windows..
  Programi qe installuat ju demtoj windowsit ... Ju duhet te hithni windowsit prape vajze e mbare...

 11. #11
  Titulli Personal Maska e Sentinus
  Anėtarėsuar
  05-12-2002
  Vendndodhja
  c:\sytem volume information
  Postime
  129
  Start - Settings -- Control Panel --User Accounts

  Zgjidhni accountin tuaj dhe bejeni REMOVE PASSWORD

 12. #12
  i/e larguar
  Anėtarėsuar
  15-02-2003
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  514
  "Start - Settings -- Control Panel --User Accounts

  Zgjidhni accountin tuaj dhe bejeni REMOVE PASSWORD"-

  Po kjo eshte e vetmja menyre pa qeder, edhe here tjeter mos kliko gje pa pare se cfare shkruan ...

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Siliconized
  Anėtarėsuar
  21-02-2003
  Vendndodhja
  Greece
  Mosha
  47
  Postime
  21
  Nuk besoj se eshte as nje nga te me sipershkruajturat .. edeh sikur te ishte per deri sa nuk mban ment se ca paswordi vuri nuk ka se si ta heqi..
  Mendoj dhe jam i sgurte qe nuk ngarkohet profili i saje dhe sa here qe hyn ne windows ngarkohet me nje profil te ri ...E them nga pervoja kete ....

 14. #14
  Un si kam ven kurre pass kompjuterit.Nuk e di pse ma kerkoi dhe ca passi ti vija.
  Megjithate e rregullova.E vura kompjuterin ne 1 date qe ka qene ne gjendje normale dhe tani eshte OK.Nuk e di a bera mire apo keq.
  :^zilet

 15. #15
  Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,816
  mund te perdoresh nje program qe i ben skedared te hapen vetem me paswordin qe i ve ti,mund te besh keshtu 1 skedar
  ose te gjitha skedaret te mbrojtur me pasword nuk ja mbaj mend emrin po ne qofte se do te perdoresh program falas per kete pune mund ta gjej
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e Leonard
  Anėtarėsuar
  09-08-2002
  Vendndodhja
  Canada
  Postime
  20
  Mvaret se ēfare windows version ke ti. E vetmja Windows version qe pranon security eshte NT professional. Ndoshta ka 3d party software qe te ndihmon ne ate gje, por une nuk di software te tille. Menyra me e mire: Windows 2000 pro(or nt4 pro.) and up. You also need NTFS partitions that support security.
  I do not believe in sigs...oh...wait...

 17. #17
  Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,816
  tre programe qe mund ta bejne ate cfare kerkon 1.KPK File version 7
  http://www.geocities.com/john52612000/
  2.mp crypt tek kjo faqe
  http://www.lossepladsen.dk/all4you/T...ld/mpcrypt.php
  3.programi paranoid tek kjo faqe
  http://freebsd.ntu.edu.tw/nonags/nng.../security.html te treja keto programe jane falas
  eshte dhe nje program tjeter shume i mire nuk e di sa kushton quhet folder magic
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 18. #18
  [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
  Anėtarėsuar
  28-01-2003
  Vendndodhja
  New York City Haven on Earth
  Mosha
  43
  Postime
  2,679
  ncncncnccnc !
  04.12.2002----->31/07/2003
  benseven11 nuk paske shume pune te tjera lal te admiroj pa mase po ju pergjigje temave para 8 muajsh shume mire lal paske pasjon te inkurajoj te vazhdosh keshtu
  Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
  N. H. Schwarzkopf

 19. #19
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-09-2003
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Mosha
  44
  Postime
  31

  Question Ku mund te gjej nje password per laptop.?

  Pershendetje te gjitheve !
  Ore kam nje laptop Toshiba-Satellite210CT dhe pasi e ndez me kerkon PASSWORD qe sigurisht une se di.Si te veproj per ta shmangur kete pyetje te "veshtire" ose cfare duhet te bej per ta startuar ate.

  FALEMINDERIT !!!
  Ne s'diti njeriu vec buke dhe gjume ,
  Ēe mundet te kete nga kafsha me shume ?

 20. #20
  Programues Softueresh Maska e edspace
  Anėtarėsuar
  04-04-2002
  Vendndodhja
  Filadelfia, SHBA
  Mosha
  40
  Postime
  2,573
  Kurioz,

  Si fillim harrove te thuash qe ti e ke harruar fjalekalimin. Pra ky eshte kompjuteri tend i vjeter qe se ke perdorur per disa vjet dhe tani nuk mban mend fjalekalimin. Pike.

  Tani mund te te ndihmojme.

  Cfare fjalekalimi eshte?
  Ne kompjuter mund te kete fjalekalim windowsi ose fjalekalimi i bios, sistemit para windowsit. Fjalekalimi i biosit zakonisht eshte ne nje ekran te zi.

  Nqs fjalekalimi eshte ne windows, sidomos win NT, 2000, XP eshte shume e veshtire per te mos thene e pamundur per ta gjetur fjalekalimin.

  Je i interesuar ne skedaret brenda kompjuterit?
  Nqs ty nuk te intereson informacioni qe ka kompjuteri brenda, ti mund ta fshish fare dhe ta fillosh nga fillim duke instaluar nje windows te ri.


  Kete gje mund ta besh duke futur nje CD te windowsit ne kompjuter dhe pastaj ta rifillosh (restart) komjuterin. Nqs CD punon, do filloje instalimi i windowsit dhe do te pyese qe ta formatosh apo jo hard diskun. Nqs e formaton, do fshihet windowsi i vjeter bashke me fjalekalimin dhe do instalohet windowsi i ri me fjalekalimin qe zgjedh ti.
  Edi

Faqja 0 prej 43 FillimFillim 1210 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •