Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 34 prej 34
 1. #21
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Antarsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,695
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Citim Postuar m par nga PLAKU Lexo Postimin
  se keni deviju nga tema kjo shihet, ju keni gju Tetova Mas kote na koti! Ndoshta nuk ashtet dashte TetovaMas te futet ne bised perpos keshillave qe duhej tia jepte vetvadit, ama ate cfare e ka thene TetovaMas se luan ase topat e hisarit, se ne krye te politikes ne Ylliride jan, sot si me pare ne te kaluemen, jan laperat shtresa me e ulte qe ka mund te nxjerre ndonjehere ajo ylliride e shume vuajtun. Labilat, dallavergjit, e cfare jo, cdohere e kan pas ne dore fatin e shqyptarve te Yllirides. keshtu qe mos iu gjuni kote TetovaMasit, dikur ishen envero-titistat e dores pare qe benin jeten ne kurriz te shqyptareve,sote jan mbeturina e enverizmo-titizmit qe ushtrojin te njeten metode per ti mbajte shqyptaret nen thundren sllave, dikur ishen bashkim vllaznimsat social-komunist0 envero-titiste sot kem demokrat demagoget,pjellen social-komuniste envero titiste! Vetvadi ke menyra tjera si te udhezohesh per ta fitu riatdhetarizmin ne vendin e babes e tuajin.
  Pershendetje Plaku !

  C'do padrejtesi qe i behet shqipetart ne Maqedoni ,nuk jane fajtore sllavo-shkijet ,pore fajin kryesore e kane do shqipefolesa me gjake kazakistani.

  Ne Tetove ende jane do baraka (zyra per dokumente civile per shqipetaret ) qe i ka ndertuare komunizmi . Shqipetaret e shkrete vetem enden ne vape te madhe te nxehtit per ta marre nje certifikate te lindjes,leter njoftim ,apo pasaporte .

  Horat tradhetaret e popullit i kane ngushtuare 200,000 shqipetare vetem me nje barake (zyre te vogel qe sa me shume te maltretohen shqipetaret,per nje dokumente civile .

  Per c'fare arsye shqipetaret ti blejne dekumentat e tyre ,pse do fare tradhetaresh jane te korrupture deri ne fyte . Qente zyrtare shqipefolesa vetem rine ne dritare shikojne nga se largu ,se kush po kerkon ndihme qe ti jape lemoshe per dokumentat qe ti garanton c'do e drejte Nderkombetare per qytetarin ne evrope dhe bote ,vetem per shqipetaret e Maqedonise,nuik ekzistojne te drejta njerezore , sepse te drejtat shqipetare i kane shitur tradhatert e popullit .

  Punen e tradhetareve per 20 vjetet e fundit nuk e pastron pushka pore nje bombe atomike qe mos ti gjindet fara askundi tradhetareve,sepse fara ,rasadi i tyre eshte rasad me i poshter ne evrope .

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e jeton_struga
  Antarsuar
  17-06-2008
  Vendndodhja
  struge
  Postime
  59
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga TetovaMas Lexo Postimin
  Me keqeardhje po shkruaj ne kete komente ,sepse jame i sigurte ,personi ne fjale do te kete probleme te medha per nje nenshtetesi te Maqedonise .

  Citat : Faji per te gjitha veprimet bie mbi te gjithe ne :

  Simbas mendimit time ,eshte nje paragjykim shume i pa drejte, kurre thoni se faji eshte i te gjithe neve .

  Jeton Struga ! Faji eshte jetim ,pore ne duhet fajin te mudohemi ta adresojme te dera e fajtoreve . Dera e fajtoreve dihet eshte te udheheqesit shqipefolesa . Per c'do pengese te dekumentacionit civil te popullates fajtore jane udheheqesit e shtetit . Ne kete raste ""me pake fajtore"" jane sllavo-maqedonet .
  Ju pretendoni qe faji seshte personalisht juaji......po ta zberthej ne pak fjale ate qe kam dashur te them ne komentin tim,kemi dhe ne ,pjese te fajit,pse e mohon kete gje,pse ne per nje periudhe kaq te gjate po rrime duarkryq dhe spo ndermarrim asnje gje duke luajtur rolin e parazitit presim qe dikush te na jape nje te drejte apo te na aprovoj te njejtat....pjesa tjeter e fajit ,ne jemi ata qe zgjedhim.....une ,ti te tjeret qe te gjithe....cka dergojme ne ne parlament(apo sjemi ne keta qe zgjedhim)debila partiak ne te shumten e rasteve.......ky eshte komenti im ne disa fjale per kete ceshtje.......dhe insistoj perseri qe ,mos u bej edhe ti si keta zyrtaret qe s'spo ja aprovojn kerkesen zoteriut duke ja mbyllur deren para hundes dhe duke c'orientuar temen nga nje ceshtje teper sociale ne ceshtje partiake.....

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e jeton_struga
  Antarsuar
  17-06-2008
  Vendndodhja
  struge
  Postime
  59
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Tubohuni ne nje shoqate atje ne turqi,ju te gjith shqiptaret nga Ilirida(maqedonia) dhe mundohuni qe ne pako te merrni shtetesine (gjasat jane te vogla),por efektin do ta kete nese ju jeni kembengules dhe keni ide se si dhe ku duhet te veproni.
  Nepermjet shoqates mund ti drejtoheni me zyrtarisht ne te gjitha institucionet(ambasade,gjykate)......

 4. #24
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Antarsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,695
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Citim Postuar m par nga jeton_struga Lexo Postimin
  Ju pretendoni qe faji seshte personalisht juaji......po ta zberthej ne pak fjale ate qe kam dashur te them ne komentin tim,kemi dhe ne ,pjese te fajit,pse e mohon kete gje,pse ne per nje periudhe kaq te gjate po rrime duarkryq dhe spo ndermarrim asnje gje duke luajtur rolin e parazitit presim qe dikush te na jape nje te drejte apo te na aprovoj te njejtat....pjesa tjeter e fajit ,ne jemi ata qe zgjedhim.....une ,ti te tjeret qe te gjithe....cka dergojme ne ne parlament(apo sjemi ne keta qe zgjedhim)debila partiak ne te shumten e rasteve.......ky eshte komenti im ne disa fjale per kete ceshtje.......dhe insistoj perseri qe ,mos u bej edhe ti si keta zyrtaret qe s'spo ja aprovojn kerkesen zoteriut duke ja mbyllur deren para hundes dhe duke c'orientuar temen nga nje ceshtje teper sociale ne ceshtje partiake.....

  Vellai mire nga Struga !! Tema ne fjale eshte me shume politike se sa sociale.

  Se shpejti me 1.10 deri me 15.10.2011 do te jete regjistrimi i popullsise ,ne Maqedoni . numri i pergjithshem i shqipetareve ne Maqedoni, do dale nja 200,000 shqipetare aktiv ne ate shtete .

  Sa me pake shqipetare ne Maqedoni aqe me shume hapesire per shqipefolesat tradhetaret e popullit .

 5. #25
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  25-06-2005
  Vendndodhja
  Stamboll,Sarajeve
  Mosha
  33
  Postime
  48
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  shtja sht se numri i madh i shqiptarve aplikuar pr t marr shtetsin maqedonase, nga t cilat rezulton doli me refuzimet diskriminuese e shtetit maqedonas!

  Un dshiroj t ju pyes pr at nse mir t organizuar t padis shtetin e Maqedonis pr politikn diskriminuese ndaj shqiptarve izolimin e saj nga Maqedonia, nga ku dhe si mund t fillojm me procedurn e ndjekjes penale n disa drejts ndrkombtare institucioneve t prfshira?
  [COLOR="Red"]E kam Nj Jeta,Nj Bota,Nj Zemra Per Flamuri Shqiptare !/COLOR]

 6. #26
  Revolucioni sht afr Maska e Nuh Musa
  Antarsuar
  02-05-2002
  Vendndodhja
  vjen, austri
  Mosha
  42
  Postime
  4,579
  Faleminderit
  26
  143 falenderime n 133 postime
  Citim Postuar m par nga vetvadi Lexo Postimin
  Un jam nj orrigin kercova shqiptare u rrit deri n Stamboll.
  Babai im ka lindur ne shteti jugosllav dhe erdhi n Turqi n vitin 1962 kur ai ishte n 20 vje nga Dragomisht i Madh.
  Ne kemi vetm shtetsin e turqi.
  Babai im edhe ne dshirojme t merrni prsri shtetsin e Maqedonis. Por ne jemi i prkasin atje dhe jemi viktime shtypja e Jugosllavis, e cila aplikoi kt duke futur kolektivizmit.

  pastaj,
  Un shkova n ambasadn maqedonase n Stamboll.
  pyetn nse sht e lejuar t kthehet apo jo shtetsin e Maqedonis
  ata than ata pranojn ankesn tuaj, por ata shum t ngjar t refuzoj ankesn tuaj n Maqedoni, kur letrat tuaja shkon n Maqedoni!!!
  Por un e di se disa shqiptar ktu u nnshtetsin maqedonase prsri kshtu q sht e mundur, por ju duhet t kemi kontakte t mira
  dhe gjithashtu nj avokat t mir pr gjykatn pr t marr at!
  por ne kemi humbur t gjitha letrat q ata solln kur ata vijn n Turqi!!

  Per mu seriozisht ka at q ju sugjerojn t bni pr t'u kthyer shtetsin maqedonase?
  Mirdita,

  E ka leshuar prindi yt shtetesine e "jugosllavise" asaj kohe ???, eshte clajmeruar ne terresi, apo i ka hyp trenit dhe eshte shperngule pa mos i prish dokumentet ???
  Nese jo ai akoma eshte shtetas i maqedonise, mjafton te shkoje te nxjer pasaporten e re.....thjesht te nevojitet vetem certifikata e lindjes dhe leternjoftimi....leternjoftimin e siguron poashtu nepermjet te certifikates se lindjes.....kurse ju si femije keni te drejte te futeni poashtu ne librin e amzes dhe te siguroni certifikata lindje, me kete, pasaporta....

  Ne te mergimit deri para tri viteve as qe eshte dashur te shkojm perzonalisht ne komune, thjesht nje i aferm i familjes i ka kryjt punet. Tash me pasaportat biometrike duhet patjeter te jesh prezent vetvetiu.


  Ekziston edhe mundesia e shtetesise edhe si i huaj !!!, per kete aman nevojitet qendrim legal me vendbanim ne maqedoni. Por sidoqoft, me regjimet e reja mbi pasaportat biometrike etj. eshte bere shume rrende, pra rruga me reale eshte ajo nepermjet te babait, qe eshte lind ne maqedoni, me kete automatikisht ai ka te drejte per shtetesi, dhe me tej ju si femije.....

  Jane thjesht processe teknike, dhe me behet qejfi qe shqiptaret e turqise kane interese per tu kthyer ne token e te pareve.

  Miresevini......dhe inshallah jeni boll ne numer....si thot adem mikullovci.....jemi bere 7 mio. maksuta.....po nuk kemi gje kunder edhe disa qindramije tjereve.....

  me nderime
  albanish by nature

 7. #27
  Revolucioni sht afr Maska e Nuh Musa
  Antarsuar
  02-05-2002
  Vendndodhja
  vjen, austri
  Mosha
  42
  Postime
  4,579
  Faleminderit
  26
  143 falenderime n 133 postime
  Citim Postuar m par nga TetovaMas Lexo Postimin
  Vellai mire nga Struga !! Tema ne fjale eshte me shume politike se sa sociale.

  Se shpejti me 1.10 deri me 15.10.2011 do te jete regjistrimi i popullsise ,ne Maqedoni . numri i pergjithshem i shqipetareve ne Maqedoni, do dale nja 200,000 shqipetare aktiv ne ate shtete .

  Sa me pake shqipetare ne Maqedoni aqe me shume hapesire per shqipefolesat tradhetaret e popullit .
  ...kujdes,

  Per asnje anetare te familjes time nuk ka qen problem as certifikata e lindjes, as pasaporta....edhe ne kohen e komunizmit jane siguruar pasaporta, natyrisht kane kushtuar deri 10 000 Marka Gjermane, por shkau ka ngran dhe do te haje edhe disa vite, por kjo nuk do me thene se njeriu nuk mund te kryj pune !!!

  Mua te tri femijet me jane linde ne vjene, vet babai im ka shkuar te "maticari" i ka rregjistruar dhe sot kane te tri shtetesine, keshtu gjetiu ne terre farefisin dhe shoqnine qe i njoh une ne gurbet......nese ai qe pyet e ka baben e lindur ne maqedoni, nevojitet vetem KOHE dhe PAK PARA qe te ja arrijn qellimit......

  Situata nuk eshte aspak ashtu sic e shkruan, korrupcioni dhe keqtrajtimi e keqperdorimi nuk jane faktoret qe jane evident per nevojen qe kane njerezit, ato e veshtiresojne apo e lehtesojne qellimin, aman nuk ka shanca shteti i maqedonise ti kushtezoje shqiptaret ndryshe se sllavomaqedonet. Kuptohet, atje ku shqiptaret jane ne numer te vogel (pra, jashta anes veriore, si psh. rrethi i ketij shokut qe pyet) e kane me veshtire, por, nese jane dokumentet ne rregull, nuk ka shanc ne kete kohe mos kryjsh pune.

  Tjera jane ato meselet, se sa kane punuar dhe sa kane mundur te punojn politikanet tane per ceshtjen shqiptare...

  Ja, u hetua parregullsi ne regjistrimin e popullates, dhe u nderpre menjehere.....kane kaluar koherat ku ka punuar shkau si ka patur qejf.....thjesht, shqiptaret jane SHTETFORMUES dhe me pasurine e tyre edhe GARANTUES te shtetit te maqedonise.....

  saber shoki, saber......

  me nderime
  albanish by nature

 8. #28
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Antarsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,695
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Citim Postuar m par nga Nuh Musa Lexo Postimin
  ...kujdes,

  Per asnje anetare te familjes time nuk ka qen problem as certifikata e lindjes, as pasaporta....edhe ne kohen e komunizmit jane siguruar pasaporta, natyrisht kane kushtuar deri 10 000 Marka Gjermane, por shkau ka ngran dhe do te haje edhe disa vite, por kjo nuk do me thene se njeriu nuk mund te kryj pune !!!

  Mua te tri femijet me jane linde ne vjene, vet babai im ka shkuar te "maticari" i ka rregjistruar dhe sot kane te tri shtetesine, keshtu gjetiu ne terre farefisin dhe shoqnine qe i njoh une ne gurbet......nese ai qe pyet e ka baben e lindur ne maqedoni, nevojitet vetem KOHE dhe PAK PARA qe te ja arrijn qellimit......

  Situata nuk eshte aspak ashtu sic e shkruan, korrupcioni dhe keqtrajtimi e keqperdorimi nuk jane faktoret qe jane evident per nevojen qe kane njerezit, ato e veshtiresojne apo e lehtesojne qellimin, aman nuk ka shanca shteti i maqedonise ti kushtezoje shqiptaret ndryshe se sllavomaqedonet. Kuptohet, atje ku shqiptaret jane ne numer te vogel (pra, jashta anes veriore, si psh. rrethi i ketij shokut qe pyet) e kane me veshtire, por, nese jane dokumentet ne rregull, nuk ka shanc ne kete kohe mos kryjsh pune.

  Tjera jane ato meselet, se sa kane punuar dhe sa kane mundur te punojn politikanet tane per ceshtjen shqiptare...

  Ja, u hetua parregullsi ne regjistrimin e popullates, dhe u nderpre menjehere.....kane kaluar koherat ku ka punuar shkau si ka patur qejf.....thjesht, shqiptaret jane SHTETFORMUES dhe me pasurine e tyre edhe GARANTUES te shtetit te maqedonise.....

  saber shoki, saber......

  me nderime
  Nuk e kame te qarte ju flitni per Austrine Vienen si qytet apo po flisni per ne Maqedoni, .Trajtimi i shqipetareve ne te gjitha fushat shoqerore behen dalime te medha sa munde te konstatojme se shqipetaret ne Maqedoni trajtohen ne shkallen me te ulet te qyteterimit dhe te drejtave demokratike . Statistikat evropiane aktualishte shqipetaret ne Maqedoni i shofin si popullata me pake te drejta ne BE .
  Sa per ti vertetuare keto statistika ,do te marrim si shembull maxhupet ne Rumani ,Sllovaki, dhe disa pakica te ndryshme qe jetojne ne Bullgari dhe Hungari. Kushtet per aneteresim ne BE te Hungarise ,Bullgarise , Rumanise ,Cekise ,Sllovakise , per anetaresim ne BE , ishte qe ata shtetet ne fjale te plotesojne te drejtat e minoriteteve dhe te barazohen ne demokraci ,te reformave politike ekonomike te BE.

  Nuk ka asnje arsye qe shqipetaret te maltretohen ,per te drejtat e tyre qe jane te garantuara me te gjitha parimet demokratike .Kjo arsye ekziston vetem te disa te ashtuquajtur shqipefolesa qe te drejtat e shqipetareve i kane shitur si ne ankande publik ,sa per tu pasuaruare pa djerse .

  Citat:Nje pasporte per shqipetaret na paska kushtuare deri ne 10,000 mije marka dhe kete ju e quani drejtesi barazi !!!!

  Citat:Se shqipetaret na qenkan shteteformues te shtetit maqedon ,kete une vetem nga ju jame duke e ndegjuare.

  Saber ,durim ne ndonje raste bene edhe gomari jo vetem njeresit . Gomarin ngarkoe sa s'ka mundesi edhe ai do te beje saber ,pore sikur ta pyetish gomarin ai nuk dine te pergjigjet

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e TOMY_X
  Antarsuar
  05-03-2004
  Vendndodhja
  STRUGE
  Postime
  285
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga TetovaMas Lexo Postimin
  Vellai mire nga Struga !! Tema ne fjale eshte me shume politike se sa sociale.

  Se shpejti me 1.10 deri me 15.10.2011 do te jete regjistrimi i popullsise ,ne Maqedoni . numri i pergjithshem i shqipetareve ne Maqedoni, do dale nja 200,000 shqipetare aktiv ne ate shtete .

  Sa me pake shqipetare ne Maqedoni aqe me shume hapesire per shqipefolesat tradhetaret e popullit .
  vellai si jeni andej...nuk doli llafi jot...apo thene ndryshe parashikimi.....na doli e kunderta qe maqedonet rrezikonin me numer me te vogel.
  Pershendetje

 10. #30
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Antarsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,695
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Citim Postuar m par nga TOMY_X Lexo Postimin
  vellai si jeni andej...nuk doli llafi jot...apo thene ndryshe parashikimi.....na doli e kunderta qe maqedonet rrezikonin me numer me te vogel.
  Pershendetje

  Jepi vetes gajret ,se 300,000 shqipetare jane mergimtare ne rruget e botes. Ky numer i popullates 300,000 nuk figuron a'skundi vetem si turiste sa per ta forcuare maqedonine ekonomikishte dhe asgje tjeter . Vitet e fundit mbas luftes nje numer i madhe shqipetaret nga maqedonia kane marre nenshtetesi te shteteve ku jetojne .Kjo popullate nuk llogaritet si popullate e maqedonise ,(popullate jo aktive ) Per c'do dite numri i shqipetereve ne Maqedoni vetem se zvogelohet .Maqedonia e ka arrite qellimin strategjine ,

 11. #31
  i/e regjistruar Maska e TOMY_X
  Antarsuar
  05-03-2004
  Vendndodhja
  STRUGE
  Postime
  285
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  kete qe thua e pranoj si te tille,megjithate edhe me keta numra qe jemi te pranishem ne keto troje ,nuk jemi pak.....per analize statistikore mund te merret nr. i nxenesve ne shkolla fillore,atehere e sheh se kush do te jete shumice pas disa vitesh......

 12. #32
  Perjashtuar
  Antarsuar
  07-09-2010
  Vendndodhja
  www.arberiaonline.com
  Postime
  1,196
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga Nuh Musa Lexo Postimin
  ...kujdes,

  Per asnje anetare te familjes time nuk ka qen problem as certifikata e lindjes, as pasaporta....edhe ne kohen e komunizmit jane siguruar pasaporta, natyrisht kane kushtuar deri 10 000 Marka Gjermane, por shkau ka ngran dhe do te haje edhe disa vite, por kjo nuk do me thene se njeriu nuk mund te kryj pune !!!

  Mua te tri femijet me jane linde ne vjene, vet babai im ka shkuar te "maticari" i ka rregjistruar dhe sot kane te tri shtetesine, keshtu gjetiu ne terre farefisin dhe shoqnine qe i njoh une ne gurbet......nese ai qe pyet e ka baben e lindur ne maqedoni, nevojitet vetem KOHE dhe PAK PARA qe te ja arrijn qellimit......

  Situata nuk eshte aspak ashtu sic e shkruan, korrupcioni dhe keqtrajtimi e keqperdorimi nuk jane faktoret qe jane evident per nevojen qe kane njerezit, ato e veshtiresojne apo e lehtesojne qellimin, aman nuk ka shanca shteti i maqedonise ti kushtezoje shqiptaret ndryshe se sllavomaqedonet. Kuptohet, atje ku shqiptaret jane ne numer te vogel (pra, jashta anes veriore, si psh. rrethi i ketij shokut qe pyet) e kane me veshtire, por, nese jane dokumentet ne rregull, nuk ka shanc ne kete kohe mos kryjsh pune.

  Tjera jane ato meselet, se sa kane punuar dhe sa kane mundur te punojn politikanet tane per ceshtjen shqiptare...

  Ja, u hetua parregullsi ne regjistrimin e popullates, dhe u nderpre menjehere.....kane kaluar koherat ku ka punuar shkau si ka patur qejf.....thjesht, shqiptaret jane SHTETFORMUES dhe me pasurine e tyre edhe GARANTUES te shtetit te maqedonise.....

  saber shoki, saber......

  me nderime
  Nje shembull nga 1001 tjere Nuh ,

  Shqiptart n Maqedoni, 20 vjet n krkim t nnshtetsis


  Nga Shkupi, Arlinda Gjypi

  N kok mban nj shami e cila n momentin kur flet, i zgjidhet, dhe ajo e l ashtu, pa u munduar ta vr srish si ishte. Lott n sy tregojn dhimbjen e vet, ndrsa thot se nse do ta kishim njohur dy vjet m par, koh n t ciln i vdiq i shoqi, do t kuptonim se ishte shum ndryshe. Shamin nuk e kishte mbajtur gjith jetn, por e kishte vn pas vdekjes s tij, e detyruar. Nxjerrja e aparatit sjell edhe reagimin e saj t menjhershm. Lidh shamin rrotull fytyrs dhe e alarmuar shprehet: Jo foto! Nse ata m shohin, s’do t ma japin kurr nnshtetsin!
  http://www.shekulli.com.al/shekulli/...nenshtetesise/

 13. #33
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Antarsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,695
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Citim Postuar m par nga TOMY_X Lexo Postimin
  kete qe thua e pranoj si te tille,megjithate edhe me keta numra qe jemi te pranishem ne keto troje ,nuk jemi pak.....per analize statistikore mund te merret nr. i nxenesve ne shkolla fillore,atehere e sheh se kush do te jete shumice pas disa vitesh......
  Keshtu ka filluare historia e shqipetareve ,beni nga 10 femije dhe ne te mbeten rrugeve , duke menduare se duhet ti mundim sllavo shkijet me numer . A e dini ju se sllavet perbejne popullaten me te madhe ne evrope . Sllaveo shkijet munden me intelegjence dhe arme berthamore, jo me speca dhe pasul.

  Ju nga Struga -----Mos jeni ju ndonje familjare i Ali Ahmetit ,dhe i shiqoni endra te mengjesit .

  Mergimtaret shqipetare aktualishte maltretohen pa mase vetem me ndryshimin e ligjit per pasaporta te rije . Ministria e Maqedonise i eshte lajmeruare Ministtrise se Serbise per doganat ,qe c'do shqipetare qe do te kapet me pasaporte te kaltert edhe pse me afate dhe valide te kthehet mbrapa ka ka ardhur . Ky raste ishte para 1 muaje ,kure disa familjare shqipetare jane kthyere mbrapshte ne kufi te serbise dhe shqipetaret e ngrate jane detyruare qe te poaguajne taksi 1700 euro , prej serbie deri ne Kopenhagen ,per te marrun nje flete udhetimi, ne Ambasaden e Maqedonise .

  Kushe e miratoi kete ligje ,kurre dihet se me kete ligje denohen vetem shqipetaret ,si materialishte gjithashtu edhe fizikishte ,psyqikishte .???

  Mos endro se shqipetaret e Maqedonise me shume se gjysma e popullates jane jashte vendit .Per nje kohe te shkurte te garantoje se kjo popullate nuk do te kthehet ne vendlindje edhe per pushime .Mergimtaret shqipetare kalojne rruge neper gjithe evropen ,duke e perfshi ketu edhe serbine ,dhe s'kane probleme ne kufi ,kurse kure afrohen ne kufirin maqedon maltretohen pa mase ,sa qe kete maltretim nuk e ka asnje popull ne evrope .

  Serbia i respekton shqipetaret mergimtare si njeres dhe transit , kurse kufiri maqedon i maltreton shqipetaret si ne afrike . Kujte te ja hudhim fajet ?? Mos na ka faje tashe prape serbia apo Rankoviqi ??

  Rankoviqat ne i kemi ne dere te shtepise , sepse vet Parlamentaret shqipefolesa jane ata te cilet e kane aprovuare ligjin per pasaporta te shqipetareve ne Maqedoni .

  Shqipetaret ne Maqedoni, rradhen tjeter duhet te votojne ne pergjithesi per deputet maqedon ,dhe asnje shqipefoles mos te marre pjese ne Parlamentin e Maqedonise .

  Kujte te ja hudhim fajit tashe ??

  Rankoviqi i trazoi shqipetaret ,pore ai kishte qellime te caktuare dhe elaborati i tije eshte plotesuare 100 % Patriotet tane ne shume raste fitonin vota prej popullit duke na treguare per elaboratet e Cubrillociqit Ivo Andriqit dhe Rankoviqit sa qe i shtynin popullaten ne vaje . Kujte i ka shkuare mendja se politikanet tane shqipefolesa jane me te rrezikshem se Qubrilloviqi Rankovii e Ivoi Andriqi.

  Politikanet tane jane me te rrezikshem se edhe vete Millosheviqi per shqipetaret. Millosheviqi kishte qellim Serbine e Madhe ,dhe na<tyrishte se ai per ta smadhuare serbine duhet ti marre tokat e huaja . Behet pyetja C'fare qellimi kane politikanet shqipefolesa qe e torturojne popullin shqipetare ???

  Qellimi i politikaneve shqipefolesa eshte gjenocid kunder vete popullit . Po mos ta kene frigen nga BE dhe Amerika ata do ta masakrojne popullaten shqipetare edhe me keqe se sa Millosheviqi.
  Ndryshuar pr her t fundit nga TetovaMas : 09-04-2012 m 20:48

 14. #34
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Antarsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,695
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Citim Postuar m par nga TetovaMas Lexo Postimin
  Vellai mire nga Struga !! Tema ne fjale eshte me shume politike se sa sociale.

  Se shpejti me 1.10 deri me 15.10.2011 do te jete regjistrimi i popullsise ,ne Maqedoni . numri i pergjithshem i shqipetareve ne Maqedoni, do dale nja 200,000 shqipetare aktiv ne ate shtete .

  Sa me pake shqipetare ne Maqedoni aqe me shume hapesire per shqipefolesat tradhetaret e popullit .
  Mos mendo se Regjistrimin e popullsise ne Maqedoni e ka ndalur shqipetaret . Kjo eshte vetem nje propagande e cila mundohen te jua japin perparesi shqipefolesave . Regjistrimin ne Maqedoni e kane ndalur evropianet amerikanet ne bashkepunim me sllavo-shkijet , sepse vete keta pale nuk kane qen ete sigurte se sa eshte numri i mbeturinave sllave ne Maqedoni, ka ekzistuare nje frige se ndoshta numri i shqipetareve munde te dale i madhe . Do te shohim kurre ata do te pregaditen se sa do te dale numri i pergjithshem i shqipetareve ne Maqedoni 17-18%

  Maqedonia eshte nje model sugjare i ish Jugosllavise , dhe ajo qe eshte edhe me favorizuese se ne Maqedoni politikanet shqipefolesa para 20 viteve ishin te gjithe te regjistruare me etnitet si jugosllave.

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •