Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 31
 1. #1

  Demai merr shtetsin shqiptare

  dhe jo vetm ktij. Sa shqiptari i Kosovs e ka ndrr ta ket nj pasaport shqiptare, sepse, si tha edhe baca Adem, kam vdekur nj mij her pr kt Shqipri, prandaj shqiptart e Kosovs duan ta ken nj pasaport t till.

  Prap po i referohem asaj q tha baca Adem, Kjo pasaport nuk m duhet asgj, se nuk ka ndonj vler, me t ka lvizje t kufizuara, por, pr shqiptart e Kosovs ( dhe t trojeve t tjera ) kjo sht nj dika e shenjt!

  O, Shqipri, nse je nna jon, si nuk hezitojm t t quajm, e q TY t duam fort, aman na konsidero si fmjt e tu!
  Ndryshuar pr her t fundit nga projekti21_dk : 09-07-2011 m 08:42
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 2. #2
  M 1992 qe deklaruar nj politikan se kjo sht pun e mbaruar pr shqiptart jasht trojeve shqiptare. Po bhen 20 vjet.... ne po presim akoma!
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Besoja
  Antarsuar
  24-07-2008
  Vendndodhja
  Prrenjas, Shqiperi
  Postime
  3,260
  Ky shkrim ka nevoj edhe pr nj koment.
  Prse nuk ja japin pasaportn Demait?!
  Ka ndonj t dhn?

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e drenicaku
  Antarsuar
  06-05-2003
  Postime
  3,263
  Mir ja kan ber qe nuk ja kan dhen pasaporten,me nis turlifar bazi buzuki me marr pasaport ateher nuk i vjen era shtet shqiperis.
  Aste kosoves nuk ja kisha dhan demaqit qosjes edhe bishtit tij agim vinces keta jan anti kombetar,e din berisha ma mire se une po hajt

 5. #5
  Do t kisha dshir t dija nse dikush nga shqiptart jasht Shqipris ( Kosove, Meqedoni, e trojet tjera... ) ka pasaport shqiptare, ani se kjo na sht premtuar q n vitin 1992!
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 6. #6
  Citim Postuar m par nga drenicaku Lexo Postimin
  Mir ja kan ber qe nuk ja kan dhen pasaporten,me nis turlifar bazi buzuki me marr pasaport ateher nuk i vjen era shtet shqiperis.
  Aste kosoves nuk ja kisha dhan demaqit qosjes edhe bishtit tij agim vinces keta jan anti kombetar,e din berisha ma mire se une po hajt
  Mir q antikombtart nuk paskan, por cilt nga kombtart e kan?
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 7. #7
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  09-09-2010
  Postime
  351
  Citim Postuar m par nga projekti21_dk Lexo Postimin
  Mir q antikombtart nuk paskan, por cilt nga kombtart e kan?
  Njohe shume persona qe e kane, porse nuk hyne as ne taborrin e anti e as atyre kombtarve por jane thjeshte biznismen...

 8. #8
  -
  Antarsuar
  21-01-2009
  Vendndodhja
  -
  Postime
  2,081
  Jo vetm q kan br mir q s'ia kan dhn, po ka br gabim Demai q e ka krkuar.
  Q t marrsh pasaport shqiptare duhet t plotsosh disa kushte:
  1. T jesh voriopiriot Kosove.
  2. T bhesh vllam me ndonj serbo-boshnjak.
  3. T kesh shitur ndonj cop tok a ndonj cop det Greqis, ose t paktn Serbis.
  4. T djegsh kryeministrin, ose t arratisesh n Maqedoni kur sulmohet kryeministria.
  5. T kesh djegur nja 3-4 her Shqiprin.
  6. T kesh arrestuar dhe t zhdukur ca aktivista t UK-s terroriste.
  dhe sidomos
  7. Po nuk vrave nja shtat a tet puista me adra me helm, harroje t kalosh kufirin jo m t marrsh pasaport.
  -

 9. #9
  Lab 100% Maska e Station
  Antarsuar
  26-02-2010
  Vendndodhja
  Shqipri
  Postime
  6,624
  Po e do z.Adem Demai pasaportn, ja e mori Eliza Dushku njlloj sht.

 10. #10
  Perjashtuar
  Antarsuar
  12-05-2009
  Vendndodhja
  Iliri
  Postime
  2,914
  Citim Postuar m par nga Station Lexo Postimin
  Po e do z.Adem Demai pasaportn, ja e mori Eliza Dushku njlloj sht.
  HEHE:::Po bregu(bregovici kure do paiset me pase shqiptare
  Projekt skemi qfar te bejm ,duhet te pajtohemi se u zhgenjyem me nanen,desha te them me njerken Allbani.

 11. #11
  Perjashtuar
  Antarsuar
  15-12-2010
  Vendndodhja
  ....Europe...
  Postime
  1,155
  Citim Postuar m par nga drenicaku Lexo Postimin
  Mir ja kan ber qe nuk ja kan dhen pasaporten,me nis turlifar bazi buzuki me marr pasaport ateher nuk i vjen era shtet shqiperis.
  Aste kosoves nuk ja kisha dhan demaqit qosjes edhe bishtit tij agim vinces keta jan anti kombetar,e din berisha ma mire se une po hajt
  ....e ju Serbia a ja kishit dhan demaqit me pas ardh me lyp ????

 12. #12
  he he hee... Maska e halla mine
  Antarsuar
  05-01-2011
  Vendndodhja
  broj
  Postime
  1,466
  Autori i Lajmit: Behxhet Shala
  Javn e kaluar m rastisi t shkoj nj nj vizit zyrtare n Kroaci s bashku me Adem Demain apo Bacn si e quajn sinqerisht idealistt dhe bacn si e quajn ata q nuk jan idealist por realist e q kinse merren me politik! Duke e ditur t kaluarn e Bacs mendova se sht i paisur me pasaporta diplomatike, s paku t Shqipris dhe t Republiks s Kosovs. Jo se kto pasaporta kan ndonj vler dhe se t garantojn lvizje pa iu nnshtruar regjimit t vizave n numrin m t madh t shteteve por se m shum e kan nj vler simbolike. Pr habi, n kontrollin e aeroportit t Zagrebit, Adem Demai, i cili pr lirin e shqiptaris dhe popujve t robruar aneknd bots i kaloi mbi 28 vjet n burgjet e ish- Jugosllavis u identifikua me pasaportn kroate, shtet ky ku i kaloi mbi 14 vjet burg t rnd prkatsisht n kampin e shndrruar n burg t Stara Gradishks. Kroacia e cila ishte republik n prbrje t ish- Jugosllavis e vlersoi sakrificn e Adem Demait duke ia njohur shtetsin kroate dhe pasaportn kroate, me procedur t prshpejtuar dhe duke mnjanuar t gjitha pengesat burokratike. Po ka bri n kt drejtim Nna Shqipri pr Adem Demain? Asgj, krahasuar me Kroacin u turprua fare! Bamir Topi nuk e di adresn ku jeton Adem Demai n Shqipri ndonse edhe zogjt e din se Baca, pr vite me radh thuase gjysmn e vitit e kalon n Sarand. Kryetari i Kroacis, Stipe Mesiq duket se nuk ka pasur probleme t natyrs t Bamir Topit sa i prket adresave t banimit sepse tr Kroacin e ka shndrruar n adres banimi pr Adem Demain! N vitin 1991, Nna Shqipri e Sali Berishs e pati paisur Adem Demain me nj pasaport! Mirpo trajtimi q athere iu b Bacs Adem nga Sali Berisha sht i ngjashm me trajtimin q u bn UNMIK-u klandestinve kinez q kan hapur biznese n Kosov! Ua lejon dokumentet e udhtimit, por ua mohon shtetsin! Imagjinojeni situatn kur Adem Demai n vitin 1991 e ka pasur pasaportn e Shqipris s Sali Berishs dhe shtetsin jugosllave! Sikur sot kur kinezt e ish Vranjevcit, Kodrs s Trimave t Prishtins jan t paisur me pasaportat e Republiks s Kosovs ndrkaq q e kan nnshtetsin e Republiks s Kins! Pra, Adem Demai sht br kinez i Vranjevcit! Me nj dallim t vogl se i mungon nnshtetsia kineze! Po ku qndron n kt hallakam shteti m i ri ( axhami) n bot, Republika e Kosovs?! Pas shpalljes s pavarsis, qytetart e Kosovs u bn me identitet, pasaportat e saj. U lshuan tri lloje t pasaportave,diplomatike pr oligarkt, zyrtare pr turistt politik dhe ato t zakonshme, pr popullin ! sht br antologjike beteja e deputetve t Parlamentit m parazit n kt pjes t Evrops, pra atij t Kosovs q edhe ata t paisen me pasaporta diplomatike, t shndrrohen n mikrooligark! Ende nuk kan hequr dor nga kjo krkes dhe besoni se mund ta realizojn ngase t gjitha privilegjet e krkuara po i realizojn, pa br zhurm t madhe! Po e prdorin taktikn e kancerit malinj; pr t u forcuar vet po e grryejn organizmin ( popullin) pa e manifestuar as mshirn m t vogl! N do shtet normal, njeriu i par q do t paisej me pasaport diplomatike do t ishte Adem Demai, qoft edhe n emr t simboliks! Natyrisht, nse do ta kishin nj t kaluar si t Bacs! Adem Demai, jo q nuk u pajis me pasaport diplomatike, por as me ate zyrtare! Edhe pr at pasaportn popullore ( sociale) priti n radh! Shtetet tjera q jan shum m t forta se Republika e Kosovs i shpallin ambasador nderi personalitetet e shquara publike edhe nse nuk jan shtetas t saj ndrkaq q Kosovs nuk i duhet nj Adem Dema ! E pabesueshme, por jo edhe e papritur!


  Ky lajm sht publikuar: 06/10/2009
  Asnj kompromis, kurr asnjher.. deri n'apokalips!

 13. #13
  Citim Postuar m par nga Station Lexo Postimin
  Po e do z.Adem Demai pasaportn, ja e mori Eliza Dushku njlloj sht.
  po Station, sepse....

  Citim Postuar m par nga projekti21_dk Lexo Postimin
  ...Sa shqiptari i Kosovs e ka ndrr ta ket nj pasaport shqiptare, sepse, si tha edhe baca Adem, ” kam vdekur nj mij her pr kt Shqipri”, prandaj shqiptart e Kosovs duan ta ken nj pasaport t till.

  Prap po i referohem asaj q tha baca Adem, “Kjo pasaport nuk m duhet asgj, se nuk ka ndonj vler, me t ka lvizje t kufizuara”, por, pr shqiptart e Kosovs ( dhe t trojeve t tjera ) kjo sht nj dika e shenjt!

  Prandaj po them:

  O, Shqipri, nse je nna jon, si nuk hezitojm t t quajm, e q TY t duam fort, aman na konsidero si fmjt e tu!
  dhe prap po shtoj: kjo pasaport, ama bash asgj nuk m duhet, por un dua ta kem si shenj t dashuris pr Shqiprin.

  Besoj kjo sht arsyeja edhe pr shqiptart tjer t Kosovs, pse duan ta ken nj pasaport t ktill.
  Ndryshuar pr her t fundit nga projekti21_dk : 17-08-2011 m 08:23
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e drenicaku
  Antarsuar
  06-05-2003
  Postime
  3,263
  Citim Postuar m par nga Hard Lexo Postimin
  ....e ju Serbia a ja kishit dhan demaqit me pas ardh me lyp ????
  E serbia ja jep se vellazen i ka ,a ke harru qe i thirrke vellezer shkiet

 15. #15
  Lab 100% Maska e Station
  Antarsuar
  26-02-2010
  Vendndodhja
  Shqipri
  Postime
  6,624
  Citim Postuar m par nga projekti21_dk Lexo Postimin
  po Station, sepse.....
  Po ta bj pak m t qart, sepse m lart m duket nuk m paske kuptuar.
  Kushdo q do t mari pasaport shqiptare duhet ti thuri lavde S.Berishs dhe Qeveris s tij nga mngjezi deri n dark, dit pr dit pa pushim.
  Nuk ka rndsi 'far je, qytetar i Kosovs apo i Burundit, mjaft q t plotsosh kushtin e msiprm dhe ajo gj bhet, kushti sht i pa negociushm.

 16. #16
  Citim Postuar m par nga ganimet Lexo Postimin
  HEHE:::Po bregu(bregovici kure do paiset me pase shqiptare
  Projekt skemi qfar te bejm ,duhet te pajtohemi se u zhgenjyem me nanen,desha te them me njerken Allbani.
  Jo, o Ganimet vllai,

  s'e ka fajin nna Shqipri,
  por e ka trapi Saliiiii!

  Tani po m kujtohet kur nj koh dikush e kishte shkruar si signatur t veten:

  "Nj Shqipri - pa Saliiii"!

  ndrkaq un po shtoj:

  ather do t kemi Shqipri e shqiptari!
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 17. #17
  Citim Postuar m par nga Station Lexo Postimin
  Po ta bj pak m t qart, sepse m lart m duket nuk m paske kuptuar.
  Kushdo q do t mari pasaport shqiptare duhet ti thuri lavde S.Berishs dhe Qeveris s tij nga mngjezi deri n dark, dit pr dit pa pushim.
  Nuk ka rndsi 'far je, qytetar i Kosovs apo i Burundit, mjaft q t plotsosh kushtin e msiprm dhe ajo gj bhet, kushti sht i pa negociushm.

  Jo, Station vllai t kam kuptuar drejt, se i kuptoj deri dikund ironit, sarkazmat e metaforat. Vetm mos harro edhe dicka, se ky Saloja q thua ti, ndonse sht gdhe e leshko, i punon nganjher rradakja ( sidomos pr s prapthi). Ai nuk e ha me lajka, me lavdrime, ani se i do shum. Pr gjera t mdha, ai do "vepra, vepra"!!

  Dhe besoj tash edhe ti po e kupton se pr cfar veprash t do Salua. Kujto pak "Klubin e Selanikut". Q t ishe pjestar i tij cfar njeriu duhej t ishe!!

  respekt,
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e Endri_
  Antarsuar
  16-02-2011
  Vendndodhja
  Tr
  Postime
  1,165
  Citim Postuar m par nga projekti21_dk Lexo Postimin
  Jo, o Ganimet vllai,

  s'e ka fajin nna Shqipri,
  por e ka trapi Saliiiii!

  Tani po m kujtohet kur nj koh dikush e kishte shkruar si signatur t veten:

  "Nj Shqipri - pa Saliiii"!

  ndrkaq un po shtoj:

  ather do t kemi Shqipri e shqiptari!
  Shyqyr qe u kane ardh ment o shqiptaret e kosoves ,se ju zakonisht gjithe jeten keni ngrit n'qiell nje skicofren qe as do t'ja dije per ju. Po hajt se me mire vone se kurre.
  Lagja shishe rruga tapa ruju qenve se t'vin mrapa.

 19. #19
  Citim Postuar m par nga Endri_ Lexo Postimin
  Shyqyr qe u kane ardh ment o shqiptaret e kosoves ,se ju zakonisht gjithe jeten keni ngrit n'qiell nje skicofren qe as do t'ja dije per ju. Po hajt se me mire vone se kurre.
  Prshndetje Endri
  t faleminderit pr postimin, por kujdes kur shkruan, sepse mbase dik e fyen, madje e fyen rnd. Gjeje nj shkrim ku kam mbrojtur e folur mir pr skizofrenin, sic po e quan ti, apo pr njeriun gdhe e sylesh sic e quajta un!

  respekt,
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e Endri_
  Antarsuar
  16-02-2011
  Vendndodhja
  Tr
  Postime
  1,165
  Citim Postuar m par nga projekti21_dk Lexo Postimin
  Prshndetje Endri
  t faleminderit pr postimin, por kujdes kur shkruan, sepse mbase dik e fyen, madje e fyen rnd. Gjeje nj shkrim ku kam mbrojtur e folur mir pr skizofrenin, sic po e quan ti, apo pr njeriun gdhe e sylesh sic e quajta un!

  respekt,
  Kur them "ju" se kam personalisht per ty ,por per pjesen derrmuse te shqiptarve te kosoves qe vazhdojne dhe e mbeshtesin akoma me injorancen me t'madhe
  Lagja shishe rruga tapa ruju qenve se t'vin mrapa.

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •