Close
Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 69 prej 69
  1. #61
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Laguna ti me duket nuk ke dashur asnjeren se po ti doje nuk i lije se nuk benin femije.
    Nje gje s'kuptova une the qe e tradhetove gruan e pare kur ishe ne prag divorci, po mua me the me siguri burri im me tradheton. Po ne s'jemi ne prag divorci te shkreten qe ma bere burrin bredharak.
    Tjeter the qe gruaja e dyte s'te tradheton se je ti i pari per te? Ky nuk eshte kusht i domosdoshem dhe i mjaftueshem qe gruaja te te qendroje besnike. Mund te jesh i dhjeti dhe s'te tradheton dhe e kunderta. Varet se sa e respekton e vlereson gruan dhe sa e ben te ndjehet e dashuruar, etj.

    E paske lene kot kete exin me pare shume. Me duket se ti vlereson vetem bukurine te nje femer dhe jo cilesite e tjera gjersa thua qe gruan e dyte se tradhetova me exin se eshte me e bukur. Mos harro se gjithmone do ndeshesh ne jeten e perditshme nje femer me te bukur se gruaja jote e exi. Te duash vetem bukurine nuk eshte e mjaftueshme per ti qendruar besnik..

    Ku e pe ti qe une i kam inat ata te greqise aman?! Si quajta une fshatar e para e punes po pinku. Une thjesht aprovova ate qe tha pinku.LOL
    Feelings change - memories don't.

  2. #62
    Se i qellojne femra gjysmake!

  3. #63
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-06-2003
    Postime
    2,796
    Citim Postuar më parë nga enes bajrami Lexo Postimin
    Pse djemte ne pergjithesi dhe pse jan te dashuruar me nje vajz dhe pse e duan shum perseri kan syt tek vajzat e tjera dhe vazhdimisht i ngacmojn??? Mendoni se nqs nje djal ngacmon nje vajz tjeter ai nuk ka dashuri te paster ndaj te dashures se tij ose ngacmimet i ben per qejf dhe vajzen qe dashuron nuk e leshon nga duart...
    Ca djemsh njifke ti?
    Sa per te shikuarin...syt per te pare jan. E bukura (dhe i bukuri ) nuk ka pse mos te shikohen. Tani per kte punen e ngacmimeve vazhdo tek tjetri se ka plot peshq deti.

  4. #64
    Larguar Maska e Noellag
    Anëtarësuar
    23-09-2009
    Vendndodhja
    Ne zemrat tuaja
    Postime
    2,583
    Pinkushe, dhe une kam pas nje te dashur qe e dashuroja por s'beja gjo ...

    Pinkushe, ajo ishte e varfer por me zemer e pasur .. Para qe ta njihja nuk ishte kaq e varfer..

    Pinkushe, ajo ishte e shkolluar, e edukuar, e disiplinuar.. C'do gje qe bente , pyeste veten para qe ta bente ..

    Pinkushe, bera nje gabim qe kur dola me te gabimish pashe nje femer tjeter ne rruge duke tundur vithet , dhe ajo me keqkuptoi dhe u ndame por u lidhem perseri pasi u sqaruam..

    Pinkushe,kur ajo me tha dua te bej disa femije me ty, u habita , u shtanga .. E refuzova, kisha frike se nuk do ndalej kurre duke lindur ..

    Pinkushe, jam njeri me moral te larte, i llogaris veprimet e mia dhe bej bilanci, ku kam bere mire dhe keq.. Keshtu eliminoja te keqijat dhe boja veprime te mira per te, gjithmone per te
    Larguar

    Duhet te perjetosh shume qe te behesh njeri

  5. #65
    Ju keni fituar 1 pik Maska e naqeta
    Anëtarësuar
    05-10-2007
    Vendndodhja
    Ne toke !
    Postime
    439
    Citim Postuar më parë nga TikTak Lexo Postimin
    merzitet robi not dit me i person. do varjacjon. ka hik koha e martesave tradicjonale. lidh robi mas grus si me qen skllav ose vice versa. burri gruja jon individ te nryshem kon deshira te ndryshme. po katnaret nuk kaptojn shum

    Kush tha o Tik tak qe s'kuptojne ,mund ta kene dredhur me keq se ty ,po ashtu eshte puna te bejme njeçik si me moral .
    Dhe morali eshte se me i moralshem je ti qe je i sinqerte ,pune forumi se mos ja prishim menjen ndonjerit lol.
    A don, e s'din, a din e s'don !

  6. #66
    i/e regjistruar Maska e -Zana-
    Anëtarësuar
    10-09-2014
    Postime
    165

    Për: Pse djemve nuk u mjafton një vajzë për ta dashuruar?

    Te njenten gje mund ta Beje edhe femra , Jo Vetem mashkulli - pra tregon dobesi ne karakter/ e individuale , pa marre parasysh gjinine

  7. #67
    i/e regjistruar Maska e Aferim
    Anëtarësuar
    11-02-2015
    Vendndodhja
    Suedi
    Postime
    497

    Për: Pse djemve nuk u mjafton një vajzë për ta dashuruar?

    Citim Postuar më parë nga enes bajrami Lexo Postimin
    Pse djemte ne pergjithesi dhe pse jan te dashuruar me nje vajz dhe pse e duan shum perseri kan syt tek vajzat e tjera dhe vazhdimisht i ngacmojn??? Mendoni se nqs nje djal ngacmon nje vajz tjeter ai nuk ka dashuri te paster ndaj te dashures se tij ose ngacmimet i ben per qejf dhe vajzen qe dashuron nuk e leshon nga duart...
    Meshkuj me prirje te ketille, jane meshkuj me komplekse - dy kategorish;

    1. Meshkuj me fare pak (ose thene hiç) besim ne vetvete qe vazhdimisht duhet vertetuar se mund te arrijne po ate si arrijne edhe meshkujt tjere......

    2. Meshkuj me mungese karakteri te mirefillt, qe i gezohet pasigurise se nje femre - i gezohet faktit se ajo e xhelezon tjetren........thjesht te ketillet duhet pushkatuar.....jo jo sinqerisht te ketillet duhet vrare ngase femren duhet respektuar dhe jo, o shok, s'mund te pretendosh se je burre nese ben nje femer te vuaje, ngase eshte shume lehte ta besh te vuash por akoma me veshtire ta besh te ndjehet e sigurt me ty, e lumtur me ty si dhe te ndjehet (gje kjo qe secila femer synon) te ndjehet e dashura e vetme e jotja.....prandaj, meshkujt e ketille duhet likuiduar paparalajmerim, ngase nuk meritojne dashurine as edhe qofte te nje femre te vetme ne bote.....idiote meshkuje jane ata te cilet sillen me femrat ne kete menyre....jo jo, o shok, ti nuk dashuron, por ti ben mire sikur te thoshe se TI ROBERON!
    Ndryshuar për herë të fundit nga Aferim : 14-03-2015 më 16:52 Arsyeja: artikulim fatal
    Derisa te jete Shqiperia gjysmake, shqiptaret kane per t'u ndjere inferiore edhe ne trojet e tyre.

  8. #68
    i/e regjistruar Maska e Aferim
    Anëtarësuar
    11-02-2015
    Vendndodhja
    Suedi
    Postime
    497

    Për: Pse djemve nuk u mjafton një vajzë për ta dashuruar?

    Citim Postuar më parë nga -Zana- Lexo Postimin
    Te njenten gje mund ta Beje edhe femra , Jo Vetem mashkulli - pra tregon dobesi ne karakter/ e individuale , pa marre parasysh gjinine
    Femra mund ta beje, porse mund te vritet po u kap ne flagrance, ndersa mashkulli JO. Madje, ai qeshen dhe krenohet pse eshte kapur ne akt........thjesht idiotet duhet pushkatuar.........femrat vriten nga te dashurit e tyre d.t.th s'ka nevoje te vriten nga dikush
    Derisa te jete Shqiperia gjysmake, shqiptaret kane per t'u ndjere inferiore edhe ne trojet e tyre.

  9. #69
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-08-2006
    Vendndodhja
    askund
    Postime
    9,007

    Për: Pse djemve nuk u mjafton një vajzë për ta dashuruar?

    une them gruja per shpi e dashnorja per shoqni
    JO SEKS PARA MARTESE

Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •