Close
Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 69
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e enes bajrami
    Anëtarësuar
    14-10-2010
    Vendndodhja
    Strug
    Postime
    78

    Pse djemve nuk u mjafton një vajzë për ta dashuruar?

    Pse djemte ne pergjithesi dhe pse jan te dashuruar me nje vajz dhe pse e duan shum perseri kan syt tek vajzat e tjera dhe vazhdimisht i ngacmojn??? Mendoni se nqs nje djal ngacmon nje vajz tjeter ai nuk ka dashuri te paster ndaj te dashures se tij ose ngacmimet i ben per qejf dhe vajzen qe dashuron nuk e leshon nga duart...
    Strugane

  2. #2
    Para_Siempre
    Anëtarësuar
    20-02-2010
    Postime
    99
    Sepse ajo tjetra e ka ndryshe ne krahasim me ate qe ka e dashura e atij .
    Shake it , but dont brake it .

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e Dar_di
    Anëtarësuar
    16-08-2008
    Vendndodhja
    Dardani e lashtë (Oeneum), aty ku ajri i freskët më bën të ndihem i relaksuar.
    Postime
    1,968
    Citim Postuar më parë nga enes bajrami Lexo Postimin
    Pse djemte ne pergjithesi dhe pse jan te dashuruar me nje vajz dhe pse e duan shum perseri kan syt tek vajzat e tjera dhe vazhdimisht i ngacmojn??? Mendoni se nqs nje djal ngacmon nje vajz tjeter ai nuk ka dashuri te paster ndaj te dashures se tij ose ngacmimet i ben per qejf dhe vajzen qe dashuron nuk e leshon nga duart...
    Ka lloje çunash që janë të flaktë dhe nuk u mjafton një vajzë, por dëshirojnë të kenë mbase raporte edhe me më shumë të tjera. Zakonisht, në këtë aspekt i tërheq bukuria fizike që mund të ketë një vajzë tjetër. Varet edhe nga kultura dhe edukata personale, familjare dhe shoqërore që kanë këta tipa. Megjithëkëtë, e cilësoj si të pa arsyeshme në aspektin moral dhe njerëzor.

    Syri zgjedh të bukurën, por në këtë rast, mbase do të vlente thënia: “Kshyr me sy e s`është për ty”.

    Dar_di
    "Fet` e besëtë t`i kemi, po të ndarë të mos jemi." Naim Frashëri

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e toni54
    Anëtarësuar
    25-02-2010
    Postime
    3,776
    disave se jo te gjitheve sikur vajzave qe sju dilet veq me nje djale ....

  5. #5
    New York Maska e mario_kingu
    Anëtarësuar
    09-12-2004
    Vendndodhja
    New York
    Postime
    2,225
    well varet nese ajo qe ke ne kra eshte me nje sy :P
    por nga ana tjeter syri vete tek e bukura si nga ana e vajzave edhe cunat
    po kap veten time ne kete rast me ate qe dua qe sot e kam gruan time as me vete mendja ta tradhtoj ose te ngacmoj vajz tjeter,
    por ama syri me vete kur shikoj ndonje vajz qe i ka nxhjer jasht [si per keq si per mi
    Partizoni

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e hot_prinz
    Anëtarësuar
    29-05-2007
    Vendndodhja
    Frankfurt
    Postime
    9,878
    Nese nje mashkull deshiron qe femra e tij ta ndegjoje, i duhet vetem te bisedoje me nje tjeter.

    Liza Minnelli


    tempus fugit, amor manet in aeternum corde

  7. #7
    Citim Postuar më parë nga enes bajrami Lexo Postimin
    Pse djemte ne pergjithesi dhe pse jan te dashuruar me nje vajz dhe pse e duan shum perseri kan syt tek vajzat e tjera dhe vazhdimisht i ngacmojn??? Mendoni se nqs nje djal ngacmon nje vajz tjeter ai nuk ka dashuri te paster ndaj te dashures se tij ose ngacmimet i ben per qejf dhe vajzen qe dashuron nuk e leshon nga duart...
    Qeni qe leh nuk ha - thote populli.
    Por varet dhe nga lloji ngacmimit qe ben, sepse nese ne sy te te dashures ben ndonje gjest " te ekzagjeruar" atehere po qe duhet shqyrtuar mire kjo pune.

    La vita non si spiega, si VIVE!

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Meshkujve ju mjafton vetem nje vajze per te dashuruar, por jo per tu ''shoqeruar''.
    Feelings change - memories don't.

  9. #9
    Djalë Drenice Maska e Lexuesi_
    Anëtarësuar
    18-06-2010
    Vendndodhja
    Ne vendin e ngjarjeve
    Postime
    6,014
    Nuk jan te gjithe djemt njesoj e as te gjitha femrat njesoj, dallojn njerezit.

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e teta
    Anëtarësuar
    25-10-2005
    Postime
    2,005
    e kam lexuar nga nje psikolog i cili thoshte:

    mashkulli ka nevojen e trupit te femres,derisa femra ka nevoje per dashurin e mashkullit!

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e toni54
    Anëtarësuar
    25-02-2010
    Postime
    3,776
    per me dashuru eshte diqka tjeter e me shiku me sy eshte diqka tjeter....dikush e ka ves te keq kete po qka me ba aiii smundet me i bere hyzmet qasaj gruje qe ka e kisha po shikoj dikah tjeter....ama edhe syte smundte bre kerkush me i ndal ani tash ne kohe te sodit qysh po e ndjekin moden hahahah

  12. #12
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    22-07-2011
    Postime
    44
    I mjafon si si mjaftoka? sjan te gjith ashtu si mendojn gocat!! Thauj pse vajzave su mjafton vetem nje djal, por jo te gjithave sigurisht, se kemi njohur dhe nga ato lloj qe su del nje apo dy po duan me shume.

  13. #13
    OPENMINDED Maska e land
    Anëtarësuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    Pyetja ne titullin e temes eshte parashtruar gabim . Bukuria e cdo gjeje dhe sidomos e femres, ADHUROHET nga te dyja palet.

    Kur kalon nje femer e bukur djemte thone - Ah, ta kisha (ate) ! - Vajzat thone - Ah, te isha (si ajo) !

    Adhurimi eshte i njejte nga te dyja palet , vetem se bie ne kategorine e Conflict of interest.
    UNE JAM TI-TI JE UNE



    E LA NOSTRA GIOIA CON NOI

  14. Anetarët më poshtë kanë falenderuar land për postimin:

    favam (25-01-2019)

  15. #14
    bashkekohor Maska e ~Geri~
    Anëtarësuar
    21-06-2004
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    914
    diversiteti femeror eshte me sinjikativ se ai mashkullor.Megjithate njeriu duhet te jete racional mos kerkoje me shume se 4
    "Ta duam "Shqiperine", si shqiptaret "Ameriken"

  16. #15
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Sepse ka meshkuj qe nuk u mjafton vetem ajo qe kane...Duan te shikojne per me teper dhe pak me larg se rrethi i çiftit.Dhe gabojne duke i bere keq vetes dhe atyre qe i duan!
    "Carpe Diem"

  17. #16
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-06-2010
    Vendndodhja
    Aty ku nuk me gjen njeri
    Postime
    106
    Citim Postuar më parë nga enes bajrami Lexo Postimin
    Pse djemte ne pergjithesi dhe pse jan te dashuruar me nje vajz dhe pse e duan shum perseri kan syt tek vajzat e tjera dhe vazhdimisht i ngacmojn??? Mendoni se nqs nje djal ngacmon nje vajz tjeter ai nuk ka dashuri te paster ndaj te dashures se tij ose ngacmimet i ben per qejf dhe vajzen qe dashuron nuk e leshon nga duart...
    Nese nje djal eshte ne lidhe me nje femer dhe ngacmon nje tjeter atehere ai nuk ka dashuri te sinqert per asnjeren, te dyja ato i sheh vetem si trupa femror (te mos them vetem per sex) dhe asgje me shume.
    Dashuria e vertet duhet te jete ndryshe, ne "Dashuri te vertet nuk ka me fal".

  18. #17
    bashkekohor Maska e ~Geri~
    Anëtarësuar
    21-06-2004
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    914
    Citim Postuar më parë nga DI_ANA Lexo Postimin
    Sepse ka meshkuj qe nuk u mjafton vetem ajo qe kane...Duan te shikojne per me teper dhe pak me larg se rrethi i çiftit.Dhe gabojne duke i bere keq vetes dhe atyre qe i duan!
    Po te ishte ligji i shamise meshkuj skishin se cfare te shikonin dhe keshtu askush nuk do ishte tunduese e dashurise se ciftit.Kur burri shkon ne shtepi e shikon gruan me pizhame apo tuta sporti apo fustan shtepie dhe del ne rruge e shikon vajza te lyera, sportive, klasike, te reja bionde, brune, me boje tkuqe etj normalisht qe tek ai do nxitet ndjenja e tradhetise.Te vendoset ligji per shamine edhe e shikon se sa e dobishme do ishte per ciftet mostundimi i femrave te tjera.Sa i rendesishem do ishte shamia per te mbuluar bukurine ne rruge dhe per ta zbuluar bukurine e gruas ne shtepi me burrin e saj.
    "Ta duam "Shqiperine", si shqiptaret "Ameriken"

  19. #18
    _____
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623
    Citim Postuar më parë nga ~Geri~ Lexo Postimin
    Po te ishte ligji i shamise meshkuj skishin se cfare te shikonin dhe keshtu askush nuk do ishte tunduese e dashurise se ciftit.Kur burri shkon ne shtepi e shikon gruan me pizhame apo tuta sporti apo fustan shtepie dhe del ne rruge e shikon vajza te lyera, sportive, klasike, te reja bionde, brune, me boje tkuqe etj normalisht qe tek ai do nxitet ndjenja e tradhetise.Te vendoset ligji per shamine edhe e shikon se sa e dobishme do ishte per ciftet mostundimi i femrave te tjera.Sa i rendesishem do ishte shamia per te mbuluar bukurine ne rruge dhe per ta zbuluar bukurine e gruas ne shtepi me burrin e saj.
    Ja i mbuluam te gjitha grate, nuk i shikon syri mashkullit vajza me veshje klasike, sportive etj etj. Po kur jane keto gra perjashta dhe shohin meshkujt qe vishen me kemisha e kollare, me jelek, me kostum etj. etj. si do ja bejne hallin kur vijne ne shtepi dhe burri i tyre eshte pa rrujt, pa krehur floket, duke pare TV? Sa e rendesishme eshte ndershmeria. Ndershmerine po nuk e pate, per fat te keq edhe me cercaf te mbulosh gruan, nuk e arrin dot.

  20. #19
    bashkekohor Maska e ~Geri~
    Anëtarësuar
    21-06-2004
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    914
    Citim Postuar më parë nga s0ni Lexo Postimin
    Ja i mbuluam te gjitha grate, nuk i shikon syri mashkullit vajza me veshje klasike, sportive etj etj. Po kur jane keto gra perjashta dhe shohin meshkujt qe vishen me kemisha e kollare, me jelek, me kostum etj. etj. si do ja bejne hallin kur vijne ne shtepi dhe burri i tyre eshte pa rrujt, pa krehur floket, duke pare TV? Sa e rendesishme eshte ndershmeria. Ndershmerine po nuk e pate, per fat te keq edhe me cercaf te mbulosh gruan, nuk e arrin dot.
    Vajzat te ulin syckat dhe mos shikojne vetem burrat e tyre.Cdo njeri keshtu do jetoje jeten ne cift sikur jeton ne ishullin e dashurise.Burrat qe vijne pa kref dhe leshko mos i lejoni ne shtepi.Sa here qe nje burre do ta shikoj gruan e bukur duhet ti thote grua do dalim.Me shume zbukurohen grate kur shkojne tek shoqa se kur eshte para burrit.
    "Ta duam "Shqiperine", si shqiptaret "Ameriken"

  21. #20
    _____
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623
    Femrat si meshkujt, pa dallim vishen bukur kur dalin per raste. Per darke me shoqerine, per ditelindje, per festa, per nje kafe, per vizita, ne aeroport eshte mesa normale qe te dalin te veshur mire. Keto jane normat e shoqerise dhe jetes. Kur jemi ne shtepi dhe me tuta dhe leshko ka raste qe do te rrijme sepse do c'lodhemi nga stresi i punes, jetes, dites, problemet qe hasim. Te dija me te madh ne moshe se vetja, por me kete qe the mesiper paskam gabuar. Nuk eshte problemi tek mbulesa, ulja e syve por tek karakteri i njeriut. Me keto qe thua ti, nese cdo fetar mendon si ti, ne mendimin tim keni karakter te dobet, jeni te pa bese. Biles as nuk kam pse te ia vej fajin fese, eshte gabim mendimi yt si individ.

Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •