Close
Faqja 2 prej 46 FillimFillim 123412 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 911
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e ajzberg
    Anėtarėsuar
    22-09-2004
    Postime
    2,214
    Po le te vije miku se nuk eshte problem ,une di qe ka autobuze ne dispozicion.
    Dija eshte injorance e mesuar.....

  2. #22
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anėtarėsuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    cne 5000- 6000 kur tiran durres e vice versa ben 1000 me sa di une..
    nejse thnx per informacionin..

  3. #23
    I love god
    Anėtarėsuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    Citim Postuar mė parė nga Brari Lexo Postimin
    cne 5000- 6000 kur tiran durres e vice versa ben 1000 me sa di une..
    nejse thnx per informacionin..
    brari jane te vjetra 500lek

  4. #24
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anėtarėsuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    po pra..

    apo ndoshta llogarisin bagazhet..
    nejse..shyqyr qe jane..

    a e dini ju se une per her te pare kam pare ndertesen e rinasit andej nga viti 1992..

    kurre sme shkeli kemba andej ne vitet puniste..
    pra lavdi pd me studentet e dhjetorit qe e bene punen qe dhe ne mileti jasht supernomenklatures e blloko makinaimporto impekso agroexporto- birokomitet qendror ministrijashtme brendeshmes.. na erdhi radha te livadhisim andej..

    temen bre..

    cfar shteti kishim qėnė..

    turp..

  5. #25
    i/e regjistruar Maska e ajzberg
    Anėtarėsuar
    22-09-2004
    Postime
    2,214
    BRAR ,si duket miqte i ke te rralle ,po dil, mos rri ke piramida duke pire gjithe diten kafe.
    Dija eshte injorance e mesuar.....

  6. #26
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    26-09-2003
    Vendndodhja
    varavingo
    Postime
    1,084
    Ai miki jot Brar sot do kishte shku me tren elektrik te General Motorit per 6 minuta nga Rinasi per Tirane por e perzute me shkellma GE.

    Mu me than drejten sme vje keq per mikun tand por me vje keq per noi turist amerikano-evropian qe kur shiqon rekllamen e Shqiperise n' CNN ka me ardh atje ene ne Rinaas ato taksi- fugonxhinje kane me e rrjep.

    Se miki jot asht msu me kshu pislliqesh fundja noi sternip i ram ne tirane ka me e prit :P

  7. #27
    Citim Postuar mė parė nga Brari Lexo Postimin
    me pyeti nje mik qe do udhetoje ne muajin mars per Tirane.. e don te dije a ka autobuse a mikrobuse nga Rinasi ne Tirane e anasjelltas..
    ne se ka a kan far orari e sa kushtojne?
    Autobus ka: fillon ne oren 8 te mengjesit edhe vazhdon cdo nje ore tere diten. Rruga ben 2 mije lek. Me keto te reja e te vjetra ngaterohem pak une po po ta kthesh ne dollar i bie $0.83.

    ps: Rrugen e bera vet para nje muaj. Shoferi eshte me mustaqe edhe bashke me ate shoqeruesin pine cingare ne autobus edhe kur shikojne ndo nje femer rruges i bien buries. E mbaj mend nje koment qe beri shoferi te shokut. Pulat i kemi ne shpi neve tani duam zogun.
    Welt Meister 2014

  8. #28
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Citim Postuar mė parė nga Brari Lexo Postimin
    po pra..

    apo ndoshta llogarisin bagazhet..
    nejse..shyqyr qe jane..

    a e dini ju se une per her te pare kam pare ndertesen e rinasit andej nga viti 1992..

    kurre sme shkeli kemba andej ne vitet puniste..
    pra lavdi pd me studentet e dhjetorit qe e bene punen qe dhe ne mileti jasht supernomenklatures e blloko makinaimporto impekso agroexporto- birokomitet qendror ministrijashtme brendeshmes.. na erdhi radha te livadhisim andej..

    temen bre..

    cfar shteti kishim qėnė..

    turp..
    Te kam thene 100 here, rri me mua, se s'te del keq...(lol)

    Une aeroportin e Rinasit e kam pare per here te pare ne 1978. Qe nga ky vit deri ne 1986 e kam bere telef, pastaj e rrallova...
    Where does a thought go when it's forgotten?

  9. #29
    Une Ti Dhe Zoti Maska e EDUARDI
    Anėtarėsuar
    06-09-2003
    Vendndodhja
    Tiranė
    Postime
    1,946
    Brari une punoj ne agjensi turistike udhetimesh
    dhe tani ne kte cast sa kontrollova linjen e autobuzave qe bejne rrugen Rinas - Tirane dhe anasjellas kushtojne 2.500 lek te vjetra ose 250 lek te reja dhe nisja e tyre behet ne cdo nje ore.
    Pra cdo nje ore ke autobuz qe niset nga rinasi ne tirane dhe anasjelltas.
    shpresoj qe te te kem ndihmuar sadopak


    Edi...
    Takohemi Ditėn e Gjykimit

  10. #30
    At'qivia Maska e Flori
    Anėtarėsuar
    12-03-2004
    Vendndodhja
    Tiranė, Albania
    Postime
    2,551
    Si mund tė shkohet nė aeroport dhe si mund tė dal prej tij ?

    Tirana International Airport Nėnė Tereza ofron njė gamė tė limituar, por efektive shėrbimesh tė transportit rrugor. Udhėtarėt mund tė zgjedhin ndėrmjet mjeteve tė mėposhtme tė transportit:

    Me Taksi

    Tirana International Airport mund tė arrihet lehtė me taksi. Tė gjithė qytetet dhe zonat urbane tė Shqipėrisė janė tė pajisura me shėrbimin taksi. Nė qytetet kryesore vizitorėt mund tė pėrdorin dhe shėrbimin e taksisė me telefon qė sigurohet nga operatorė shqiptarė. Kohėzgjatja e udhėtimit nga Tirana nė Aeroport ėshtė nga 30-45 minuta, nė varėsi tė trafikut. Pagesa e udhėtimit me taksi pėr nė Aeroport, njė rrugė, kushton pėrafėrsisht 2000 Lek ose 25 Euro.

    Shėnim:
    Ne u sugjerojmė pasagjerėve tanė tė pėrdorin taksi tė licensuara pėr udhėtimin e tyre nė aeroport. Taksitė e aeroportit janė tė vendosura nė pjesėn pėrpara terminalit. Ato kanė ngjyrė tė verdhė dhe kanė shenjėn pėrkatėse dalluese.

    Me Automjet

    Tirana International Airport ndodhet 25 km larg Tiranės, kryeqytetit tė Shqipėrisė, dhe mund tė arrihet lehtėsisht nėpėrmjet autostradės Tiranė - Durrės, nė njė rrugė me 4 korsi, qė lidh kėto dy qytete kryesore tė Shqipėrisė.

    Me Autobuz

    Pėr t’u shėrbyer pasagjerėve ėshtė vendosur njė linjė 24 orėshe autobusi e quajtur Rinas Express qė udhėton nga Tirana nė Aeroport e kthim ēdo njė orė. Autobusi ėshtė i parkuar nė Tiranė pranė Muzeumit Kombėtar. Bileta kushton 200 Lek vetėm vajtje.

    Tirana International Airport
    Femra ne Sex:
    Akmerikanka: o yes o yes
    Gjermanja: ja gut ja gut
    Shqiptarja: "mos i trego kerkujt"

  11. #31
    i/e regjistruar Maska e Jimy
    Anėtarėsuar
    06-05-2005
    Postime
    196

    Mer nje taksi dhe zgjidhet problemi

    Me fal or Brar,pse kaq problem e paska ai shoku jot per te shkuar ne Tirane,dhe per tu kthyer ne Rinas?Njeriu shkon per qejf dhe me duket se eshte normale ,dhe aspak problem per te mar nje Taksi,e cila te ēon ne destinacionin e duhur me shpejt,dhe ndjehesh komod,qe kushton 20 euro.Nejse ai kerkon te nxjeri vaj nga berthama e ullinit.Besoj se duhet te jete ndonje Gjirokastrit,se ata i bejne llogarit me imtesi pa i shpetuar gje.Burr saraf paska qene,bravo i lumte, dhe me me pak djerse ne autobuz.

  12. #32
    Dr
    Anėtarėsuar
    09-06-2003
    Vendndodhja
    ne perendim
    Postime
    338
    Citim Postuar mė parė nga Jimy Lexo Postimin
    Me fal or Brar,pse kaq problem e paska ai shoku jot per te shkuar ne Tirane,dhe per tu kthyer ne Rinas?Njeriu shkon per qejf dhe me duket se eshte normale ,dhe aspak problem per te mar nje Taksi,e cila te ēon ne destinacionin e duhur me shpejt,dhe ndjehesh komod,qe kushton 20 euro.Nejse ai kerkon te nxjeri vaj nga berthama e ullinit.Besoj se duhet te jete ndonje Gjirokastrit,se ata i bejne llogarit me imtesi pa i shpetuar gje.Burr saraf paska qene,bravo i lumte, dhe me me pak djerse ne autobuz.

    Ore vlla kta jan me ndihma, ti i thu te marrin taxi.
    braro, futi nje te puthur atij shoferit me mustaqe se mase te ben ulje.

  13. #33
    i/e regjistruar Maska e Jimy
    Anėtarėsuar
    06-05-2005
    Postime
    196
    Bravo Rachi kjo ishte e forte,pse ka ulje me puthje ne te tilla raste,aq me teper ku behet fjele per mustaqet e shoferit .Ku kujton ai miku se eshte ke firma Gabi,qe bertet ai gabeli dhe thote:Ajde se kepucet e fundit jane,po shiten te gjitha,kemi ulje dhe me breket por kur i bleni me shumice.

  14. #34
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-10-2006
    Postime
    241

    Sa kushton dogana e njė makine?

    Kam ndermend te marr nje golf3 1.9 vit 95 me nafte ne shqiperi, di ndonjeri nga ju sa mund te shkoj dogana ose ku te interesohem? Ju faleminderit

  15. #35
    Nje miku im mori tani afer dhe i vajti te 3.4 milione lek...
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  16. #36
    Dr
    Anėtarėsuar
    09-06-2003
    Vendndodhja
    ne perendim
    Postime
    338
    plako kta te bin ballit tani, 3milion e gjysem me te lon sakat. ti mund te besh dhe korrupsion, dmth gjen dokumentat e nje golfi te perplasur si ai qe do sjellesh ti dhe e con ke ustai ti nderroj numrin e shasise dhe perdore me ato dokumenta.
    Keshtu te shkon ke nje meleonshi.
    Nejse
    Suksese me te

  17. #37
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-10-2006
    Postime
    241
    3.4 milione lek????? Ca bejne kta qe u befshin lemsh jarebi, po kjo makine ktej as 1.5 milione sben, ben me shume dogana se makina nejse ju rrofshi per pergjigjet

  18. #38

    Faqe pėr blerje makine nė Gjermani

    Ju lutem me ndihmoni per ndonje website ne Gjermani qe shet makina, ne vecanti mercedeza


    Falemiderit

  19. #39
    automotive Maska e ClaY_MorE
    Anėtarėsuar
    16-05-2004
    Vendndodhja
    Deutschland
    Postime
    4,456
    Njė faqe shumė e mirė ėshtė www.autoscout24.com
    Kėrkon makina nė tė gjithė Europėn.

    Kėrkim tė mbarė e uroj tė gjesh makinėn qė dėshiron.
    Jeta ime, mban emrin e saj..

  20. #40
    automotive Maska e ClaY_MorE
    Anėtarėsuar
    16-05-2004
    Vendndodhja
    Deutschland
    Postime
    4,456
    Pėr Gjermaninė ke kėtė faqe: www.auto.de
    Jeta ime, mban emrin e saj..

Faqja 2 prej 46 FillimFillim 123412 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •