Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 34
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  25-06-2005
  Vendndodhja
  Stamboll,Sarajeve
  Mosha
  33
  Postime
  48
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Shtetsin e Maqedonis per shqiptart nga maqedoni n Turqi ?

  Un jam nj orrigin kercova shqiptare u rrit deri n Stamboll.
  Babai im ka lindur ne shteti jugosllav dhe erdhi n Turqi n vitin 1962 kur ai ishte n 20 vje nga Dragomisht i Madh.
  Ne kemi vetm shtetsin e turqi.
  Babai im edhe ne dshirojme t merrni prsri shtetsin e Maqedonis. Por ne jemi i prkasin atje dhe jemi viktime shtypja e Jugosllavis, e cila aplikoi kt duke futur kolektivizmit.

  pastaj,
  Un shkova n ambasadn maqedonase n Stamboll.
  pyetn nse sht e lejuar t kthehet apo jo shtetsin e Maqedonis
  ata than ata pranojn ankesn tuaj, por ata shum t ngjar t refuzoj ankesn tuaj n Maqedoni, kur letrat tuaja shkon n Maqedoni!!!
  Por un e di se disa shqiptar ktu u nnshtetsin maqedonase prsri kshtu q sht e mundur, por ju duhet t kemi kontakte t mira
  dhe gjithashtu nj avokat t mir pr gjykatn pr t marr at!
  por ne kemi humbur t gjitha letrat q ata solln kur ata vijn n Turqi!!

  Per mu seriozisht ka at q ju sugjerojn t bni pr t'u kthyer shtetsin maqedonase?
  [COLOR="Red"]E kam Nj Jeta,Nj Bota,Nj Zemra Per Flamuri Shqiptare !/COLOR]

 2. #2
  Perjashtuar
  Antarsuar
  07-09-2010
  Vendndodhja
  www.arberiaonline.com
  Postime
  1,196
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Vetem nese shkruhesh qe je Sllav i Maqedonise mundesh ta marrish nenshtetesin e Maqedonise pamvarsisht qe jeni shperngulur nga Maqedonija shansat si Shqiptar per te mare neshtetesin e Maqedonise jane ZERO .
  -Vet shqiptaret e Maqedonis qe jane te lindur dhe ter rritur ne Maqedoni kane probleme me neshtetesi te ketij shteti , numri shkon deri ne 200.000 qe akoma nuk kane nenshtetesi.

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  25-06-2005
  Vendndodhja
  Stamboll,Sarajeve
  Mosha
  33
  Postime
  48
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga Genti.. Lexo Postimin
  Vetem nese shkruhesh qe je Sllav i Maqedonise mundesh ta marrish nenshtetesin e Maqedonise pamvarsisht qe jeni shperngulur nga Maqedonija shansat si Shqiptar per te mare neshtetesin e Maqedonise jane ZERO .
  -Vet shqiptaret e Maqedonis qe jane te lindur dhe ter rritur ne Maqedoni kane probleme me neshtetesi te ketij shteti , numri shkon deri ne 200.000 qe akoma nuk kane nenshtetesi.
  osht vertet? sa keq per ne!
  [COLOR="Red"]E kam Nj Jeta,Nj Bota,Nj Zemra Per Flamuri Shqiptare !/COLOR]

 4. #4
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Antarsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,695
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Citim Postuar m par nga vetvadi Lexo Postimin
  Un jam nj orrigin kercova shqiptare u rrit deri n Stamboll.
  Babai im ka lindur ne shteti jugosllav dhe erdhi n Turqi n vitin 1962 kur ai ishte n 20 vje nga Dragomisht i Madh.
  Ne kemi vetm shtetsin e turqi.
  Babai im edhe ne dshirojme t merrni prsri shtetsin e Maqedonis. Por ne jemi i prkasin atje dhe jemi viktime shtypja e Jugosllavis, e cila aplikoi kt duke futur kolektivizmit.

  pastaj,
  Un shkova n ambasadn maqedonase n Stamboll.
  pyetn nse sht e lejuar t kthehet apo jo shtetsin e Maqedonis
  ata than ata pranojn ankesn tuaj, por ata shum t ngjar t refuzoj ankesn tuaj n Maqedoni, kur letrat tuaja shkon n Maqedoni!!!
  Por un e di se disa shqiptar ktu u nnshtetsin maqedonase prsri kshtu q sht e mundur, por ju duhet t kemi kontakte t mira
  dhe gjithashtu nj avokat t mir pr gjykatn pr t marr at!
  por ne kemi humbur t gjitha letrat q ata solln kur ata vijn n Turqi!!

  Per mu seriozisht ka at q ju sugjerojn t bni pr t'u kthyer shtetsin maqedonase?
  Zoteri i nderuare , Maqedonia per fate te keqe eshte e sllavo-maqedoneve ,kurse shqipetaret me 40% popullate jane vetem figura sa per ta mashtruare Bashkesine Nderkombetare .

  Per te marre nenshtetesi te Maqedonise ,duhet te beni lufte si Ali Ahmeti ,dhe klika e tije ,per ndryshe ,gjysma e popullates shqipetare ne Maqedoni nuk kane nenshtetesi.

  Kerkoni nenshtetesi te Kosoves, apo Shqiperise , se sa per ne Maqedoni ,nuk ka mundesi sepse politikanet shqipefolesa ne Maqedoni, sa per vete e kane marre neshtetesine ,kurse per popullaten shqipetare nuk i hane askujte.

  C'ka te duhet nenshtetesia e Maqedonise ??

  Po qe se regjistroheni si shqipetare i Maqedonise , duhet ta keni parasyshe se mbetesh individe i humbur dhe me me pake te drejta njerezore ne evrope . Mbaje nenshtetesine e Turqise ,sepse sa do ku do jeni me te lire se sa nje shqipetare ne Maqedoni . Mos e mashtro veten dhe te behesh dele e ujqeve shqipefolesa ne Maqedoni .

  Nuk jane sllavo-maqedonet ata te cilet ja kane humbur vleren shqiptarizmit ne Maqedoni ,pore ne te kunderten jane vete udheheqesit shqipefolesat qe kane shkateruare nje popullate prej 40% shqipetare.
  Ndryshuar pr her t fundit nga TetovaMas : 09-09-2011 m 21:57

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Konstantin
  Antarsuar
  11-12-2010
  Postime
  468
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Mos u ngutni te jepni shpjegime te shpejtuara dhe te painformuara, eshte e mundur te mirret nenshtetsia e maqedonis si shqiptar mirepo eshte vertet veshtir per ta arrit kete pershkak te politikes fashiste sllave ketu. Kjo eshte nje ide gjeniale qe shqiptaret duhet ta shtrojn ne maqedoni per tu kthyer nenshtetsin shqipareve te turqis nga maqedonia...cdo nenshtetsi shqiptare ne maqedoni eshte nje akt kombtar pasi ne I forcojm pozitat tona ketu,ju mos ngurroni por tentoni ta merrni,me konntakto mua dhe shpresoj tju ndihmoj dicka..

 6. #6
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Antarsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,695
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Citim Postuar m par nga Konstantin Lexo Postimin
  Mos u ngutni te jepni shpjegime te shpejtuara dhe te painformuara, eshte e mundur te mirret nenshtetsia e maqedonis si shqiptar mirepo eshte vertet veshtir per ta arrit kete pershkak te politikes fashiste sllave ketu. Kjo eshte nje ide gjeniale qe shqiptaret duhet ta shtrojn ne maqedoni per tu kthyer nenshtetsin shqipareve te turqis nga maqedonia...cdo nenshtetsi shqiptare ne maqedoni eshte nje akt kombtar pasi ne I forcojm pozitat tona ketu,ju mos ngurroni por tentoni ta merrni,me konntakto mua dhe shpresoj tju ndihmoj dicka..
  Nuk eshte e vertete se politika sllavo-maqedone eshte fashiste . Po edhe te jete fashiste ,ata mbrojne identitetin dhe shtetin e tyre.Konkurrenca politike eshte e lire ne evrope ,vetem per shqipetaret e maqedonise politika eshte industri pa djerse hajni , tradheti dhe korrupcion. Pse kete politike nuk e bejne shqipetaret ,si qe e bejne sllavo-maqedonet ?? Ne Kosove vetem 5% popullate serbe respektohen me shume se sa vete serbet ne serbi .

  Politike fashiste behet vetem shqipetare kunder shqpetareve . Nuk ka kushe faje se udheheqesat shqipetare jane frigacak lakmuese te pasurise ,analfabete dhe tradhetare .
  Ndryshuar pr her t fundit nga TetovaMas : 09-09-2011 m 22:08

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e jeton_struga
  Antarsuar
  17-06-2008
  Vendndodhja
  struge
  Postime
  59
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  personi ne fjale kerkon ndihme,ndersa sa po shoh une ju po beni ca komente qe e demoralizoni fare ne arritjen e qellimit.
  un mendoj qe fillimisht babai i tij te marre nje certifikate te lindjes ne kercove......mandej te ngrej nje gjyq per kete pune.....

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Kanina
  Antarsuar
  14-10-2010
  Postime
  553
  Faleminderit
  7
  10 falenderime n 6 postime
  Citim Postuar m par nga vetvadi Lexo Postimin
  Un jam nj orrigin kercova shqiptare u rrit deri n Stamboll.
  Babai im ka lindur ne shteti jugosllav dhe erdhi n Turqi n vitin 1962 kur ai ishte n 20 vje nga Dragomisht i Madh.
  Ne kemi vetm shtetsin e turqi.
  Babai im edhe ne dshirojme t merrni prsri shtetsin e Maqedonis. Por ne jemi i prkasin atje dhe jemi viktime shtypja e Jugosllavis, e cila aplikoi kt duke futur kolektivizmit.

  pastaj,
  Un shkova n ambasadn maqedonase n Stamboll.
  pyetn nse sht e lejuar t kthehet apo jo shtetsin e Maqedonis
  ata than ata pranojn ankesn tuaj, por ata shum t ngjar t refuzoj ankesn tuaj n Maqedoni, kur letrat tuaja shkon n Maqedoni!!!
  Por un e di se disa shqiptar ktu u nnshtetsin maqedonase prsri kshtu q sht e mundur, por ju duhet t kemi kontakte t mira
  dhe gjithashtu nj avokat t mir pr gjykatn pr t marr at!
  por ne kemi humbur t gjitha letrat q ata solln kur ata vijn n Turqi!!

  Per mu seriozisht ka at q ju sugjerojn t bni pr t'u kthyer shtetsin maqedonase?

  veshtiresi sigurisht qe ka sepse maqedonia eshte shtet i sllaveve dhe normalisht nuk kane shume qejf te japin shtetesi shqiptareve qe kane ikur. ata mesi ju kane bere te ikni si do ta pranojn aq kollaj tani te riktheheni. gjithsesi ndoshta me ane ligjore gjykata ndoshta dhe me nje organizim me shqiptare te tjere te cilet kane te njejetin problem(sa me shume aq me mire) me dokumentet e nevojshme certificata lindjeje tenden apo te babait tend apo gjyshit tend ne maqedoni mendoj se dicka do te arrihet. sikur kjo te behet ne mase nga gjithe shqiptaret e ikur do te ishte gjeja me e mire.
  shendet e te mira.

 9. #9
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Antarsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,695
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Citim Postuar m par nga jeton_struga Lexo Postimin
  personi ne fjale kerkon ndihme,ndersa sa po shoh une ju po beni ca komente qe e demoralizoni fare ne arritjen e qellimit.
  un mendoj qe fillimisht babai i tij te marre nje certifikate te lindjes ne kercove......mandej te ngrej nje gjyq per kete pune.....

  Personi ne fjale duhet ta kete parasyshe ,se nenshtetesia ne Maqedoni, eshte e pa mundur per shqipetare jashte kufirit dhe mbrenda kufirit maqedon. Kete pa mundesi per shqipetaret e kane afruare politikanet shqipefolesa (tradhetaret e kombit ) hajdute hajnat dilinxhijte politik.

  300,000 mije shqipetare qe kane nenshtetesi te maqedonise, ne mergim trajtohen si banore jo vendas ne Maqedoni . 100,000mije shqipetare ne Maqedoni, jane pa nenshtetesi, pra mendo se sa shqipetare aktiv jane ne shtetin maqedon.??!!

  Ne mergim shqipetaret kane filluare me te madhe qe te marrin nenshetesi te po atyre vendeve ku jetojne ,dhe simbas mendimit time eshte nje organizmi shume i qelluare per arsye se ne Maqedoni shqipetare duhet te mbeten vetem dilinxhijte dhe politikanet .
  Ndryshuar pr her t fundit nga TetovaMas : 14-09-2011 m 12:42

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e jeton_struga
  Antarsuar
  17-06-2008
  Vendndodhja
  struge
  Postime
  59
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  ne rregull.....ju po thoni qe nuk behet kjo pune.....atehere e lejm kete muhabet....nga nje ceshtje kalon ne te kaluaren ,pastaj perseri po thua qe e kaluara eshte e barabarte me te tashmen....sa di une ,meqenese vij nga nje treve ku ka nje numer te konsiderushem ne mergate,95 % te tyre jane te pajisur me shtetesi......perjashto ketu ata te painteresuarit per kete shtetesi qe jane 5%.....
  Edhe nje dicka ,personi ne fjale jo qe duhet ta kete parasysh,ai e ka parasysh,ai kerkon nje ndihme apo nje keshille ketu ne forum.....pa dashje u futa edhe un ne nje debat por qellimi im ishte qe dikush nga ne qe njeh kete problematike ti jape ndihmesen perkatese personit ne fjale,dhe jo cdo lloj problemi ta corjentojme me te njejta akuza ,sikur dikush tjeter na ka faj.....faji per te gjitha veprimet bie mbi te gjith ne.......

 11. #11
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Antarsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,695
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Citim Postuar m par nga jeton_struga Lexo Postimin
  ne rregull.....ju po thoni qe nuk behet kjo pune.....atehere e lejm kete muhabet....nga nje ceshtje kalon ne te kaluaren ,pastaj perseri po thua qe e kaluara eshte e barabarte me te tashmen....sa di une ,meqenese vij nga nje treve ku ka nje numer te konsiderushem ne mergate,95 % te tyre jane te pajisur me shtetesi......perjashto ketu ata te painteresuarit per kete shtetesi qe jane 5%.....
  Edhe nje dicka ,personi ne fjale jo qe duhet ta kete parasysh,ai e ka parasysh,ai kerkon nje ndihme apo nje keshille ketu ne forum.....pa dashje u futa edhe un ne nje debat por qellimi im ishte qe dikush nga ne qe njeh kete problematike ti jape ndihmesen perkatese personit ne fjale,dhe jo cdo lloj problemi ta corjentojme me te njejta akuza ,sikur dikush tjeter na ka faj.....faji per te gjitha veprimet bie mbi te gjith ne.......
  Me keqeardhje po shkruaj ne kete komente ,sepse jame i sigurte ,personi ne fjale do te kete probleme te medha per nje nenshtetesi te Maqedonise .

  Citat : Faji per te gjitha veprimet bie mbi te gjithe ne :

  Simbas mendimit time ,eshte nje paragjykim shume i pa drejte, kurre thoni se faji eshte i te gjithe neve .

  Jeton Struga ! Faji eshte jetim ,pore ne duhet fajin te mudohemi ta adresojme te dera e fajtoreve . Dera e fajtoreve dihet eshte te udheheqesit shqipefolesa . Per c'do pengese te dekumentacionit civil te popullates fajtore jane udheheqesit e shtetit . Ne kete raste ""me pake fajtore"" jane sllavo-maqedonet .

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Konstantin
  Antarsuar
  11-12-2010
  Postime
  468
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga TetovaMas Lexo Postimin
  Me keqeardhje po shkruaj ne kete komente ,sepse jame i sigurte ,personi ne fjale do te kete probleme te medha per nje nenshtetesi te Maqedonise .

  Citat : Faji per te gjitha veprimet bie mbi te gjithe ne :

  Simbas mendimit time ,eshte nje paragjykim shume i pa drejte, kurre thoni se faji eshte i te gjithe neve .

  Jeton Struga ! Faji eshte jetim ,pore ne duhet fajin te mudohemi ta adresojme te dera e fajtoreve . Dera e fajtoreve dihet eshte te udheheqesit shqipefolesa . Per c'do pengese te dekumentacionit civil te popullates fajtore jane udheheqesit e shtetit . Ne kete raste ""me pake fajtore"" jane sllavo-maqedonet .
  O tetova a ende nuk e kupton ku eshte qellimi i Jeton Struga qe ai person po kerkon dihm per dicka tjeter e ti ja fut kot ne tem tjeter, nese do te bisedosh per kete hap tem tjeter s enuk eshte vendi... ti po vazhdon em te njejten prap.

 13. #13
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Antarsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,695
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Citim Postuar m par nga Konstantin Lexo Postimin
  O tetova a ende nuk e kupton ku eshte qellimi i Jeton Struga qe ai person po kerkon dihm per dicka tjeter e ti ja fut kot ne tem tjeter, nese do te bisedosh per kete hap tem tjeter s enuk eshte vendi... ti po vazhdon em te njejten prap.
  Konstandin Karamanlis , Personi ne fjale kerkon ndihme se si munde te marre nenshtetesine ne Maqedoni.

  1) Forumi shqipetare nuk eshte kompetente per nenshtetesi te maqedonise
  2) C'do komente qe eshte dhene ne kete teme eshte e nderlidhur me nenshtetesine ne maqedoni

  3 ) Para te ashtuquajtures lufte e vitit 2001 edhe vete Ali Ahmeti me kliken e tije komuniste staliniste nuk kishte nenshtetesi te Maqedonise , pore me puthejen e dores se shkaut jo qe morri nenshtetesi te Maqedonise pore u be edhe udheheqes i shqipetareve .

  Haje se ju jeni te gjithe kacak , jeni mesuare qe ta shitni neshtetesine ne rruge me mija euro . Dikush munde te merre nenshtetesi e dikush jo . Mjerre shqipetaret se cka i ka gjete .

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e Konstantin
  Antarsuar
  11-12-2010
  Postime
  468
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga TetovaMas Lexo Postimin
  Konstandin Karamanlis , Personi ne fjale kerkon ndihme se si munde te marre nenshtetesine ne Maqedoni.

  1) Forumi shqipetare nuk eshte kompetente per nenshtetesi te maqedonise
  2) C'do komente qe eshte dhene ne kete teme eshte e nderlidhur me nenshtetesine ne maqedoni

  3 ) Para te ashtuquajtures lufte e vitit 2001 edhe vete Ali Ahmeti me kliken e tije komuniste staliniste nuk kishte nenshtetesi te Maqedonise , pore me puthejen e dores se shkaut jo qe morri nenshtetesi te Maqedonise pore u be edhe udheheqes i shqipetareve .

  Haje se ju jeni te gjithe kacak , jeni mesuare qe ta shitni neshtetesine ne rruge me mija euro . Dikush munde te merre nenshtetesi e dikush jo . Mjerre shqipetaret se cka i ka gjete .
  trima si puna jote vec per muabet ka sa te duash po kur vin puna per dicka konkrete fshiheni pas fustanit tgrave.

 15. #15
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Antarsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,695
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Citim Postuar m par nga Konstantin Lexo Postimin
  trima si puna jote vec per muabet ka sa te duash po kur vin puna per dicka konkrete fshiheni pas fustanit tgrave.
  Nuk thashe askundi qe une jame trime, sepse trimat ju e vritni mbas shpine si qe e keni zakon.

  Mbas fustanit te grave fshefeni ju qe i vritni shqipetaret mbas shpine
  Mbas fustanit te grave mshefeni ju sahanelepireit.
  Mbas fustanit te grave mshefeni ju lakmuesit e pasurise se shkaut .
  Mbas fustanit te grave mshefeni ju me gjake te perzyere te kazakistanit .
  Ndryshuar pr her t fundit nga TetovaMas : 16-09-2011 m 20:37

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e Sovrani
  Antarsuar
  17-05-2008
  Vendndodhja
  V
  Postime
  196
  Faleminderit
  1
  0 falenderime n 0 postime
  Statistikat ne Maqedoni tregojne se numri i shtetasve Turq qe vijne te jetojne ne Maqedoni eshte me i madh ne krahasim me tjeret, a jane kta Shqiptare qe po kthehen nuk e di, posa pashe temen menjihere e mendova kte jalm qe qerkulloi kto dite ne media.
  Mendoj se eshte e mundur qe te meret shtetesia, por normalisht duhet te formulohet edhe nje ligj i cili do te regullonte kete problem.

 17. #17
  Mire shte puna mire Maska e PLAKU
  Antarsuar
  19-05-2002
  Postime
  2,463
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  se keni deviju nga tema kjo shihet, ju keni gju Tetova Mas kote na koti! Ndoshta nuk ashtet dashte TetovaMas te futet ne bised perpos keshillave qe duhej tia jepte vetvadit, ama ate cfare e ka thene TetovaMas se luan ase topat e hisarit, se ne krye te politikes ne Ylliride jan, sot si me pare ne te kaluemen, jan laperat shtresa me e ulte qe ka mund te nxjerre ndonjehere ajo ylliride e shume vuajtun. Labilat, dallavergjit, e cfare jo, cdohere e kan pas ne dore fatin e shqyptarve te Yllirides. keshtu qe mos iu gjuni kote TetovaMasit, dikur ishen envero-titistat e dores pare qe benin jeten ne kurriz te shqyptareve,sote jan mbeturina e enverizmo-titizmit qe ushtrojin te njeten metode per ti mbajte shqyptaret nen thundren sllave, dikur ishen bashkim vllaznimsat social-komunist0 envero-titiste sot kem demokrat demagoget,pjellen social-komuniste envero titiste! Vetvadi ke menyra tjera si te udhezohesh per ta fitu riatdhetarizmin ne vendin e babes e tuajin.
  Ndryshuar pr her t fundit nga PLAKU : 16-09-2011 m 23:53
  Pa Kosov e amri nuk ka Shqipri

 18. #18
  Mire shte puna mire Maska e PLAKU
  Antarsuar
  19-05-2002
  Postime
  2,463
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  Citim Postuar m par nga Sovrani Lexo Postimin
  Statistikat ne Maqedoni tregojne se numri i shtetasve Turq qe vijne te jetojne ne Maqedoni eshte me i madh ne krahasim me tjeret, a jane kta Shqiptare qe po kthehen nuk e di, posa pashe temen menjihere e mendova kte jalm qe qerkulloi kto dite ne media.
  Mendoj se eshte e mundur qe te meret shtetesia, por normalisht duhet te formulohet edhe nje ligj i cili do te regullonte kete problem.

  Cili ligj duhet rregullu per tu kethy shqyptaret ne vendin e vet e te baballarve?!
  Tane ata qe duan te kethehen nga turqia ne Ylliride, jan shqyptar te shperngul o me dhun o u ashte imponu shperngulja. U be lufte ne Ylliride, demokracia arriti ku do ne viset ishe komuniste ne serbi e ne makosllavi jo!!! Per cfare u sakrifikuan djemt shqyptar ne luften e fundit me bishat sllave?!
  Pa Kosov e amri nuk ka Shqipri

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e Konstantin
  Antarsuar
  11-12-2010
  Postime
  468
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga TetovaMas Lexo Postimin
  Nuk thashe askundi qe une jame trime, sepse trimat ju e vritni mbas shpine si qe e keni zakon.

  Mbas fustanit te grave fshefeni ju qe i vritni shqipetaret mbas shpine
  Mbas fustanit te grave mshefeni ju sahanelepireit.
  Mbas fustanit te grave mshefeni ju lakmuesit e pasurise se shkaut .
  Mbas fustanit te grave mshefeni ju me gjake te perzyere te kazakistanit .
  Tetovamas sa metra te larta i ke avlliat (gardhin) te shpia ne Tetov??

 20. #20
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Antarsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,695
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Citim Postuar m par nga Konstantin Lexo Postimin
  Tetovamas sa metra te larta i ke avlliat (gardhin) te shpia ne Tetov??

  Avlijat gardhet jane ndertuare ne mes te Shkupit nga vete sllavo-shkijet nga pasuria e shtetit ,ku ne keto harxhime bejne pjese edhe shqipetaret tatim pagues te po ketije shteti .

  Sa per shqipetaret e shkrete c'do shtepi apo bisnes apo avlija gardhe qe thoni ju , e kane ndertuare me djersen e tyre ,pa ndihmen e askujte duke i perjashtuare shqipefolesat qe jane pasuruare duke i shitur te drejtat dhe gjakun e shqipetareve.

  Shume shpejte ju vjene koha tradhetareve si Gadafit, vetem ne vazhdojne .

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •