Close
Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 64
  1. #21
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    15-08-2011
    Postime
    146
    Mos beni emigrim ilegal se prishet imazhi i Shqiperise

  2. #22
    i/e larguar Maska e ahmed_tr
    Anėtarėsuar
    23-11-2003
    Vendndodhja
    TIR
    Postime
    98
    E di si osht pune, lidhu me ndonje angleze sa per dokumenta dhe pastaj shif e bon si i thone shqiptarce.

  3. #23
    Albi Maska e SMA
    Anėtarėsuar
    04-08-2006
    Vendndodhja
    Ne SHKUPIN e SHQIPTARIS
    Postime
    23
    Pershendetje
    Une kam marre vize britanike ne 2008. vize turistike 6 mujore. kam qendruar atje 5 muaj e 20 dite.
    tani dua te shkoj perseri ne UK, sa mendoni qe i kam mundesit e mira per ta fituar perseri, kete rradhe dua te shkoj me bashkshorten dhe djalin 8 muajsh.
    ALBANIA-I

  4. #24
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    03-12-2012
    Postime
    1
    persh une raxhi nga shkodra dua te shkoj ne angli jam ne belgjik tani nuk nese ndonjeri din ndonje rruge si te shkoj skam asnje looj letrash vetem pashaport shqiptare flm

  5. #25
    100%shqiptare Maska e loneeagle
    Anėtarėsuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    not where i want to be
    Postime
    4,224
    Perderi sa ti nuk ke qendruar mbi afatin e vizes them se vizen e merr pa problem ne ambasade. Interesohu ne ambasaden angleze ne Tirane.
    I LOVE GOD

    j&g

  6. #26
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    03-01-2013
    Postime
    3

    VIZA per ENGLAND . Ndihmė Ju Lutem !

    Pershendetje juve . Jam nje i ri nga Kosova 24 vjeqar . Deshiroj qe ket vit ti vizitoj te afermit e mi ne Londer, dhe t'pushoj atje per disa muaj se paku 3 muaj dhe ti vizitoj disa qytete tjera . Pyetja ime eshte a kom gjasa qe te me pranohet viza . Une kam mjete te mjaftushme qe ti mbuloj shpenzimet e mia personale .
    Qka duhet te bej qe te jem sa me bindes qfar dokumentesh tjera perveq atyre bazike duhet ti sjell si plus qe te me ndihmojn per pranimin e vizes ,
    A duhet te aplikoj per viz turistike apo vizitore , cila ka ma shum perparsi qe t'me aprovohet .
    Sa Para Perafersisht duhet ti kem ne konto ( une kam por qe me dit a mjaftojn ) .
    Dhe e fundit qka me preferoni ju ndonje dokument ( p.sh kontrat pune ,) apo ndoj gje tjeter qe te pergadis , apo njihni dikend ne Prishtin qe merret me pergaditjen e dokumenteve dhe qe ka patur sukses ne ket pune .
    JU KISHA LUT NGA ZEMRA ATYRE QE KAN INFROMATA TE ME NDIHMOJN SA DO PAK DO T'ISHTE MJAFT E VLEFSHME PER MUA .


    JU Pershendes nga Zemra
    #ShqiperiEtnike <3

  7. #27
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    03-01-2013
    Postime
    3

    VIZA per ENGLAND . Ndihmė Ju Lutem !

    Pershendetje juve . Jam nje i ri nga Kosova 24 vjeqar . Deshiroj qe ket vit ti vizitoj te afermit e mi ne Londer, dhe t'pushoj atje per disa muaj se paku 3 muaj dhe ti vizitoj disa qytete tjera . Pyetja ime eshte a kom gjasa qe te me pranohet viza . Une kam mjete te mjaftushme qe ti mbuloj shpenzimet e mia personale .
    Qka duhet te bej qe te jem sa me bindes qfar dokumentesh tjera perveq atyre bazike duhet ti sjell si plus qe te me ndihmojn per pranimin e vizes ,
    A duhet te aplikoj per viz turistike apo vizitore , cila ka ma shum perparsi qe t'me aprovohet .
    Sa Para Perafersisht duhet ti kem ne konto ( une kam por qe me dit a mjaftojn ) .
    Dhe e fundit qka me preferoni ju ndonje dokument ( p.sh kontrat pune ,) apo ndoj gje tjeter qe te pergadis , apo njihni dikend ne Prishtin qe merret me pergaditjen e dokumenteve dhe qe ka patur sukses ne ket pune .
    JU KISHA LUT NGA ZEMRA ATYRE QE KAN INFROMATA TE ME NDIHMOJN SA DO PAK DO T'ISHTE MJAFT E VLEFSHME PER MUA .


    JU Pershendes nga Zemra
    #ShqiperiEtnike <3

  8. #28
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    03-01-2013
    Postime
    3

    Pėr: VIZA per ENGLAND . Ndihmė Ju Lutem !

    A nuk ka ndokush qe ka vizitu ndonjeher Anglin me Viz , apo ka ndonje te aferm ?

  9. #29

    Pėr: VIZA per ENGLAND . Ndihmė Ju Lutem !

    I dashur Stevie ke bere pyetje te gabuar,dhe je po gjithashtu <<gabim>>per arsye se ti deshiron te shkosh ne Angli i rregullt me vize,dhe asnje nuk mund te pergjigjet.Ne qofte se ti do te kishe kerkuar informacion se si mund te shkosh atje klandestin(i pa rregullt)besoj se tani do te kishe marre te pakten nje pergjigjie hahaha.

  10. #30

    Pėr: VIZA per ENGLAND . Ndihmė Ju Lutem !

    Stevie provo njehere kete avukatin shqiptar ne Angli se mos te jep ndonje informacion. Altin Kaparata tel:07500770914.
    Edhe une kerkoj informacion,por eshte e veshtire dhe nuk e di pse.

  11. #31
    100%shqiptare Maska e loneeagle
    Anėtarėsuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    not where i want to be
    Postime
    4,224

    Pėr: VIZA per ENGLAND . Ndihmė Ju Lutem !

    Them se per info te tilla duhet te shkoni ne faqen e ambasades/konsullates angleze. good luck!
    I LOVE GOD

    j&g

  12. #32
    krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
    Anėtarėsuar
    21-07-2005
    Vendndodhja
    diku neper bote
    Postime
    2,637

    Pėr: VIZA per ENGLAND . Ndihmė Ju Lutem !

    Citim Postuar mė parė nga Stevie Lexo Postimin
    Pershendetje juve . Jam nje i ri nga Kosova 24 vjeqar . Deshiroj qe ket vit ti vizitoj te afermit e mi ne Londer, dhe t'pushoj atje per disa muaj se paku 3 muaj dhe ti vizitoj disa qytete tjera . Pyetja ime eshte a kom gjasa qe te me pranohet viza . Une kam mjete te mjaftushme qe ti mbuloj shpenzimet e mia personale .
    Qka duhet te bej qe te jem sa me bindes qfar dokumentesh tjera perveq atyre bazike duhet ti sjell si plus qe te me ndihmojn per pranimin e vizes ,
    A duhet te aplikoj per viz turistike apo vizitore , cila ka ma shum perparsi qe t'me aprovohet .
    Sa Para Perafersisht duhet ti kem ne konto ( une kam por qe me dit a mjaftojn ) .
    Dhe e fundit qka me preferoni ju ndonje dokument ( p.sh kontrat pune ,) apo ndoj gje tjeter qe te pergadis , apo njihni dikend ne Prishtin qe merret me pergaditjen e dokumenteve dhe qe ka patur sukses ne ket pune .
    JU KISHA LUT NGA ZEMRA ATYRE QE KAN INFROMATA TE ME NDIHMOJN SA DO PAK DO T'ISHTE MJAFT E VLEFSHME PER MUA .


    JU Pershendes nga Zemra
    #ShqiperiEtnike <3
    thuaj shkurt dhe shqip..dua te emigroj ne angli..ta dime te gjithe..ne kete moshe qe je je tamam per emigrim..ajo qe thua se kam te aferm atje me duket pak si genjeshter..nese ke te aferm pyeti ata se si mund te sigurosh nje vize per angli..ata do te te sqaronin me mire por duket se thjeshte e ke per efekt besueshmerie..

    nuk besoj se ka forumniste te informuar se si mund te marresh nje vize keshtu qe me mire eshte ngadale ngadale shko ne perfaqesine diplomatike te britanise ne prishtine dhe kerkoju cka duhet te besh per te siguruar vize..si gje e veshtire me duket por gjithsesi ti provoje nje here..informatat me te sakta i merr ne institucion e jo ne blogje interneti...
    a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

  13. #33
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    21-04-2007
    Vendndodhja
    KUDO DHE ASGJEKUND
    Postime
    837

    Pėr: VIZA per ENGLAND . Ndihmė Ju Lutem !

    ki fonda sa te duash ti por n q se nuk ke nje bisnes tend apo te jesh i punesuar dhe te kesh njefare detyre dhe rroge te mire ,harroje vizen se do te ikin leket kot

  14. #34
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    13-06-2010
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    456

    Pėr: VIZA per ENGLAND . Ndihmė Ju Lutem !

    Nuk e mar vesh se perse te gjithe duan te ikin nga shqipria ! Ne jemi vendi i dyte pas gjermanise ne europe dhe i katerti ne bote per mirqenie ekonomike

  15. #35

    Pėr: VIZA per ENGLAND . Ndihmė Ju Lutem !

    Sic kan postuar edhe me lart eshte shume e veshtire qe te vish per vizite ne Angli

    C'fare do lloj mireqenie qe ti te kesh plako shancet qe ti te vish per vizit ose turizem jane te imta

    Fakti qe je i ri ne moshe (akoma me keq po te jesh beqar e pa femije) dhe mos kesh vertetime te forta (psh biznes etj) te ulin pike ne maksimum. Edhe sikur te kesh shpi ne emrin tend dhe pune me pozite nuk do te thote qe jane garanci. Fatkeqesisht shteti Shqiptar nuk i ka len vend vetes qe te krijoj siguri ne shtete te huaja dhe sidomos Britania e Madhe qe eshte akoma me e rrepte

    Nje pike refuzimi i shume perdorshem nga konsulata eshte:
    "Shqiperia eshte akoma nje nga vendet me te varfera ekonomike ne rajon. Kjo e fundit dyfishuar me moshen dhe rethanat ne besojme se qellimi juaj eshte qe te hyni ne Britani dhe mos ktheheni per arsyje ekonomike"

    Gjithesesi konsultohu me ambasaden Britanike por mos u mpreh per lajme te mira

    Fat te mbare

  16. #36
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-03-2013
    Vendndodhja
    Trieste Itali
    Postime
    17

    Pėr: Si shkohet ne Angli

    Jam nje djal nga Kosova jetoi ne Itali skam pasport Italiane Nusja ime ka Dokumenta e te gjitha..Dua qe te shkoj te Jetoim ne Irland ka dikush ndonje Ide se si.mund te na Ndihmoj te Kaloi atje si shkohet ose cfar duhet te bejm me tej per te kerkuar strehim-vendbanim nqf.se di dikush.me ndihmoni Ju lutem Faleminderit

  17. #37
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-03-2013
    Vendndodhja
    Trieste Itali
    Postime
    17

    Pėr: VIZA per ENGLAND . Ndihmė Ju Lutem !

    Une e tjeter hall dhe thjesht do kerkoja nga.ju qe dini.nje ndihm jam nje 25 vjeqar nga Kosova jetoi ne Itali pasaport Italiane skam ndersa nusja.ime ka dokumenta te perjetshme Italiane po qe nga atmosfera qe esht krijuar ketu kriza duam qe te ikim diku ne Angli ose Irland po qe skemi njeri tonin atje.ne qoft se di dikush per tna ndihmuar se a kemi.mudesi per te ikur atje si mund te shkojm dhe cfar duhet te bejm nese do Zoti tna mundesoi shkuarjen atje.Ju kisha lutur me jepni.ndonje.ndijm dhe ndonje keshill. Faleminderit nga ata qe dijn dhe qe kan pervoj.

  18. #38
    i/e regjistruar Maska e xhori
    Anėtarėsuar
    25-12-2006
    Vendndodhja
    MARCHE
    Postime
    1,518

    Pėr: VIZA per ENGLAND . Ndihmė Ju Lutem !

    Citim Postuar mė parė nga antiwirusi Lexo Postimin
    Une e tjeter hall dhe thjesht do kerkoja nga.ju qe dini.nje ndihm jam nje 25 vjeqar nga Kosova jetoi ne Itali pasaport Italiane skam ndersa nusja.ime ka dokumenta te perjetshme Italiane po qe nga atmosfera qe esht krijuar ketu kriza duam qe te ikim diku ne Angli ose Irland po qe skemi njeri tonin atje.ne qoft se di dikush per tna ndihmuar se a kemi.mudesi per te ikur atje si mund te shkojm dhe cfar duhet te bejm nese do Zoti tna mundesoi shkuarjen atje.Ju kisha lutur me jepni.ndonje.ndijm dhe ndonje keshill. Faleminderit nga ata qe dijn dhe qe kan pervoj.
    merr vizen per angli pastaj interesohu per te tjerat, dhe nuk besoj qe te japin viz
    jeshét prčmč ne aliarčm
    jeshčm more jeshčm
    po drita skeshčm

  19. #39
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-03-2013
    Vendndodhja
    Trieste Itali
    Postime
    17

    Pėr: VIZA per ENGLAND . Ndihmė Ju Lutem !

    Xhori flm po me jep ndonje keshill ti a dikush tjeter.Ka ndonje shteg qe mund te arrim ne menyr ilegale atje.Ne qoft se arrim cfar duhet te bejm te dorzohemi atje a si duhet se UK.ka rregulla tjera me duket ne si qellim kemi Irlanden flm me jep ndonje.ndim a kshill ti a dikush qe di.

  20. #40
    ...dhe jeta ime u fal Maska e Peniel
    Anėtarėsuar
    10-03-2003
    Vendndodhja
    -|- Atje ku njeriu takohet me Perėndinė
    Postime
    1,258

    Pėr: Si shkohet ne Angli

    Citim Postuar mė parė nga antiwirusi Lexo Postimin
    Jam nje djal nga Kosova jetoi ne Itali skam pasport Italiane Nusja ime ka Dokumenta e te gjitha..Dua qe te shkoj te Jetoim ne Irland ka dikush ndonje Ide se si.mund te na Ndihmoj te Kaloi atje si shkohet ose cfar duhet te bejm me tej per te kerkuar strehim-vendbanim nqf.se di dikush.me ndihmoni Ju lutem Faleminderit
    E mira ėshtė tė pyesėsh nė ambasadė. Kėtu ke njė link tė ambasadės irlandeze nė Itali. Kam pėrshtypjen se do gjesh informacion tė bollshėm.

    http://www.ambasciata-irlanda.it/hom....aspx?id=32029
    קָדֹושׁ קָדֹושׁ קָדֹושׁ יְהוָה צְבָאֹ


    I Shenjtė I Shenjtė...

Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •