Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 5 prej 5
 1. #1
  Larguar Maska e Noellag
  Anėtarėsuar
  23-09-2009
  Vendndodhja
  Ne zemrat tuaja
  Postime
  2,593
  Faleminderit
  0
  32 falenderime nė 26 postime

  Vleresimet e anetareve

  Sapo morėt njė paralajmėrim tek Forumi Shqiptar
  I/e dashur Noellag,

  Sapo morėt njė paralajmėrim nga moderatorėt tek Forumi Shqiptar.

  Arsyeja:
  -------
  Ofendoi anėtarė tė forumit

  Problemet personale qė mund tė keni me anėtaren e caktuar, zgjidhni pėrmes mesazheve private. Ndalohen ofendimet ndaj anėtarėve tė forumit. Kujdesuni tė respektoni anėtarėt, pavarėsisht gjinisė qė mund tė kenė. Pėrpiquni tė nderoni rregulloren dhe misionin e forumit shqiptar. Ēdo shkelje e tyre, e bėrė me vetėdije, rezulton me dėnime konform dispozitave.

  Dar_di
  (Stafi i Forumit)
  -------

  Postimi nė fjalė:
  http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?p=3163256
  Citim:
  Ti siper je e pafytyre
  Paralajmėrimet shėrbejnė si njė mėnyrė pėr t'iu kujtuar ju rregullat e forumit tė cilat ju duhet t'i respektoni.

  Gjithė tė mirat,
  Forumi Shqiptar
  Nuk e di cfar gjinie ka Dar di por pervec paralajmerimeve me ka fshire reputacionin mbi 4000 pike. Nese kam bere dicka qe meritoj paralajmerim nuk do e kundershtoj por ato pike jane vleresimet e anetareve ne reputacion, nuk ka burr none njeri te fshije vleresimet e tyre e ta ktheje 0 .

  Nese un kam ofenduar mjafton te me paralajmerojne ,ose te me perjashtojne po ia mbajti por kurrsesi nuk pranoj qe piket e vleresimeve nga anetaret te kthejne ne zero. Nese une jam i vleresuar , ky eshte mendimi i anetareve dhe nuk ka te drejte njeri qe te fshije vleresimet e anetareve.

  Kemi shume anetare qe ofendojne por asnje prej tyre nuk eshte marre nje mase kaq e forte sa tu hiqen te gjithat piket e vleresimit vetem se miqesia apo simpatia per dike ben ta denoje ne menyre personale. Me deno mua jo piket e vleresimit te anetareve. Mua me keni hequr vleresimet e anetareve , por nuk eshte faji i anetareve per sjelljen time dhe nuk eshte faji im qe anetaret me vleresojne ..
  Kush jeni ju qe e ktheni vleresimet e anetareve ne 0 ? Mund te me shpjegosh ti DAr Di ca je ti , me cfar te drejte merr persiper te fshihen te gjitha piket e vleresimet te anetareve?.  Do desha se ta leni temen hapur deri ne sqarimin e plote, pasi dhe un kam shume gjera per te thene per punen e kesaj moderatores .
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Noellag : 19-07-2011 mė 09:57
  Larguar

  Duhet te perjetosh shume qe te behesh njeri

 2. #2
  Larguar Maska e Noellag
  Anėtarėsuar
  23-09-2009
  Vendndodhja
  Ne zemrat tuaja
  Postime
  2,593
  Faleminderit
  0
  32 falenderime nė 26 postime
  Nese kam gabuar le te me perjashtojne, por vleresimet e anetareve ska te drejte njeri ta ndryshoje..Dua qe piket e anetareve te kthehet aty ku ishte, sepse per mua ka domethenie vleresimi ... Se vleresimet e tyre kane vlere, nuk jane pavlere.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Noellag : 19-07-2011 mė 09:55
  Larguar

  Duhet te perjetosh shume qe te behesh njeri

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Dar_di
  Anėtarėsuar
  16-08-2008
  Vendndodhja
  Dardani e lashtė (Oeneum), aty ku ajri i freskėt mė bėn tė ndihem i relaksuar.
  Postime
  1,972
  Faleminderit
  1
  13 falenderime nė 12 postime
  Noellag, sė pari ju shkelėt rregulloren e forumit shqiptar pasi qė ofenduat anėtarin/en. Madje nuk e bėtė vetėm sot, por edhe disa ditė mė herėt.

  Sė dyti, nėse tė ėshtė dhėnė njė vlerėsim nė njė postim tė caktuar dhe tė ėshtė ngritur reputacioni nė pikė dhe, nėse po i njėjti postim ėshtė fshirė, atėherė qė nė atė rast pikėt qė tė janė shtuar pėrmes atij postimi, zhduken. Pra, bashkė me fshirjen e postimit, fshihen edhe pikėt nė reputacion. Kjo nuk ndodh vetėm nė rastin tuaj, por tė tė gjithė anėtarėve tė tjerė. Kur merrni vėrejtje nga moderatorėt, tė cilat (vėrejtjet) bėhen zakonisht kur shkelet rregullorja, kjo ju kushton nė dėmtim tė pikėve.

  Sė treti, unė e di qė nuk ekziston asnjė formė teknike qė t`i zbritėn pikėt ndonjė anėtari, pėrpos kėsaj qė theksova mė lart.

  Rregullorja dhe misioni i forumit shqiptar janė mjaft tė qarta, por ata qė nuk i respektojnė ato prodhojnė edhe konflikte tė pa nevojshme.

  Pėr ke moderatore e keni fjalėn?

  Jeni sqaruar edhe nė vėrejtjen qė keni marrė. Problemet personale qė keni me ndonjė anėtarė, zgjidhni pėrmes mesazheve private.

  Mos harroni edhe njė gjė, dikur jeni pėrjashtuar pėrkohėsisht nga forumi shqiptar, gjė e cila ėshtė bėrė qė tė merrni mėsim nga ky dėnim. Para disa ditėsh na dhatė lamtumirėn se po largoheni nga forumi, por mbetėt prapė mes nesh dhe mirė keni bėrė. Por, ju kėshilloj qė tė nderoni rregullat. Kjo ėshtė mėnyra mė e mirė qė njė anėtar tė fitojė respektin anėtarėve dhe vizitorėve tė shumtė tė forumit shqiptar.

  Dar_di
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Dar_di : 19-07-2011 mė 10:08
  "Fet` e besėtė t`i kemi, po tė ndarė tė mos jemi." Naim Frashėri

 4. #4
  Larguar Maska e Noellag
  Anėtarėsuar
  23-09-2009
  Vendndodhja
  Ne zemrat tuaja
  Postime
  2,593
  Faleminderit
  0
  32 falenderime nė 26 postime
  Citim Postuar mė parė nga Dar_di Lexo Postimin
  Noellag, sė pari ju shkelėt rregulloren e forumit shqiptar pasi qė ofenduat anėtarin/en. Madje nuk e bėtė vetėm sot, por edhe disa ditė mė herėt.

  Sė dyti, nėse tė ėshtė dhėnė njė vlerėsim nė njė postim tė caktuar dhe tė ėshtė ngritur reputacioni nė pikė dhe, nėse po i njėjti postim ėshtė fshirė, atėherė qė nė atė rast pikėt qė tė janė shtuar pėrmes atij postimi, zhduken. Pra, bashkė me fshirjen e postimit, fshihen edhe pikėt nė reputacion. Kjo nuk ndodh vetėm nė rastin tuaj, por tė tė gjithė anėtarėve tė tjerė.

  Sė treti, unė e di qė nuk ekziston asnjė formė teknike qė t`i zbritėn pikėt ndonjė anėtari, pėrpos kėsaj qė theksova mė lart.

  Rregullorja dhe misioni i forumit shqiptar janė mjaft tė qarta, por ata qė nuk i respektojnė ato prodhojnė edhe konflikte tė pa nevojshme.

  Pėr ke moderatore e keni fjalėn?

  Jeni sqaruar edhe nė vėrejtjen qė keni marrė. Problemet personale qė keni me ndonjė anėtarė, zgjidhni pėrmes mesazheve private.

  Mos harroni edhe njė gjė, dikur jeni pėrjashtuar pėrkohėsisht nga forumi shqiptar, gjė e cila ėshtė bėrė qė tė merrni mėsim nga ky dėnim. Para disa ditėsh na dhatė lamtumirėn se po largoheni nga forumi, por mbetėt prapė mes nesh dhe mirė keni bėrė. Por, ju kėshilloj qė tė nderoni rregullat. Kjo ėshtė mėnyra mė e mirė qė njė anėtar tė fitojė respektin anėtarėve dhe vizitorėve tė shumtė tė forumit shqiptar.

  Dar_di

  Nuk eshte problemi per mua, problemi eshte qe nuk veproni ne menyre te barabarte. Mjafton te shikosh te feja dhe aty behet lufte kush ofendon me shume, dhe ai qe ka ofenduar me bukur nuk merr as denim dhe as perjashtim. Kete e dini mire ju se beni si moderatore me rregulla.

  Sa per perjashtimin tim te meparshem , eshte e vertete , vetem nje fjale ironike jo ofenduese ndaj nje femre u mor si nje mase miqesie kunder meje, se moderatori i atershem pas perjashtimit tim bente komente vleresimi per te .

  E pashe ne profilin tim dhe piket e vleresimit mu rikthyen, jo per mua por per anetaret pasi jane vleresimet e tyre jo te miat. Une respektoj vleresimet e tyre dhe ju te njejten gje te respektoni vleresimet e tyre . Nese un kam bere dicka , merruni me mua, jo me piket e vleresimit te anetaret. Nuk jan thjesht pike por vleresime e opinione qe kane vleren e tyre . Respektin e anetareve e kam fituar , dhe nuk ka ngel ne doren tende qe te japesh mend atyre.

  Nuk mund te me thuash ti qe e ke bere dhe here te tjera konfliktin kur disa te tjere kopuke me provokojne dhe pastaj me ofendojne sepse su rri by.. rehat ketyre . Mos me thuaj mua e ke bere here te tjera sepse ne lidhje me ato here te tjera jane disa postime qe ti as te ka cuar nder te nderhysh te kta .

  Me rregulloret qe jane te qarta qe e thoni me kaq qartesi e bindje, veproni ne menyre te barabarte, si ne rastin tim dhe per te tjeret
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Noellag : 19-07-2011 mė 10:30
  Larguar

  Duhet te perjetosh shume qe te behesh njeri

 5. #5
  Hierark i lartė Maska e Uriel
  Anėtarėsuar
  07-02-2010
  Vendndodhja
  Torre della Fame
  Postime
  1,219
  Faleminderit
  3
  40 falenderime nė 33 postime
  Reputaconi yt ekziston ende me mbi 4000 pikė - ndryshe si vazhdojnė tė figurojnė kutiat jėshile tė repucationit?

  Siē ta ka shpjeguar dhe Dar_di, mund tė ketė koeēiduar qė postimet tė cilat tė janė shlyer si shkelėse tė rregullores sė forumit, tė pėrmbanin reputacion pozitiv dhe nga kjo koeēidencė mund tė jesh privuar nga disa dhjetra pikė. Ndaj mos ngrij akuza tė palogjikshme dhe tė ekzagjeruara nė tė njėjtėn kohė.

  Nga ana tjetėr nėse vėre ofendime siē pretendon dhe ndaj tė cilave nuk merren tė njėjtat masa, mjafton ti raportosh si tė pahijshme. Stafi i forumit nuk mund tė rrijė kyēur 24 orė / 7 pėr tė ruajtur mbarėvajtjen e bisedimeve ndaj ekziston dhe opsioni i raportimit.

  Kaloni mirė!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Uriel : 19-07-2011 mė 11:50
  relata refero

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •