Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 27 prej 27
 1. #21
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  18-05-2011
  Postime
  192
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 4 postime
  Eshe ceshtje mentaliteti kjo dhe vendi ku jeton. P.sh. une kam shume miq te vellait qe jetojne jashte dhe kane filluar cdo gje nga e para ne te tridhjetat dhe as qe e diskutojne kete si problem, por pasi ne vetedijen tone kolektive ketu ne Shqiperi eshte e mbjellur ajo ideja se deri ne nje moshe te caktuar duhet te jesh 'settled down', atehere deshem s'deshem duhet te vuajme nga shkaku i mentalitetit. Cunit i deshiroj sherim sa me te shpejte dhe kthim ne gjendjen normale!

 2. #22
  P-51 Maska e heimat
  Anėtarėsuar
  14-10-2009
  Vendndodhja
  Wir schützen die Heimat
  Postime
  29
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga citrusse Lexo Postimin
  Ke shkruar shume gjera qe une i kisha mbjellur ne koke me kalimin e kohes. Ne fakt Mia apo Rexhina une kete teme sic opo e shihni e kam hapur me 2011, por pergjigjet po i shoh se paskam marre tani. Edhe une jam i vetedijshem qe jam bere i merzitshem, por kjo eshte dhe shenje e trurit te lodhur, sepse po te kisha une trurin e kendellur as qe do hapja tema te kesaj natyre,. Sido qe te jete ju falenderoj per cdo pergjigje qe keni dhene!
  hajt mos u mėrzit, dil n'mal hec pėrdit kapak kapak edhe gjen qetėsi
  n'gadi

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e e askujt
  Anėtarėsuar
  31-03-2013
  Postime
  140
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: Me mungon vetja qe kam qene dikur?

  Citim Postuar mė parė nga citrusse Lexo Postimin
  Tung,

  Kam kaluar neper depresion dhe tani meqe pjeserisht e kalova, e shoh se sa shume me ka ndryshuar dhe trurin. P.sh. ajo qe me shqeteson me tani, pervec te tjerave, eshte qe kur kam qene shume me i ri dhe isha me miq, une isha atmosfera e tavolines dhe shquhesha per gjerat qe thoja, ndersa tani kur them ndonje gje, te gjithe me shikojne sikur te kem lajthitur, madje kam problem edhe me shqiptimin e sakte te fjaleve, mos te flas per permbajtjten e atyre qe them. E ndjej trurin te mjegullt, te pergjumur dhe nuk shpresoj per rikthim te atij trurit qe kam pasur, pasi nuk jam ai qe kam qene dikur. Si thoni ju? Cfare te bejqe te pakten te kendellem, qofte edhe ajo e vogel?
  Pershendetje....
  Ne radhe te pare , te pergezoj per guximin , dhe deshiren e madhe qe ke per te dal nga ajo gjendje.
  Nje fillim i mbar eshte gjysma e punes thon. Vazhdo me po te njejten deshir cdo dit , mos u dorzo. Duhet te dish dicka , , nuk ka gje me te fuqishme se sa njeriu...
  ne radhe te dyte , problemi jot nuk eshte dhe aq i vogel , ndaj ...do te te sygjeroja qe te pranoje ndihmen e nje specialisti te kesaj fushe.
  E ri perseris , mos u dorzo ,,,, mendo qe ke vetem 1 jete....dhe kur e do dicka me ngulm , perdor cdo gje qe ke ne dore....

  Do te te orjentoja te lexoje nje liber ,qe titullohet Sekreti .....dhe e ka shkruar rhonda byrne
  ...me ka ndryshuar jeten me beso....

 4. #24
  Moderator Maska e Archon
  Anėtarėsuar
  05-12-2012
  Postime
  2,294
  Faleminderit
  33
  92 falenderime nė 79 postime

  Pėr: Me mungon vetja qe kam qene dikur?

  Citim Postuar mė parė nga e askujt Lexo Postimin
  Do te te orjentoja te lexoje nje liber ,qe titullohet Sekreti .....dhe e ka shkruar rhonda byrne
  ...me ka ndryshuar jeten me beso....
  Ky "Sekreti" mos eshte ai libri qe eshte bere edhe dokumentar qe thote qe per te pasur dicka duhet te besosh me gjithe fuqine dhe do te realizohet???(Njeriu shnderrohet ne ate qe mendon)

  http://www.youtube.com/playlist?list=PLA7158A57D458EF65
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Archon : 23-04-2013 mė 11:08

 5. #25
  cherry blossom girl
  Anėtarėsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,112
  Faleminderit
  55
  245 falenderime nė 202 postime

  Pėr: Me mungon vetja qe kam qene dikur?

  jeta eshte teper e shkurter per ta shperdoruar... dhe mos harro, jeton vetem nje here. ndaj ngrihu dhe guxo. gjithcka qe te nevojitet e gjen brenda vetes

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e e askujt
  Anėtarėsuar
  31-03-2013
  Postime
  140
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: Me mungon vetja qe kam qene dikur?

  Citim Postuar mė parė nga Korca 123 Lexo Postimin
  Ky "Sekreti" mos eshte ai libri qe eshte bere edhe dokumentar qe thote qe per te pasur dicka duhet te besosh me gjithe fuqine dhe do te realizohet???(Njeriu shnderrohet ne ate qe mendon)

  http://www.youtube.com/playlist?list=PLA7158A57D458EF65
  pooo.....per kte e kam .
  edhe dokumentarin e kam te shkarkuar ne cel . e kam par mbi 7 here.....derisa vertet filloj te me ngulitej ne mendje....e ta praktikoja
  tani kam lexuar dhe dy libra qe flasin pak a shum per te njejten gje , por nga shkrimtar te tjere...dhe me te tjera fakte.... Forca e nderdijes......dhe Sekreti i lumturise... (kte te fundit e ka shkr nje kosovar)
  ju sygjeroj qe ti lexoni , sepse vertet qe te ndryshojn botkuptimin.....dhe ter jeten tende....

 7. #27
  i/e regjistruar Maska e illyrianboyful
  Anėtarėsuar
  24-08-2012
  Vendndodhja
  Kush tė bėri nga Toka kaq tė pėrsosur
  Postime
  309
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 3 postime

  Pėr: Me mungon vetja qe kam qene dikur?

  Citim Postuar mė parė nga citrusse Lexo Postimin
  Tung,

  Kam kaluar neper depresion dhe tani meqe pjeserisht e kalova, e shoh se sa shume me ka ndryshuar dhe trurin. P.sh. ajo qe me shqeteson me tani, pervec te tjerave, eshte qe kur kam qene shume me i ri dhe isha me miq, une isha atmosfera e tavolines dhe shquhesha per gjerat qe thoja, ndersa tani kur them ndonje gje, te gjithe me shikojne sikur te kem lajthitur, madje kam problem edhe me shqiptimin e sakte te fjaleve, mos te flas per permbajtjten e atyre qe them. E ndjej trurin te mjegullt, te pergjumur dhe nuk shpresoj per rikthim te atij trurit qe kam pasur, pasi nuk jam ai qe kam qene dikur. Si thoni ju? Cfare te bejqe te pakten te kendellem, qofte edhe ajo e vogel?

  Nuk di se si tė ia filloj kėshillės, por do mundohem.

  Ndryshimi i brendshmėris ėshtė fakt. brendshmėria e ēdo personi ndryshon dhe nuk ėshtė stabile!!! Aq sa njeriu ėshtė i fort ėshtė edhe i dobėt.
  Porse Ndryshimi mund tė bėhet duke marrė teposhtzėn, ose duke marrė tenaltzėn, dhe nganjėher njeriu qėndron nė njė barrometėr pėrafėsisht tė mesėm, nganjėditė te naltė nganjėditė te posht.

  Unė si besimtar dua qė tė japi njė kėshillė nė baza tė shkencės Islame, dhe gjithashtu bazohem nė fjalė tė Profetit Muhammedit pėr diagnostikėn.

  Faktorėt e depresionit jan tė ndryshėm, njė nga ta ėshtė Kėputja e lidhjeve familjare, tė dishė se lidhjet familjare jan shumė tė rėndėsishme, pėr shėndetin e njeriut, nė mos krusiale, apo
  me tjera fjalė tė obligueshme. Kėshtu qė Profeti Muhammedi thotė se Zoti ka thonė: KUSHĖ I NDĖRPREN LIDHJET ME TĖ AFĖRMIT, I KA NDĖRPRER ME MUA

  Pra alkimia e lidhjeve familjare ėshtė ushqim pėr brendshmėrin e qenjes njerėzore, kėputja e kėtyre lidhjeve, ėshtė kėputje me tė mirėn.

  Kėshilla ime: ILAĒI MĖ I MIRĖ PĖR TY DHE SE KY NUK MUND TĖ GJEJSH ME DHANĖ ME MILIARDA DOLLAR, JAN LIDHJET ME TĖ AFĖRMIT, SA MĖ SHUMĖ VIZITOJI TĖ AFĖRMIT, AQ QĖ JAN MĖ SHUMĖ TĖ PRANSHMIT NĖ SEANCĖ AQ ĖSHTĖ MĖ MIRĖ PĖR TY.

  Bėrjav me dije, se ti ke nevoj pėr ta, se pa ta nuk ke gjallė, sepse njeriu pa marrė parasysh, ai nė gjendje tė mirė dhe ai nė gjendje tė dobėt varen nga njėri tjetri.

  Dhe gjėra mė kryesore, besimi nė Zot, ėshtė Zoti ai qė nxjerrė nga terri nė dritė, ėshtė ai qė krijon dritėn dhe terrin, ėshtė ai qė nxjerrė gjėrat nga joekzistenca nė ekzistencė, kushe di sa me u mundu, pa Zot s'ka asgjė, sepse Zoti ėshtė ai qė jepė shėndetin, dhe bekimin dritėn, lumturin dhe tė gjitha tė mirat. e dyta pendohu nga mėkatet, nuk ėshtė e vėrtet se jeton vetėm njėher, njeriu ėshtė i krijuar dhe mbetet gjithmon.

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •