Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 27
  1. #1
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anëtarësuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464

    Hakerat betohen, Facebook do të shkatërrohet!

    Betohen hakerët: Facebook do të shkatërrohet më 5 nëntor!

    Grupi i hakerëve të cilët veten e quajnë “Anonymous” është betuar se me 5 nëntor 2011 do ta shkatërrojë rrjetin më të madh social në botë, Facebook.com.
    Për më tepër, ata kanë vendosur një video në Youtube përmes së cilës ata akuzojnë Facebook për shitjen e të dhënave personale të përdoruesve të saj tek departamentet e ndryshme qeveritare amerikane dhe agjencitë e ndryshme të sigurisë.

    "Qytetarët e botës. Ne duam ta tërheqim vëmendjen tuaj, duke shpresuar që ju do t’i dëgjoni paralajmërimet tona. Mjeti juaj i preferuar për komunikim global, të cilin ju e adhuronj aq shumë, do të shkatërrohet. Nëse edhe ju jeni të gatshëm për të luftuar për të drejtat tuaja dhe lirinë e informacionit, atëherë ju lutemi bashkohuni me ne në luftën tonë për ta vrarë Facebook” thuhet në deklaratën publike të “Anonymous”.

    “Ju nuk mund të shpëtoni nga realiteti. Mendoni për këtë dhe bëhuni gati për ditën që do të hyjë në histori, 5 nëntor 2011" thonë ata.

    / Telegrafi /


    Dhe të gjithë përdoruesit e Facebook që nga mbrëmë i ka ndjejt problemet e para në rrjetin më të madh social në botë, ngecje të njëpasnjëshme po vërehen në rrjet.
    Sui generis

  2. #2
    Perjashtuar Maska e Deni_Boy
    Anëtarësuar
    19-10-2005
    Vendndodhja
    Milano
    Postime
    2,322

    Anonymous all’attacco di Facebook: il 5 Novembre la distruzione!

    Anonymous all’attacco di Facebook: il gruppo di pirateria informatica accusa il gigante dei social network di fare un uso distorto delle informazioni personali dei suoi soci e pertanto merita di essere ”distrutto”.”

    Il media di comunicazione che tutti voi adorate sara’ distrutto”, ha affermato con la voce alterata da un congegno elettronico un misterioso (o una misteriosa) portavoce in un video su YouTube, sostenendo di parlare a nome di Anonymous.

    La data per l’attacco sembra essere già stabilita: il prossimo 5 Novembre. Le azioni attribuite ad Anonymous sono intraprese da individui non identificati che si auto-definiscono Anonymous. Dopo una serie di controversie, proteste largamente pubblicizzate e attacchi DDoS attuati da Anonymous nel 2008, gli episodi legati ai membri del gruppo sono diventati sempre più popolari.

    Si tratta di un falso? Sulla bacheca Twitter di Anonops, ci sono messaggi contrastanti. In uno si dice che l’attacco è il progetto solo di “un piccolo gruppo”, le cui azioni non necessariamente riflettono quelle del collettivo mondiale Anonymous. In un altro c’è scritto chiaramente che Anonymous non ha nulla a che vedere con questo annuncio e che lo stile del gruppo è un altro.

    Vedremo se queste dichiarazioni si dimostreranno reali; sicuramente Mark Zuckerberg, fondatore di Facebook, avrà qualche grattacapo in più.


    Shikoni Edhe Videon



  3. #3
    i/e regjistruar Maska e Mexhi
    Anëtarësuar
    10-03-2009
    Vendndodhja
    Aty ku bukës i thonë bukë, e ujit - ujë
    Postime
    838



    "Remember, remember the fifth of November".
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  


    "SHQIPËRIA është GJAKU im që nuk falet!"

  4. #4
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Po pse ndyresirat? U vjen keq per popullin e thjeshte atyre? Ok, se kemi google plus pastaj . Lol
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-04-2009
    Postime
    384
    cer shonci mer!!!!!!!!!!!!!!!!! sa kisha fillu cik tu flirtu ene kisha lon ca dejta me ca cuna tjashem fare.1 amerikon iher amon amon cer bobby osh.
    ho mi pink se sosh naj big prabllem se per kshu gjojnash me tgjujtme humoniteti i gje menyrat meiher; hik fejsi vje lejzi
    hika iher tju fus kai prajvet mesixh atyne cunave se jon tu mprit,jon msu me racjonin e dites kapilat, si ze gjumi pa ju thon nazja llavs ju.

  6. #6
    .................... Maska e iktuus
    Anëtarësuar
    30-11-2008
    Postime
    1,261
    Kjo eshte e pamundur. Jane thjesht zera quotidian. Askush nuk mund te mposht gjigandin e virtualitetin pasi aty punojn ekspertet me prefesionist te botes. Eshte nje biznes qe zgjerohet me hapa te shpejt, ka nje fushe te gjere ekonomike.
    Facebook mund te ngadalsohet per momente temporane, ndoshta ndonje difekt qe zgjat me ore, asgje me rendesi.
    Grupe Anonymous ka shume nje prej tyre eshte edhe ai spanjoll i cili ka kryer veprime vetem ilegale.
    Jam mese i sigurt se facebook mund te mposhtet vetem nga mentaliteti i njerzve, te cilet do ta konsiderojn si dicka jasht mode por persa i perket anes teknike Facebook eshte agjensia qe i ve pikat mbi (i) ne informatik.
    Dashuria, miqsia,respekti nuk formojn lidhje aq te forta sa nje urrejtje e perbashket

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e teta
    Anëtarësuar
    25-10-2005
    Postime
    2,005
    mooos sa arrita si bej nja 20 fiendsa qe se kam iden kush jane,kush ma mbulon humbjen e tyre??!!

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e Endless
    Anëtarësuar
    17-08-2007
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    5,119
    Citim Postuar më parë nga teta Lexo Postimin
    mooos sa arrita si bej nja 20 fiendsa qe se kam iden kush jane,kush ma mbulon humbjen e tyre??!!
    po do, ta mbuloj une. une vlej sa per 78 friendsa te facebook-ut bashke.
    Without deviation from the norm, progress is not possible

  9. #9
    IrC AlBaSoUl.CoM Maska e MISTREC_BERATI
    Anëtarësuar
    11-03-2003
    Vendndodhja
    GreeCe
    Postime
    150
    lol gjynaf ata qe kane biliona ne poker
    Na mbyten servilat.com

  10. #10
    yep Maska e Izadora
    Anëtarësuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    I rafte nje damlla ai/ajo qe do shkatrroj surratbukrin . Me ngelen specat pa vjel
    se chipat i lashe ne fushbetej

    Do ja ndjejm mungesen :-(
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e teta
    Anëtarësuar
    25-10-2005
    Postime
    2,005
    Citim Postuar më parë nga Endless Lexo Postimin
    po do, ta mbuloj une. une vlej sa per 78 friendsa te facebook-ut bashke.
    epo mire athere,e ta mbyllin ,te kam ty tani.
    free breath

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e Endless
    Anëtarësuar
    17-08-2007
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    5,119
    Citim Postuar më parë nga teta Lexo Postimin
    epo mire athere,e ta mbyllin ,te kam ty tani.
    free breath
    me e qete tani, e?
    Without deviation from the norm, progress is not possible

  13. #13
    100%shqiptare Maska e loneeagle
    Anëtarësuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    not where i want to be
    Postime
    4,224
    lol ta degjosh eshte me funny akoma. Kujt po i intereson se shkatrruan fb. Keta bejne sikur nga fb varen jete njerezish please.
    I LOVE GOD

    j&g

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e Naa2i
    Anëtarësuar
    28-02-2010
    Vendndodhja
    Shkup
    Postime
    96
    google + :P
    vetem disa pjestar te Anonymous e kan than ket ndersa grupi ne teresi nuk e ka pa te arsyshme me u pajtu me sulmin, mundet ti sjell deme te shumta fejsbukit mirpo qe ta shkatrrojn pergjithmon asnihereeeee xD

  15. #15
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-06-2010
    Vendndodhja
    Aty ku nuk me gjen njeri
    Postime
    106
    Fansat e Facebook dhe Mark Zakerberg tani mund të rrehatohen, sepse grupi i hakerëve të njohur si Anonymous mohuan sulmin ndaj rrjetit social më 5 nëntor. “Ne dëshirojmë tu ndihmojmë njerëzve, dhe jo ti dëmtojmë ato”, shkruan në një pjesë të deklaratës.

    Një anëtarë i haktivistëve Anonymous tha se e gjithë kjo punë ishte një keqkuptim, sepse ato asnjëherë nuk kanë dëshiruar të shkatrojnë rrjetin, por vetëm tu japin vëmendje njerzëve në lidhje me privatësin e tyre në Facebook, shkruan Daily Mail.

    Video e titulluar “Message form Anonymous: Operation Facebook, Nov 5 2011?, ndodhej në Youtube, kurse në të thuhej se “mediumi juaj i komunikimit që shum e adhuroni do të shkatërohet”.

    Një anëtarë nga ky grup me nofkën Spikizi(Speakeasy), për Gawker tha se qëllimi kryesor i “Operacionit Facebook” ishte “të paralajmërohen se edhe pas fshirjes së profilit në Facebook, të dhënat për përdoruesit mbeten, ose rruhen edhe më tej.”

    Anonymous nuk dëshironin të thonë se do ta shkatërojnë rrjetin më të madh social, por ti detyrojnë përdoruesit, në shenjë proteste, të fshijnë profilet e tyre më 5 nëntorë. Ndoshta ato shpresonin të kalojnë në rrjetin e tyre social.

    “Sulmi ndaj Facebook do të ishte qesharake. Edhe në rast se do të kishte sukses, ai ka aq shum përdorues, dhe ne dëshirojmë vetëm tu ndihmojmë njerëzve, dhe jo ti dëmtojmë ato”, thuhet në intervistën e Speakeasy.

  16. #16
    Sensual
    Anëtarësuar
    17-02-2009
    Postime
    4,304
    Citim Postuar më parë nga **** Lexo Postimin
    lol ta degjosh eshte me funny akoma. Kujt po i intereson se shkatrruan fb. Keta bejne sikur nga fb varen jete njerezish please.
    since hacker ne pergjithesi jan geeks , sigurisht qe it sound funny :-)

    FB is booooooooringggggggggg

  17. #17
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    17-05-2009
    Vendndodhja
    Dallas Texas
    Postime
    751
    Fb+cia=mason
    Nuk ka hakers ta prishi. thjesht jane ca ciliminj qe lujn me lojra fjalesh.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Mr Zeid : 11-08-2011 më 21:09

  18. #18
    Nallban Maska e alko71
    Anëtarësuar
    24-03-2006
    Vendndodhja
    Tokë
    Postime
    707
    Citim Postuar më parë nga Mr Zeid Lexo Postimin
    Fb+cia=mason
    Nuk ka hakers ta prishi. thjesht jane ca ciliminj qe lujn me lojra fjalesh.
    Nuk ka!?

    http://www.washingtonpost.com/politics/nsa-is-looking-for-a-few-good-hackers/2011/08/02/gIQAXZAbqI_story.html?hpid=z2
    Why do people with closed minds always open their mouths?

  19. #19
    Don njeri me ble chipsa!?
    ”Ti, Shqipëri, Më Jep Nder, Më Jep Emrin Shqiptar”

  20. #20
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    20-02-2011
    Vendndodhja
    Malaga (España)
    Postime
    206
    Noooo.
    Ishalla deri ateher i kom harxhu kto 16k chipsa qe kom grumullu se do m´vite shum inot me m´shku dom

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •