Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 22
 1. #1
  Administratore Maska e Fiori
  Antarsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,011

  Buka me qiqr n Kor

  U be nje jete qe jetoj jashte Shqiperise (pa shkuar atje per vizite) dhe tani kur mendoj per ndonje vizite ne Atdhe, sinqerisht gjeja e pare qe me shkon ne mendje eshte buka me qiqer ne Kor Kur them per buke me qiqer, kam ne mendje ato buket e medha rrumbullake pak si te verdha ne ngjyre, qe shkelqenin siper e qe kishin nje shije qe s'e kam provuar perseri hah... : )

  Doja te pyesja ata qe jetojne ne Kor, nq se ka akoma dyqane qe shesin buken me qiqer, e nq se po ku jane keto dyqane, si quhen, kush e ben buken me te mire etj?

  Pres pergjigje.

 2. #2
  Perjashtuar
  Antarsuar
  13-12-2009
  Postime
  5,178
  Ka qene nje fure mbrapa pazarit besoj se eshte akoma nje nga furat me te mira ...por ti Sa kohe ke qe nuk ke vajtur ...?
  ne cdo dyqan qe shet buke ne korce ka buke me qiqer zonjush

 3. #3
  Administratore Maska e Fiori
  Antarsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,011
  Aq shume sa i bie te kem jetuar me shume ketej se sa atje

  Ma shpjego pak, ku prapa pazarit? Egziston akoma pazari i vjeter? Ka ndonje emer apo ec e ec dhe do e gjej?


  Faleminderit!

 4. #4
  Perjashtuar
  Antarsuar
  13-12-2009
  Postime
  5,178
  Ne pazari mbrapa jane dengjet( domethene atje ku shiten roba te vjetra)
  kjo fura eshte nje fure e vjeter ne mes te xhamise edhe te pazarit mbrapa nese e mban mend atje ku shiteshe gazi po me sa di une ti sje nga korca brenda ...pyet edhe do ta gjesh......
  edhe une me shume ketej kam jetuar por ja fut nje xhiro andej po ashtu edhe fisi tone ne amerike:P

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Endless
  Antarsuar
  17-08-2007
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  5,121
  lol @ '' po me sa di une ti s'je nga korca brenda''
  Without deviation from the norm, progress is not possible

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e teta
  Antarsuar
  25-10-2005
  Postime
  2,005
  edhe Gjakova e bene ashtu,sidomos tani ne kohen e ramazanit,si buke te vola dhe quhen somun e qarragat.
  po nese i ke shum marak kere qiqren ,ka edhe ne shitje tani me ne shum dyqane.

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Nete
  Antarsuar
  13-04-2009
  Postime
  8,689
  Citim Postuar m par nga teta Lexo Postimin
  edhe Gjakova e bene ashtu,sidomos tani ne kohen e ramazanit,si buke te vola dhe quhen somun e qarragat.
  po nese i ke shum marak kere qiqren ,ka edhe ne shitje tani me ne shum dyqane.
  Me duket se behen ne kohen e bajramit teta,dhe quhen simite..

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e teta
  Antarsuar
  25-10-2005
  Postime
  2,005
  kam menduar se ajo e zeza qe i shtohet siper somuneve eshte qiqier. tani sa me than familjaret se cenka dicka ndryshse qarragati e ndryshe qiqra.hmmm po e terheq postimin e mesiperm,nuk cenka e njejta

 9. #9
  Administratore Maska e Fiori
  Antarsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,011
  Une s'jam kthyer qe kur ika dhe perseri s'e kam vendosur nq se do e bej udhetimin atje. Sa per Korcen, qe te mos lexosh lart e poshte po e shkruaj une ketu, tete vjecaren e kam bere tek Tefta Tashko dhe kam jetuar jo shume larg shkolles. Nuk e di nq se e quani brenda apo jashte Korces kete pjese, ju korcaret e sotem

  Faleminderit per shpjegimet!

  Teta dhe Nete, ku i dihet me kete arsye shkoj vizitoj Gjakoven. Me kane thene eshte bukur dhe atje & ndoshta provoj dhe simitet e qiqres.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Fiori : 09-08-2011 m 16:18

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e teta
  Antarsuar
  25-10-2005
  Postime
  2,005
  aaaaa po e vendose ta vizitosh me lere nje shenim ne privat aaa do kujdesem une qe te kthehesh me pershtypjet me poztive nga aty.

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e soldierly
  Antarsuar
  04-03-2010
  Mosha
  39
  Postime
  60
  A s'keni ndonje fotografi te asaj buke?

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Nete
  Antarsuar
  13-04-2009
  Postime
  8,689
  Fiori vizitoje ,se ia vlen,e per buken me qiqer e pelqej edhe une shume,por nuk kame rastise te kem pare keshtu,vetem ne feste bajrami shesin..

 13. #13
  Administratore Maska e Fiori
  Antarsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,011
  arli, po buka? haha

  Vajta me ne fund ne Korce pas kaq shume vitesh, dhe mu duk sikur kisha ikur dje Vetem se tani kish disa dyqane buke qe rrinin hapur 24/7 dhe thoshin qe piqnin lloj lloj bukesh. Bleva nje qe quhej me qiqer, por qe vetem emrin kish keshtu as dukej e as shijonte si buka me qiqer qe mbaja mend une.

  Per me shume do shkruaj se shpejti...

 14. #14
  Perjashtuar
  Antarsuar
  13-12-2009
  Postime
  5,178
  Po te thashe me fjori ku te vesh ne fura e vjeter mbrapa pazarit...

 15. #15
  Gone!
  Antarsuar
  02-03-2006
  Vendndodhja
  Larg nga ketu!
  Postime
  2,871
  Nete & ju cikat e Kosoves, keta ketyre ju thone qiqra si ne foto, une spo muj me dallu se cfare jone dhe cili eshte emri i tyre ne Kosove.
  Mu po me duken si leblebia lol Nuk e di qe ka te ne buke me leblebia ;p
  Ndryshuar pr her t fundit nga Rina_87 : 21-09-2011 m 07:10

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e teta
  Antarsuar
  25-10-2005
  Postime
  2,005
  rina nuk jan leplebija,jan mu tamam si kjo foto e mesit,mund ti blesh ne prizren eshte hap nje shitore e ketyre farave,jane shum te forta dhe grimcohen me grise te vogel fare dhe mbajn arom te forte si tip lajthije shum me e madhe se leplebija.

  shiqo ne markete te medha ne Prishtine ,mbase ka edhe aty.

  mu kujtua XHIVIZ i thone ne Koseve

 17. #17
  Gone!
  Antarsuar
  02-03-2006
  Vendndodhja
  Larg nga ketu!
  Postime
  2,871
  A si quhen te ne, a marohet buke me to te ne diku ne Kosovea se une spo di qe kam honger diku?

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e teta
  Antarsuar
  25-10-2005
  Postime
  2,005
  buka simite qe behet per bajram,ajo aroma e rende qe mban ajo buke..per ate eshte fjala
  nuk di nga je ti dhe ne behet kjo buke speciale vetem per diten e bajramit

 19. #19
  Gone!
  Antarsuar
  02-03-2006
  Vendndodhja
  Larg nga ketu!
  Postime
  2,871
  Jo spaskam honger kurre valla , vetem hajt se ndoshta shkojme najhere ne Prizren per bajram e hajme atje.

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e Nete
  Antarsuar
  13-04-2009
  Postime
  8,689
  Rina,ato qe ke sjelle jane leblebia, edhe qiqra ngjane si leblebi por nuk hahet keshtu ,vetem per simite e perdorin,per feste te bajramit e shesin.

  keshtu ngjane.

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •