Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 25
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827

  Eliza Dushku zbulon Shqiprin: Dear Albania

  Basha takon Eliza Dushkun: I propozoj t jet ambasadore e Tirans
  TIRAN- Aktorja me origjin shqiptare, Eliza Dushku e cila ka luajtur disa filma shume te njohur n Hollivud po viziton q prej dits s djeshme Tirann. Sot aktorja e njohur pr frymn e atdhedashuris, sht takuar me kryebashkiakun e Tirans, Lulzim Basha.

  N nj deklarat t prbashkt pr mediat Basha i ka propozuar asaj t jet ambasadore ndri e Tirans, n kuadr t promovimit t Shqipris n bot.

  “Un jam shum i lumtur q Eliza ndodhet sot n Tiran dhe besoj se flas edhe n emr t gjith qytetarve t Trans, q e kemi pritur kt vizit me shum knaqsi. T gjith jemi entuziast pr vizit ne saj. Pavarsisht q do shrbej pr ta vendosur Tirann fillimisht n hartn turistike t bots. Kam pasur nderin t’i propozoj sot dhe knaqsin q ajo pranoi, t jet ambasadore nderi e Tirans n bot e ngarkuar pr artet, kulturn dhe turizmin”, u shpreh Basha menjher pas takimit me aktoren.

  Ndrsa aktorja ka br dhe njher me dije projektin e saj pr t promovuar n bot turizmin shqiptar. “Shqipria sht vend turistik. Kam vizituar deri tani Tirann dhe njerzit ku jan shum t mir. Do filloj turin nga Korca pr t promovuar turizmin shqiptar me an t nj dokumentari”, shtoi aktorja.
  Eliza theksoi se n kto or qndrimi n Tiran ka takuar mjaft njerz, madje ka qn dhe n klube nate. “M bri prshtypje sesa njerz t sjellshm dhe t bukur ka ktu”.
  Aktorja shprehet se ka besim se Basha eshte kryebashkiaku i duhur per Tiranen.
  “Kam besim se kryetar Bashkie sht i ndershm dhe do realizoj cfar ka premtuar dhe un do t bj t pamundurn ta ndihmoj pr cfar i kam premtuar, qe te promovoj Tiranen kudo”.
  Me pas ne nje takim brenda ne zyre, Basha i dhuroi aktores Kulln e Sahatit t Tirans, simbolikn e qytetit, si dhe i bri t ditur se do t’i propozoj Kshillit Bashkiak pr t’i dhn titullin “Qytetare Nderi e Tirans” dhe emrimin si “Ambasadore Nderi e Tirans n Bot”.

  Kryebashkiaku e informoi aktoren e njohur pr programin q ai ka pr ta br Tirann nj qytet m t mir pr t gjith. Kryetari i Bashkis e njohu me planet pr prmirsimin e cilsis s jets, pr krjimin e hapsirave t gjelbrta, ndrtimin e m shum shkollave, si dhe pr prpjekjet pr ta br Tirann nj destinacionin trheqs pr turizmin dhe biznesin.
  Basha e shoqroi Eliza Dushkun n vizitn q ajo bri tek Muzeu dhe Sahati i Tirans si dhe bri me t nj shtitje n Bulevardin e Tirans.

  Aktorja Eliza Dushku u shpreh e knaqur pr kt vizit n Shqipri dhe deklaroi se turin e saj do e filloj nga qytetit i Kors, ku do t paraqitet dokumentari pr promovimin e turizmit pr vendin. M pas Dushku, do t vijoj vizitn e saj n qytete t tjera t Shqipris.

  Aktorja Eliza Dushku ka ln pas angazhimet kinematografike n Hollivud dhe sht rikthyer n Shqipri, n vendin e t parve t saj, por ksaj here m nj mision. Pr 10 dit me radh, e shoqruar nga nj grup xhirimi amerikan, aktorja 31 vjeare do t udhtoj npr Shqipri pr t dokumentuar bukurit dhe vlerat e vendit t origjins q e prmend me krenari sa her q i jepet rasti.
  Bashk me Elizn n realizimin e dokumentarit pr Shqiprin do t kontribuojn dhe artist t tjer me fam botrore si soprano Inva Mula, fotografi Fadil Berisha dhe aktori Blerim Destani.
  Eliza u lind m 30 dhjetor 1980 n Boston. Babai i saj sht shqiptar nga Kora, ndrsa nna daneze

  Dushku firmosi dje pas mbrritjes n aeroport krkesn e saj pr t pasur pasaport shqiptare, per te qen kshtu edhe zyrtarisht nj shtetase shqiptare.

  (d.b/m.a/BalkanWeb)

  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 01-02-2021 m 01:32

 2. #2
  New York Maska e mario_kingu
  Antarsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,225
  Bravo Eliza plus bashes
  Partizoni

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Renea
  Antarsuar
  12-08-2007
  Vendndodhja
  andej-kndej
  Postime
  3,131
  Shum pun ka Basha , nese e ka ndermend me i realizu premtimet , sguxon te humbe asnje dit, pun pun vetem pun.
  Shqiperi eshte edhe Cameria

 4. #4
  Ragnald
  Antarsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,442
  Ndonje foto te elizes ne tirane a ka, se na ka marre malli ta shohim njehere?

 5. #5
  Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,754
  Kryetaret e bashkive jane burokrate.Edhe drejtoret e drejtorive ne bashkite jane burokrate.Punen e bejne zarat e vegjel.
  Ajo Eliza eshte nje artiste pa peshe,as nuk len mbrese ne role as nuk e mbush ekranin.
  Ndryshuar pr her t fundit nga benseven11 : 08-08-2011 m 21:16
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 6. #6
  Eliza dhe dekoltet e saj te nj seri n White Collar  Oooopppssss ,,,she did it again lol

  http://www.whedon.info/IMG/jpg/eliza...-set-hq-02.jpg
  Ndryshuar pr her t fundit nga Darius : 09-08-2011 m 10:27
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 7. #7
  SupremacY Maska e IL__SANTO
  Antarsuar
  23-08-2004
  Vendndodhja
  Larg
  Postime
  4,249
  Per ke mund te quhet fitore e madhe?

  Per Dushkun qe takoi Bashen apo per Bashen qe takoi Dushkun????

  Dilem.
  Hapu Shoqe Se Skom Frenaaa.

 8. #8
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,662
  Po per Bashen, se sa basha te tjere ka pare ajo. Lol
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 9. #9
  SupremacY Maska e IL__SANTO
  Antarsuar
  23-08-2004
  Vendndodhja
  Larg
  Postime
  4,249
  Citim Postuar m par nga PINK Lexo Postimin
  Po per Bashen, se sa basha te tjere ka pare ajo. Lol
  Pse Basha ska pare Eliza te tjera???LoL
  Hapu Shoqe Se Skom Frenaaa.

 10. #10
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,662
  Citim Postuar m par nga IL__SANTO Lexo Postimin
  Pse Basha ska pare Eliza te tjera???LoL
  Ajo ka pare better, trust me.
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 11. #11
  SupremacY Maska e IL__SANTO
  Antarsuar
  23-08-2004
  Vendndodhja
  Larg
  Postime
  4,249
  Citim Postuar m par nga PINK Lexo Postimin
  Ajo ka pare better, trust me.
  Po e the ti as e vej me ne dyshim.

  Nejse rendesi ka qe u takuan edhe personalisht mu ka bere shume qejfi se kjo tregon se te dyja palet jane shume ambicioze.
  Hapu Shoqe Se Skom Frenaaa.

 12. #12
  Administratore Maska e Fiori
  Antarsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,011
  Tek 'White Color' e kish shume te vogel rolin, gjithsesi me pelqeu. Plus network i beri goxha reklame.

  S'eshte aktorja me e madhe ne Hollywood, por gjithsesi eshte njeri publik ketu ne Amerike dhe mban akoma lidhje me Shqiperine. Endorsement (s'po di si ta them ne shqip kete) i saj ne lidhje me turizmin ne Shqiperi, mund te jete me perfitim nga te dyja palet. Jam e sigurt qe ajo do marri nje lloj pagese nq se ben dicka te tille, dhe nga ana tjeter Shqiperise i behet reklama ne Bote per turizmin. S'ka asgje te keqe.

  Sa per artikullin, mu duk shume i dobet. Sikur po lexoja pjese nga ai humori ku thote Nafija 'Eshte nje nder i madh per mua...'!

 13. #13
  jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
  Antarsuar
  26-04-2005
  Postime
  1,633
  si tha lajza basha osht burr i nershem hahahahahahahahahaha

  lajza osht i kalama kopshi. basha osht ke grupi modh
  no glove no love

 14. #14
  Citim Postuar m par nga Fiori Lexo Postimin
  Tek 'White Color' e kish shume te vogel rolin, gjithsesi me pelqeu. Plus network i beri goxha reklame.

  S'eshte aktorja me e madhe ne Hollywood, por gjithsesi eshte njeri publik ketu ne Amerike dhe mban akoma lidhje me Shqiperine. Endorsement (s'po di si ta them ne shqip kete) i saj ne lidhje me turizmin ne Shqiperi, mund te jete me perfitim nga te dyja palet. Jam e sigurt qe ajo do marri nje lloj pagese nq se ben dicka te tille, dhe nga ana tjeter Shqiperise i behet reklama ne Bote per turizmin. S'ka asgje te keqe.

  Sa per artikullin, mu duk shume i dobet. Sikur po lexoja pjese nga ai humori ku thote Nafija 'Eshte nje nder i madh per mua...'!
  Po 42 minuta sht komplet nj seri e White Collar.Nga dy minuta n total,7 iu dhan Elizs,dhe mir luajti. Vetm se Ingllishten,se fliste mir jo . Mu duk shum e rnd n t folur.
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 15. #15
  po me zezakun u takua BAsha?
  We never really grow up, we only learn how to act in public.

 16. #16
  Anti Zombizem SigPunizem Maska e Duaje Siveten
  Antarsuar
  09-09-2007
  Postime
  3,698
  Citim Postuar m par nga thirsty Lexo Postimin
  po me zezakun u takua BAsha?
  Per cilin eshte fjala, ate qe mori pjese ne "DSW"?!?

 17. #17
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-01-2011
  Postime
  2,425
  keta korcartet vetem duan te fitojne para
  vjen bellushi nga amerika dhe ben para me reklama ne tirane; te njejten gje edhe kjo elisa

 18. #18
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Antarsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  38
  Postime
  4,226
  Citim Postuar m par nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
  Po 42 minuta sht komplet nj seri e White Collar.Nga dy minuta n total,7 iu dhan Elizs,dhe mir luajti. Vetm se Ingllishten,se fliste mir jo . Mu duk shum e rnd n t folur.
  BV seriozisht e ke per anglishten e saj ahaha ajo ka lindur ketu edhe flet perfect por keta nga NY & boston kan pak dialekt. Thirst zezakun nuk e kishte me vete lol por theksoj qe ai nuk pelqen tatuazhet. Nuk eshte se ka ndonje karriere marramendese ne amerike por eshte e degjuar. Ajo mund te fitoj dicka por rendesi ka qe tregohet goce patriote kudo qe ka shkuar e ka pranuar qe eshte shqiptare plus shume shqiptare e kane lene nenshtetsin kjo qe vetem te atin ka e kerkoj. I like her. Sigurisht qe ka mundesi te gjej nje partner me te mire por eshte jeta e saj personale her choice.
  I LOVE GOD

  j&g

 19. #19
  Citim Postuar m par nga Duaje Siveten Lexo Postimin
  Per cilin eshte fjala, ate qe mori pjese ne "DSW"?!?
  Cfare eshte DSW?


  \ kete dashnorin e kesaj Elizes
  We never really grow up, we only learn how to act in public.

 20. #20
  Alter ego Moderatus Maska e yllbardh
  Antarsuar
  18-08-2007
  Vendndodhja
  as vet se di.... :)
  Postime
  808


  M falni q dola nga tema por m interesoi kjo gjja e tatuazheve t saj. A mos vall edhe kjo sht duke prdorur tatuazhet n letr amakzi q fmijt prdorin apo cka sht puna e saj dhe tatuazheve?
  Shqiptari q derdh gjak shqiptari nuk meriton t quhet shqiptar

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Eliza Dushku
  Nga Fiori n forumin Kinematografia dhe televizioni
  Prgjigje: 173
  Postimi i Fundit: 21-01-2021, 10:21
 2. Dear Albania
  Nga Pogradecari n forumin Informatik dhe Internet
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-02-2016, 23:47
 3. Eliza Dushku
  Nga Taulant-Dardani n forumin Kinematografia dhe televizioni
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 18-08-2011, 01:10
 4. VIDEO: Eliza Dushku e mbuluar me shami viziton xhamit n Tetov
  Nga gatusso n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 16-08-2011, 03:58
 5. Eliza Dushku
  Nga Lek Rezniqi n forumin Elita kombtare
  Prgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 06-08-2003, 14:43

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •