Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 11
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    15-05-2011
    Postime
    78

    Me mungon vetja qe kam qene dikur

    Tung,

    Kam kaluar neper depresion dhe tani meqe pjeserisht e kalova, e shoh se sa shume me ka ndryshuar dhe trurin. P.sh. ajo qe me shqeteson me tani, pervec te tjerave, eshte qe kur kam qene shume me i ri dhe isha me miq, une isha atmosfera e tavolines dhe shquhesha per gjerat qe thoja, ndersa tani kur them ndonje gje, te gjithe me shikojne sikur te kem lajthitur, madje kam problem edhe me shqiptimin e sakte te fjaleve, mos te flas per permbajtjten e atyre qe them. E ndjej trurin te mjegullt, te pergjumur dhe nuk shpresoj per rikthim te atij trurit qe kam pasur, pasi nuk jam ai qe kam qene dikur. Si thoni ju? Cfare te bejqe te pakten te kendellem, qofte edhe ajo e vogel?

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e Endri_
    Anėtarėsuar
    16-02-2011
    Vendndodhja
    Tr
    Postime
    1,165
    Me ca po lexoj nga postimi yt mu 'mdukesh ne rregull or mik.
    Lagja shishe rruga tapa ruju qenve se t'vin mrapa.

  3. #3
    Moderator Maska e benseven11
    Anėtarėsuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816
    Nqs ke marre ilace per depresionin dhe gjera te tjera mund ta kesh nga efektet e ilaceve.
    Duhet te flasesh me ate doktor qe te ka dhene ilacet,ta njef situaten,ai ne kete rast mund
    te rekomandoje ilac tjeter si dhe besh analiza,pasi dicka nuk eshte ne rregull dhe kerkon kurim.
    Mund ta kesh edhe nga ushqimi,ndonje ushqim qe te jep alergji,ose ushqim me shume yndyre dhe
    shume kolesterol qe jane te demshem.Mund te jete problem gjumi,nqs e ben te keq,nxehtesi naten
    dysheku i keq,fle me copa,ose flen pak dhe kjo te ben te ndjehesh keq diten.
    Perdor vitamina dhe ushqim te fresket si fruta portokalle molle,pjeshke qe jo vetem kane vitamina dhe te
    pastrojne brenda por te krijojne gjendje shqirterore te mire dhe te japin energji.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga benseven11 : 04-07-2011 mė 19:40
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  4. #4
    Mbi tė gjitha ktheje besimin nė veten tėnde. Ti je ai qė ke qenė. Tani je mirė, por ti nė veten tėnde e ke dyshimin. Nė raste tė tilla, mė mirė se cdo mjek tjetėr ėshtė aftėsia jote pėr tė menduar pozitivisht. Nuk ka mjek qė tė ndihmon mė shumė se vetja.
    "Projekti 21" nuk i bėn reklamė vetes, afirmon tė tjerėt!

  5. #5
    Moderator Maska e benseven11
    Anėtarėsuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816
    E mban mend emrin e ilacit qe ke marre nga doktori?
    Nqs e mban mend emrin fut ne google ne kerkim
    Emri i ilacit side effects
    dhe aty do gjesh se cfare efektesh anesore jep ilaci
    Nje ilac qe kuron supozojme stomakun jep efekte anesore si per shembull
    te vjella
    dhimbje koke
    konfuzion
    pagjumesi etj,
    Nqs ke 1 ose disa efekte te tilla atehere fol me doktorin
    qe ose te zvogelosh dozen e ilacit nga 2 tableta ne dite ne 1 tablete ne dite
    dhe shiko,nqs ske efekte anesore perdor nje kokerr vetem ne dite,ose doktori te jep ndonje ilac tjeter me efekt te bute.
    Ka gjera qe nuk i sheron dot as me besim te vetja as me optimizem pasi shkaku/difekti eshte biologjik.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga benseven11 : 04-07-2011 mė 20:56
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    30-11-2010
    Postime
    314
    Citim Postuar mė parė nga citrusse Lexo Postimin
    Tung,

    Kam kaluar neper depresion dhe tani meqe pjeserisht e kalova, e shoh se sa shume me ka ndryshuar dhe trurin. P.sh. ajo qe me shqeteson me tani, pervec te tjerave, eshte qe kur kam qene shume me i ri dhe isha me miq, une isha atmosfera e tavolines dhe shquhesha per gjerat qe thoja, ndersa tani kur them ndonje gje, te gjithe me shikojne sikur te kem lajthitur, madje kam problem edhe me shqiptimin e sakte te fjaleve, mos te flas per permbajtjten e atyre qe them. E ndjej trurin te mjegullt, te pergjumur dhe nuk shpresoj per rikthim te atij trurit qe kam pasur, pasi nuk jam ai qe kam qene dikur. Si thoni ju? Cfare te bejqe te pakten te kendellem, qofte edhe ajo e vogel?
    nuk besoj se te ka ndryshuar trurin, sic te thane dhe te tjeret mund ta kesh nga efektet e ilaceve
    uroj ta kalosh kete problem, mos u merzit shume persona kalojne ne te njejten gje sikurse ti, me te njejtet probleme dhe prape ia dalin
    Everyday is a gift, that's why they call it the present

  7. #7
    ciao belli !!! Maska e donna76
    Anėtarėsuar
    30-08-2005
    Postime
    1,491
    Pranoje dhe ndryshimin, mos u sforco teper te jesh ajo qe ishe . do ta shikosh qe me qetesi do gjesh vetveten.

    Eshte normale qe rritemi dhe s'jemi me si me pare, nuk je e vetmja ne kete situate .
    duaje cik vetveten, tani me shume se me pare.
    "Mi dissero che per farla innamorare dovevo farla ridere. Ma ogni volta che ride, m'innamoro io."

  8. #8
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    24-06-2011
    Postime
    267
    Citim Postuar mė parė nga citrusse Lexo Postimin
    Tung,

    Kam kaluar neper depresion dhe tani meqe pjeserisht e kalova, e shoh se sa shume me ka ndryshuar dhe trurin. P.sh. ajo qe me shqeteson me tani, pervec te tjerave, eshte qe kur kam qene shume me i ri dhe isha me miq, une isha atmosfera e tavolines dhe shquhesha per gjerat qe thoja, ndersa tani kur them ndonje gje, te gjithe me shikojne sikur te kem lajthitur, madje kam problem edhe me shqiptimin e sakte te fjaleve, mos te flas per permbajtjten e atyre qe them. E ndjej trurin te mjegullt, te pergjumur dhe nuk shpresoj per rikthim te atij trurit qe kam pasur, pasi nuk jam ai qe kam qene dikur. Si thoni ju? Cfare te bejqe te pakten te kendellem, qofte edhe ajo e vogel?
    Thuaj vetes qe nuk paske qen "perfekt", ndryshe nuk do kishe ren ne depresion.
    Merre kete si nje sfid te re, per ta perforcuar personalitetin tend, kerko nje pun qe e don, degjoj njerezit me vemendje kur te flasin dhe mos u humb shume ne mendime te thella nga e din, qe nuk ka rrugedalje,. prandaj jeto dhe prano qe jeta eshte nje shkolle ku aq me shume qe te mesosh, aq me pak do te duket qe po din !

  9. #9
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-12-2010
    Vendndodhja
    ne boten e ēudirave
    Postime
    3,776
    Te paskan dhene mjaft keshilla. Po shtoj edhe dicka qe eshte e thjeshte per ta bere. Zgjidh ata me te cilet rrine dhe qe te kuptojne edhe kur ia fut kot ndonjehere. Dhe qesh i pari nese e verejte qe the dicka palidhje. Ata do qeshin mbas teje. Nuk ekziston njeri qe nuk thote budallalleqe ndonjehere. E ke bere edhe ti kur ishe "ne rregull". E futa ne thonjeza sepse mua me dukesh shume ne rregull edhe tani.
    Do te kisha shume deshire te na hapje nje teme me ndonje nga ato gjerat pa ndonje permbajtje te analizuar saktesisht. Jo se me bezdise me keto qe hap per depresionin qe ke kalu, po sepse do te te beje mire ty mendoj une. Do te jem ajo qe postoj mbas teje dhe do te tregoj budallallekun e fundit qe e kam thene. Iiiiiiiiiii sa shpesh them une budallalliqe. Vecse une ndjehem shume ok.
    AUTOCHTHONOUS

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e martini1984
    Anėtarėsuar
    02-04-2009
    Postime
    5,594
    Citim Postuar mė parė nga citrusse Lexo Postimin
    Tung,

    Kam kaluar neper depresion dhe tani meqe pjeserisht e kalova, e shoh se sa shume me ka ndryshuar dhe trurin. P.sh. ajo qe me shqeteson me tani, pervec te tjerave, eshte qe kur kam qene shume me i ri dhe isha me miq, une isha atmosfera e tavolines dhe shquhesha per gjerat qe thoja, ndersa tani kur them ndonje gje, te gjithe me shikojne sikur te kem lajthitur, madje kam problem edhe me shqiptimin e sakte te fjaleve, mos te flas per permbajtjten e atyre qe them. E ndjej trurin te mjegullt, te pergjumur dhe nuk shpresoj per rikthim te atij trurit qe kam pasur, pasi nuk jam ai qe kam qene dikur. Si thoni ju? Cfare te bejqe te pakten te kendellem, qofte edhe ajo e vogel?
    E ke pasur auditorin te dobet qe nuk ju eshte pershtatur.
    Gjeni ambient te ri si dhe sporti ju ndihmon.
    klm

  11. #11
    Natyre e turbulluar... Maska e Robbery
    Anėtarėsuar
    03-11-2007
    Vendndodhja
    Firenze
    Postime
    1,449
    Citim Postuar mė parė nga Endri_ Lexo Postimin
    Me ca po lexoj nga postimi yt mu 'mdukesh ne rregull or mik.
    Hahahah...Edhe mua sinqerisht ..
    Nisu nga fakti qe ne qofte se njerezit qe te rrethojne dine kete realitet (per faktin e depresionit) jane te ndikuar sepse kane veshtiresi qe te pranojne ndryshimin..Ndrysho shoqeri dhe ne momentin qe ndjehesh gati perballo ata qe te shikojne me dyshim..KI BESIM TE VETJA DHE MOS U PERQENDRO SHUME TEK GJYKIMI I TE TJEREVE..te gjithe kalojne faza te veshtira ne jete..
    https://www.behance.net/robberysk1100

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •