Close
Faqja 43 prej 43 FillimFillim ... 33414243
Duke shfaqur rezultatin 841 deri 858 prej 858
 1. #841
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-06-2003
  Postime
  1,566
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga ZekoBallisti Lexo Postimin
  Windows Wista edhe CD-ne e kam,flm po e provoj me kete opsion.
  ok kur te besh boot nga CD ndiq kete rruge:

  Zgjidh gjuhen-> Next-> Reapir your computer-> Zgjidh 'Windows Vista' -> Load drivers-> Next

  Pasi te kesh zgjdhur ‘Next’, Windows do te filloj nje process automatic per gjetjen dhe riparimin e problemeve et mundeshme ne kompjuterin tuaj. Ky process mund te zgjase disi keshtu qe tregohu I durueshem dhe lejo procesin te kryhet. Gjate ketij procesi, kumjuteri mund te ristartohet automatikisht nga Windows, kjo eshte dicka normale dhe ju nuk duhet te nderhyni pa u kerkuar kjo nderhyrje nga vet sistemi


  Nese kjo deshton atehere provo te besh nje 'System restore' me ane te boot CD

 2. #842
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-04-2010
  Postime
  19
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga white_snake Lexo Postimin
  ok kur te besh boot nga CD ndiq kete rruge:

  Zgjidh gjuhen-> Next-> Reapir your computer-> Zgjidh 'Windows Vista' -> Load drivers-> Next

  Pasi te kesh zgjdhur ‘Next’, Windows do te filloj nje process automatic per gjetjen dhe riparimin e problemeve et mundeshme ne kompjuterin tuaj. Ky process mund te zgjase disi keshtu qe tregohu I durueshem dhe lejo procesin te kryhet. Gjate ketij procesi, kumjuteri mund te ristartohet automatikisht nga Windows, kjo eshte dicka normale dhe ju nuk duhet te nderhyni pa u kerkuar kjo nderhyrje nga vet sistemi


  Nese kjo deshton atehere provo te besh nje 'System restore' me ane te boot CD
  Flm white snake per ndihmen e zgjodha problemin

 3. #843
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-06-2003
  Postime
  1,566
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  s'ka pse fare.
  Te lumshin duart e ta perdoresh me shendet

 4. #844
  i/e regjistruar Maska e unikali
  Anėtarėsuar
  06-03-2009
  Postime
  227
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Kompjuteri nuk starton....

  Kam nje PC HP Compaq dc 7800.
  Gjate startit shkruan : Fail Drive - Sata 0 (dark blue)
  Failing Atribute : # 5
  Me pas mbetet i palevizur shkrimi :
  No media in remote boot device
  Install media in remote or reset target.
  E kam formatuar nga fillimi me Windows XP 3, i cili u instalua ne rregull, por pas restartit u perserit e njejta situate.
  Nuk mund te hyj ne BIOS as me F10, F2 apo Delete.
  Kam depertuar me HIREN's me Mini-Windows dhe nuk shoh ndonje problem ne Hard Disk. Te gjitha programet jane te instaluara.
  Kush ka njohuri apo rast te tille i kerkoj ndihme. Flm
  Po nuk pate nje te kaluar te besueshme, nuk mund te kesh nje te ardhme te sigurte.

 5. #845
  Perjashtuar Maska e Dito
  Anėtarėsuar
  02-04-2004
  Vendndodhja
  Ne Bahēen time
  Postime
  3,888
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Zgjidh boot ne bios dhe vere hdd te parin ose ktheje ne factory setting

 6. #846
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-06-2005
  Postime
  642
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 4 postime
  Nese mundesh te futesh ne bios shko tek HD dhe zgjidhe compatiblity modus dhe me pas startoje pc
  JO NEGOCIATA - VETĖVENDOSJE

 7. #847
  i/e regjistruar Maska e unikali
  Anėtarėsuar
  06-03-2009
  Postime
  227
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ne BIOS nuk arrita te futem, por nxora Baterine, bera shkarkimin e rrymes, dhe vetem pas kesaj kalova ne Bios. Nxora HDD primar, kalova PC ne "Default" dhe tani jam ne rregull, por kur startoj del F1 - Boot.
  Cfare mund te bej tjeter qe PC te hapet normalisht. Gjate hapjes kerkon edhe test per HDD. A mund te jete edhe difekt i HDD ? Flm
  Po nuk pate nje te kaluar te besueshme, nuk mund te kesh nje te ardhme te sigurte.

 8. #848
  i regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-10-2007
  Vendndodhja
  Diku ne emigrim
  Postime
  660
  Faleminderit
  2
  20 falenderime nė 19 postime
  Ke ketu pak me pare per F!, por une desha te di se si e bere shkarkimin e rrymes?!

 9. #849
  Perjashtuar Maska e Dito
  Anėtarėsuar
  02-04-2004
  Vendndodhja
  Ne Bahēen time
  Postime
  3,888
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Citim Postuar mė parė nga unikali Lexo Postimin
  Ne BIOS nuk arrita te futem, por nxora Baterine, bera shkarkimin e rrymes, dhe vetem pas kesaj kalova ne Bios. Nxora HDD primar, kalova PC ne "Default" dhe tani jam ne rregull, por kur startoj del F1 - Boot.
  Cfare mund te bej tjeter qe PC te hapet normalisht. Gjate hapjes kerkon edhe test per HDD. A mund te jete edhe difekt i HDD ? Flm

  Hdd juaj eshte drejt shkaterrimit te plote dhe kjo eshte thjesht ceshtje kohe. mundohu te ruash informacionet qe ke ne HDD dhe pastaj prit diten e gjykimit per HDD tuaj
  Ky difekt vjen si pasoje e fikjes jo normale dmth nderpreje te energjise fikje te dhunshme pas nje bllokimi te pc suaj ose dicka e ngjashme.

  Diagnostikimi

  Cdo fikje abuzive shkjakton nje boot sector te shkaterruar dhe ata jane disa dhjetera per secilin disk, por do mjaftonte qe njeri nga 8 disqet e HDD-se te mos boot-nte dhe komplet hard drive bllokon proceduren dhe me pas informon bios-in per problemin e hasur. bios shfaq mesazhin.

 10. #850
  i/e regjistruar Maska e unikali
  Anėtarėsuar
  06-03-2009
  Postime
  227
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga driniluka Lexo Postimin
  Ke ketu pak me pare per F!, por une desha te di se si e bere shkarkimin e rrymes?!
  Shkarkimi i rrymes, ose zbrazja nga diferenca potenciale e kondensatoreve elektrolitik behet pasi te kesh hequr baterine e madherboardit, klikon disa here pa nderprerje butonin e ndezjes se PC. Ne keto veprime PC duhet te jete me tension te stakuar. Me pas vendoset Bateria, lidhet tensioni, hyhet ne Bios, rregullohet Data e Ora, e pastaj....
  Po nuk pate nje te kaluar te besueshme, nuk mund te kesh nje te ardhme te sigurte.

 11. #851
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  34
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  Pėr: Problem me bios,bios password,windows logon password,password ne rar/zip dokumen

  Po une qe i bera Clear passwordit te BIOS me ane te heqjes se baterise. Por tani me kerkon HDD Password. Hyj ne BIOS por nuk me jep mundesi qe ta bej disable kte password, me jep mundesine vetem per SET, por qe ta bej SET me duhet passwordi i vjeter. Ndonje ndihme per kte?

  Kompjuteri eshte LapTop, Samuns R530, Model: NP-R530, Model Cde: NP-R530-JA50IT
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 12. #852
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-04-2017
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Problem me bios,bios password,windows logon password,password ne rar/zip dokument.

  Pershendetje a mundeni te me ndihmoni te hap pak laptopin sepse e kam te bllokuar edhe nuk e mbaj mend passwordin e pc lloji i laptopit eshte Packard Bell. Model no zyl. Ju faleminderit

 13. #853
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-01-2006
  Postime
  459
  Faleminderit
  12
  49 falenderime nė 40 postime

  Pėr: Problem me bios,bios password,windows logon password,password ne rar/zip dokument.

  Citim Postuar mė parė nga Claudia.ari Lexo Postimin
  Pershendetje a mundeni te me ndihmoni te hap pak laptopin sepse e kam te bllokuar edhe nuk e mbaj mend passwordin e pc lloji i laptopit eshte Packard Bell. Model no zyl. Ju faleminderit
  https://www.lifewire.com/free-window...-tools-2626179

  http://www.lostwindowspassword.com/u...-password.html

  http://www.zerodollartips.com/create...indows-10-8-7/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Rrjeti : 04-04-2017 mė 11:17

 14. #854
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-07-2017
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Problem me bios,bios password,windows logon password,password ne rar/zip dokument.

  Thanks , in my opinion , i think the second is very good , because i have recovered back forget Password on Windows 7 with its help .

 15. #855
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-05-2019
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Problem me bios,bios password,windows logon password,password ne rar/zip dokument.

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Roussier : 21-05-2019 mė 04:41

 16. #856
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-09-2019
  Postime
  4
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Problem me bios,bios password,windows logon password,password ne rar/zip dokument.


 17. #857
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-09-2019
  Postime
  4
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Problem me bios,bios password,windows logon password,password ne rar/zip dokument.

  Citim Postuar mė parė nga Roussier Lexo Postimin
  Safe and easy solutioms for Windows password recovery
  Note.if you are so bad at computer IT,maybe NT password tool will be hard for you.but the another tools is really easy.

 18. #858
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-09-2019
  Postime
  4
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Problem me bios,bios password,windows logon password,password ne rar/zip dokument.

  A effective and simple Windows password recovery program.Like this.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ice115 : 06-09-2019 mė 05:38

Faqja 43 prej 43 FillimFillim ... 33414243

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •