Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 17
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e The_Capital
    Anëtarësuar
    09-12-2009
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    1,366

    Liga Islame thërret për njohje të Kosovës

    Liga Islame thërret për njohje të Kosovës




    Nën përkujdesjen e Mbretit të Arabisë Saudite (në datat 23-25 korrik 2011) u organizua një konference e Ligës Islame, e cila bëri thirrje për njohjen e Kosovës, duke iu referuar Rezolutës së Organizatës së Konferencës Islamike për Kosovën.


    Në këtë konferencë ishin të ftuar mbi 500 personalitete fetare, si ministra të fesë, myftinjtë dhe kryetarët e bashkësive islame nga vendet anëtare të OKI-t dhe pakicat islame kudo që janë në botë.

    Ministria e Punëve të Jashtme njofton se konferencë mori pjesë edhe Rexhep Boja, i ngarkuar me punë në Ambasadën e Republikës së Kosovës në Riad të Arabisë Saudite.

    Kjo konferencë u tha se u shfrytëzua për kontakte me personalitete të shteteve të ndryshme që e nuk e kanë njohur apo dhe prej tyre që e kanë njohur pavarësinë e Kosovës, duke lobuar për njohje të reja dhe duke ua përcjellë atyre kërkesën për njohje, sidomos pas rezolutës së OKI-it në lidhje me pavarësinë e Kosovës.

    I ngarkuari Boja me këtë rast takoi shume delegacione nga shtetet islamike të Afrikës, Lindjes se Mesme dhe Azisë Juglindore, me të cilët u bisedua për njohjen e shtetit të Kosovës.
    Burri 1 X flet !

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e Kanina
    Anëtarësuar
    14-10-2010
    Postime
    542
    me kete ceshtjen e palestines pritet te njihet edhe kosova nga disa shtete islamike te cilat nuk e kane njohur akoma. kjo per arsye se shqiperia eshte deklaruar ne egjypt me duket nepermjet ambasades tone atje se do te njohim palestinen. dhe qe tani po kerkon te njejten gje nga egjypti(mbeshtetes i forte i palestines dhe si i tille per nje vote te shqiperis mund te njohi kosoven). por me sa duket po behet lobim ne te gjithe shtetet islamike

  3. #3
    R[love]ution Maska e Hyllien
    Anëtarësuar
    28-11-2003
    Vendndodhja
    Mobil Ave.
    Postime
    7,708
    Vej flamura sa të duash ti, por fakti nuk ndryshon se në hartën e botës, shtetet që e kanë njohur dhe kanë dhënë kontributin maksimal për Kosovën i përkasin perëndimit. U bënë tre vjet, ku janë këta "vëllezërit" tanë. Nuk kanë ku të jenë, sepse ata po zbatojnë me përpikmëri atë që kanë zbatuar gjithmonë kundra shqiptarëve qysh me dyndjet barbare disa qinda e mijëra vjet më parë. Nga kjo pikpamje të paktën janë koherent në qëndrimet e tyre.
    "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anëtarësuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    Vendet katolike na shliruan nga shkau,pastaj po na ndihmoin ne ngritjen e shtetit,per ket ua kemi borgj ter jeten sa ka njerz mbi kete tok,shtetet islamike aleat te sllavit qfar ben?
    Erdhen ngriten gjamia prej me te quditeshmeve dhe futen nje konflikt qe sot eshte i ngrir por qe do pelcas nje dit jam shume i sigurt,dmth arriten qe djemt shqipetar ti asimiloin ne mjekrrosha qe as dreqi nuk i merr vesh se qka jan

  5. #5
    Emathia Maska e MaDaBeR
    Anëtarësuar
    20-05-2003
    Vendndodhja
    Në çdo vend ku ka jetë
    Postime
    5,321
    Po deri tani ku ishin gjith kto vende? Apo shin duke u mare me percarjen fetare mes nesh? Nese do ishin rreshtuar dhe kto vende perkrah perendimit per njohjen o Kosoves, sot Kosova do ishte anetar I OKB. Jane shume vone per te fituar respektin tone.
    Për inad të Djallit dhe Shqyptarëvet, Zoti ka me mbajtë Shqypninë më kambë me nder e me lumni

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e B.C.B
    Anëtarësuar
    30-05-2009
    Vendndodhja
    Republika e Prishtines
    Postime
    796
    kta arapt e flliqur ende mendohen a ta njohin kosoven apo jo ncncnc ooo magjupt e mjere bre nanen jau kift millosheviqi se shok e kan pas.

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e Ndoshta
    Anëtarësuar
    31-10-2010
    Postime
    247
    Postimet në Bllog
    1
    Citim Postuar më parë nga B.C.B Lexo Postimin
    kta arapt e flliqur ende mendohen a ta njohin kosoven apo jo ncncnc ooo magjupt e mjere bre nanen jau kift millosheviqi se shok e kan pas.
    Cili shtet i par e ka njoft Kosoven Si SHTET ?


    P.S Faliminderimi i Takon Allahu Elhamdulilah,se me ne fund po na njohin si popull dhe per kete kan ardh reagimet sepse deri ketu ka ardh Antilobimi Serb,dhe Fajet kan qen nga Kryepushtetart ton qe nuk i kan tregu Botes se cfar populli jemi dhe kush jemi.Perpara esht hajnia interesi i tyre personal e me pas shteti...

    InshAllah Don Allahu dhe do kemi njohje nga gjith Liga Arabe sepse nuk jan pak qe te na njohin ata do jet ni Plus dhe ni shtytje e madhe.

    Allahu Tshperbleft The Capital per kete Lajm
    Selam Alejkum
    Ndryshuar për herë të fundit nga Ndoshta : 30-07-2011 më 14:41
    " Injoranca është Terri më i madh në Botë "

  8. #8
    EAGLE warrior Maska e MafiaWarz
    Anëtarësuar
    12-05-2010
    Postime
    1,787
    Qka po na vyn gabelt? qka mujn me kontribu gabelt?

    KURGJO.
    Praises due to the most high, Allah

    Praises due to the most fly, Prada

    Baby, I'm magic, ta-dah

  9. #9
    Gjak Shqiptari Maska e Illyri
    Anëtarësuar
    05-05-2011
    Vendndodhja
    Në tokën shqiptare Dardani
    Postime
    145
    Kete flamur e keni mbajt edhe gjat protestes ne prishtine, veq ta dini se gabim t'madh keni ba, i keni zhgenjye shumicen e atyre qe ju kane perkrahe gjat protestes njeri nder ta dhe une, me kete keni deshmue se nuk ju intereson fare shteti dhe populli i kosoves por mir na keni ba, shofim herave tjera a po ju perkrahim, me ardhe dita mu ba ndonje protest kunder juve qe e perkrahni Alkaiden dhe jeni kunder Amerikes dhe Bashkimit Evropjan, ta dini se perqindja me e madhe e popullit kane me dale kunder jush, ani qka jemi musliman
    Ne deshirojme te hyjme ne B.E. jo te kthehemi perseri ne Serbi per shkakun tuaj te vihet ne dilem pavarsia e Kosoves nga B.E. dhe Amerika.
    Kshtu qe mos tju shohim perseri te beni nje gjest te tille ne publik, se ia hapni gropen vetes
    Ne shtepit tuaja beni qfar te doni, ne publik mos te ndodhe me, nese ia deshironi te miren Kosoves
    Ndryshuar për herë të fundit nga Illyri : 30-07-2011 më 18:03

  10. #10
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    17-05-2009
    Vendndodhja
    Dallas Texas
    Postime
    751
    Me mire vone se sa kurre::: Populli

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e Antiproanti
    Anëtarësuar
    28-07-2011
    Postime
    6,033
    Citim Postuar më parë nga Illyri Lexo Postimin
    Kete flamur e keni mbajt edhe gjat protestes ne prishtine, veq ta dini se gabim t'madh keni ba, i keni zhgenjye shumicen e atyre qe ju kane perkrahe gjat protestes njeri nder ta dhe une, me kete keni deshmue se nuk ju intereson fare shteti dhe populli i kosoves por mir na keni ba, shofim herave tjera a po ju perkrahim, me ardhe dita mu ba ndonje protest kunder juve qe e perkrahni Alkaiden dhe jeni kunder Amerikes dhe Bashkimit Evropjan, ta dini se perqindja me e madhe e popullit kane me dale kunder jush, ani qka jemi musliman
    Ne deshirojme te hyjme ne B.E. jo te kthehemi perseri ne Serbi per shkakun tuaj te vihet ne dilem pavarsia e Kosoves nga B.E. dhe Amerika.
    Kshtu qe mos tju shohim perseri te beni nje gjest te tille ne publik, se ia hapni gropen vetes
    Ne shtepit tuaja beni qfar te doni, ne publik mos te ndodhe me, nese ia deshironi te miren Kosoves
    Ata nuk ja dojne te miren vetes, e le mo Kosoves!

    Tung

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anëtarësuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    O ishalla kurr nuk na njohin,po qfar hajri ka prej tyne,ata me pas kan dikushi i kishin punet ma mir per veti,hiqmu gabelve

  13. #13
    -
    Anëtarësuar
    21-01-2009
    Vendndodhja
    -
    Postime
    2,081
    Citim Postuar më parë nga The_Capital Lexo Postimin

    Nën përkujdesjen e Mbretit të Arabisë Saudite (në datat 23-25 korrik 2011) u organizua një konference e Ligës Islame, e cila bëri thirrje për njohjen e Kosovës, duke iu referuar Rezolutës së Organizatës së Konferencës Islamike për Kosovën.
    Kur përmenden liderët arabë ju "islamikët" bërtisni "Këta nuk janë myslimanë. Këta janë shërbëtorë të Amerikës se nuk mbështesin Palestinën".

    Pastaj po ju vini dhe na nxirrni "deklaratat" e liderëve arabë si reklamë islamike.

    A ka më HIPOKRITË se kaq?
    -

  14. #14
    Eh! Ka shume vlere "vota" e shteteve arabe, sepse fale ktyre e mori pavarsine Kosova Po te plasi serish lufta me Serbine, do vijne keto legat arabe ne ndihme... patjeter!!

    Ne cdo shkrim neper gazeta te huaja theksohet fakti qe Kosova eshte shtet mysliman... e sigurisht nuk e shkruajne si dicka pozitive, perkundrazi! Nuk arrij te kuptoj pse nuk i hapni syte qe te kuptoni qe gjithe ky estremizem fetar ju ben qe te humbni pike ne syte e Amerikes e BE.
    E di qe do thoni qe BE e Amerika s'kane me vlere e bla bla bla... por mos harroni qe he per he keto jane dy fuqite me te medha. Vazhdoni mbani shpresat te bota arabe!
    Jam dakord me dike me lart qe tha:ne shtepi beni c'te doni, por ne publik tregohuni me te matur sepse vetem pike humbni.

    La vita non si spiega, si VIVE!

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e The_Capital
    Anëtarësuar
    09-12-2009
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    1,366
    Citim Postuar më parë nga Kavir Lexo Postimin
    Kur përmenden liderët arabë ju "islamikët" bërtisni "Këta nuk janë myslimanë. Këta janë shërbëtorë të Amerikës se nuk mbështesin Palestinën".

    Pastaj po ju vini dhe na nxirrni "deklaratat" e liderëve arabë si reklamë islamike.

    A ka më HIPOKRITË se kaq?



    Kjo teme s'ka te beje aspak me fene, por me politiken, kete rast t'i behesh HIPOKRIT !!

    Te jesh me se i bindur se, the capital, nuk ka kur fare simpatie ndaj arabeve, perkundrazi !
    Kurr hajri s'ju ka pa dhe nuk do ju shihet, edhe keto njohjet qe ndoshta do t'i bejn, kush e di se ç'fare politike eshte kjo ??!!
    Ndryshuar për herë të fundit nga The_Capital : 01-08-2011 më 17:39
    Burri 1 X flet !

  16. #16
    -
    Anëtarësuar
    21-01-2009
    Vendndodhja
    -
    Postime
    2,081
    Citim Postuar më parë nga The_Capital Lexo Postimin
    Kjo teme s'ka te beje aspak me fene, por me politiken, kete rast t'i behesh HIPOKRIT !!

    Te jesh me se i bindur se, the capital, nuk ka kur fare simpatie ndaj arabeve, perkundrazi !
    Kurr hajri s'ju ka pa dhe nuk do ju shihet, edhe keto njohjet qe ndoshta do t'i bejn, kush e di se ç'fare politike eshte kjo ??!!
    Tani unë nuk pres nga një hipokrit ta pranojë që është hipokrit (po ta pranonte nuk do ishte hipokrit). Përkundrazi do thërrasë "hipokrit je vetë".

    Ti pa pikë turpi* vë një flamur islamik që zë gjithë ekranin dhe pastaj më tregon mua "hipokrizinë" time.

    Kur të ndash mendjen nëse liderët arabë duhen mburrur apo duhen sharë, hajt se folim.

    P.S Turpi - ndjenjë e brendshme që nuk gjendet tek kafshët, injorantët dhe hipokritët.
    -

  17. #17
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    24-04-2009
    Postime
    1,464
    Porsa te ne njohe islamija(bota islame)Shqipetaret e fitojne Mitrovicen,hahah.

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •