Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 47
 1. #1

  Lvizja Bashkohu i krkon Thait t shkarkoj kshilltarin e tij

  Lvizja “Bashkohu” i krkon Thait t shkarkoj kshilltarin e tij  Lvizja “Bashkohu” e cila ishte edhe organizatore tri faljeve t namazit n rrug dhe tek hapsira n udhkryqin afr Xhamis s arshis n kryeqytet me krkesn pr ndrtimin e nj xhamie, tani ka shpalosur edhe krkesa tjera. Ksaj radhe, kjo lvizje ka krkuar nga kryeministri i Kosovs, Hashim Thai q t shkarkoj menjher kshilltarin e tij, Blerim Latifin, pr deklaratat e dhna gjat nj emisioni debatues n RTK.


  Ne reagimin e saj Lvizja “Bashkohu” konsideron se Latifi gjat emisionit “Target” me temn feja n Kosov, i ka fyer rnd myslimant.


  Duke i vlersuar deklaratat e Latifit si fyerje, Lvizja “Bashkohu” n krkesn drejtuar kryeministrit thot se nuk dshiron assesi q n qeverin e cila i prfaqson, t ket njerz t till q i fyejn aq ashpr myslimant dhe Kuranin e shenjt.


  “Kshilltari juaj i ka fyer rnd myslimant e vendit ton. Kshilltari juaj ndr t tjera ka thn: “ju myslimant pasoni librin ( Kuranin ) i cili sht i pavler pr kohn ton ngase nuk iu jep zgjidhje problemeve bashkkohore, ndrsa keni mbetur mbrapa 1500 vite”.


  Duke pretenduar se i prfaqson xhematin e myslimanve n tr Kosovn, Lvizja “Bashkohu” opinionin e dhn nga Blerim Latifi si sociolog n emisionin debatues n RTK, prve q e cilson fyes edhe t dmshm pr Kosovn.


  Sipas ksaj lvizjeve, Blerim Latifi ka br keq q n emision ka thn se Islami i Gadishullit Arabik sht Islami i shkrettirs i kontaminuar me Islam politik e Islami politik sht antiamerikanizmi.


  “Ne jemi t shqetsuar pr faktin se nj deklarat e till e br nga nj zyrtar qeveritar sht skandaloze dhe me pasoja negative pr shtetin ton. Ti akuzosh vendet e Gadishullit Arabik se praktikojn “Islam t shkrettirs” dhe kultivojn antiamerikanizm i dmton prpjekjet e shtetit ton pr njohje nga kto vende, njohje t cilat aq shum na duhen”, thuhet n krkesn e “Bashkohu”.


  Duke riprsritur krkesn pr shkarkimin e Latifit, Lvizja “Bashkohu” konsideron se deklaratat e tilla mund t bhen shkak pr dmtimin e imazhit t vendit ton dhe humbjen e prkrahjes nga vendet mike si Arabia Saudite, Turqia e vende t tjera Islame, t cilat jan dshmuar pr miqsin dhe ndihmn q i kan dhn dhe po i japin shtetit ton.
  Praises due to the most high, Allah

  Praises due to the most fly, Prada

  Baby, I'm magic, ta-dah

 2. #2
  Follow the Light Maska e presHeva-Lee
  Antarsuar
  24-11-2008
  Vendndodhja
  toka e shqiponjave
  Postime
  1,019
  Mir ka mu bo dalngadal ta shofim tash sa po ju ec aleanca me serbin e shenjt !! jemi ne pritje
  Krenohem qi jom Shqyptar e Musliman

 3. #3
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Antarsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,664
  Citim Postuar m par nga MafiaWarz Lexo Postimin
  Lvizja Bashkohu i krkon Thait t shkarkoj kshilltarin e tij  Lvizja Bashkohu e cila ishte edhe organizatore tri faljeve t namazit n rrug dhe tek hapsira n udhkryqin afr Xhamis s arshis n kryeqytet me krkesn pr ndrtimin e nj xhamie, tani ka shpalosur edhe krkesa tjera. Ksaj radhe, kjo lvizje ka krkuar nga kryeministri i Kosovs, Hashim Thai q t shkarkoj menjher kshilltarin e tij, Blerim Latifin, pr deklaratat e dhna gjat nj emisioni debatues n RTK.


  Ne reagimin e saj Lvizja Bashkohu konsideron se Latifi gjat emisionit Target me temn feja n Kosov, i ka fyer rnd myslimant.


  Duke i vlersuar deklaratat e Latifit si fyerje, Lvizja Bashkohu n krkesn drejtuar kryeministrit thot se nuk dshiron assesi q n qeverin e cila i prfaqson, t ket njerz t till q i fyejn aq ashpr myslimant dhe Kuranin e shenjt.


  Kshilltari juaj i ka fyer rnd myslimant e vendit ton. Kshilltari juaj ndr t tjera ka thn: ju myslimant pasoni librin ( Kuranin ) i cili sht i pavler pr kohn ton ngase nuk iu jep zgjidhje problemeve bashkkohore, ndrsa keni mbetur mbrapa 1500 vite.


  Duke pretenduar se i prfaqson xhematin e myslimanve n tr Kosovn, Lvizja Bashkohu opinionin e dhn nga Blerim Latifi si sociolog n emisionin debatues n RTK, prve q e cilson fyes edhe t dmshm pr Kosovn.


  Sipas ksaj lvizjeve, Blerim Latifi ka br keq q n emision ka thn se Islami i Gadishullit Arabik sht Islami i shkrettirs i kontaminuar me Islam politik e Islami politik sht antiamerikanizmi.


  Ne jemi t shqetsuar pr faktin se nj deklarat e till e br nga nj zyrtar qeveritar sht skandaloze dhe me pasoja negative pr shtetin ton. Ti akuzosh vendet e Gadishullit Arabik se praktikojn Islam t shkrettirs dhe kultivojn antiamerikanizm i dmton prpjekjet e shtetit ton pr njohje nga kto vende, njohje t cilat aq shum na duhen, thuhet n krkesn e Bashkohu.


  Duke riprsritur krkesn pr shkarkimin e Latifit, Lvizja Bashkohu konsideron se deklaratat e tilla mund t bhen shkak pr dmtimin e imazhit t vendit ton dhe humbjen e prkrahjes nga vendet mike si Arabia Saudite, Turqia e vende t tjera Islame, t cilat jan dshmuar pr miqsin dhe ndihmn q i kan dhn dhe po i japin shtetit ton.
  ,
  Va pshursha levizjen e gabelave .Pse nuk u organizoheshi ne kete menyre ne kohen e komunizmit kure sebia i masakronte shqipetaret,pore dilni tashe dhe luani propadandat e sllaveve . Rrace e poshtert Rasad i felliqte . Fare e keqe .Fare avganistani etj.etj.

 4. #4
  JUDO Maska e Gogi
  Antarsuar
  10-08-2008
  Vendndodhja
  Prishtin
  Postime
  1,669
  Po tuj e shkarku eshte valla. Pse me e shkarku ? Se e paska ofendu shefqet lopen. Piffffff.

  Respekt per Blerim Latifin per guximin. Ne ate emision nuk ka pasur fyerje ndaj fese islame.
  Kush sht prej jush pa mkat, le ta gjuaj i pari gurin n t!

 5. #5
  Citim Postuar m par nga Gogi Lexo Postimin
  Po tuj e shkarku eshte valla. Pse me e shkarku ? Se e paska ofendu shefqet lopen. Piffffff.

  Respekt per Blerim Latifin per guximin. Ne ate emision nuk ka pasur fyerje ndaj fese islame.
  Edhe pse kame mendime te kunderta me GOGIN, ketu pajtohem me Gogin.

  Personalisht s'me intereson se keshilltar i kujte eshte Blerim Latifi, mirepo edhe une kame pare ate emision me vemendje dhe lirisht mund te them se Zoteri Latifi aspak nuk ka ofenduar fene muslimane, mirepo ishte kunder islamisteve arab, ku me gjdo kusht keta islamiste mundohen ta nderlidhin fene me shtetitin dhe ta nderlidhin fene neper shkolla fillore.

  Neve na duhet fabrika, neve na duhet arsimtare e profesor me kuadro prefesional, neve na duhen shume e shume gjera tjera me esenciale se sa kishat e xhamijat.

  Edhe une i perkase fese muslimane, por jame shume kunder keti fare Hoxhe i cili veten e mban se eshte dikushi e ne fakt mendoj qe ajo nuk punon per te miren e Shqiptareve musliman, por ai Shefqet Hoxha i perfaqeson vetem interesat arabe ne Kosove dhe interesat e tija personale, e aspak fare ska te beje me Shqiptaret e Kosoves qe i perkasin fese muslimane.
  BASHKIM KOSOVE ME SHQIPERINE DHE JO PAZARLLEQE ME SERBINE E GREQINE

 6. #6
  JUDO Maska e Gogi
  Antarsuar
  10-08-2008
  Vendndodhja
  Prishtin
  Postime
  1,669
  Citim Postuar m par nga ARIANI_TB Lexo Postimin
  Edhe pse kame mendime te kunderta me GOGIN, ketu pajtohem me Gogin.

  Personalisht s'me intereson se keshilltar i kujte eshte Blerim Latifi, mirepo edhe une kame pare ate emision me vemendje dhe lirisht mund te them se Zoteri Latifi aspak nuk ka ofenduar fene muslimane, mirepo ishte kunder islamisteve arab, ku me gjdo kusht keta islamiste mundohen ta nderlidhin fene me shtetitin dhe ta nderlidhin fene neper shkolla fillore.

  Neve na duhet fabrika, neve na duhet arsimtare e profesor me kuadro prefesional, neve na duhen shume e shume gjera tjera me esenciale se sa kishat e xhamijat.

  Edhe une i perkase fese muslimane, por jame shume kunder keti fare Hoxhe i cili veten e mban se eshte dikushi e ne fakt mendoj qe ajo nuk punon per te miren e Shqiptareve musliman, por ai Shefqet Hoxha i perfaqeson vetem interesat arabe ne Kosove dhe interesat e tija personale, e aspak fare ska te beje me Shqiptaret e Kosoves qe i perkasin fese muslimane.
  Po more si jo, nganjhere duhet me u pajtu.
  Kush sht prej jush pa mkat, le ta gjuaj i pari gurin n t!

 7. #7
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  607
  jo me shkarku po ata duhet me zan e me dhi dajak at bir kurve se aj paska met me na tregu se qfar me besu na e far feje me majt e kur mu fal e kur jo, biri kurves bashk me hashimovicin jan njejt te pa bes po harrojn kta bira kurve se kosova eshte vend demokratik dhe demokracia ja lejon te gjitheve te besojn siq ata duan dhe qka duan, kjo eshte demokraci por ata hashimovict ende nuk e kan kuptuar me koh do ta kuptoj edhe ata, njejt si deshen me ba pacollin me forc presednik po dul dikush edhe ma i fort se hashimka dhe i tha stop se ktu ka rregulla, edhe me xhamin do e ndertojm gjithesesi edhe pse kjo nuk i pelqen dikuj po bash pun e madhe

 8. #8
  Ekstremist Islamik Maska e ximi_abedini
  Antarsuar
  27-02-2010
  Vendndodhja
  nga KOSOVA e SHQIPERIS
  Postime
  2,800
  Ai ka fy rend besimtaret musliman ,i ka quajtur injorant qe besojn nje liber qe eshte para 1500 i ka quajtur te prapambetur ,thaqi qe ka fitu mandatin me 99.99% nga votat e muslimaneve duhet te shkarkoj kete njeri qe i ka fy gjith besimtaret musliman qe jetojn ne Kosov

  Vet fakti qe permendi qe ne fillim organizatat islamike por nuk i permendi mbi 200 te krishtera u pa se edhe ai eshte misionar i i ketyre organizatave te krishtera qe me qdo kusht jan duke u mundu te poshtrojn muslimanet qe jetojn ne Kosov dhe qe ti kthejn ne fen siq e quajn ata te te parve te tyre por kan harru se ne ket menyr qe jan duke vepru do jen te humbur dhe te poshtruar
  Prderisa sht dikush n Qiell q m mbron...
  Nuk ka askush n Tok q m mposht...

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Dar_di
  Antarsuar
  16-08-2008
  Vendndodhja
  Dardani e lasht (Oeneum), aty ku ajri i freskt m bn t ndihem i relaksuar.
  Postime
  1,968
  Ekzistojn dy pikvshtrime ktu q duhen theksuar. I pari me nj debat q prodhoi efekte negative dhe i dyti q shfaqi performanc t dobt nga ana e Blerim Latifit dhe Shefqet Krasniqit, nuk prfshij ktu pjestaren e tret n at debat, e cila plotsisht diskutoi brenda kornizave normale dhe t arsyeshme.

  Latifi, si filozof, tregoi nj arroganc dhe pa dituri pr fen islame dhe mnyrn e praktikumit t saj, i cili, si sht paraqitur dhe m lart, jepte pohime boshe q nxitnin replika dhe kundrprgjigje. Si ligjrues fakulteti, ai kategorikisht u paraqit antiislamik, duke fyer nj shumic t popullsis s Republiks s Kosovs q i takojn ktij komuniteti.

  Shefqet Krasniqi, i cili kishte n dor argumentet, n at debat i mungoi forca e paraqitjes s fakteve, pasi q u emocionua dhe diskutonte jo i qet. Madje, e quajti drejtprdrejt Latifin si nj “komunist, marksist, leninist”. Kt e kishte pohuar dhe n nj televizion tjetr para disa ditsh ku kishte thn (perifrazoj) se po ti prehej koka Latifit do t`i shfaqej n ball ylli i Leninit. Kto fjal jan t dhunshme dhe nuk i takojn nj mendje t arsyeshme pr kohn, sepse nxisin konflikte dhe prarje t ndryshme.

  Prandaj, le t gjenden mundsi dhe hapsira q t pranohet diversiteti i mendimeve dhe q n raste t tilla t prdoret gjuha e argumenteve dhe jo ajo e fyerjeve, hipotezave e konfrontimeve sterile.

  Dar_di
  "Fet` e best t`i kemi, po t ndar t mos jemi." Naim Frashri

 10. #10
  Citim Postuar m par nga ximi_abedini Lexo Postimin
  Ai ka fy rend besimtaret musliman ,i ka quajtur injorant qe besojn nje liber qe eshte para 1500 i ka quajtur te prapambetur ,thaqi qe ka fitu mandatin me 99.99% nga votat e muslimaneve duhet te shkarkoj kete njeri qe i ka fy gjith besimtaret musliman qe jetojn ne Kosov

  Vet fakti qe permendi qe ne fillim organizatat islamike por nuk i permendi mbi 200 te krishtera u pa se edhe ai eshte misionar i i ketyre organizatave te krishtera qe me qdo kusht jan duke u mundu te poshtrojn muslimanet qe jetojn ne Kosov dhe qe ti kthejn ne fen siq e quajn ata te te parve te tyre por kan harru se ne ket menyr qe jan duke vepru do jen te humbur dhe te poshtruar
  Une vete jame Shqipetar qe i perkas fese muslimane. Nuk me intereson fare se keshilltar i kujte eshte Blerim Latifi. Por vetem nje gje mund te them se Shefqet Krasniqi nuk perfaqeson interesin e Popullit Shqiptar me parkatesi fetare muslimane, por ai Shefqet Krasniqi perfaqeson Interesat e Islamisteve Arabe qe per fat te keq jane ne Kosove dhe natyrisht se punon edhe per interesin e tij personal.

  Pse Shefqet Krasniqi nuk ben protesta kunder hajnise qe bhet ne Kosove gjdo dite. Pse Shefqet Krasniqi nuk ben protesta kunder ketyre bisedimeve apo negociatave ndermjet Qeverise se Hashimit dhe asaj Serbe qe jane te demshme per Kosoven dhe Popullin Shqiptar te saj. Pse Shefqet Karnsiqi nuk perkrah ata te cilet gjdo dite rezikuan e rezikojne jeten e tyre per kete vend e kete popull, perkundrazi Shefqet Krasniqi tha qe eshte mekat ti votosh ata qe jane per nje shtet te forte me ushtri te vet, eshte mekat te votosh per ata qe kerkojne referendum per bashkim kombetar. Ndersa per Shefqet Krasniqin qenka mire dhe duhet votuar njeriu i cili edhe boterisht dihet qe ka bashkepunuar dhe bashkpunon me Ruset dhe Sllavet ne pergjithesi.

  Neve Shqiptareve nuk na duhen kisha e xhamia, se i kemi boll, per neve na duhet Ushtria jone qe te na ruaj sigurine dhe kufijte tane, neve na duhen arsimtaret e profesor me kuadro profesional qe te na mesojne femijet tane sa ma mire qe eshte e mundshme.

  Tetntativa e Shefqet Kransiqit eshte qe Kosoven ta beje me ligje Islamike. Tentativa e Shefqet Krasniqit eshte qe te perzin Fene me Shtetin. Tentativa e Shefqet Kransiqit ishte qe edhe neper cerdhe te femijeve ta vendose fene.

  Respektoje dhe gjithome do e respektoje fene time Muslimane, por ne rradhe te pare dhe me kryesorja per mua eshte Kombi dhe Ceshtja Kombetare.

  Ne si popull asnjehere nuk kemi pasur probleme nderfetare, gjithmone kemi qene ne harmoni ne lidhje me fete. Mirepo Problemi kyq tek Kombi Yne eshte pikerisht Mos Zgjedhja e Drejte e Ceshtjes Kombetare.

  Dhe mos te harojme se lufta e fundit ne Kosove nuk eshte bere ne emer te fese apo nen flamur fetar. Por Lufta eshte bere ne emer te Kombit dhe nen Flamur te Skender Beut, Ismail Qemailit. Dhe deshmoret e UCK-se dhane betimin nen Flamurin Kuq e Zi e jo ne ate fetar.
  BASHKIM KOSOVE ME SHQIPERINE DHE JO PAZARLLEQE ME SERBINE E GREQINE

 11. #11
  Perjashtuar
  Antarsuar
  24-06-2011
  Postime
  267
  Nuk kemi nevoje per njerez te till, jam i gatshem edhe te nenshkruaj ndonje peticion per shkarkimin po se po, por edhe per nje denim te mundshem. Ketu i ka tejkaluar edhe kufinjt e tolerances duke fyer jo vetem shqiptaret nga kosova, por edhe nga shqiperia, maqedonia, presheva, cameria e mali i zi... si dhe gjithe boten Islame ! Keto fyerje te ngjashme me ato te mlladicit, ne nje shoqeri sic eshte e jona, jan absolutisht te pa-pranueshme.

 12. #12
  he he hee... Maska e halla mine
  Antarsuar
  05-01-2011
  Vendndodhja
  broj
  Postime
  1,466
  Haram eshte me i hup dy dakika dava me kqyr rtk.. e sidomos debatet.. mozomakeq.
  Para 20 vjete rtp ka pas emisione shume me te mira.. me profesionale, me te pergaditura..
  Asnj kompromis, kurr asnjher.. deri n'apokalips!

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e drenicaku
  Antarsuar
  06-05-2003
  Postime
  3,263
  Citim Postuar m par nga ximi_abedini Lexo Postimin
  Ai ka fy rend besimtaret musliman ,i ka quajtur injorant qe besojn nje liber qe eshte para 1500 i ka quajtur te prapambetur ,thaqi qe ka fitu mandatin me 99.99% nga votat e muslimaneve duhet te shkarkoj kete njeri qe i ka fy gjith besimtaret musliman qe jetojn ne Kosov

  Vet fakti qe permendi qe ne fillim organizatat islamike por nuk i permendi mbi 200 te krishtera u pa se edhe ai eshte misionar i i ketyre organizatave te krishtera qe me qdo kusht jan duke u mundu te poshtrojn muslimanet qe jetojn ne Kosov dhe qe ti kthejn ne fen siq e quajn ata te te parve te tyre por kan harru se ne ket menyr qe jan duke vepru do jen te humbur dhe te poshtruar
  Po e ka fy edhe bash mire ja ka ber,pse akoma ti nuk je bind qe jan injorant bashk me ty a?
  Po mire ju qe kerkoni shkarkim,ken ju do ta vendosni ne vend tij,mos po doni shefqet lopen qe kush e shef qesh me injorancen e tij,ik more pirdhu se qasi lope je edhe ti.
  hashimi duhet me dal me ne fund me nje qendrim rreth ketyre elementeve serbe qe kerkojn gjamija te reja,e populli kerkon buk.
  Une jam musliman por nuk jam ndi i fyer per asnje qast nga ky zotri,perkundrazi ka simpati te veqante per te,per te vetemen arsye qe tha nje te vertet te madhe.

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e drenicaku
  Antarsuar
  06-05-2003
  Postime
  3,263
  Citim Postuar m par nga figaro Lexo Postimin
  Nuk kemi nevoje per njerez te till, jam i gatshem edhe te nenshkruaj ndonje peticion per shkarkimin po se po, por edhe per nje denim te mundshem. Ketu i ka tejkaluar edhe kufinjt e tolerances duke fyer jo vetem shqiptaret nga kosova, por edhe nga shqiperia, maqedonia, presheva, cameria e mali i zi... si dhe gjithe boten Islame ! Keto fyerje te ngjashme me ato te mlladicit, ne nje shoqeri sic eshte e jona, jan absolutisht te pa-pranueshme.
  Valla boll rend ju ka kan,ju ka fy mos vet,bile nuk e di pse nuk po dilni ne rrug e mu gervall nashta ju nin edhe zoti e ju nimon,se hashimi me sa duket nuk e ka ne plan me e shkarku.
  Une do te deshiroja qe te gjith shqiptaret te jen si zotria qe foli kunder juve

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e drenicaku
  Antarsuar
  06-05-2003
  Postime
  3,263
  Citim Postuar m par nga halla mine Lexo Postimin
  Haram eshte me i hup dy dakika dava me kqyr rtk.. e sidomos debatet.. mozomakeq.
  Para 20 vjete rtp ka pas emisione shume me te mira.. me profesionale, me te pergaditura..
  Oj halla mine,a po na tregon bre qka dmth fjala dava,e di bre halla mine qe nga shkolla je bosh po mos na sjell fjal turke ketu se shqipetar jemi le ta haj dreqi

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e rabija
  Antarsuar
  02-08-2006
  Postime
  126
  Citim Postuar m par nga Gogi Lexo Postimin
  Po tuj e shkarku eshte valla. Pse me e shkarku ? Se e paska ofendu shefqet lopen. Piffffff.

  Respekt per Blerim Latifin per guximin. Ne ate emision nuk ka pasur fyerje ndaj fese islame.
  Sa per lope po shihet kush asht ai qe mshefet pas shkrimit te vet, turp le tvjen prej nanes qe tka ba me fy njerzt ma te mire shqiptare ne kete menyre!!
  Sa injorant tregohesh kur e konsideron trimeri ate qka ka fol ai qe i krijohet mundsija me fol ne emer te filozofise apo ne emer te kujt ka fol ai as vet se din!!
  "Nuk ka pune te ngutshme, por njerez te vonuar !!"

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e rabija
  Antarsuar
  02-08-2006
  Postime
  126
  Citim Postuar m par nga drenicaku Lexo Postimin
  Valla boll rend ju ka kan,ju ka fy mos vet,bile nuk e di pse nuk po dilni ne rrug e mu gervall nashta ju nin edhe zoti e ju nimon,se hashimi me sa duket nuk e ka ne plan me e shkarku.
  Une do te deshiroja qe te gjith shqiptaret te jen si zotria qe foli kunder juve
  Qfar race ke ti shume do te ishte mire te na tregosh!
  Po e marr me mend nje i pa shkolle qe si ec asgje mire ne jete e humbjet e tij vjen i shfryen ktu, i ka ble babi nje komp dhe mendon qe duhet gjithsesi keshtu ta shfrytezoj!!! Gjynah per ty se shume i humbur qenke!
  "Nuk ka pune te ngutshme, por njerez te vonuar !!"

 18. #18
  Perjashtuar
  Antarsuar
  24-06-2011
  Postime
  267
  Citim Postuar m par nga drenicaku Lexo Postimin
  Valla boll rend ju ka kan,ju ka fy mos vet,bile nuk e di pse nuk po dilni ne rrug e mu gervall nashta ju nin edhe zoti e ju nimon,se hashimi me sa duket nuk e ka ne plan me e shkarku.
  Une do te deshiroja qe te gjith shqiptaret te jen si zotria qe foli kunder juve
  Eshte ne dem te Hashim Thait, nese nuk e shkarkon personin i cili fyu ter nje komunitet. Mos te harroje Thai, qe me votat tona eshte ber kryepriresi yn !

  Eshte ne interes te Hashim Thait, nese nuk do qe te lindin parti Islamike per ti mbrojt te drejtat e muslimaneve, dhe me vite, keta musliman ta marrin edhe pushtetin. Pra qe te jemi sa me te kjart, kryeministri ka perdetyr mbrojtjen e shqiptareve. Nese per nje, shkel 2 milion te tjer,. ateher far u morr vesh ?

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e B.C.B
  Antarsuar
  30-05-2009
  Vendndodhja
  Republika e Prishtines
  Postime
  796
  kete fuad ramiqin nuk e di sa jeni ne dijeni qe familja e tij e gjere nuk e ka per qefi aspak..ky ka nje burre motre biznismen ne prishtine i cili ja ka tregu rrugen edhe i ka than kurr mos hajde nshpi tem sdu me te pa..ky eshte njeri i pshtjellt e i komplikum tej mase,eshte profiter i qdo gjeje...
  kshtu qe,me kan i mire e don familja e tij.ky asgje nuk eshte duke bere veq se eshte nje piun i hashim thaqit per te largu vemendjen e popullit nga flliqnite tjera qe po behet ne dem te kosoves..po mundohet me ane te ktyre protestave te mbuloje diqka me te rendesishme ky far fuad kali.
  shyqyr qe nuk po ju dhez se jem popull i kulturuar e nuk bijm ne ndikim te flamurave me shpata te arabise e njerzve me mjekrra t`pa lame me vite te tera...
  po te ishte ky fuad ramiqi ne shqiperi ma mer mendja se do te bente lufte nder fetare pa problem,por eshte e mira se jetojme ne kosove e jem shume te kulturuar e nuk bijme ne ndikim te dikujt si qifti i ktij fuadi e atij shefqeti.
  shkoni n`arabi me u anku te hoxha nashta jau shkarkon kshilltarin,po ju nuk jeni normal bre hahahahaahahahhaah.per qetu hashimi po m`pelqen qe nuk po jau rras aspak edhe krejtve shkelma n`arabi ju k isha qu...ne ato turma te protestave per xhami me besoni kam pa me sy te mi shume diller droge,hajna,narkoman heroinasha e njerez qe jon martu te ri i kan bo 20 fmi skan me qka me i majt e dalin qaraveshen ne qytet kinse ju intereson xhamia shume...oo helaqa o helaqa ncnncn o fukara tkqi qe ju ka hup udha n`oborr e spo dijn mo qka me bo ajde dalim qaty nashta e nxjerrim naj dinare.
  Ndryshuar pr her t fundit nga B.C.B : 12-07-2011 m 04:27

 20. #20
  Ekstremist Islamik Maska e ximi_abedini
  Antarsuar
  27-02-2010
  Vendndodhja
  nga KOSOVA e SHQIPERIS
  Postime
  2,800
  Citim Postuar m par nga ARIANI_TB Lexo Postimin
  Une vete jame Shqipetar qe i perkas fese muslimane. Nuk me intereson fare se keshilltar i kujte eshte Blerim Latifi. Por vetem nje gje mund te them se Shefqet Krasniqi nuk perfaqeson interesin e Popullit Shqiptar me parkatesi fetare muslimane, por ai Shefqet Krasniqi perfaqeson Interesat e Islamisteve Arabe qe per fat te keq jane ne Kosove dhe natyrisht se punon edhe per interesin e tij personal.

  Pse Shefqet Krasniqi nuk ben protesta kunder hajnise qe bhet ne Kosove gjdo dite. Pse Shefqet Krasniqi nuk ben protesta kunder ketyre bisedimeve apo negociatave ndermjet Qeverise se Hashimit dhe asaj Serbe qe jane te demshme per Kosoven dhe Popullin Shqiptar te saj. Pse Shefqet Karnsiqi nuk perkrah ata te cilet gjdo dite rezikuan e rezikojne jeten e tyre per kete vend e kete popull, perkundrazi Shefqet Krasniqi tha qe eshte mekat ti votosh ata qe jane per nje shtet te forte me ushtri te vet, eshte mekat te votosh per ata qe kerkojne referendum per bashkim kombetar. Ndersa per Shefqet Krasniqin qenka mire dhe duhet votuar njeriu i cili edhe boterisht dihet qe ka bashkepunuar dhe bashkpunon me Ruset dhe Sllavet ne pergjithesi.

  Neve Shqiptareve nuk na duhen kisha e xhamia, se i kemi boll, per neve na duhet Ushtria jone qe te na ruaj sigurine dhe kufijte tane, neve na duhen arsimtaret e profesor me kuadro profesional qe te na mesojne femijet tane sa ma mire qe eshte e mundshme.

  Tetntativa e Shefqet Kransiqit eshte qe Kosoven ta beje me ligje Islamike. Tentativa e Shefqet Krasniqit eshte qe te perzin Fene me Shtetin. Tentativa e Shefqet Kransiqit ishte qe edhe neper cerdhe te femijeve ta vendose fene.

  Respektoje dhe gjithome do e respektoje fene time Muslimane, por ne rradhe te pare dhe me kryesorja per mua eshte Kombi dhe Ceshtja Kombetare.

  Ne si popull asnjehere nuk kemi pasur probleme nderfetare, gjithmone kemi qene ne harmoni ne lidhje me fete. Mirepo Problemi kyq tek Kombi Yne eshte pikerisht Mos Zgjedhja e Drejte e Ceshtjes Kombetare.

  Dhe mos te harojme se lufta e fundit ne Kosove nuk eshte bere ne emer te fese apo nen flamur fetar. Por Lufta eshte bere ne emer te Kombit dhe nen Flamur te Skender Beut, Ismail Qemailit. Dhe deshmoret e UCK-se dhane betimin nen Flamurin Kuq e Zi e jo ne ate fetar.
  Nuk ka pas nevoj me permende ti ktu Shefqet Krasniqin ai nuk e ofendoj Shefqet Krasniqin por ofendoj gjith muslimanet qe jetojn ne Kosov sepse Kuranin e quajti liber te prapambetur qe eshte qe 1500 vite dhe ai nuk vlen me sot dhe deklaroj se nga feja nuk te meson asgje te mir por me nje fjal deshi te thot se eshte fe terroriste ,ndersa muslimanet qe praktikojn ate i quajti te prapambetur fundamentalista ,nese nuk je ndier i fyer nga kjo deklarat une nuk e di se qfar muslimani je ti

  Po te ishte fyer Shefqet Krasniqi askush sdo kerkonte shkarkimin e tij por jan fy 2 milion musliman qe jetojn ne Kosov

  Eshte e vertet se jemi populli me tolerant ne bot dhe per kete duhet te na ket lakmi e gjith bota por kjo toleranc nderfetare qe ekziston ne vendin ton dikujt po i pengon dhe po mundohet me qdo kusht te ju qes fytyren e zez shqiptarve kan zgjedh nje rrug te keqe keta misionar qe mundohen vetem me nenqmime fyrje sharje dhe etiketime te fillojn ta humbin kete toleranc por muslimanet ende jan duke u permbajt edhe pse deri me tani kan marr qindra etiketime fyese qe nuk do mund ti duronin asnje komunitet tjeter ne mbar boten por muslimani po i duron dhe shpresojm te mos i humb durimi por tu kthej shpinen misionarve te till dhe te vazhdoj rrugen qe e kemi fillu drejt bashkimit kombtare dhe kjo eshte arsyje se per qfar sot po nenqmohen muslimanet vetem e vetem qe te ndalohet bashkimi kombtar
  Ndryshuar pr her t fundit nga ximi_abedini : 12-07-2011 m 13:18
  Prderisa sht dikush n Qiell q m mbron...
  Nuk ka askush n Tok q m mposht...

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •