Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 33

Tema: A ja vlen?

 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-11-2010
  Postime
  6

  A ja vlen?

  Mendoni se ja vlen te vazhdosh nje enderr edhe pse te gjith jane kunder teje dhe asaj qe do te besh por qe per ty eshte shume shume e rendesishme.

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Endless
  Anėtarėsuar
  17-08-2007
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  5,121
  edhe po edhe jo, edhe ndoshta
  Without deviation from the norm, progress is not possible

 3. #3
  B@NeS@XhIe Maska e B@Ne
  Anėtarėsuar
  04-01-2010
  Vendndodhja
  .............
  Postime
  4,338
  Them se ja vlen nese e ke ne koke nje gje shko deri ne fund...pastaj shiko e bej si te
  shkon puna .... Perkundrazi, tregon te tjereve qe jan kundra qe ja del dhe shkon
  deri ne fund te mendimit tend ...Kurajo

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e enes bajrami
  Anėtarėsuar
  14-10-2010
  Vendndodhja
  Strug
  Postime
  78
  varet se per cfar behet fjal por un mendoj se ia vlen,dhe mbi te gjitha nuk duhet tkesh frik per asgje,nuk humb asgje nese provon perkundrazi mund te fitosh,nqs kjo enderr esht shum e rendesishme per ty dhe nuk do ndikonte negativisht tek te tjeret sigurish se ia vlen,kurr mos thuaj nuk mundem sepse per cdo gje nese kembengul mund tia dalesh dhe te arrish qe dhe te tjeret te te mbeshtesin
  Strugane

 5. #5
  cherry blossom girl
  Anėtarėsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,095
  po, vetem me nje kusht: askush nuk duhet te vuaj nga zgjedhjet e tua.

 6. #6
  Nuk e ka keq brokja!

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,682
  Varet per cfare enderron ti. nese endrra jote eshte te behesh president i Amerikes, por s'ke lindur atje harrroje. Me nje fjale varet sa e realizueshme eshte endrra dhe sa te pershtatet ty..
  Feelings change - memories don't.

 8. #8
  GiGi Maska e gigiex
  Anėtarėsuar
  04-04-2010
  Vendndodhja
  Berlin,Gjermani
  Postime
  42
  Personalisht nese do kisha ndonje enderr, edhe nese te gjithe jane kunder une perseri do ta vazhdoja ate enderr.

 9. #9
  Kero Maska e Remon
  Anėtarėsuar
  14-07-2011
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  29
  Postime
  36
  Pak me shume informacion rreth endrres...por ne qofte se behet fjale per shkolle, dashuri apo dicka te ngjashme atehere mos pyet shume.

 10. #10
  ♥ Kitty Loves Bubi ♥ Maska e Viola.V
  Anėtarėsuar
  22-05-2010
  Vendndodhja
  CANADA
  Postime
  990
  Cfardo lloj endrre qe eshte : JA VLEN TA VAZHDOSH dhe JO VETEM TA VAZHDOSH por edhe TE KEMBENGULESH TA REALIZOSH .
  Vetem kij kujdes : Mos ja thuaj njeriut derisa ta realizosh !
  $ € $ ... ♥♫ - ♥♫

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Vidasusi
  Anėtarėsuar
  11-11-2010
  Vendndodhja
  Atje diku...
  Postime
  273
  Po, nėse ėndėrra ėshtė legjitime!

  Nėse realizimi i asaj ėndėrre tė sjell ty kėnaqėsi, por nuk i bėn dem dikujt tjetri (p.sh.: tė ndash njė burrė/grua nga familja, tė largosh dikė nga puna...), atėherė ja vlen edhe pse bota ėshtė kundėr teje. Nėse kjo ėndėrr ka tė bej vetėm dhe vetėm me ty, atėherė tė tjerit as mos i merr parasyshė. Ėshtė jeta yte - jetoje ti!

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Prudence
  Anėtarėsuar
  11-03-2008
  Postime
  2,422
  ja vlen.

  .................................................. ....
  "Mė e mira ėshtė armike e sė mirės"

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e teta
  Anėtarėsuar
  25-10-2005
  Postime
  2,005
  se do te te mbetet mendja tere jeten aty,ti filloje njehere ,mbase edhe ndryshon mendim ne rrugetim..ku i dihet..
  Mactub!

 14. #14
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  39
  Postime
  4,225
  Varet cfare eshte endrra. Nese te realizosh endrren tende ti do humbasesh te dashurit e tu ateher nuk ia vlen pra varet. Po te jap nje shembull nje nene braktisi gjithe familjen (femijet & burrin) per tu bere modele/aktore shkoj ne CA. Endrren nuk e realizoj edhe familjen e vet e humbi. Duhet te shikosh cfare do fitosh/humbesh. Nese humbja eshte me e madhe nuk ia vlen.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga loneeagle : 21-07-2011 mė 09:01
  I LOVE GOD

  j&g

 15. #15
  ♥ Kitty Loves Bubi ♥ Maska e Viola.V
  Anėtarėsuar
  22-05-2010
  Vendndodhja
  CANADA
  Postime
  990
  Citim Postuar mė parė nga Vidasusi Lexo Postimin
  Po, nėse ėndėrra ėshtė legjitime!

  Nėse realizimi i asaj ėndėrre tė sjell ty kėnaqėsi, por nuk i bėn dem dikujt tjetri (p.sh.: tė ndash njė burrė/grua nga familja, tė largosh dikė nga puna...), atėherė ja vlen edhe pse bota ėshtė kundėr teje. Nėse kjo ėndėrr ka tė bej vetėm dhe vetėm me ty, atėherė tė tjerit as mos i merr parasyshė. Ėshtė jeta yte - jetoje ti!
  Endrrat ndahen ne dy lloje : Dreams vs nightmare ose daydreaming vs witchcraft . Mos i ngaterroni gjerat ! Enderr ka kuptimin pozitive gjithmone .

  (p.sh.: tė ndash njė burrė/grua nga familja, tė largosh dikė nga puna...),
  Kjo qe thua ti nuk quhet enderr , quhet witchcraft ...
  $ € $ ... ♥♫ - ♥♫

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e Vidasusi
  Anėtarėsuar
  11-11-2010
  Vendndodhja
  Atje diku...
  Postime
  273
  Citim Postuar mė parė nga Viola.V Lexo Postimin
  Endrrat ndahen ne dy lloje : Dreams vs nightmare ose daydreaming vs witchcraft . Mos i ngaterroni gjerat ! Enderr ka kuptimin pozitive gjithmone .


  Kjo qe thua ti nuk quhet enderr , quhet witchcraft ...
  Pėr dikė ėndėrr mund tė jetė tė bėjė grabitje tė bankės! LOL.

  Pjesa e dytė qė mė ke cituar... por ėshtė endėrr, nėse X person dėshiron tė jetė nė lidhje/martesė mė X person tjetėr, qė rastėsisht ėshtė i/e martuar. Ose dėshiron tė arrij njė post mė tė lartė nė punė. Ėndėrr e ka njė gjė tė tillė, por ja qė, pėr tė arritur deri aty ndonjė koleg duhet tė pėsoj.
  S'kam unė faj qė ndoshta skemi fjalė adekuate pėr Nightmare ose witchcraft.

 17. #17
  ♥ Kitty Loves Bubi ♥ Maska e Viola.V
  Anėtarėsuar
  22-05-2010
  Vendndodhja
  CANADA
  Postime
  990
  Citim Postuar mė parė nga Vidasusi Lexo Postimin
  Pėr dikė ėndėrr mund tė jetė tė bėjė grabitje tė bankės! LOL.

  Pjesa e dytė qė mė ke cituar... por ėshtė endėrr, nėse X person dėshiron tė jetė nė lidhje/martesė mė X person tjetėr, qė rastėsisht ėshtė i/e martuar. Ose dėshiron tė arrij njė post mė tė lartė nė punė. Ėndėrr e ka njė gjė tė tillė, por ja qė, pėr tė arritur deri aty ndonjė koleg duhet tė pėsoj.
  S'kam unė faj qė ndoshta skemi fjalė adekuate pėr Nightmare ose witchcraft.
  Kjo eshte arsyeja qe une shkruaj anglisht ndonjehere . Them ndonjhere se fjalori im shqip eshte pak me slow se ne anglisht .

  Sa per ato qe ke shkruar me siper jam edhe s'jam dakort . Ka plot menyra per "ta evituar" nje njeri qe ka nje pozite me te larte nga ty . Une nuk mallkoj kurre ! - Une ju jap urime dhe bekime qe ata te shkojne per vacation dhe te mos kthehen kurre . Ne ato pushime ata te kene gjetur "rastesisht" punen e endrrave te tyre . Ne kete rast eshte win-win-win situation for everybody : 1- win per personin ne fjale qe edhe pushimet i beri , edhe punen e endrres se tij e gjeti diku tjeter ; 2-win per mua se u gjend vendi available per mua pa bere te keqe ndokujt ; 3- per boss-in tim psh nuk ka pse te zgjedhi ndermjet meje dhe atij/asaj tjetres ...

  Try it out ! It works miracles . Positive thoughts , sjellin me shume positive thoughts. Ne shume raste me ka ndodhur qe ne vend qe te jene me mua disa njerez , per habine time kane qene VERTETE ME PUSHIME . Nuk te them hollesira . se aq dua une sa te hap gojen...ahahaha.

  The best for last : Po qe se ndonje njeri pret me GJITHE SHPIRT NJERIUN E ZEMRES , Dashuria te gjen ku je fshehur edhe ne skutat me te erreta .


  Kete nuk e luan as topi !

  Flas per SHPIRTIN jo per nevoja personale , me the te thashe , se vetem shpirti sjell Dashurine , jo menderja .
  Njeriut rival mos i jep mallkime , por bekoje te gjeje njeriun e zemres se tyre ose cfare meritojne , qe te ndihen te qete ne kete jete dhe te te lere "rehat" ate qe do ti psh .

  Vdekja nuk te shpeton nga rivali , se edhe pas vdekjes keta njerez nuk do "cross over". Do te ngelen si ghost gjithe jeten , shpirtra te pa dergjura .

  Bekimi vlen me shume se mallkimi ose ne anglisht Reward works better than punishment !


  Dergoje ne VACATION !
  $ € $ ... ♥♫ - ♥♫

 18. #18
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  20-02-2011
  Vendndodhja
  Malaga (Espańa)
  Postime
  206
  Nqs te gjith jan kundra, nje arsye duhet ta kene.
  Nuk e di mire per cfare e ke fjalen,por thjesht po te jap nje keshille.

  Shpesh her ndodh te opsesionohemi ne gjera qe nuk na e leverdisin,por mendojm qe kjo enderr eshte celsi i lumturise tone.
  Kur te gjith i kemi kundra nuk mendojm se pse nuk na mbeshtesin.
  As nuk nuk mundohemi te arsyetojme motivet e tyre. Ky eshte gabimi jone..
  Une po flas per veten time..Kam qen ne te tille situate dhe kam vepruar ashtu siē e mendoja un por ne fund te fundit kam gabuar..
  Keshilla ime do ishte se nqs eshte diēka serioze mendohu mire, shiko pro-te dhe kundra-t ,
  degjo nje her arsyet e atyre qe nuk te mbeshtesin dhe pastaj vedos.

  Te deseo Suerte

 19. #19
  Sensual
  Anėtarėsuar
  17-02-2009
  Postime
  4,306
  Citim Postuar mė parė nga endisend Lexo Postimin
  Mendoni se ja vlen te vazhdosh nje enderr edhe pse te gjith jane kunder teje dhe asaj qe do te besh por qe per ty eshte shume shume e rendesishme.
  jo sja vlen , por prape duhet ndjekur , ndryshe ska cben ..

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e Endless
  Anėtarėsuar
  17-08-2007
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  5,121
  ore po dale nje here mo trima, ca thone ja vlene dhe pike, ca thone s'ja vlene po duhet ndjek ca me bo, ca kane qef tja fusin dhe ndonjehere anglishi pa lidhje si ja fut kau peles here pas here; pa na thoni nje here sa endrra keni ndjek ju der me sot? jo per gje po te dime ne keni eksperience apo jo ne ndjekjen e endrrave, se e merni me qaf tjetren keshtu, he babam!
  Without deviation from the norm, progress is not possible

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •