Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 7
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    25-08-2009
    Postime
    9

    Informatike apo Teknologji Informacioni

    Jam maturant i ketij viti dhe jam ne dileme midis Informatikes dhe Teknologjise se informacionit. Nga ndryshojne? Nga ngjasojne? Cila eshte dege me e mire? Mundesisht cila ofron me shume mundesi punesimi? cfar specializimi mund te vazhdosh per secilen?
    gjithashtu mundesisht do te kerkoja info dhe per inxhinieri matematike dhe informatike dhe per specializimin ne kte dege!
    flm, Arnold!

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    25-08-2009
    Postime
    9
    dhe nje detaj te vogel paskam harruar :S behet fjale per ne fakultetin e shkencave natyrore ne universiteti i tiranes

  3. #3
    "Lionel Messi" Maska e ali-likova
    Anėtarėsuar
    22-11-2008
    Vendndodhja
    Kumanov/Likov
    Postime
    119
    edhe une jam maturant dhe kam ndermend te studioj informatiken
    per mendimin tim studio artin e programimit ose teknologji informative sepse tekologjia vetem po avanson dhe zhvillohet dhe mendojse gjen pun leht . . .

  4. #4
    Moderator Maska e benseven11
    Anėtarėsuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816
    Duhet te shkosh te shkolla,ndertesa ku mendon te fillosh studimet dhe kerkosh broshure me informacion per programet qe ka shkolla per informatike ose IT,
    per te marre vesh cfare studiohet,lendet,programet.
    IT-ja ka shume fusha studimi te specializuara,informacionin ta jep broshura e shkolles dhe jo forumi.Nuk mund ti studiosh te gjitha,nuk ka shkolle qe te ti mesoje te gjitha.Shiko listen e programeve per IT qe ka shkolla dhe aty zgjedh.
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  5. #5
    [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
    Anėtarėsuar
    28-01-2003
    Vendndodhja
    New York City Haven on Earth
    Postime
    2,679
    Teorikisht informatika eshte ajo pjese qe meret me anen kompjuterike pra me programimin do mesosh te programosh edhe asgje me shume pak a shume si shkenca kompjuterike ndersa teknologjia e infromacjonit eshte dicka me e gjere pasi te fut me ne detaje reth networkeve edhe redh sistemeve kompjuterike ne pergjithesi. menyra me e mire eshte ajo qe te tha beni shko mer info reth cfare japin keto dege edhe vendos. sa per punesim shqiperia si vend ne zhvillim ne kete fushe ma mer mendja se do kete hapje pune ne te dyja fushat ne usa psh programimi eshte pak a shume si peshku pa uje pasi programimet behen tashme ne vende te botes se 3 ndersa teknologjia informatike ka shume shume shume vende. persa i perket specializimit te dyja deget i kane te hapura mundesite nga me te ndryshmet.


    Ardi
    Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
    N. H. Schwarzkopf

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    25-08-2009
    Postime
    9
    ja programet mesimore te te dyjave
    Informatike => https://sites.google.com/a/fshn.edu....re/informatike
    IT => https://docs.google.com/a/fshn.edu.a...ZmJlY2Iy&hl=en

    nuk jam i sigurt cte vendos informatika me plq se ka sh programim kurse IT ka me sh rrjeta etj. :S

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-07-2014
    Postime
    2

    Pėr: Informatike apo Teknologji Informacioni

    Pershendetje. Edhe une qe po ju shkruaj jam maturant dhe ky eshte nje moment shume i veshtire per mua. Do desha nje informacion me te hollesishem ndermejt inxhinierise informatike dhe IT pasi une e kam idene e qarte qe me inxhinieri informatike dal inxhinier po me IT cfare dal une. Si do te quhem? Me cilen prej tyre mundesohet punesimi dhe mos valle IT eshte si infermeria ose fizioterapia krahasuar me mjekesine???? Ju faleminderit!

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •