Close
Faqja 2 prej 8 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 149

Tema: Elhaida Dani

 1. #21
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,996
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Elhaida Dani

  BRAVO ELHAIDA , FANTASTIKE !!!!

  The Voice, Elhaida: una voce che incanta e sconvolge

  La Battle tra Elhaida e Francesca non ha entusiasmato solo il loro coach Riccardo Cocciante che si č lasciato andare ad ampi gesti per sottolineare la sua piena approvazione. Sulle note di No more tears di Barbra Streisand e Donna Summer le due hanno dato vita ad uno spettacolo eccezionale rendendo un vero omaggio alla musica. Riccardo sceglie Elhaida, la diciannovenne di Tirana che nel 2009 ha vinto l'edizione albanese di "Star Accademy". La performance merita un riascolto.

  VIDEO:

  http://video.repubblica.it/tvzap/the.../125864/124359
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 21-04-2013 mė 08:03

 2. #22
  ► ☆☆☆ ◄
  Anėtarėsuar
  26-10-2005
  Vendndodhja
  Mėmėdhe
  Postime
  4,912
  Faleminderit
  47
  64 falenderime nė 51 postime

  Pėr: Elhaida Dani

  Eshte e mrekullueshme dhe me zerin & performancen e saj shkelqen skena dhe te rremben nje emocion i fuqishem.

  Go Elhaida,you are the best

 3. #23
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-06-2009
  Postime
  352
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime

  Pėr: Elhaida Dani

  Elhaida shkelqeu perseri ne The Voice of Italy. Ishte thjesht fantastike, me zerin e saj i preku zemrat e te gjitheve ne salle e jo vetem. Fjalet s'mund ta pershkruajne performancen e saj, thjesht duhet shikuar dhe shijuar. Sa me ben te ndjehem krenar kur permendet fakti qe eshte shqiptare nga Shqiperia, iu perkujtohet italianeve qe nga ky vend nuk vijne vetem lajme te zymta, por edhe margaritar si Elhaida. I lumte!

 4. #24
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-06-2009
  Postime
  352
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime

  Pėr: Elhaida Dani

  Pas performances se saj fantastike, keto ishin reagimet e trajnerve ne The Voice of Italy:
  Raffaela Carra: Raffaella Carrą si č alzata dalla poltrona per omaggiarla: "Muovi la voce in maniera incredibile. Sei pazzesca! "
  Piero Pelu: "Gioiosa macchina da guerra musicale"
  Cocciante: “Grazie, grazie per quello che hai dato”
  Troiano (moderatori): “Questo applauso parla da solo”

  Disa shkrime neper mediume per Elhaiden pas performances se saj fantasktike:
  1. http://www.melty.it/elhaida-dani-the-voice-in-finale-con-mattia-lever-a110568.html
  2. http://www.soundsblog.it/post/133801/the-voice-of-italy-nona-puntata-tutte-le-esibizioni-e-i-concorrenti-scelti-del-secondo-live-3-maggio-2013
  3. http://www.tvblog.it/post/234855/the-voice-of-italy-tutte-le-esibizioni-del-secondo-live-show
  4. http://www.rai.tv/dl/RaiTV/programmi/media/ContentItem-f7c23342-c292-4b35-94c2-9621d9da9481-tvoi.html#p=
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Prometeu2 : 02-05-2013 mė 20:36

 5. #25
  i/e regjistruar Maska e EXODUS
  Anėtarėsuar
  15-06-2003
  Vendndodhja
  Intravenous..
  Postime
  1,668
  Faleminderit
  20
  72 falenderime nė 57 postime

  Pėr: Elhaida Dani

  Natyrale.....

 6. #26
  ► ☆☆☆ ◄
  Anėtarėsuar
  26-10-2005
  Vendndodhja
  Mėmėdhe
  Postime
  4,912
  Faleminderit
  47
  64 falenderime nė 51 postime

  Pėr: Elhaida Dani

  Elhaida Dani, tjetėr sukses nė “The Voice of Italy”

  Elhaida Dani, vajza 19-vjeēare nga Shkodra, qė po mahnit gjithė Italinė me zėrin e saj, gjatė performancave nė “The Voice of Italy”, ka arritur tė sigurojė kalimin pėr nė turin e ardhshėm, pas performancave individuale “Live”, nė njė garim mes 4 kandidatėve tė mbetur tė skuadrės sė Riccardo Cocciante-s.

  Kėngėtarja shqiptare kėndoi “All by myself” tė Celine Dion, duke shtangur tė gjithė tė pranishmit me forcėn e zėrit tė saj, si dhe duke hedhur baza mė tė forta pėr njė triumf tė mundshėm nė “The Voice of Italy”, e vlerėsuar me superlativa si nga publiku italian nė rrjetet sociale, ashtu edhe nga juria e specialistėve.

  Muzikanti Piero Pelł, i grupit Litfiba, i mrekulluar tha se “me zėrin qė ka, kjo vajzė mund tė bėjė ē’tė dojė”. Raffaela Carra, qė e cilėsoi thjesht “tė mrekullueshme”, bėri ē’ėshtė e mundur, qė ta bindte pėr ta marrė nė skuadėr. Kėngėtarja Noemi e vlerėsoi sė tepėrmi dhe Riccardo Cocciante, qė e ka nė skuadrėn e vet, po e ndjek me pasion tė jashtėzakonshėm ecurinė e kėngėtares, e cila konsiderohet nga shumė veta si fituese e kėtij edicioni.

  Mbrėmjen e djeshme, ajo u vlerėsua pėrveēse nga juria, edhe nga telespektatorėt e Rai Due, pavarėsisht se publiku pėrzgjodhi Mattia Lever, pėr tė vazhduar mė tej.

 7. #27
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,996
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Elhaida Dani


 8. #28
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,996
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Elhaida Dani

  Elhaida Dani, sukses sėrish nė “The Voice of Italy”

  Elhaida Dani ka triumfuar sėrish nė garėn e ashpėr tė “The Voice of Italy”. Kėngėtarja shqiptare konkurroi dy net mė parė me kėngėn “Nessun Dolore”. Dani, 19-vjeēarja nga Shkodra, e cila bėn pjesė nė grupin e tė madhit Riccardo Cocciante, triumfoi sėrish, duke kaluar nė njė tjetėr etapė tė kėtij konkurrimi. Ajo “mbijetoi” nė momentin e eliminimit, para tė cilėve u vunė nė rrezik ajo bashkė me tre kolegėt e saj.

  Si gjithnjė trajnerėt e vlerėsuan performacėn e saj, por nuk munguan as kritikat qė nė kėtė fazė tė konkurrimit sa vijnė edhe bėhen mė tė rėndėsishme.

  Elhaida Dani ėshtė e njohur pėr publikun shqiptar si pjesėmarrėse nė Festivalin e Kėngės, e mė pas si fituese e “Top Fest 2012” nė Top Channel, me kėngėn “S’je mė”. Mediat italiane, por dhe faqja zyrtare e “The Voice” e ka cilėsuar kėngėtaren shqiptare me “njė zė unik dhe tė pėrgatitur”. “Ėshtė nga Shqipėria dhe ka me tė vėrtetė njė vokalitet tė fuqishėm. Raffaella Carrą u ngrit nė kėmbė. (Ėshtė njė ēmenduri!). Ndėrsa Pelł e pėrkufizon vokalisht njė makinė lufte. Cocciante u emocionua. “Faleminderit, faleminderit pėr atė qė ke dhėnė kėtu”, u shkrua pėr Elhaidėn nė daljen e saj tė tretė nė garėn e “The Voice of Italy”.


  http://gazeta-shqip.com/lajme/2013/0...oice-of-italy/

 9. #29
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,996
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Elhaida Dani

  Elhaida ne Netet Live - " Nessun Dolore "


 10. #30
  ► ☆☆☆ ◄
  Anėtarėsuar
  26-10-2005
  Vendndodhja
  Mėmėdhe
  Postime
  4,912
  Faleminderit
  47
  64 falenderime nė 51 postime

  Pėr: Elhaida Dani

  Me njė interpretim tė mrekullueshėm, tronditės, prekės tė kėngės Adagio, Elhaida Dani fiton e kalon nė gjysmėfinalen e “The Voice of Italy”. “Sot vure motorin turbo”- i thotė anėtari i jurisė Pelł duke vlerėsuar fuqinė e zėrit tė vajzės nga Shkodra. Ndjekim kėngėn e interpretuar sonte prej saj.  Perfaqesuesja me e denje qe ka pasur ndonjehere Shqiperia,suksese Elhaida
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga AlbaneZ : 17-05-2013 mė 06:12

 11. #31
  Moderator Maska e Archon
  Anėtarėsuar
  05-12-2012
  Postime
  2,294
  Faleminderit
  33
  92 falenderime nė 79 postime

  Pėr: Elhaida Dani

  Elhaida Dani shkon nė finalen e "The Voice Of Italy"

  Dėshira e mijėra admiruesve tė 20-vjeēares nga Shkodra tani ėshtė realitet: Elhaida Dani ėshtė nė finale me 110 pikė kundrejt 90 tė Mattia nė "The Voice Of Italy" (Zėri i Italisė).

  Pak minuta pas orės 23:00, nė skenė ngjtet Elhaida Dani, e cila ka kėnduar kėngėn “I believe I can fly” dhe nė pėrfundim tė preformancės sė saj i gjithė publiku ėshtė ngritur nė kėmbė.

  “Talent i mrekullueshėm. Elhaida ėshtė emocion dhe teknikė”, thotė profesori i saj, kantautori i famshėm italian, Riccardo Cocciante.

  “Krijon njė atmosferė shumė tė bukur”, thotė Noemi.

  “Do ta ketė shumė tė vėshtirė tė zgjedhė Cocciante”, thotė Carrą, duke lavdėruar kėshtu tė dy tė rinjtė e sjellė nė gjysmėfinale nga kolegu i jurisė.

  Cocciante zgjedh t’i japė asaj 60% tė votės sė tij, 40% Mattias. Publiku voton thuajse njėsoj: 50% pėr Mattian e po aq pėr Elhaidėn. E kaq mjafton pėr ta ēuar 20-vjeēaren nga Shkodra nė finalen e 30 majit.

  “Zėri i Whitney Houstonit, ėmbėlsia e Celine Dionit, nė skenė siguria e Madonnas dhe hovi i Tina Turnerit... Tė gjitha kėto nė njė vajzė tė mrekullueshme 20-vjeēare. ELHAIDA”. Kėshtu komenton Marco Conti, njė prej mijėra admiruesve tė saj nė Facebook.

  SHEKULLI

 12. #32
  Moderator Maska e Archon
  Anėtarėsuar
  05-12-2012
  Postime
  2,294
  Faleminderit
  33
  92 falenderime nė 79 postime

  Pėr: Elhaida Dani

  Nje interpretim magjik i Elhaidas qe e coi ate ne finalen e "The voice of Italy"


 13. #33
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,996
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Elhaida Dani

  Elhaida kalon nė finale, por italianėt duan qė fituesi tė mos jetė i huaj

  Elhaida Dani ka kaluar sprovėn e madhe duke u klasifikuar nė finalen e “The Voice Albania” nė “Rai 2”. Kėtė herė ajo kėndoi kėngėn “I believe I can fly” tė kantautorit amerikan me ngjyrė, R. Kelly, ndėrsa konkurroi me tė vetmin “teammate” tė sajin, Matia Lever-in, i cili performoi njė kėngė italiane. Matia u shfaq shumė nė formė nė perfomancėn e tij, saqė e emocionoi Cocciante-n. Ndėrsa Elhaidės ai i kapi njė defekt teknik nė fund tė interpretimit, por qė kjo nuk e pengoi publikun nė sallė tė ēohej nė kėmbė e tė kėrkonte njė bis me fjalėt “ancora, ancora”. Gjithashtu edhe vetė Cocciante-n nuk e pengoi qė t’i jepte asaj 60 pikė tė tij, nga 100 qė kish nė dispozicion, ndėrsa 40 pikėt e tjera ia dha Matia-s. E nė fakt, ishte ky parapėlqim i Cocciante-s pėr Elhaidėn, qė vendosi fatin e garės e saj, pasi votat e publikut ishin ndarė nė gjysmė, 50% me 50%. Ndėrkohė pas kėsaj perfomance qė e kualifikoi Elhaidėn nė finale, nė faqen zyrtare tė “The Voive of Italy”, ka pasur mjaft komente nė italisht nga shqiptarėt qė jetojnė jashtė vendit, tė cilėt edhe e kanė votuar Elhaidėn. Komentet e tyre mbėshtetėse pėr Elhaidėn janė kontestuar nga komentet e fansave italianė, tė cilėt pavarėsisht pėlqimit qė kanė pėr artisten nga Shqipėria, nuk do tė dėshironin qė kupa e “The Voice of Italy” tė mos i shkojė njė konkurrenti tė huaj. Le tė shohim se si do tė vazhdojė mė tej gara e 19-vjeēares shkodrane, dhe sa do tė mbėshtetet ajo nga publiku.

  http://www.panorama.com.al/2013/05/2...s-jete-i-huaj/

 14. #34
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,996
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Elhaida Dani

  ELHAIDA DANI - SONTE ne FINALEN e " THE VOICE OF ITALY "

  Tek “Amici” mė eliminuan me tė parėn

  Sot nė mbrėmje nuk ka politikė! Kėndon Elhaida Dani, vajza qė si asnjė tjetėr i ka bėrė shqiptarėt tė ndihen krenarė. Edhe pak orė na ndajnė nga finalja e “The Voice of Italy”, ku kampionia shqiptare Elhaida Dani ka arritur tė hyjė nė katėrshen finaliste, duke lėnė pas konkurrentė shumė tė fortė, duhet thėnė. Me njė armė mė pak, qė ėshtė gjuha, por me njė superzė, vajza nga Shqipėria ka arritur tė bėjė pėr vete jo vetėm trajnerin e saj, kantautorin Riccardo Cocciante, por edhe anėtarėt e tjerė tė jurisė, qė qysh nė krye tė herės donin ta merrnin pėr vete. Vlerėsimet e tyre kanė qenė maksimale, duke e quajtur “vullkan”, “uragan”, “forcė e natyrės”. Elhaida nuk ėshtė mė pak e pėlqyer edhe nga publiku italian. Kėtė e kanė treguar ovacionet gjatė interpretimit tė saj, por edhe televotimet e shumta. Tashmė e gjithė vėmendja mediatike ėshtė pėrqendruar te finalistėt e pa dyshim edhe te vajza shqiptare, qė jo vetėm me zėrin, por edhe me energjinė pozitive qė ajo pėrēon, ka tėrhequr shumė vėmendje rreth vetes. Gjatė kėtyre ditėve ajo ka folur pėr mediat italiane, ku ka rrėfyer se kjo nuk ėshtė prova e saj e parė nė Itali. Pėrpara 3 vjetėsh ka provuar edhe tek “Amici”, por duket se aty dyert ia kanė mbyllur qė nė pėrballjen e parė. “Tek ‘Amici’ mė kthyen mbrapsht qė me provėn e parė nė vitin 2010″, ėshtė shprehur ajo. Gjatė kėsaj jave, ajo ka dhėnė disa intervista. Njė pėr “Sorrisi e canzoni”, si dhe pėr faqen ueb, melty.it, gjatė njė takimi me shtypin organizuar nė studiot e RAI-t nė Milano. Sot Elhaida do tė “ndeshet” me tre finalistėt e tjerė Silvia Capasso, Veronica De Simone e Timothy Cavicchini.

  Frika nga paragjykimi

  Elhaida Dani, para “The Voice”, kishte provuar tė hynte tek “Amici” i Maria De Filippit, por nuk kishte kaluar nė provimin e parė. “Mora pjesė nė pėrzgjedhjet qė u bėnė pėr ‘Amici 2010’. Por nuk kalova as provėn e parė”, kėshtu tregon ajo vetė pėr melty.it, pa shtuar asgjė mbi mėnyrėn e seleksionimit apo arsyet e pėrjashtimit tė saj nga programi i famshėm i “Canale5”. Ndėrkaq, mėsohet se edhe njė tjetėr pretendente pėr ēmimin e madh, Silvia Capasso, ėshtė eliminuar pa asnjė justifikim si nga “Amici”, ashtu dhe nga “Uomini e donne”. Duket se Maria de Filippi ka humbur dy nga zėrat mė tė bukur tė vitit.
  Sa i pėrket pjesėmarrjes sė saj nė “The voice”, Elhaida Dani kujton pikėrisht momentin kur tė katėr anėtarėt e jurisė shtypėn butonin e kuq. “Kur tė katėr anėtarėt e jurisė u kthyen nga unė, gjatė ‘blind audition’, zgjodha Riccardo Cocciante-n, sepse ishte idhulli im qė e vogėl; teksa kėndoja, lutesha qė ai tė kthehej i pari, nė zemrėn time tashmė e kisha zgjedhur. Nėse kam arritur deri nė finale, ėshtė edhe falė tij e falė mbėshtetjes sė publikut”.
  E pyetur nėse i erdhi keq qė pėr tė kaluar ajo nė finale duhej tė skualifikohej Mattia Lever, Elhaida pėrgjigjet me sinqeritet: “Isha nė siklet. Kur arrin nė finale, pyet veten nėse e meritoje vėrtet”. Por duket se druajtja e Elhaidės ishte tjetėr gjė: frika se mos publiku do tė kushtėzohej pėr shkak tė kombėsisė sė saj shqiptare. Njė frikė e tretur ose thuajse: “Nė internet qarkullojnė lloj-lloj gjėrash tė shėmtuara mbi shqiptarėt dhe pata frikė se mos suksesi im do tė nxiste ndokėnd tė mė sulmonte pėr origjinėn time. Fatmirėsisht nuk ndodhi kėshtu”.
  Pse “the voice”
  Elhaida Dani ėshtė zbulimi i vėrtetė i kėtij talent show: pavarėsisht se ka fituar ēmime tė tjera tė rėndėsishme nė vendin e saj tė origjinės, nė Shqipėri (“Star Academy 2009”, “TopFest 2012”) ka ditur tė guxojė nė moshėn 19-vjeēare nė njė vend tjetėr, nė njė gjuhė tė panjohur. “Kam marrė pjesė nė tė tjera talent show nė vendin tim, por ‘The Voice’ ėshtė formati mė i mirė pėr kėngėtarėt, pasi ėshtė njė spektakėl i vėrtetė muzikor”. Kur gazetarėt italianė e pyesin mbi vdekjen e Little Tony, nėse e njihte, Elhaida Dani mendohet pak dhe thotė ‘jo’, por kur dikush nis tė kėndojė strofat e “Cuore matto”, sytė e saj shkėlqejnė: “sigurisht qė e njoh! “Cuore matto” ėshtė njė kėngė shumė e njohur nė Shqipėri, nė tė gjitha klubet shqiptare”. E menjėherė tė dhuron njė interpretim tė mrekullueshėm tė kėngės sė Little Tony-t, qė me shumė gjasė qė sė larti nuk mund tė mos e mbėshtesė nė pritje tė finales.
  Elhaida Dani do tė kėndojė nė finale kėngėn e saj tė re “When love calls your name”, tė shkruar nga mėsuesi i saj Riccardo Cocciante. Njė kėngė nė gjuhėn angleze, qė nuk pėrjashton edhe ndonjė interpretim tė saj nė gjuhėn italiane, sė shpejti. “Nuk dua tė them asgjė paraprakisht”, thotė ajo. Sipas melty.it, gjuha italiane ėshtė ndoshta pengesa e vetme drejt titullit tė madh nė Itali. “Kur erdha nė Itali, dija pak italisht. Por Riccardo Cocciante mė bėri tė ndihesha si nė shtėpinė time. Ai ėshtė kėngėtar shumė human. Mėsimi mė i rėndėsishėm qė mė ka dhėnė ėshtė tė mos mbaj pėr vete emocionet, por t’ia pėrcjell ato publikut”. Sa u pėrket planeve tė sė ardhmes, Elhaida Dani i ka idetė shumė tė qarta. “E rėndėsishme ėshtė tė vendos vetė rrugėn time, tė realizoj planet e mia. Mendoj qė tė gjithė ne (finalistėt e ‘The Voice’), jemi nė rrugėn e duhur”.


  “Nėse bėhem e famshme, do pėrpiqem tė mos ndryshoj”
  Pėrpara finales sė mbrėmjes sė sotshme qė transmetohet drejtpėrdrejt nė ekranin e Rai2, gazetarėt e “Sorrisi e Canzoni” i kanė bėrė nga njė intervistė tė shkurtėr, me tė njėjtat pyetje, tė katėr finalistėve tė “The Voice of Italy”. Mes tyre pa dyshim dhe Elhaida Danit
  Cila nga kėngėt e trajnerit tėnd, Cocciante, tė pėlqen mė shumė?
  “Margherita”, kėnga italiane mė e bukur e tė gjitha kohėrave.
  Ē’tė ka befasuar mė shumė tek ai?
  Humanizmi i tij dhe pėrgatitja e jashtėzakonshme.
  Cila ėshtė kėshilla mė e rėndėsishme qė tė ka dhėnė?
  Tė zbuloj zemrėn time e ta vė nė shėrbim tė zėrit. Pėr kėtė duhet ta falėnderoj.
  Ėshtė dikush qė duke tė parė nė “The Voice” ka thėnė: E kam pasur gabim?
  Ka gjithmonė persona qė nuk besojnė te ne, e pranoj.
  Kush ėshtė personi i parė qė do tė telefonosh nėse fiton?
  Mendja do tė mė shkonte menjėherė te mamaja e babai.
  Ēfarė nuk do tė bėje kurrė nėse do tė bėheshe e famshme?
  Nuk do tė qėndroj kurrė larg publikut, fansave.
  Cila ėshtė gjėja e parė qė do tė bėsh nėse bėhesh e famshme?
  Besoj se do tė pėrpiqesha tė mos ndryshoja asgjė.
  Cila ėshtė kėnga qė do kishe dashur ta shkruaje ti?
  “Adagio”. Ėshtė kėngė qė adhuroj.


  http://www.panorama.com.al/2013/05/3...n-me-te-paren/

 15. #35
  i/e regjistruar Maska e Diella1
  Anėtarėsuar
  06-03-2011
  Postime
  1,168
  Faleminderit
  28
  17 falenderime nė 15 postime

  Pėr: Elhaida Dani

  Urime, urime Elhaida, me te vertete ishe me e mira!

 16. #36
  -
  Anėtarėsuar
  14-02-2011
  Postime
  2,457
  Faleminderit
  4
  34 falenderime nė 25 postime

  Pėr: Elhaida Dani

  Urime, urime, urimeeeeeeeeeeeeee Elhaidės dhe i lumtė!
  Na emocionoi dhe na bėri tė ndihemi krenarė me talentin e saj! Meritojnė tė pėrshėndeten edhe italianėt qė, vlerėsuan Artin mbi tė gjitha sepse, s'ėshtė pak qė t'i japėsh ēmimin e "Zėrit tė Italisė" njė Shqiptareje!

  Pėrgėzime dhe suksese tė mėtejshme kėsaj mrekullie tė Natyrės qė mban emrin: Elhaida! :)
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Fleur Blanche : 30-05-2013 mė 18:32

 17. #37
  i/e regjistruar Maska e Diella1
  Anėtarėsuar
  06-03-2011
  Postime
  1,168
  Faleminderit
  28
  17 falenderime nė 15 postime

  Pėr: Elhaida Dani

  Dhe nje here urime! Kete kenge e qau fare,


 18. #38
  .
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Postime
  2,012
  Faleminderit
  0
  64 falenderime nė 55 postime

  Pėr: Elhaida Dani

  A vincere questa prima edizione di “The Voice of Italy” č Elhaida Dani, diciannovenne di Tirana, ha iniziato a cantare a soli sei anni. Nel suo paese, l'Albania, Elhaida č nota per aver vinto, nel 2009, l'edizione albanese di "Star Accademy" e per essersi classificata prima, nel 2012, a "TopFest" con una canzone inedita che ha riscosso grande successo.

  Me poshte momenti kur u shpall fituesi:

  http://www.rai.tv/dl/RaiTV/programmi/media/ContentItem-f40c4114-4049-4996-b102-b011ee37b8b0-tvoi.html#p=0

 19. #39
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Anėtarėsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,939
  Faleminderit
  142
  222 falenderime nė 186 postime

  Pėr: Elhaida Dani

  Citim Postuar mė parė nga sirena_adria Lexo Postimin
  Elhaida Dani (Team Cocciante) - The Voice of Italy 28.03.2013

  wow...... fenomenale..... nuk egziston asnje fjale per ta pershkruar talentin e Elhaides. Me vjen mire qe talentin e saj e shprehu ne Itali e jo ne Shqiperi. Ne Shqiperi behesh e njohur vetem duke nxjerre shalet perjashta.
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 20. #40
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Anėtarėsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,939
  Faleminderit
  142
  222 falenderime nė 186 postime

  Pėr: Elhaida Dani

  Elhaida me shami duke i kenduar profetit Muhamed a.s

  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

Faqja 2 prej 8 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •