Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 59
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    27-04-2002
    Vendndodhja
    Po bredh ne koken tende tani!
    Postime
    1,269

    Çfarë është seks? Jepni mendimin tuaj!

    Sex eshte nje kapacitet fizik qe ka nje person apo nje tjeter.Per nje njeri racional sex eshte menyra e te shprehurit, per te treguar veten dhe per te falenderuar veten ne nje fare menyre per egzistencen e tij.
    Shume njerez mendojne se sexy eshte nje kapacitet fizik qe nuk varet nga mendja. Ata mendojne se trupi te krijon nje deshire e cila zgjedh per ty.
    Sex is impervious to reason and mocks the power of all philosophers.
    Sexi eshte gjeja me e rendesishme ne te gjitha aspektet e jetes.
    A mendoni keshtu?

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e nimf
    Anëtarësuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Interzone
    Postime
    253
    Pasion vetem pasion. Shkaterrim karakteri - si gjithe pasionet e tjera. Kujton se i perket, kujton se eshte i domosdoshem, poor sex.

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    14-05-2002
    Vendndodhja
    canada
    Postime
    21

    does...

    Does god have sex..
    i think so.
    cos god is human race so each person have sex
    male or female ,so what do u think?
    Mendolin,
    Ma i nalt se zoti ..

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e skerdi
    Anëtarësuar
    13-05-2002
    Vendndodhja
    Toronto
    Postime
    138

    No sex for God

    The ancient Gods (greek and roman) had tons of sex. And they were polygamous. Today we only believe in one and only one God. Whom is he gonna have sex with? If he (she) was to have sex, does that mean that God would be masturbating?

  5. #5

    E kush eshte seksi te na emertoje ne?

    Se c'ka thene Froidi ne kohe te tij besoj te gjithe e dine. Ai ia atribon gati gjithcka instiktit seksual, qe nga procesi i jashteqitjes ne femijri e deri te dashuria per nenen... Keshtu qe s'po u them te njejtat gjera e po mundohem te sjell ndonje opinion te ri, mbase.
    Seksi mund te jete gjithcka qe kemi pare degjuar e provuar, sic mund te jete shume mire edhe dicka qe eshte harruar apo edhe mbase jo vene re.
    Pse te mos themi psh. qe seksi eshte rrjedhoje e pershtatje e gjallesave (qe e perdorin), loje e Natyres ne kuadrin e vazhdimesise. Fare mire mund te krahasoet edhe me aromen, ngjyrat e polenin perdorur nga lulet per te terhequr insektet qe ndihmojne ne pllenim. E njejta gje mund te thuhet edhe per seksin. Duke filluar qe nga orgazma e deri tek ndjesia me minimale kenaqsidhenese (ne ate drejtim gjithmone).
    Nje bashkatdhetar nga Syzesi fare mire mund ta formulonte keshtu:
    "Ore babam, ku di gje une...Me vjen rahat aty dhe e bej...Ndonjehere dalin dhe kalamaj".
    Pra seksi (kam pershtypjen se me fjalen seks nenkuptoni gjithe lemin libidoik te njeriut apo jo), kryerja e tij, mund te jete nje arsye dhene gjallesave per t'u shumuar, siguruar vazhdimesine. Njeriu padyshim qe ben pjese ne to. Provoni te perfytyroni si do te ishin marrdheniet njerzore ne mungese te instiktit e ndjesive seksuale. Pra te kish riprodhim pa "shperblim"
    Nuk po e vazhdoj komentin se do shkoja teper, teper larg...
    Po te nisemi nga ky arsyetim mund te dalim edhe ne nje tjeter: Kontraceptivet e derdhja e spermes mashkullore jashte vagines. Te gjitha keto mjete e metoda shpikur nga mendja njerzore kane vetem nje qellim: Berjen e seksit ne menyre sa me komode e te shpeshte. Pra instiktin e riprodhimit e kemi shnderruar ne dicka tjeter gjate procesit te "evolimit".
    Po kafshet qe e bejne me stine...?
    Thoni vertet te kemi "keqkuptuar"dicka?!?!?!?!?!?!?!
    Apo perdorur e devijuar??
    Ndryshuar për herë të fundit nga Sokoli : 17-05-2002 më 04:01
    • Mëndjen në mëndje e zemrën në zemër.


    • Të mirën bëje e hidhe në det,
      po s'e diti peshku e di Zoti vetë.

  6. #6
    Perjashtuar Maska e Prototype
    Anëtarësuar
    10-05-2002
    Postime
    1,450

    Per: C'fare eshte sex? Jepni mendimin tuaj!

    Postuar më parë nga Estella
    Sex eshte nje kapacitet fizik qe ka nje person apo nje tjeter.Per nje njeri racional sex eshte menyra e te shprehurit, per te treguar veten dhe per te falenderuar veten ne nje fare menyre per egzistencen e tij.
    Shume njerez mendojne se sexy eshte nje kapacitet fizik qe nuk varet nga mendja. Ata mendojne se trupi te krijon nje deshire e cila zgjedh per ty.
    Sex is impervious to reason and mocks the power of all philosophers.
    Sexi eshte gjeja me e rendesishme ne te gjitha aspektet e jetes.
    A mendoni keshtu?
    seksi eshte nje mjet per te forcuar sa me shume lidhjen ndermjet nje femre dhe nje mashkulli ...

  7. #7
    _____________ Maska e ornament
    Anëtarësuar
    27-04-2002
    Postime
    872
    bravo, shum konkluzion i drejte, por une do ti shtoja: per aq kohe sa e ke te ngref. Si puna spirances anijes, anija eshte e lidhur me token per sa kohe qe e ka te leshuar ate.

  8. #8
    Shqipetare e krenare Maska e Eda H
    Anëtarësuar
    22-04-2002
    Vendndodhja
    Fizikisht ne Massachussetts, me shpirt e zemer e mendje ne Shqiperi. A-MER-IK. kjo eshte amerika e perkthyer ne shqip
    Postime
    477
    Pershendetje. seksi ka shume gjera brenda, e nje nga ato eshte edhe ndjentat. mendoje se ka disa lloje seksi, seks me pasion e me dashuri, e ca thjesht nje kenaqesi te momentit. seksi eshte i domosdoshem ne nje menyre apo tjeter, pa seks nuk ka te ardhme. por ama seksi eshte kenaqesi e turit, te ve ne lievizje e te ngacemon ter vaterat e kenaqesis ne tru. sa de gjon fjlane eshte si kur shikon limonin apo limontozin, te leshon goja lenge e jarge. megjithate nje gje nuk eshte e ditur seks pa orgazem eshte asgje, eshte orgazem qe sjedh kenaqesin.

  9. #9
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    27-04-2002
    Vendndodhja
    Po bredh ne koken tende tani!
    Postime
    1,269

    Skerdit

    Skerdi
    po lere o dreq seksin dhe God,
    Zoti edhe Jezusin, e ka bere pa bere sex.............
    Ndryshuar për herë të fundit nga Estella : 18-05-2002 më 01:48

  10. #10
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    14-05-2002
    Vendndodhja
    canada
    Postime
    21

    re:

    Cfare djali bre ..
    Zoti nuk ka djal..
    Mendolin,
    Ma i nalt se zoti ..

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e skerdi
    Anëtarësuar
    13-05-2002
    Vendndodhja
    Toronto
    Postime
    138
    Estella. Permenda zotin dhe sexin sa per t'iu pergjigjur pyetjes se Mendolin. S'ka asgje te keqe me shprehjen time. Sa per faktin qe zoti e beri Jezusin pa sex, ate nuk e dime. lol.

    Ornament. Je shprehur qe sexi existon per sa kohe vegla eshte e ngrehur. E ke seriozisht apo tallesh??? Po kur te shkrefet ty si e le femren te pakenaqur. Shpresoj qe e kupton qe ka edhe menyra te tjera.......

  12. #12
    Perjashtuar Maska e Prototype
    Anëtarësuar
    10-05-2002
    Postime
    1,450

    Talking lol

    Postuar më parë nga ornament
    bravo, shum konkluzion i drejte, por une do ti shtoja: per aq kohe sa e ke te ngref. Si puna spirances anijes, anija eshte e lidhur me token per sa kohe qe e ka te leshuar ate.
    me fal po une fola per anen teorike dhe jo ate praktiken ....

  13. #13
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    23-05-2002
    Vendndodhja
    Per momentin ne Turqi.(me mbrapa nuk e di)
    Postime
    2

    eehh....

    Nje burre dhe nje grua martohen dhe bejne seks sepse nuk dine se cfare te bejne me veten e tyre!


    anonime

  14. #14
    I HUAJ I PANJOHUR... Maska e BAD00355
    Anëtarësuar
    24-05-2002
    Vendndodhja
    BRENDA VETES!
    Postime
    68

    Wink PER SEKSIN...

    DO DOJA TE SHKRUAJA DICKA PER SEKSIN POR PERSHKRIMIN ME TE SAKTE E ME TE NDJERE DO TA BEJA NESE SHKRUAJ KUR JAM DUKE BERE SEKS.
    Ndryshuar për herë të fundit nga armandovranari : 26-02-2003 më 03:42
    BIRIARROGANTiDJALLIT

  15. #15
    i/e larguar Maska e TironciScrub
    Anëtarësuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    here n there
    Postime
    24
    shume dakort me sokolin. seksi eshte "thjesht" nje loder e natyres per te siguruar vazhdimesine e nje specie.

    merimanga mashkull eshte ne konkurrence me meshkujt e tjere qe te sakrifikoje jeten per te bere sex me vedoven e zeze !!!

    po sikur dhe femrat njerezore te vepronin ne te njejten menyre ??? do te kishit vepruar si merimanga mashkull ???

    ps: vetem fjala SEX ka terhequr ne kete teme me shume lexues se te te gjitha temat e tjera .
    Ndryshuar për herë të fundit nga TironciScrub : 14-06-2002 më 02:10

  16. #16
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    27-04-2002
    Vendndodhja
    Po bredh ne koken tende tani!
    Postime
    1,269
    Jo me kot e kam vene aty tironc,
    Pastaj shume njerez sot e shperdorojne seksin prandaj doja te shihja mendimet e ndryshme te antareve.
    nejse mo po kenaqem, nga pergjigjet.......vetem lexoj dhe lexoj

  17. #17
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    18-05-2002
    Vendndodhja
    Ypsilanti Twp, MIçigan, SH.B.A.
    Postime
    226

    Diçka më shumë se seks!

    Janë bërë shumë përkufizime mbi seksin këtu nga parashprehësit.
    Nuk dua të kundërshtoj asnjë prej tyre, veç dua të paraqes një shtojcë ca si nga një këndvështrim tjetër.
    E kam më tepër për seksin e ruajtur.
    Po të mos përdorej ruajtja, pra të vepronim si kafshët, unë besoj se nuk do të ndodhte ajo që i frigohen shumëkush. Vallë a janë bërë kafshët të papërballueshme me ushqim nga natyra se na qenkan shtuar shumë?! Nuk besoj të ketë mëdyshje, se jo.
    Pra, e thënë ndryshe, duke kryer seks pa menduar aspak se do krijohet fëmijë, asgjë nuk do ndodhë. Bota nuk do të mbipopullohet siç frikësohen demografët a politikanët e sociologët. Madje, unë mendoj se shumë gjëra do ndodhin, ndryshe nga ç'jemi mësuar.
    P.sh., njeriu nuk do kishte vlerën që ka sot. Kur ka superprodhim, çmimi bie. Njerëzit kanë vrarë e prerë qysh në fillimet e historisë njerëzore. Shumë sherre e luftëra kanë përfunduar pa vënë drejtësi, nga frika e humbjes së shumë njerëzve. Mendo një çast se kur sheh se ne vrasim më shumë, jo për të mbijetuar por thjesht për pordhë. Kush vret për qejf (gjahu) përveç njeriut. Pra, po sorollatem po aty. Përderisa ne nuk jemi ndonjë gjallesë më e mirë se kafshët, pse të mos mësojmë diçka nga ato?! Fjala vjen, seksi. Tek ne njihet edhe kanibalizmi. Le të bëhet edhe ai normë kur të shtohemi pa hesap. Ama , seksin ta bëjmë pa u ruajtur. A nuk e ndjeni se afshi sikur bien kur mendon se "obobo ke do j/ma le brenda" Ne vetëm kur do krijojmë fëmijë apo gjatë shtatëzanisë nuk ruhemi. Vetëm ai seks mbahet mend i ndjerë deri në orgazëm të plotë. Gjithsesi, unë flas për vehte. Aman, vetëm kllufat mos m'i përmendni, nuk i duroj dot. Ju lutem, mos më merrni për çnjerëzor. Nuk e kam ndryshuar botën siç dua vetë, ndaj edhe unë do jetoj me rregullat, normat e ligjet që shkruhen çdo ditë vetëm e vetëm për të na bërë sa më me pak vlerë në emër të pikërisht asaj, vlerës.
    Shpresoj të ketë reagime!
    Ndryshuar për herë të fundit nga Pellazgu : 22-06-2002 më 21:35
    Për të gjitha trojet Shqiptare nën një tërësi Shtetërore Shqiptare, t'i shkrijmë çdo energji!

  18. #18
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    05-06-2002
    Vendndodhja
    tirane
    Postime
    7
    Me kujtohet hera e pare qe bera sex.
    Ishte shume e bukur!
    Ndjehesha i lodhur sikur te kisha kaluar shtate male,dhe i qete sikur sapo te me kishin bere nje masazh tailandes. Ehhhh....
    Por nje dite , im ate,kur pa se punet po merrnin tatepjeten me tha...."ruaji duart, mos i konsumo,se do te te duhen kur te gjesh nje dashnore te vertet"
    Dhe pati te drejte...DUhej qe te provoja SEXIN E VERTET,per te kuptuar qe eshte gjeja me e bukur qe mund ti ndodh nje qenie.
    Por sa te deshperuar qe jemi...edhe kur kemi mundesi qe te shprehim ate qe na dikton instikti, gjejme format me PERVERSE, per te thene te kunderten...
    Per mua sexi eshte shprehja me e qarte e atij dimensioni njerzor, qe sot ,ne,MAKINAT E PUNES,po i largohemi gjithnje e me shume te qenurit krijesa te natyres....
    BENI SEX!-DHE JO LUFTES!

  19. #19
    Moderatore
    Anëtarësuar
    09-06-2002
    Postime
    1,812
    Seksi eshte nje kerkese fiziologjike e domosdoshme qe finalizon ligjin e vazhdimesise se llojit.
    Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

  20. #20
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-07-2002
    Vendndodhja
    prishtine
    Postime
    12
    ahhh sexii
    per mendimin tim sexi eshte gjeja me e bukur qe zoti ja u dhuroj njerzve.
    sexi nuk mendoj qe eshte vetem nje kerkes fiziologjike por edhe nje kenaqesi e llojit me te veqant.por sexi megjithat nuk eshte i mir gjdo her, pa perjetimin e ergazmes nga te dy partneret nuk mendoj se eshte sex i mire.
    ------------------------------------
    SEXI TA ZGJAT JETEN PRA BENI SEX SA ME SHUM
    M'I JAP BUZET
    TA JAP LUMTURIN

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. At Gjergj Fishta, Nder i Kombit
    Nga Albo në forumin Elita kombëtare
    Përgjigje: 112
    Postimi i Fundit: 24-10-2022, 18:27
  2. Kush jane Aleatet Strategjike te Shqiperise per mendimin tuaj?
    Nga Enri në forumin Problematika shqiptare
    Përgjigje: 17
    Postimi i Fundit: 25-11-2011, 08:46
  3. Info per Eqerem Cabej?
    Nga rrogozhinsi në forumin Gjuha shqipe
    Përgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 18-04-2009, 18:36
  4. Gjuha e Perëndive!
    Nga AsgjëSikurDielli në forumin Gjuha shqipe
    Përgjigje: 87
    Postimi i Fundit: 27-09-2007, 16:08
  5. Si vjen bashkimi kombëtar?
    Nga Anton në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 487
    Postimi i Fundit: 22-02-2004, 00:19

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •