Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 3 prej 3
 1. #1
  R[love]ution Maska e Hyllien
  Antarsuar
  28-11-2003
  Vendndodhja
  Mobil Ave.
  Postime
  7,732
  Faleminderit
  0
  19 falenderime n 19 postime

  Sulm ndaj fjals s lir n FSH nga Uriel

  Prshndetje stafit t forumit:

  Pa dashur ta kthej temn n nj "popularity contest", pas nj sasie jo t neglizhueshme aprovimesh t shkrimeve t mia(sigurisht prvec krcnimeve Islamike me vdekje q u adresuan nga nj pjes aktive e stafit), pr her t par n ForuminShqiptar vjen nj paralajmrim absurd nga supermoderatori Uriel, i pabaz, q cnon mbi t gjitha fjaln e lir, dhe vet rregulloren e forumitshqiptar.

  Pjesmarrja ime aktive si n forum, si dhe pasive n raportimin aktiv t cdo infracioni t mundshm e bjn kt paralajmrim t ktij personi nj akt t shmtuar n vrazht t nj sulmi personal t personit n fjal ndaj meje.

  Lutem stafi t mar masa ndaj ktij njriu, t risjelli shkrimin tim n kufijt e etiks dhe t heqi kt njoll nga biografia ime, stili i t cilit(mnyra si u dha) sht e denj pr epokn e Sigurimit.

  -----------------------------------------

  I/e dashur Hyllien,

  Moderatort e Forumi Shqiptar u kan br nj vrejtje.

  Arsyeja: Sjellje arrogante dhe kokfortsi prkundrejt stafit t forumit
  -------
  Si u shpreha dhe n tem, nuk ta kam pr borxh ty dhe askujt ti duroj mndjemadhsit dhe etiketimet personale. Nse vazhdon n t njjtn rrug me kokfortsi do prjashtohesh nga forumi.

  Uroj n mirkuptimin tnd.
  -------

  Kjo vrejtje ju kushton 1 pik dhe mund t rezultoj n kufizimin e aksesit tuaj n forum deri ditn e skadimit. Kini parasysh q vrejtjet serioze nuk skadojn kurr.

  Gjith t mirat,
  Forumi Shqiptar
  __________________
  "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

 2. #2
  Hierark i lart Maska e Uriel
  Antarsuar
  07-02-2010
  Vendndodhja
  Torre della Fame
  Postime
  1,219
  Faleminderit
  3
  40 falenderime n 33 postime
  sht qesharake se si vetviktimizoheni, madje duke cekur dhe rregulloren e forumit kur jeni pikrisht ju strumbullari i replikave personale, q n mnyr komike pretendon rolin e viktims.

  Puna ime n mbarvajtjen e nj ndr platformave virtuale m t mdha shqiptare sht vullnetare. Ndaj nuk ndjej detyrim prkundrejt askujt pr t marr mbi shpatulla etiketimet personale drejtuar ndaj meje. Kjo prbn dhe shkeljen me dy kmb t rregullores s forumit, dhe n mos mjaftonte ve ky fakt, sillesh me arroganc ndaj pozicionit tim, duke mos rreshtur s ofenduari. Tematikat q shtrohen pr diskutime kan nj bosht q on drejt nj brthame - nuk sht Smod Urieli dhe ''kredencialet'' e tija brthama e t gjitha diskutimeve q personalizoni banalisht dhe kurdoher kur t jepet mundsia. Ndoshta e injoron si fakt kt proes t shmtuar, ndoshta me t vrtet nuk e sheh si vepron n nn ndrgjegje, por ekziston nj rregullore pr forumin si ekziston dhe nj hiearki tek stafi q prcakton mbarvajtjen e antarve t tij si dhe duke analizuar veprimet e tyre n kuadr t neutralitetit. Kjo detyr nuk i sht ln n dor do kujt pr t sherruar do tem, duke u pozicionuar n rolin e kompetentit por gjykohet nga vet stafi. Gjithashtu kur postimet t shlyen dhe cilsohen si t panevojshme pr shkak t prmbajtjes s tyre q personalizon diskutimin, nuk mund t luash rolin e kokfortit duke e postuar prsri. Ndaj zotri i mbar, msoni si t silleni, t diskutoni pa ofenduar paln tjetr, t qndroni larg personalizimeve dhe t shikoni q problemi vrtet qndron posht hunds tuaj. Fjal e lir nuk do t thot t ofendosh k t dal prpara.

  Temn po e mbyll, pr t mos degjeneruar n nj proes zinxhir dhe t pandalshm ''e lagu, se lagu''. Ftoj ndonj koleg Smod apo Admin t jap mendimin e tij/saj nse e shikon t arsyeshme.

  Kaloni mir.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Uriel : 30-08-2011 m 20:29
  relata refero

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,145
  Faleminderit
  81
  794 falenderime n 648 postime
  Te gjithe ata qe futen ne forum me idene per te "shitur mend" vetem, e jo per te blere mendimet e anetareve te tjere, heret apo vone e gjejne veten te perjashtuar nga forumi me hir apo pa hir. Me hir pasi u pelqen qe te lexohen por jo te lexojne mendimin e te tjereve, dhe detyrimisht forumi behet i merzitshem per ta. Pa hir pasi duke propoganduar idete fikse te tyre larte e poshte ne forum, e duke mos pranuar ne asnje menyre mendimin ndryshe, perfundojne duke ofenduar anetaret e forumit me etiketime personale. Dhe kjo eshte ne kundershtim me rregulloren e forumit e detyrimisht perjashtohesh nga forumi.

  Ti nuk je as i pari e as i fundit, dhe po te shpenzoje aq kohe ne forum per te lexuar mendimet e anetareve te forumit (perfshi mendimet e Uriel), do te perfitoje shume nga keto diskutime. Dhe shume nga ju, duhet ta kini per nder e kenaqesi qe te diskutoni e lexoni mendimet e Uriel, i cili ka nje bagazh te gjere dije historike e kulturore. Te paket jane ata shqiptare qe gezojne nje kulture te tille qe marrin mundimin te marrin pjese ne nje forum te tille te hapur, ku disniveli kulturor i anetareve eshte i dukshem.

  Albo

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •