Close
Faqja 0 prej 6 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 105
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,973

  Eugent Bushpepa - Talent !

  Artikull i 29 Tetori 2010 .

  Eugent Bushpepa: Njė kafe me prindėrit, ma bėn ditėn e veēantė

  Edhe pse i lindur me pasionin e tij pėr muzikėn pėrfshirja nė orkestrėn e “Top Channel” duket se i ka dhėnė mundėsinė qė tė jetė ky qė ėshtė sot e tė bėhet kaq i njohur sa ē’ėshtė sot.

  Talent i padiskutueshėm. Kushdo qė dėgjon emrin Eugent Bushpepaj do tė nxjerrė kėto fjalė nga goja. I pėlqen muzika rock, por nuk e ka tė vėshtirė ta provojė veten (siē edhe i ka dhėnė provat) edhe nė zhanre tė tjera muzikore.

  Pas sukseseve nė punė dhe disa prezantimeve me radhė ne evente muzikore Eugent Bushpepa momentalisht po merret me pėrpunimin e njė hiti folk, kėngė me tė cilėn kėrkon edhe tė befasojė publikun shqiptar. Gjatė intervistės sė tij, ndėr tė tjera Bushpepa na rrėfen opinionin e tij mbi festivalet shqiptare, e ndėrsa pėrsa i pėrket jetės private thekson se ėshtė singėl.

  Genti pėrveē angazhimit nė “Top Channel” me ēfarėdo merreni tjetėr?

  Aktualisht jam i angazhuar nė sezonin e ri nė “Top Channel” dhe njėkohėsisht po mundohem tė ndjek studimet pėr Stomatologji.

  Po pėr pasionin tuaj ēfarė mund tė na thoni? Keni ndėrmend ndonjė kėngė tė re?

  Po ne fakt punoj pėr ripėrpunimin e njė kėnge tė re, e cila ka lidhje me folklorin shqiptar, por dua tė mbetet surprizė edhe pėr pak kohė.

  Genti mund tė na thoni pse nuk merrni pjesė nė festivalet e tjera, siē ėshtė pėr shembull “Kėnga Magjike 2010”?

  Duke qenė se jam i angazhuar nė njė televizion dhe qė kemi bėrė njė kontratė kemi zgjedhur qė tė mos marrim pjesė nė festivale, tė cilat organizohen nga televizionet e tjera.

  Meqė po flasim pėr festivalet shqiptare do donin tė dinim se cili ėshtė opinioni juaj pėr kėto gara muzikore?

  Po marr njė shembull: Tė flasim pėr Festivalin Kombėtar. Ai lė shumė pėr tė dėshiruar qė nga organizimi, fonia, trajtimi i kėngėtarėve, vlerėsimi i kėngėve dhe deri tek arritjet pėrfundimtare.

  Po si spektaklin mė tė arrirė nė tė gjitha aspektet kė konsideroni?

  Definitivisht “Top Fest”, sidomos pas suksesit tė vitit tė shkuar. Kryesorja ėshtė se ky festival ishte tėrėsisht “live”, gjė qė erdhi si rrjedhojė e njė pune profesionale e stafit drejtues tė Top Channel dhe veēanėrisht drejtuesit artistik Dorian Gjoni. Pėr mendimin tim festivale tė tilla janė vlerėsimi mė i madh, si pėr kėngėtarėt e aftė qė kėndojnė “live’, ashtu edhe pėr grupet.

  Jeni shprehur qė keni lindur pėr tė bėrė muzikė…

  Jam mė se i gėzuar qė ka njerėz qė mė vlerėsojnė pėr atė qė kam bėrė deri mė sot. Derisa ekziston njė vlerėsim i tillė besoj qė edhe nė tė ardhmen do pėrpiqem tė jap maksimumin.

  Sipas jush sa vlerėsohet njė artist nė Shqipėri?

  Gjithēka varet nga marketingu qė i bėn vetes njė artist nė Shqipėri, duke qenė se menaxherėt artistikė bien nė tregun muzikor me pikatore. Sipas mendimit tim njerėzit qė zgjedhin tė mos ‘infektohen’ nga komerēi vlerėsohen shumė pak.

  Prej datės 1 tetor fundjavat pėr ju kanė vetėm njė emėr, “Stage”. Si lindi ideja pėr ta hapur kėtė club?

  Gjithnjė kam dėshiruar qė tė kem njė lokal, nė tė cilin luhet muzikė “live”. U desh pak kohė qė tė krijoja lidhjet e duhura pėr ta ngritur nė kėmbė njė gjė tė tillė, por shtysėn dhe ndihmesėn kryesore ma dha njė miku im i fėmijėrisė, Renuar Locaj pa tė cilin nuk do ta kisha arritur realizimin e kėsaj dėshire.

  Cilėt janė miqtė tuaj VIP qė takoni mė shpesh?

  Kamela Islamaj, Dorian Gjoni, por sikurse unė besoj se nuk e cilėsojnė veten si “VIP-a” (qesh).

  Le tė ndryshojmė pak temė. Si po shkon jeta private? Vazhdoni tė jeni “single”, apo i dashuruar?

  Pėr ēėshtje zgjedhjeje tani pėr tani jam single. S’e kam takuar akoma personin e duhur.

  Femra ideale, si duhet tė jetė ajo pėr Gentin?

  Inteligjente dhe e thjeshtė. Gjithsesi mė duhet tė them qė dhe aparenca ėshtė detaj i vlefshėm pėr impaktin e parė.

  Dėshironi qė partnerja juaj tė jetė person publik, apo njeri i thjeshtė

  E vetmja arsye qė do tė dėshiroja tė ishte person publik ėshtė se do arrinte tė kuptonte mjaft mirė situatėn nė tė cilėn ndodhem unė nė momente tė caktuara. Por do mė duhet tė anoj mė tepėr tek njeriu i thjeshtė, sepse nganjėherė fama tė bėn shumė tė kompleksuar dhe asnjė nuk do e donte njė person tė tillė nė krah.

  Po ju bezdiseni nga fama?

  Fama ka pjesėn pozitive dhe negative tė saj. Ndjehesh i vlerėsuar kur njerėzit tė pėrshėndesin nė rrugė, apo nė ambiente tė punės dhe tė urojnė pėr punėn qė po bėn. Ndėrsa ndjehesh i zhgėnjyer kur privohesh, pėr shkak tė mendimeve tė kompleksuara qė ka rrethi shoqėror, nga gjėrat e pėrditshme qė mund tė nevojitet t’i bėsh si njė njeri i thjeshtė, si pėr shembull daljen pėr qejf me shoqėrinė pa rėnė nė sy.

  Ju kemi parė gjithmonė me flokė tė gjata, kjo sepse i shkon muzikės qė bėni, apo sepse jeni pėrshtatur mė sė miri me kėtė look?

  Kam shumė vite qė i mbaj flokėt e gjata. Kam tentuar disa herė t’i pres, por t’ju them tė drejtėn besoj se nuk mė shkojnė dhe pėr kėtė nuk eksperimentoj shpesh, pra ėshtė ēėshtje look-u.

  Cili ka qenė thashethemi “mė i keq” qė keni dėgjuar pėr veten?

  Ju betohem qė nuk kam memorizuar asnjė. Mbase, ngaqė nuk u jap shumė rėndėsi dhe kohė.


  Ēfarė e bėn njė ditė tė veēantė pėr ju?

  Njė kafe me prindėrit.

  Kė konsideroni si pengun e jetės tuaj?

  Shkėputja nga Universiteti i Bologna-s

  Pėr ta mbyllur. Shprehja qė pėrdorni mė shumė nė jetė?

  “Rock ‘n Roll”.  Nga " Game Over "

  http://vipat.info/eugent-bushpepa-nj...ten-e-vecante/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 15-07-2011 mė 23:33

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,973
  2 PERFORMANCA TE SHKELQYERA TE :


  MASKA E MADHESHTISE - EUGENT BUSHPEPA

  TOP FEST 4
 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,973
  EUGENT BUSHPEPA - STINE DREQI - TOP FEST 6
  VIDEOKLIPI :

  Teksti:

  S'them dot lamtumire
  gjithe fajin e ka vjeshta qe kam prane
  sa prane jemi dhe sa larg

  Gjethet vrasin shpirtrat tane
  se gjate nuk na kane pare
  por s'do t'na ndajne

  Ref:

  Dhe humbas mes stines plake
  dhe pres me kot pa fat
  gjithcka shkruajtem te na ndaj
  dhe jo s'do t'kete me neser
  e pamundur te t'tkem prane prape
  se ti ndjenjat hedh
  diku tjeter fle


  Nuk shoh tjeter rruge
  me veten flas
  kthehem endrrash prap
  Dhe te them se kam shume mall

  Tashme rruga dimrin fton
  k'te stine jo nuk e njoh
  dhe kerkoj pak zjarr
  mua te me marr
  ne ate bote ku ishim bashke

  Ref:

  Dhe humbas mes stines plake
  dhe pres me kot pa fat
  gjithcka shkruajtem te na ndaj
  dhe jo s'do t'kete me neser
  e pamundur te t'kem prane
  se tashme fle ku tjeter
  horizontet flene
  fle kjo nate e gjate
  qe me kot jo nuk na kane
  dhe shoh qe bashke jo me s'na kane

  Dhe humbas mes stines plake
  dhe pres me kot pa fat
  gjithcka shkruajtem te na ndaj
  dhe jo s'do t'kete me neser
  e pamundur te t'kem prane
  se tashme fle ku tjeter
  horizontet flene
  fle kjo nate e gjate
  qe me kot jo nuk na kane

  S'them dot lamtumire
  gjithe fajin e ka
  stina qe kam prane
  netet blu aty ne i lame

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e cool_shqype
  Anėtarėsuar
  30-05-2007
  Vendndodhja
  jetoj me lemoshat e nanes natyre
  Postime
  1,024
  duke qene metalisti nr1 ne ballkan e mos te them nje nga me te miret ne bote per momentin
  I UROJ SHENDET DHE MEZI PRES TA DEGJOJ "LIVE".......do te ishte mire te kishte lindur para viteve 80 se tani vetem pak e adhurojne hard rock'un ose metalin
  MBI TE GJITHA DUKE E DEGJUAR EDHE ZHANRET E TJERA MUZIKORE QE AI KENDON MUND TE THEM PA FRIKE SE ESHTE I PERKRYER

  degjojeni kete..........
  each second is eternity as eternity is now,
  and now, now is forever

 5. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar cool_shqype pėr postimin:

  sirena_adria (13-09-2015)

 6. #5
  AKA-MANO Maska e Maqellarjot
  Anėtarėsuar
  16-06-2011
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  972
  Ky eshte diapazoni i zerit dhe talenti i Gentit. Eshte shume mire qe nuk ka lindur para 80's cool-shqype: Sote per sote eshte shume i vecant. ate here do te kishte humbur ne mes gjiganteve qe sundonin atehere! per ata qe kan "vesh" musika dhe talenti i vertet nuk eshte kurr jashte mode!

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Maqellarjot : 03-08-2011 mė 17:51
  Ne kohe e rrethana kritike, si individi, ashtu edhe nji popull japin proven e forces morale te tyne

 7. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Maqellarjot pėr postimin:

  sirena_adria (13-09-2015)

 8. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,973
  GENTI & LANDI - " CARUSO "
  Eugent Bushpepa - Mendoja cdo gje merr fund pa ty (Gjurmet)


 9. #7
  AKA-MANO Maska e Maqellarjot
  Anėtarėsuar
  16-06-2011
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  972
  Citim Postuar mė parė nga sirena_adria Lexo Postimin
  GENTI & LANDI - " CARUSO "

  http://www.youtube.com/watch?v=PBwtJpxHSW0

  Bravo Landi...! Se paskam degjuar ndo nje here kete versjone "Sirena_adria". Landi i pershtatet me mire kesaj kenge. Me pelqeu pothuajseeee, gati gati, sa versjoni im.
  Ne kohe e rrethana kritike, si individi, ashtu edhe nji popull japin proven e forces morale te tyne

 10. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Maqellarjot pėr postimin:

  sirena_adria (06-04-2017)

 11. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,973
  Citim Postuar mė parė nga Maqellarjot Lexo Postimin
  Bravo Landi...! Se paskam degjuar ndo nje here kete versjone "Sirena_adria". Landi i pershtatet me mire kesaj kenge. Me pelqeu pothuajseeee, gati gati, sa versjoni im.
  shume i bukur ky kuotimi i fundit ! Landi vertet i pershtet mjaft mire kesaj kenge !

  Nje nga te shumtat interpretime te Gentit.... ku ai vertet shkelqen !


 12. #9
  AKA-MANO Maska e Maqellarjot
  Anėtarėsuar
  16-06-2011
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  972
  Citim Postuar mė parė nga sirena_adria Lexo Postimin
  shume i bukur ky kuotimi i fundit ! Landi vertet i pershtet mjaft mire kesaj kenge !

  Nje nga te shumtat interpretime te Gentit.... ku ai vertet shkelqen !

  http://www.youtube.com/watch?v=9l_f7...eature=related
  Une e vlersoj shume vocalin dhe nuk impresionohem kollaj por Sot per sote, per mendimin tim ky eshte i pakapshem! Jo vetm ne shqiperi por ne gjith europen. Une e ve keta ne 5 vocalistet me te mire ne bote sote per sote. Ne fact nje nga grupet me te preferuara te miat sot per sote eshte grupi Kamelot(Norvegjez). Vocalisti i tyre Roy Khan, ka len muziken. Mendoj se zeri i gentit eshte shume i pershtatshem per muziken e tyre, qe i perket zhanres Rock/metal-gothic-symphonic! Kan nje stil te vecant.
  Ne kohe e rrethana kritike, si individi, ashtu edhe nji popull japin proven e forces morale te tyne

 13. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Maqellarjot pėr postimin:

  sirena_adria (13-09-2015)

 14. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,973
  Te risjellesh nje nga KENGET ME TE BUKURA & MJESHTERISHT interpretuar nga Ardit GJEBREA , Hysni ZELA dhe grupi eshte vertet " Mision " i veshtire .....!

  Genti ja del mbane !

  Eugent Bushpepa & Landi - " Eja "


 15. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,973

  Pėr: Eugent Bushpepa - Talent !

  A mjafton vetem Talenti ?! VOKALISTI ME I MIRE aktualisht !

  Sikur te shkruanin per te me te miret e kompozicionit e poezise , do kishim pasur edhe me shume kenge perla !

  Magji ne cdo kenge, te cdo kohe !!!
  Dyshe fantastike Genti e Xhoi ! BRAVO !
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 19-01-2017 mė 10:47

 16. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,973

  Pėr: Eugent Bushpepa - Talent !

  Sikur te realizonin nje duet se bashku ...... 17. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,973

  Pėr: Eugent Bushpepa - Talent !


 18. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,973

  Pėr: Eugent Bushpepa - Talent !

  Sa e vogel kjo skene per YJE si GENTI e Renisi !


 19. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,973

  Pėr: Eugent Bushpepa - Talent !

  Eugent Bushpepa kėndon shkėlqyeshėm “Suus” tė Rona Nishliut

  Janar 2017

  “Suus”, u kėndua me njė emocion tė veēantė nga kėngėtari Eugent Bushpepa, mbrėmjen e sė shtunės. Ndėrsa sot nė rrjetet sociale po qarkullon videoja, me komente shumė tė fuqishme nė lidhje me zėrin e kėngėtarit, pėrcjell KultPlus.

  Edhe pas pesė vitesh, qė nga pjesėmarrja nė Eurovision Song Contest, kėnga “Suus”, e Rona Nishliut, vazhdon tė dėgjohet e kėndohet shumė nga shqiptarėt dhe jo vetėm. Kėsisoj nė emisionin Top Show, mbrėmė kėngėtari shqiptar Eugent Bushpepa, kėndoi fuqishėm kėtė kėngė, pėrcjell KultPlus. “Suus”, u kėndua me njė emocion tė veēantė nga Bushpepa, ku tashmė po qarkullon edhe videoja nė rrjetet sociale, ku nga shumė njerėz zėri i Eugent Bushpepės, po cilėsohet si njė zė qė tė rrėqeth. “Suus”, ėshtė kėnga qė nė vitin 2012-tė, nė Eurovizion e pozicionoi Shqipėrinė nė vendin e pestė./KultPlus.com

  (VIDEO ne linkun e meposhtem)

  http://www.kultplus.com/?id=6&l=18931
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 07-02-2017 mė 10:29

 20. #16
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,973

  Pėr: Eugent Bushpepa - Talent !

  Sa e bukur eshte kenga shqipe nen interpretimin e Gentit !!!


 21. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,973

  Pėr: Eugent Bushpepa - Talent !

  Nuk ka cilesi qe do me ndalte ta degjoja e ridegjoja serisht kete duet ! BRAVO ! 22. #18
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,973

  Pėr: Eugent Bushpepa - Talent !

  Genti e Renisi do ishin ne tur koncertesh...... nese edhe ne Shqiperi Muzika do funksiononte si kudo neper bote.....


  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 06-04-2017 mė 18:00

 23. #19
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,973

  Pėr: Eugent Bushpepa - Talent !


 24. #20
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,973

  Pėr: Eugent Bushpepa - Talent !


Faqja 0 prej 6 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •