Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1

  Lightbulb Ligji pr vlerat e lufts po negociohet me FMN-n !!!

  Ligji pr vlerat e lufts po negociohet me FMN-n
  Nga Express m 20 korrik 2011 n ora 16:45
  M kot kan pritur veterant e Ushtris lirimtare t Kosovs q t mrkurn t procedohet n Qeveri Ligji pr vlerat e lufts s UK-s, si kishin marr premtim nga kryeministri Hashim Thai gjat nj takimi javn e kaluar. As n kt mbledhje nuk sht proceduar ky ligj, ndrkoh krert e ekzekutivit thon se mund t procedohet gjat javs.

  Zvendskryeministri Hajredin Kui nuk ka dashur t pranoj se sht thyer premtimi i kryeministrit pr procedim t ligjit t mrkurn, duke thn se java nuk ka prfunduar dhe se n rast t nj prgjigje t shpejt, ather Qeveria do t mbaj mbledhje t veant pr kt shtje.

  Dua t them q ligji sht n negocim me Fondin Monetar Ndrkombtar, i kemi pranuar vrejtjet, i kemi kthyer me ndryshimet q kan menduar ata. Po presim prgjigje nga Fondi Monetar Ndrkombtar. Sa i prket premtimit t kryeministrit, sht gjysma e javs, ende nuk sht fundi i javs. Nse e marrim prgjigje shum shpejt, ather do ta mbajm nj mbledhje t veant pr kt, ka thn Kui.

  Gjat javs s kaluar, kryeministri Thai u kishte premtuar veteranve grevist t cilt sot jan n ditn e 59 t grevs se deri t mrkurn (sot), ai ligj do t aprovohet n Qeveri dhe do t procedohet n Kuvendin e Kosovs pr miratim, raporton KosovaPress.
  BASHKIM KOSOVE ME SHQIPERINE DHE JO PAZARLLEQE ME SERBINE E GREQINE

 2. #2
  Citim Postuar m par nga ARIANI_TB Lexo Postimin
  Ligji pr vlerat e lufts po negociohet me FMN-n
  Nga Express m 20 korrik 2011 n ora 16:45
  M kot kan pritur veterant e Ushtris lirimtare t Kosovs q t mrkurn t procedohet n Qeveri Ligji pr vlerat e lufts s UK-s, si kishin marr premtim nga kryeministri Hashim Thai gjat nj takimi javn e kaluar. As n kt mbledhje nuk sht proceduar ky ligj, ndrkoh krert e ekzekutivit thon se mund t procedohet gjat javs.

  Zvendskryeministri Hajredin Kui nuk ka dashur t pranoj se sht thyer premtimi i kryeministrit pr procedim t ligjit t mrkurn, duke thn se java nuk ka prfunduar dhe se n rast t nj prgjigje t shpejt, ather Qeveria do t mbaj mbledhje t veant pr kt shtje.

  Dua t them q ligji sht n negocim me Fondin Monetar Ndrkombtar, i kemi pranuar vrejtjet, i kemi kthyer me ndryshimet q kan menduar ata. Po presim prgjigje nga Fondi Monetar Ndrkombtar. Sa i prket premtimit t kryeministrit, sht gjysma e javs, ende nuk sht fundi i javs. Nse e marrim prgjigje shum shpejt, ather do ta mbajm nj mbledhje t veant pr kt, ka thn Kui.

  Gjat javs s kaluar, kryeministri Thai u kishte premtuar veteranve grevist t cilt sot jan n ditn e 59 t grevs se deri t mrkurn (sot), ai ligj do t aprovohet n Qeveri dhe do t procedohet n Kuvendin e Kosovs pr miratim, raporton KosovaPress.
  Cfare Qeverie eshte kjo kur edhe per pruarjen e Ligjit per Vlerat e Luftes Se Ushtrise Clirimtare te Kosoves duhen pyetur nderkombetaret.

  Cfare Qeverie eshte kjo - Bile - Bile kjo Qeveri e Tanishme e cila eshte e perbere nga ata qe Luftuan dhe vet ishin pjestar te asaj Lufte dhe asaj Ushtrie - duhet pyetur FMN ne Lidhje per Vlerat e Luftes se Udhehequr nga Bijte e Bijat me te mire te Kombit. Cfare lidhje ka FMN-ja te pyetet se a ishte Lufte e Drejte - qe Populli Shqiptar i Kosoves e beri me dekada e shkuj kunder armiqeve dhe okupatoreve.

  Kjo Qeveri reagon vetem atehere, dhe behet kinse kunder EULEXIT, apo Dellit apo nderkombetareve vetem atehere kur eshte nje pyetje ceshtja e tyre Personale, dhe asesi aspak fare nuk behen kunder te huajve kur eshte ne pyetje Kosova apo Populli i Saj.

  Edhe kjo kinse heqja e imunitetit te disa deputeteve qe jane te akuzuar per Korrupcion e Hajni dhe kinse edhe per krime gjate luftes se Kosoves, nuk eshte asgje tjeter vecse nje loje e flliqur nga ana e nderkombetarve qe jane te akredituara ne Kosoves, dhe kesaj Qeverise Servile te Kosoves ku mundohen qe popullit ti qesin pluhur para syve edhe ashtu te mjegulluar.

  Kjo puna e Imunitetit eshte vetem nje loje e EULEXIT, sepse Eulexi ne kete rast mundohen qe me nje gjuajtje ti vrase dy zogje.

  Sic dihet EULEXI ne Kosove eshte si organizate neutrale qe nuk e pranon fare Pavarsine e Kosoves, dhe mos te harojme qe EULEXI eshte formuar dhe ka qene ne bisedime te njepasnjeshme me Shtetin Serb ende pa u Shpallur Pavarsia e Kosoves, ende pa e thirrur vete Thaci Eulexin ne Kosove. Eulexi ne Kosove eshte me Rezoluten 1244, e cilja Rezolute e quan apo ne ate rezolute thirret se Kosova eshte ende pjese e Pandashme e Serbise, e kjo me se miri vertetohet me faktin se gjdo gje rreth dhe per Kosoven gjithnje pyetet Serbia, e me pak Qeveria e Kosoves, ndersa popullit Shqiptar ne Kosove fare nuk i formatet.

  Me kete qe Kjo Qeveri e Tanishme duhet pyetur se pari FMN-en ne lidhje per vendosjne apo mos vendosjen e Ligjit per Veteranet e Luftes, per Vlerat e Luftes, eshte nje tregues shume i qarte qe Kosova nuk eshte e Pavarur. Por kjo Pavarsi eshte vetem ne Leter per te vetmen arsye per ti kenauqr dhe per ti shukatur Shqiptaret, ndersa faktet ne teren, punet qe Zhvillohen permberda teritorit te Kosoves tregon se Kosova eshte vetem nje Shtet i nderkombetareve sepse ata jane Ligji mbi te gjithe, Qeverise se Hashimit i cili vjedh me shume e me shume dhe mashtron popullin dhe lirisht mund te thuhet se Kosova ende eshte pjese e Serbise, sepse Serbia eshte ajo qe pyetet e faktet jane te shume duke u nisur nga ajo qe Politikanet e saj hyjne ne Koosve sa here te dojne dhe japin deklarata me barabare edhe pas 13 vjet perfundimit te Luftes, edhe pas thuajse gati 3 vjete e gjysme te pavarsise se mbikqyrur te Kosoves.

  E gjithe kjo puna e Imunitetit eshte vetem edhe nje loje e ketyre qe popullit tja c'orijentojne vemendjen nga problemet krysore qe ka Kosova e ato jane: Bisedimet te Padrejta qe po Zhvillohen me Serbine, Hajnite e Manipulimet qe behen thuajse cdo dite, mos pruarja e ligjit per veteranet e UCK-se dhe Vlerat e Luftes, e tjera probleme te medha - dhe tja orientojne vemendjen e popullit nga keto lojera qe behen ne mes te EULEXIT dhe Qeverise se Thacit-Jakupit e Limajt.
  BASHKIM KOSOVE ME SHQIPERINE DHE JO PAZARLLEQE ME SERBINE E GREQINE

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •