19.09.2018 7:29.PD
"Gazetari i TVSH-sė dhe fshatari" 

Gazetari: Nga sa kile lesh japin delet?
Bariu: Cilat tė bardhat, apo tė zezat? Gazetari: Tė zezat.
Bariu: 2 kile.
Gazetari: Po tė bardhat?
Bariu: Edhe ato 2 kile.
Gazetari: Po nga sa kilogram qumėsht japin delet?
Bariu: Cilat?
Gazetari: Tė zezat.
Bariu: 3 kg.
G: Po tė bardhat?
Bariu: Edhe ato 3 kg.

Nė njė moment, i acaruar gazetari i drejtohet bariut: Po pse mė pyet gjithmonė, "tė bardhat, apo tė zezat?"
-Sepse delet e zezat jane tė miat - i thotė fshatari.
Po tė bardhat? - e pyet gazetari.
Edhe ato tė miat janė - i kthen ai