Close
Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 69
  1. #41
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Ketij burrit tim i mjafton. Keshtu me thote te pakten.
    Feelings change - memories don't.

  2. #42
    i/e regjistruar Maska e ZANOR
    Anëtarësuar
    25-09-2002
    Postime
    1,114
    ...sepse ajo duhet ta 'okupoje' te terin dhe mos te le hapsire per tjetren...
    HISTORIA NUK SHKRUHET ME SHKROLA E SHKOKLA!

  3. #43
    E omel Maska e EnderrA
    Anëtarësuar
    18-11-2010
    Vendndodhja
    Te kthesa Xhanes
    Postime
    81
    Te pa vendosur/pjekur avanturist..terhiqen nga bukuria fizike e jo nga ajo shpirterore.
    Ati im që je në qiell mshelma gojën kur skam asgjë për të thënë!

  4. #44
    bashkekohor Maska e ~Geri~
    Anëtarësuar
    21-06-2004
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    914
    Eshte dhe nje shprehje tjeter prizen "po punove token e te tjereve do ta punojne te tjeret token tende".Une mendoj qe femrat jane shume ziliqare me njera tjetren.Sidomos keto qe vuajne nga obeziteti dhe shikojne ne femer elegante ne rruge.Duke iu referuar dhe debatit me Sonin lart mendoj se do ishte me mire per femrat dhe meshkujt qe femrat mos i paraqitnin ne mynyre demostrative ne publik pjeset trupore.Klasi i nje femre qendron tek modestia ne veshje dhe intelekti.Femrat qe kerkojne te shesin veten me paraqitjen trupore ekzotike nuk i sherbejne vetes por pasioneve.Eshte e cuditshme qe femrat kerkojne rivalitet ndermjet tyre duke paraqitur pjese te trupit te tyre ne mynyre te theksuar por qe kjo lloj "kenaqesie" qe ato mendojne se perjetojne i kundervihet dashurise se paster qe burrat duhet te kene per ato.Sikur te kishte nje sinkronizim dhe marreveshje nga te gjithe femrat e botes qe une me veshjen time nuk do ta tundoj burrin tend por dhe anasjelltas atehere bota ideale e dashurise do perjetohej si nje realitet dhe jo si nje enderr ose imagjinate.
    "Ta duam "Shqiperine", si shqiptaret "Ameriken"

  5. #45
    i/e regjistruar Maska e laguna blu
    Anëtarësuar
    12-12-2004
    Postime
    579
    Citim Postuar më parë nga mia@ Lexo Postimin
    Ketij burrit tim i mjafton. Keshtu me thote te pakten.
    Mos u bëj pre e gënjeshtrave. Aq më shumë kur ato janë gratis...

    Prekja celularin po guxove apo hapi postën elektronike. Do dali një fotokopje e egër e "prizrenasit_30"....
    Le që kush e dëgjon pastaj sherrin rreth dhunimit të "privacy" (lexo:strofulla e fundit e gënjeshtarëve).
    "Nuk mund të mbash gjarpinj në kopshtin tënd, me shpresën se ata do t'i kafshojnë vetëm fqinjët..."

  6. #46
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    dhe ku e di ti laguna blu? pse meshkujt pelqen ti fusin meshkujt e tjere ne te njejten kategori si veten e tyre ?
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  7. #47
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar më parë nga laguna blu Lexo Postimin
    Mos u bëj pre e gënjeshtrave. Aq më shumë kur ato janë gratis...

    Prekja celularin po guxove apo hapi postën elektronike. Do dali një fotokopje e egër e "prizrenasit_30"....
    Le që kush e dëgjon pastaj sherrin rreth dhunimit të "privacy" (lexo:strofulla e fundit e gënjeshtarëve).
    Mos ki merak se burri telefonin e le vend e pavend kur eshte ne shtepi.. Ndonjehere dhe i shkembejme pa nderruar karten kur s'ka bateri ndonje nga celularet. As me vete mendja t'ja kontrolloj kur s'me ka dhene shkak.
    Posten elektronike? Une ja kam hap. Me pyet mua sa here per password-in e tij.
    Feelings change - memories don't.

  8. #48
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anëtarësuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    a eshte nje mrekulli nje lendine me llojlloj lulesh??

    patjeter qe eshte..

    po dhe te kesh sa me shum mikesha simpatike eshte nje mrekulli..

    sejcila ka bukurin e saje .. magjin e saje..


    apo jo..






    '

  9. #49
    i/e regjistruar Maska e laguna blu
    Anëtarësuar
    12-12-2004
    Postime
    579
    Citim Postuar më parë nga *~Rexhina~* Lexo Postimin
    dhe ku e di ti laguna blu? pse meshkujt pelqen ti fusin meshkujt e tjere ne te njejten kategori si veten e tyre ?
    Më fal Rexhina, si baba i dy fëmijëve të vegjël më shpëtoi pa dashur...

    Mbase nga dëshira për t'i ikur së paku për një moment rutinës së pampersave, të vjellave, suposteve,biberonave.që në një formë apo tjetër ma zbehin romantizmin e lindur...

    Për mia@:është fat(keqësi) i madh i grave kur kanë burra që s'ua ngacmon njeri...
    Ndryshuar për herë të fundit nga laguna blu : 28-08-2011 më 01:59 Arsyeja: Plotësim
    "Nuk mund të mbash gjarpinj në kopshtin tënd, me shpresën se ata do t'i kafshojnë vetëm fqinjët..."

  10. #50
    i/e regjistruar Maska e landi45
    Anëtarësuar
    10-04-2008
    Postime
    1,711
    sepse vajzat ,,,

    nuk rrine dot pa provuar mollen e ndaluar

  11. #51
    i/e regjistruar Maska e laguna blu
    Anëtarësuar
    12-12-2004
    Postime
    579
    Citim Postuar më parë nga Enii Lexo Postimin
    haha po nuk eshte e njejta kenaqsi si me gruan
    Të lutem shumë: mos e ekzagjeroni tani me ato gjoja "kënaqësitë" që na ofroni. Pika do u bie të dashurave nga marazi...
    "Nuk mund të mbash gjarpinj në kopshtin tënd, me shpresën se ata do t'i kafshojnë vetëm fqinjët..."

  12. #52
    Sensual
    Anëtarësuar
    17-02-2009
    Postime
    4,304
    ca ndryshim ka gruaja nga e dashura ? i vetmi ndryshim eshte se e dashura eshte gruaja e dikujt tjeter ..kopshti i komshiut duket gjithmone me i gjelber se yti .. jam e sigurt qe ka shume meshkuj qe do ta vleresonin gruan tende dhe do ti dukej supersexy madje me shume se ty lol

  13. #53
    i/e regjistruar Maska e laguna blu
    Anëtarësuar
    12-12-2004
    Postime
    579
    Enii, megjithë dobësitë që më kanë shoqëruar në jetë, kam patur edhe dy virtyte: asnjëherë nuk jam futur në lidhje me kolege pune e as me gra të martuara. Domethënë nuk jam verbuar nga jeshillëku i kopshteve fqinje...

    Arësyet besoj nuk ka nevojë ti eksplikoj më gjatë...
    "Nuk mund të mbash gjarpinj në kopshtin tënd, me shpresën se ata do t'i kafshojnë vetëm fqinjët..."

  14. #54
    i/e regjistruar Maska e laguna blu
    Anëtarësuar
    12-12-2004
    Postime
    579
    Citim Postuar më parë nga mia@ Lexo Postimin
    Mos ki merak se burri telefonin e le vend e pavend kur eshte ne shtepi.. Ndonjehere dhe i shkembejme pa nderruar karten kur s'ka bateri ndonje nga celularet. As me vete mendja t'ja kontrolloj kur s'me ka dhene shkak.
    Posten elektronike? Une ja kam hap. Me pyet mua sa here per password-in e tij.
    Shiko mia@ më vjen sinqerisht keq të ta them kshu hapur e faqe forumit po se mbaj dot më brenda: burri yt ka një dashnore s'e s'bën. Aq harrestar të jetë ay sa të të pyes ty ç'do ditë se çfarë passwordi ka ke posta e tij elektronike.
    Kështu bënja edhe unë me gruan time të parë. Nji të fjetun ajo e unë hapnja postën time sekrete elektronike, nxjerrja nga bagazhi i makines celularin ilegal dhe shtëpia më bëhej si sallë konferencash shtypi. Ajo një kat më sipër flinte e qetë sepse dinte të gjitha passwordet e mia...

    Tash kam ndërruar taktikë. Në shtëpi jam gjithnjë i "pastër" por ama kur të dal përjashta i vetmuar, (e rastet patjetër se t'i ofron jeta dhe puna) shëndrrohem në shqiponjë që s'të fal asnjëherë...

    Kujdes pra...!
    "Nuk mund të mbash gjarpinj në kopshtin tënd, me shpresën se ata do t'i kafshojnë vetëm fqinjët..."

  15. #55
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar më parë nga laguna blu Lexo Postimin
    Shiko mia@ më vjen sinqerisht keq të ta them kshu hapur e faqe forumit po se mbaj dot më brenda: burri yt ka një dashnore s'e s'bën. Aq harrestar të jetë ay sa të të pyes ty ç'do ditë se çfarë passwordi ka ke posta e tij elektronike.
    Kështu bënja edhe unë me gruan time të parë. Nji të fjetun ajo e unë hapnja postën time sekrete elektronike, nxjerrja nga bagazhi i makines celularin ilegal dhe shtëpia më bëhej si sallë konferencash shtypi. Ajo një kat më sipër flinte e qetë sepse dinte të gjitha passwordet e mia...

    Tash kam ndërruar taktikë. Në shtëpi jam gjithnjë i "pastër" por ama kur të dal përjashta i vetmuar, (e rastet patjetër se t'i ofron jeta dhe puna) shëndrrohem në shqiponjë që s'të fal asnjëherë...

    Kujdes pra...!
    Si te thuash ti aman vetem dua te them qe se mban mend per faktin se hyn shume rralle ne kompjuter. Se ke pat mendjen te djallezuar vet, mos mendo se jane te tere ashtu. Ai qe bredh gjen dhe menyra te tjera aman sic e thua dhe vet. Jo te gjithe perdorin posten elektronike per ate pune. Po deshi te bredh le te bredhi. Nuk do e ruaj si xhandar. E shumta do e le po e zbulova rastesisht.
    Po si ndodhi te zbuloi gruaja e pare?
    Feelings change - memories don't.

  16. #56
    i/e regjistruar Maska e laguna blu
    Anëtarësuar
    12-12-2004
    Postime
    579

    Një barcoletë...

    Kishin qenë dy vllezër binjakë. Dhe që të dy kishin qenë shenjtër. Njëri çoban delesh në mal e tjetri këpuctar në qytet.
    Njëdizaj çobanit i vie mall për vëllain në qytet. Mbush një thes me qumësht dhe zbret tek i vëllai.
    Kur hyn në dyqan e sheh të vëllanë këpuctar duke i marrë masën e këpucëve një goceje të bukur. Padashur i vete mendja për keq dhe qumështi në thes që kishte me vete i derdhet...
    I thotë i vëllai: kollaj është të jesh shenjtër maje malit me dhen, eja e bëhu këtu në qytet!

    Morali i barcoletës: është e lehtë për të emargjinuarit, frikacakët,oportunistët të luajnë shenjtërit në teatrin e forumit. Bëhuni së pari "këpuctar në qytet" e pastaj ejani e na shisni mend...

    Për mia@: Gruaja ime e parë asnjëherë nuk më kishte zbuluar. Së pari i pata kërkuar divorc e pastaj ndoqa instiktet dhe pasionet e mia...

    Info për gjithë të tjerët: në shumë vende evropiane nga legjislacioni i së drejtës civile është shlyer fare si rrethanë rënduese tradhëtia bashkëshortore. Dhe kanë bërë mirë sepse logjika e shëndoshë na mëson se askush nuk do të tradhëtonte po të ndjehej mirë dhe po të kishte plotësuar të gjitha nevojat e tij/saj...

    Mëshira është kategori socio-fetare që nuk ka të bëjë me dashurinë e vërtetë...
    Ndryshuar për herë të fundit nga laguna blu : 29-08-2011 më 07:14 Arsyeja: Plotësim mendimi
    "Nuk mund të mbash gjarpinj në kopshtin tënd, me shpresën se ata do t'i kafshojnë vetëm fqinjët..."

  17. #57
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    laguna blu, ti domethen sdo ta kishe problem nese gruaja te tradhetonte right?
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  18. #58
    i/e regjistruar Maska e laguna blu
    Anëtarësuar
    12-12-2004
    Postime
    579
    Për aq sa e njof përpara do kërkonte divorcin...
    Por problemi më i madh për mua do të ishte sikur të më rrinte afër nga mëshira...
    "Nuk mund të mbash gjarpinj në kopshtin tënd, me shpresën se ata do t'i kafshojnë vetëm fqinjët..."

  19. #59
    jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
    Anëtarësuar
    26-04-2005
    Postime
    1,633
    merzitet robi not dit me i person. do varjacjon. ka hik koha e martesave tradicjonale. lidh robi mas grus si me qen skllav ose vice versa. burri gruja jon individ te nryshem kon deshira te ndryshme. po katnaret nuk kaptojn shum
    no glove no love

  20. #60
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Citim Postuar më parë nga laguna blu Lexo Postimin
    Për aq sa e njof përpara do kërkonte divorcin...
    Por problemi më i madh për mua do të ishte sikur të më rrinte afër nga mëshira...
    dakort jam me ty, gjitheashtu dhe burri po ka ndermend te tradhetoj tia thot gruas, pasi me e peshtir eshte tia mbash sekret sesa vet akti i tradhetimit
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •