Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 36
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Sea Melody
  Anėtarėsuar
  14-08-2011
  Vendndodhja
  Ne boten time
  Mosha
  28
  Postime
  58
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Semundje apo cfare?

  Semundja ime me e madhe eshte i dashuri im... Nuk e kuptoj pse ne cdo moment,ne cdo sekond,perballe syve te mi me shfaqet ai.. Behem nervoze me gjithqka kur nuk e kam afer..Behem gjeloze pa arsye,du me ja thy telefonin qe me ndejt vec me mu,du me shku dikun larg ku nuk mundet me fol me kerkon pos me mu,thjesht du mu kon dikun vec me to,pa kontakt me kerkon tjeter. Du me largu kete zakon.Cka mkshilloni me vepru??

 2. #2
  Perjashtuar Maska e land
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Postime
  7,818
  Faleminderit
  0
  31 falenderime nė 30 postime
  Vaksina nuk eshte gje tjeter vecse nje forme e parrezikshme ose e dobesuar e nje bakterie apo virusi, qe sherben per stimulimin e prodhimit te antitrupave (rruazave te bardha).

  Me nje fjale mesoje veten me pak xhelozi dite per dite, jepi vetess nje doze te vogel helmi cdo dite dhe ndihu sikur te mos te te kishte ndodhur gje. Beje kete cdo dite dhe ja e krijove imunitetin ndaj kesaj semundje kaq te keqe. Merr kohe po do te kaloje. Izolimi qe kerkon neper ishuj nuk eshte vetem vecse nje akrep i rrethuar nga zjarri, asgje me teper.

 3. #3
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,685
  Faleminderit
  166
  171 falenderime nė 123 postime
  Ti qenke njejt si nusja e vellait time...
  fatkeqesisht,mund te them se kjo vertet eshte semundje qe vet njeriu i'a krijon vetvetes...

  ajo nje dit me con sms perderisa vellai ishte me te: a i shkrujte ti sms XXXX,thash po se vertet une i pata derguar sms...

  per mendimin time,nuk duhet me ndejtur njeriut aq shum mbi krye,pse,ku ,si,kush ishte kjo,kush te telefonoi,kush te dergoi sms,sepse tjetri nje dite lodhet,dhe te thot bye bye-per mendimin time,ne nje lidhje besimi eshte me i rendesishem,dhe perderisa ai/ ajo persone eshte me ty,dihet se sadopak te don,askush ne nje lidhje s'ka nevoj dhe s'deshiron xhandar themi ne-polic mbi kok...

  une per vete kete e quaj semundje psiqike-per fat te keq...

  po te isha mashkull -kur s'do te lejoja qe e dashura ime te me beje ca gjera qe dikush i'a bene dikujt nga xhelozia,ajo eshte normale se perderisa xhelozon,e don ate person,por gjithc'ka me limit duhet me qen....

  mere me shtruar,nuk jeni duke jetuar ne nje kafaz-e te mos komunikoj njeriu me askend....
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Sea Melody
  Anėtarėsuar
  14-08-2011
  Vendndodhja
  Ne boten time
  Mosha
  28
  Postime
  58
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Tek ne mbizoteron besimi,une i besoj atij sepse e njoh,por eshte nje ndjenje tjeter qe dua ta kem afer ne cdo moment,nuk ndua as te punoj,as te dal me shoqeri as asgje te bej,vetem te rrij me mua deri sa te ma shpif,pastaj do e lej te lire te bej cka te doj...

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Nete
  Anėtarėsuar
  13-04-2009
  Postime
  8,732
  Faleminderit
  243
  118 falenderime nė 95 postime
  Citim Postuar mė parė nga Sea Melody Lexo Postimin
  Tek ne mbizoteron besimi,une i besoj atij sepse e njoh,por eshte nje ndjenje tjeter qe dua ta kem afer ne cdo moment,nuk ndua as te punoj,as te dal me shoqeri as asgje te bej,vetem te rrij me mua deri sa te ma shpif,pastaj do e lej te lire te bej cka te doj...
  Nese ke besim,dhe e njeh duhet ti largosh ato mendime nga koka e nderuar,sepse vjen nje moment kur i merzitet kjo pabesueshmeri nga ana jote,dhe munde ta humbasesh,xhelozia e tepert shkaterrone.

 6. #6
  . Maska e illyrian rex
  Anėtarėsuar
  11-10-2009
  Vendndodhja
  ne fronin tim
  Postime
  4,574
  Faleminderit
  4
  9 falenderime nė 9 postime
  Citim Postuar mė parė nga Sea Melody Lexo Postimin
  Tek ne mbizoteron besimi,une i besoj atij sepse e njoh,por eshte nje ndjenje tjeter qe dua ta kem afer ne cdo moment,nuk ndua as te punoj,as te dal me shoqeri as asgje te bej,vetem te rrij me mua deri sa te ma shpif,pastaj do e lej te lire te bej cka te doj...
  Ne kete menyre siq vepron ti tani, as nuk behet fjale qe te fitosh dashurine e tij ndonjehere. Do t'i behesh e merzitshme nje dite dhe do te filloj te mendoj per ndarje.
  Duhet te kesh besim me shume te i dashuri dhe duhet te pajtohesh qe ta mos ia kufizosh lirine. Perveq njeri-tjetrit keni edhe preokupime te tjera, njerez te tjere per tu shoqeruar dhe shpesh ata njerez nuk jane te perbashket...etj.

  Nuk jam ndonje psikolog/keshilledhenes i mire (perkundrazi) por nuk eshte e veshtire me ia qellu se lidhja e juaj ne kete menyre nuk ka te ardhme. Nese e dashuron krijoi pak me shume hapsire dhe mos e pengo shume ne ato qe i pelqejne.

  p.s. Nuk e kisha mendu se do te shkruaj ne tema te tilla ndonjehere : )

 7. #7
  Perjashtuar Maska e land
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Postime
  7,818
  Faleminderit
  0
  31 falenderime nė 30 postime
  Citim Postuar mė parė nga Sea Melody Lexo Postimin
  Tek ne mbizoteron besimi,une i besoj atij sepse e njoh,por eshte nje ndjenje tjeter qe dua ta kem afer ne cdo moment,nuk ndua as te punoj,as te dal me shoqeri as asgje te bej,vetem te rrij me mua deri sa te ma shpif,pastaj do e lej te lire te bej cka te doj...
  Nje here thua jam "gjeloze" - nje here thua tek ne mbizoteron besimi (harrove te shkruash "na" per "ne" dhe "qka" per "cka") - Tani cila eshte je gjeloze apo ke besim, je malesore apo je nga jugu ?! - Hellooooooo, make up your mind !

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e teta
  Anėtarėsuar
  25-10-2005
  Postime
  2,011
  Faleminderit
  22
  35 falenderime nė 29 postime
  obssesion!
  mundohu te mirresh me dicka,te punosh dicka qe te zgjon interesim ty,kjo eshte e vetmja menyre qe gradualisht te mesohesh te mendosh edhe dicka tjeter pos tij

 9. #9
  Perjashtuar Maska e land
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Postime
  7,818
  Faleminderit
  0
  31 falenderime nė 30 postime
  Citim Postuar mė parė nga teta Lexo Postimin
  obssesion!
  mundohu te mirresh me dicka,te punosh dicka qe te zgjon interesim ty,kjo eshte e vetmja menyre qe gradualisht te mesohesh te mendosh edhe dicka tjeter pos tij
  Teta, me lere te te korrigjoj pak; Quhet: Obsessive-Compulsive Disorder !

  Asgje nuk e sheron kete semundje. It is self-destructive.

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e teta
  Anėtarėsuar
  25-10-2005
  Postime
  2,011
  Faleminderit
  22
  35 falenderime nė 29 postime
  ..u r welcome

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  244 falenderime nė 199 postime
  Me keq se semundja. Per semundjet te pakten ka kura, lol, por per fiksimet jo. Sinqerisht nese je vertet aq e fiksuar me vjen keq per ty, se i dashuri ne mos ty do gjej nje tjeter jo me fiksime te tilla. Nese je e tille me te dashurin qe ke tani ka shume mundesi te jesh e tille dhe me te tjetet. me fal nese fjalet e mia te duken te ashpra por vertet mendoj qe ke nje problem serioz qe nuk
  ka te beje fare me ndjenjen e paster te dashurise.
  Feelings change - memories don't.

 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime nė 78 postime
  Citim Postuar mė parė nga Sea Melody Lexo Postimin
  Semundja ime me e madhe eshte i dashuri im...
  nese semundja jote shkaktohet nga i dashuri jot (sipas ty) atehere kura eshte te mbetesh pa te dashur
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e teta
  Anėtarėsuar
  25-10-2005
  Postime
  2,011
  Faleminderit
  22
  35 falenderime nė 29 postime
  Citim Postuar mė parė nga *~Rexhina~* Lexo Postimin
  nese semundja jote shkaktohet nga i dashuri jot (sipas ty) atehere kura eshte te mbetesh pa te dashur
  hahah, take five

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e alem_de
  Anėtarėsuar
  02-10-2009
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  6,766
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga Sea Melody Lexo Postimin
  Semundja ime me e madhe eshte i dashuri im... Nuk e kuptoj pse ne cdo moment,ne cdo sekond,perballe syve te mi me shfaqet ai.. Behem nervoze me gjithqka kur nuk e kam afer..Behem gjeloze pa arsye,du me ja thy telefonin qe me ndejt vec me mu,du me shku dikun larg ku nuk mundet me fol me kerkon pos me mu,thjesht du mu kon dikun vec me to,pa kontakt me kerkon tjeter. Du me largu kete zakon.Cka mkshilloni me vepru??
  Kjo qe thua ti qenka dashuri qe te merr frymen.
  Da steh' ich nun, ich armer Tor,
  Und bin so klug als wie zuvor!

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Sea Melody
  Anėtarėsuar
  14-08-2011
  Vendndodhja
  Ne boten time
  Mosha
  28
  Postime
  58
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Nete Lexo Postimin
  Nese ke besim,dhe e njeh duhet ti largosh ato mendime nga koka e nderuar,sepse vjen nje moment kur i merzitet kjo pabesueshmeri nga ana jote,dhe munde ta humbasesh,xhelozia e tepert shkaterrone.
  Nuk eshte pabesia ktu,eshte fakti se non stop e dua pran vetes,kjo eshte

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e Sea Melody
  Anėtarėsuar
  14-08-2011
  Vendndodhja
  Ne boten time
  Mosha
  28
  Postime
  58
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga *~Rexhina~* Lexo Postimin
  nese semundja jote shkaktohet nga i dashuri jot (sipas ty) atehere kura eshte te mbetesh pa te dashur
  Semundje te jesh me dike,semundje te mos jesh me aske,edhe zoti eshte ne hall me ne... :P:P

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e Sea Melody
  Anėtarėsuar
  14-08-2011
  Vendndodhja
  Ne boten time
  Mosha
  28
  Postime
  58
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
  Me keq se semundja. Per semundjet te pakten ka kura, lol, por per fiksimet jo. Sinqerisht nese je vertet aq e fiksuar me vjen keq per ty, se i dashuri ne mos ty do gjej nje tjeter jo me fiksime te tilla. Nese je e tille me te dashurin qe ke tani ka shume mundesi te jesh e tille dhe me te tjetet. me fal nese fjalet e mia te duken te ashpra por vertet mendoj qe ke nje problem serioz qe nuk
  ka te beje fare me ndjenjen e paster te dashurise.
  Une dhe ai duhemi,por problemi eshte qe kur jam me te jam shume mire,harroj senzin e kohes harroj gjithqka,dhe kur nuk jam me te jam nervoz non stop,ne moment kur e shoh ate qetesohem,si te ishte ndonje engjell. Prandaj e dua afer veten ne cdo moment

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e Sea Melody
  Anėtarėsuar
  14-08-2011
  Vendndodhja
  Ne boten time
  Mosha
  28
  Postime
  58
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga teta Lexo Postimin
  obssesion!
  mundohu te mirresh me dicka,te punosh dicka qe te zgjon interesim ty,kjo eshte e vetmja menyre qe gradualisht te mesohesh te mendosh edhe dicka tjeter pos tij
  Une jam ne pune,merrem me aktivitete jash punes,kam shumeobligime,por eshte e kot,btw faleminderit per kshillen

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  244 falenderime nė 199 postime
  ..........................
  Feelings change - memories don't.

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  244 falenderime nė 199 postime
  Citim Postuar mė parė nga Sea Melody Lexo Postimin
  Une jam ne pune,merrem me aktivitete jash punes,kam shumeobligime,por eshte e kot,btw faleminderit per kshillen
  Kam pershtypjen qe i dashuri yt s'jeton fare prane teje, ose me keq akoma nuk e ke fare te dashur se ndryshe s'do e kishe kete fiksim. Fiksim te ngelet dikush qe nuk ke arrit ta kesh per vete dhe jo nje qe e ke ne krahet e tu. Po te jetonte me ty me keto fiksime qe ke ti do kish ik me kohe. Pse kam pershtypjen qe po tallesh?
  Feelings change - memories don't.

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •