Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 39 prej 39
  1. #21
    OPENMINDED Maska e land
    Anėtarėsuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    Citim Postuar mė parė nga Yes* Lexo Postimin
    I'm in love with an alien
    I'm in love with her eyes
    I'm in love with an alien
    I'm telling you not diguise (Kelly family)


    Nuk eshte i vetmi Icke qe ka trajtuar teorite mbi reptilet, jane edhe shume te tjere, dhe shume interesante do thoja. Icke mbase i trajton ne nje menyre psikopatike qe ta shpif.

    Edhe nese je skeptik ndaj ketyre teorive mbi reptile nga Icke, te pakten nese i referohemi historise se artit meksikan, ne fillimet e hershme te atij qytetrimi, duhet te dijsh qe zoti i tyre i shiut Tlalok, ne nje analize te detajuar qe mund t'i besh , rezulton se kishte formen e nje gjarpri. Dmth, zoti i shiut e i stuhise te atij populli, merrte trajten e nje demoni tmerresisht te fuqishem, sepse vetetima sipas tyre ne qiell - merrte trajten e nje gjarpri, dhe shihej si nje qenie e shenjte e plotfuqishme. Nese i analizojme mendesine e atij populli ne ate periudhe, keta idhuj misterioze ne trajten e gjarperinjve, nuk ishin te lidhur me fene dhe magjine, por ishte forma e tyre e te pamurit dhe gjykuarit. Gjarperi i shenjte, ne artin e lashte meksikan, nuk ishte thjesht shembellimi i nje gjarperi, por shihej edhe me tej, si nje simbol i fuqishem.

    Nuk eshte rastesi....po te lexosh edhe autore te tjere, do krijoje nje ide me shume...
    nuk eshte teme sharlatanesh, peralla me david icke, reptiliane dhe mbret.
    eshte per origjinen e jetes ne toke, pretendohet qe adn erdhi me meteorite! dalin nje sere pyetjesh qe duan pergjigje te qarte.
    dikush ketu hedh poshte evolucionin(GD), meqe jam ca i zanatit e sfidoj, e fillojme me kolonen stratigrafike( vendi ku del me qarte eshte great canion, aty eshte gjithe historia e organizmave jetesore)
    eshte e lehte te thuash adamin e nguli zoti ne toke nga nje meteorit balte dhe shkuli even nga brinja e tij, kurse keta reptilianet e tu jane idiote jurasiku lok qe kane evoluar teper ngadale hihihi).

    une e shoh qe te pelqen protagonizmi, por lexo libra serioze ndonjehere( te them te drejten une i lexoja me pahir jo me qejf, ato djall provimesh, kurse icke debilin e lexoja per zbavitje)

  2. #22
    Citim Postuar mė parė nga ulisse Lexo Postimin
    nuk eshte teme sharlatanesh, peralla me david icke, reptiliane dhe mbret.
    Sapo pashe nickun tend qe kishe bere koment tek tema, menjehere me shkoi mendja qe do me kesh cituar. Po shko o xhelil merru me poezi, se une e di se nuk eshte tema per reptile, ate e kisha vetem per G.D meqe e kishte permendur.

    une e shoh qe te pelqen protagonizmi, por lexo libra serioze ndonjehere( te them te drejten une i lexoja me pahir jo me qejf, ato djall provimesh, kurse icke debilin e lexoja per zbavitje)
    Se pari, nga e nxore kete budallekun, e rradhes qe mua me pelqen protagonizmi, apo ke pire prap ti?
    Se dyti, une nuk e pelqej fare Icke, madje ne shume tema te ketij forumi kam dalur kunder teorive te Icke, dhe madje edhe tek citimi qe me bere, e kam thene qe me duket psikopat.

    Pse mo, nuk te duket serioz ty Michael Tsarion? Me ate kam rene ne 'dashuri' he per he ...

    plz don't folov miiii lil mongol

    P.S : tani e lexova komentin me lart, mire qe e pranove. haha
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Fleur Blanche : 11-08-2011 mė 17:57

  3. #23
    OPENMINDED Maska e land
    Anėtarėsuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    yes-e, kot per qef te pyes e di sa qindra mijra specie ka nga reptilet per te arritur ne specien me te larte te evolucionit, homo sapiens sapiens???

  4. #24
    Duke i lexuar avash avash per qejf jam, kam goxha liste, qe ne dashte Zoti, nuk perfundoj pasi t'i kem lexuar, tek ndonje... (e kupton vete ti se ku)
    Brain damage.

  5. #25
    Citim Postuar mė parė nga ulisse Lexo Postimin
    kam pire po sjam tap, dhe tap fare te jem nuk gaboj ca dua te shpreh, maksimumi fus ndonje te share dhe gabime ortografike.
    ik pģrdhu tani, lol
    Nese ka dicka qe nuk i'a toleroj njeriu, eshte pikerisht fjalori i tille, si ai qe ta bera me bold. Dikujt mund t'i duket fjalor i zakonshem, sepse mbase ashtu jane mesuar, por personalisht as njerezit qe kam afrimitet, s'para i toleroj te me flasin ne kete menyre, le me ty qe as te njoh dhe nuk kam as interesin me te vogel te te njoh, keshtu qe ate fjalor drejtoju atyre qe je mesuar, dhe qe ta pelqejne. Mua nuk me duket aspak etik.
    Aq me teper, kur nuk te fyeva. Kaq tani.

  6. #26
    Citim Postuar mė parė nga ulisse Lexo Postimin
    me njohurķte dhe nivelin arsimor qe kam une e perjashtoj kategorikisht te kete specie me te larte se sapiens(kam lexuar dhe plot literature jashte shkolle).
    por eshte bindje personale qe perballe fakteve dermuese ben vaki dhe ndryshon, une si natyre jam skeptik(ne pergjithesi)
    Tė paktėn nga skeptikėt pranohet se nėse njė ditė njerėzimi do tė vizitohet nga qėnie tė tjera inteligjente kėto tė fundit patjetėr duhet tė jenė mė tė zhvilluara, por a mund tė kenė veti tė ngjashme humane apo mund tė jenė shumė mė humanė se ne? Inteligjenca dhe humanizmi (sipas konceptit tonė), a janė tė lidhura domosdoshmėrisht te qėniet inteligjente? Supozo se ka qėnie tė tjera...

  7. #27
    OPENMINDED Maska e land
    Anėtarėsuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    Citim Postuar mė parė nga Dalan Lexo Postimin
    Tė paktėn nga skeptikėt pranohet se nėse njė ditė njerėzimi do tė vizitohet nga qėnie tė tjera inteligjente kėto tė fundit patjetėr duhet tė jenė mė tė zhvilluara, por a mund tė kenė veti tė ngjashme humane apo mund tė jenė shumė mė humanė se ne? Inteligjenca dhe humanizmi (sipas konceptit tonė), a janė tė lidhura domosdoshmėrisht te qėniet inteligjente? Supozo se ka qėnie tė tjera...
    patjeter qe duhet te jene me te zhvilluar se ne. ju duhet nje teknologji udhetimi kozmik ultrasofistikuar, por perseri jam skeptik per shkak te distancave shume te medha kozmike, keta aliene thjesht nuk mund te vijne.(ka teori te mdryshme qe zgjidhin problemin e distancave, thjesht me duken teori bullshit)
    tjeter
    nuk ka nje prove definitive te kene vizituar token aliene( te theksoj qe kam lexuar me kohe dulce-t etc)

  8. #28
    Shkenca eshte si feja: 1. dogmatike 2. absolutiste 3. bazohet mbi besimin e verber

  9. #29
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Citim Postuar mė parė nga Dalan Lexo Postimin
    Ulisse, njė qėnie tjetėr mė inteligjente se homo sapiens sapiens a mund tė jetė mė 'humane se vetė ne?
    njerezimit vetem humaniteti i mungon se te tjerat i ka.

  10. #30
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anėtarėsuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375
    Citim Postuar mė parė nga ulisse Lexo Postimin
    patjeter qe duhet te jene me te zhvilluar se ne. ju duhet nje teknologji udhetimi kozmik ultrasofistikuar, por perseri jam skeptik per shkak te distancave shume te medha kozmike, keta aliene thjesht nuk mund te vijne.(ka teori te mdryshme qe zgjidhin problemin e distancave, thjesht me duken teori bullshit)
    tjeter
    nuk ka nje prove definitive te kene vizituar token aliene( te theksoj qe kam lexuar me kohe dulce-t etc)
    Ti a biolog a fizikan lol

  11. #31
    OPENMINDED Maska e land
    Anėtarėsuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    Citim Postuar mė parė nga Yes* Lexo Postimin
    Shkenca eshte si feja: 1. dogmatike 2. absolutiste 3. bazohet mbi besimin e verber
    po pse ja fut kot, si u bazoka ne besim te verber? si qenka dogmatike? llogarit cfar shkruan? lexo emrin e forumit si eshte? do jemi serioze apo hic?

  12. #32
    Citim Postuar mė parė nga ulisse Lexo Postimin
    po pse ja fut kot, si u bazoka ne besim te verber? si qenka dogmatike? llogarit cfar shkruan? lexo emrin e forumit si eshte? do jemi serioze apo hic?
    Ja nje shembull i thjeshte; kur kam qene ne gjimnaz kam bere matematike 1 dhe 2, dmth 1.1 1.2 kur kam qene ne vite te pare, 2.1 dhe 2.2 e me radhe, nuk e di si keni pasur te ndare ju brezi i 40 + () dhe tek 2-shi krahas teoremave, kemi mesuar edhe aksiomat, ne mos gabohem kane qene 3 aksioma (me korigjoni nese jam gabim sepse nuk e kam pase qejf matematiken, ishte e vetmja lende ku rrij urte), dhe aksiomat kemi thene, qe ndryshe nga teoremat, jane pohime qe nuk kane nevoje per vertetim. Tani e kupton se ku dua te dal une, me kete?

    Pastaj sic e tha edhe sir-i tek nje teme, ne mos gabohem tek NUM, mbi shkencen qe kerkohet te reformohet- jam dakort meqe ra fjala...

  13. #33
    OPENMINDED Maska e land
    Anėtarėsuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    nje gje dihet me siguri, ne qenien me te thjeshte biologjike(ate njeqelizore) perderisa ka adn ka inteligjence, pra materie qe organizohet, si arriti kjo materie te organizohet eshte akoma mister.

  14. #34
    OPENMINDED Maska e land
    Anėtarėsuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    Citim Postuar mė parė nga Yes* Lexo Postimin
    Ja nje shembull i thjeshte; kur kam qene ne gjimnaz kam bere matematike 1 dhe 2, dmth 1.1 1.2 kur kam qene ne vite te pare, 2.1 dhe 2.2 e me radhe, nuk e di si keni pasur te ndare ju brezi i 40 + () dhe tek 2-shi krahas teoremave, kemi mesuar edhe aksiomat, ne mos gabohem kane qene 3 aksioma (me korigjoni nese jam gabim sepse nuk e kam pase qejf matematiken, ishte e vetmja lende ku rrij urte), dhe aksiomat kemi thene, qe ndryshe nga teoremat, jane pohime qe nuk kane nevoje per vertetim. Tani e kupton se ku dua te dal une, me kete?

    Pastaj sic e tha edhe sir-i tek nje teme, ne mos gabohem tek NUM, mbi shkencen qe kerkohet te reformohet- jam dakort meqe ra fjala...
    te kuptova ku do te dalesh po e banalizove fare, dhe jemi jashte teme komplet, futemi brenda me mire.

    sic e thashe me lart, si arriti materja te organizohej ne adn?( pyetje prej 1 miliard dollaresh)

  15. #35
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    15-04-2008
    Postime
    496
    Aksiomat themelore te gjeometrise te marra ne matematiken 1.2:
    Pika--> Merret si e vertete dhe eshte pa perkufizim. Per ta bere te prekshme mendojme shenjen qe le maja e lapsit ne nje leter.
    Drejteza---> Merret si e vertete dhe pa perkufizim . Per ta bere te prekshme mendojme nje litar te drejte qe zgjatet pafundesisht.
    Plani---> Merret si i vertete dhe pa perkufizim. Per ta bere te prekshme mendojme siperfaqen e sheshte te nje liqeni i cili nuk ka brigje.
    Cdo shtylle e matematikes ngrihet mbi bazat e besimit qe nuk jane tjeter vecse aksiomat themelore perkatese. Ulisse , mos me thoni qe matematika nuk eshte shkence.

    Per Yes*:
    Me ka intriguar teoria e reptileve dhe me duket se themeluesi i saj eshte David Icke (me duket eshte frymezuar nga nje vegim apo nje dreq e di cfare). Kam lexuar edhe ne dy libra te tjere te ketij lloji per kete teori por ata e kane trajtuar me shkurt prandaj e permenda Icke sepse ky ishte burimi me i forte qe une kisha.
    Megjithate dua te theksoj se per aq sa une kam lexuar mbi te me duket nje teori qe nuk spjegon shume pikepyetje themelore qe ka njeriu qofte edhe sipas logjikes qe ajo ndjek... Me aq sa kam pare kjo teori fillon e mbaron me analize emrash te lashte dhe numerologji dhe komenton gjera qe ne pamje te pare te duken aq bindese por kur i rilexon veren nje mungese tronditese referencash ne fakte shkencore. Megjithate une jam i hapur te lexoj dhe te mesoj edhe nga kjo teori dhe do i jap vetes kohe te mjaftueshme qe ta njoh me mire.

  16. #36
    i/e regjistruar Maska e migena83
    Anėtarėsuar
    27-03-2012
    Vendndodhja
    tirane
    Postime
    17
    dua te di se ku mbeshteteni me faktin qe Icke eshte nje psikopat?
    dhe pse mendoni qe ato qe shkruan ai nuk jane te verteta?

  17. #37
    Po ju Migena, mbi cilin fakt mbėshteteni qė ky Icke ėshtė "kaptinė e modhe" qė i ka pėshpėritė Zoti m'vesh t'u i thėnė qė ėshtė Mesia?
    Aq mė tepėr, qė po t'i jep tė vėrtetat nė dorė?
    Duke pasur parasysh qė ato tė "vėrtetat" qė ty po t'i jep Icke nė njė libėr kundrejt thjesht njė ēmimi normal libri, janė tė vėrteta qė janė ruajtur me shumė fanatizėm prej mijėra vitesh, nga ku kanė pasur njė mėnyrė tė veēantė pėr tė kalur dhe ruajtur kėto tė vėrteta nga njė rishtar tek tjetri brenda tė pėrzgjedhurve tė tyre...
    Ndėrsa ty t'i jep Icke kollaj fare me njė ēmim libri!

    Besoj mė kupton ku e kam fjalėn, apo jo?

    P.S: Sa pėr mua e kam thėnė dhe e rithem, Icke nuk ėshtė psikopat, por ėshtė psikopat i neveritshėm!

  18. #38
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anėtarėsuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375
    Citim Postuar mė parė nga Yes* Lexo Postimin
    Po ju Migena, mbi cilin fakt mbėshteteni qė ky Icke ėshtė "kaptinė e modhe" qė i ka pėshpėritė Zoti m'vesh t'u i thėnė qė ėshtė Mesia?
    Aq mė tepėr, qė po t'i jep tė vėrtetat nė dorė?
    Duke pasur parasysh qė ato tė "vėrtetat" qė ty po t'i jep Icke nė njė libėr kundrejt thjesht njė ēmimi normal libri, janė tė vėrteta qė janė ruajtur me shumė fanatizėm prej mijėra vitesh, nga ku kanė pasur njė mėnyrė tė veēantė pėr tė kalur dhe ruajtur kėto tė vėrteta nga njė rishtar tek tjetri brenda tė pėrzgjedhurve tė tyre...
    Ndėrsa ty t'i jep Icke kollaj fare me njė ēmim libri!

    Besoj mė kupton ku e kam fjalėn, apo jo?

    P.S: Sa pėr mua e kam thėnė dhe e rithem, Icke nuk ėshtė psikopat, por ėshtė psikopat i neveritshėm!
    Fillimi eshte keshtu , sepse cdo gje qe lexon tek Icke te duket jashtezakonishte e vertet , por kur fillon te mendosh pak , fillon te shembet muri i krijuar . Zakonishte njerzit pa baze te dijes fillojne e besojne ne keta autore te konspiracionit lol

  19. #39
    Postuar mė parė nga ulisse
    patjeter qe duhet te jene me te zhvilluar se ne. ju duhet nje teknologji udhetimi kozmik ultrasofistikuar, por perseri jam skeptik per shkak te distancave shume te medha kozmike, keta aliene thjesht nuk mund te vijne.(ka teori te mdryshme qe zgjidhin problemin e distancave, thjesht me duken teori bullshit)
    tjeter
    nuk ka nje prove definitive te kene vizituar token aliene( te theksoj qe kam lexuar me kohe dulce-t etc)
    Citim Postuar mė parė nga Milkway Lexo Postimin
    Ti a biolog a fizikan lol
    Asnjera e as tjetra, thjesht eshte llapaqen.

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •