Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-10-2010
  Postime
  23
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pse ky diskriminim?

  Pershendetje..jam shume kurioz te di dicka,kam vene re se cdo teme qe hap,apo thenie ne lidhje me homoseksualietin,cancellohet dhe e bllokoni..ju lutem mund ta di perse?Qellimi im i vetem qe hap tema te tilla edhe qe njerezit te ndergjegjesohen dhe te kuptojne me shume ne lidhje me homoseksulitetin dhe sa me shume dije,qe te mund te pranojne kete fakt..gjithsesi faleminderit...

 2. #2
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime
  pepino, i kam lexuar disa nga temat qe ke hapur, sic kam lexuar dhe komentet aty po ashtu dhe nderhyrjet e moderatorit te faqes. Puna eshte qe pretendimi jot se perpiqesh te ndergjegjesosh njerezit qe te kuptojne (pranojne) homoseksualitetin, nuk qendron. Nuk ndryshohen mentalitetet njerezore neper forume, as me postime te pafunda per te njejten gje. Ti ke bere zgjedhjen tende ne jete dhe kushdo duhet te respektoje zgjedhjet personale te te tjereve pa i nderhyre ne jeten private. Ke trajtuar nje problem shoqeror dhe besoj se kane mjaftuar disa tema per kete subjekt. Nuk mund te vazhdosh te mbushesh forumin me te njejten gje papushim pasi sic permenda me lart zgjedhjet personale duhet te mbeten te tilla e jo t'u imponohen te tjereve. Shoqeria shqiptare nuk eshte me ajo e para 90-es. Tashme e njohin mire homoseksualitetin dhe e kane te pranishem brenda saj, sic a kane dhe shoqerite e tjera te vendeve perendimore. Jeto jeten tende si te te vije per mbare dhe mos e vrit mendjen sesa te pranon apo jo shoqeria shqiptare. Edhe ne perendim, ketu ku jam une psh homoseksualiteti ka shume kohe i pranishem. Behen parada, kane festat e tyre, klubet e tyre, shoqatat e tyre, jane te integruar ne jeten shoqerore njesoj si heteroseksualet e megjithate ka shume njerez qe nuk i pranojne por nuk i gjykojne. Kjo nuk i pengon aspak ata qe te bejne jeten e tyre. Pra edhe njehere, mos u perpiq te ndryshosh nje mentalitet qe e ka bazen ne nje zgjedhje personale e nuk eshte sistem jetese. Jeto sipas deshires tende dhe ler te tjeret te jetojne sipas deshires se tyre.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •