Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1

  Amir Sopa dnohet me 10 vite burg pr vepr terrorizmi

  Nj trup gjykues i prbr nga gjykats vendor dhe t EULEX-it, t Gjykats s Qarkut n Prishtin, e dnoi Amir Sopn, i njohur edhe si Kadri Kameri, me dhjet (10) vite e nj (1) muaj burgim pasi q u shpall fajtor pr veprat penale t terrorizmit dhe posedimit t paligjshm t armve.

  Gjykata vrtetoi se Amir Sopa ka marr pjes aktive n nj organizat terroriste Armatn Kombtare Shqiptare (AKSH) n vitin 2003. M 20 korrik 2003, Amir Sopa e kishte shkrepur nj predh nga nj raketahedhs, q e kishte n pronsi t paligjshme, drejt zyrs s Kryeprokurorit t Qarkut n objektin e Gjykats s Qarkut n Prishtin. M 10 maj 2003, ai i kishte drguar nj letr ku e krcnonte me vdekje Ismet Beqirin, i cili n at koh e mbante postin e Kryetarit t Komuns s Prishtins.

  Ndjekja penale u b nga nj prokuror kosovar i Prokuroris Speciale t Kosovs.

  Aktgjykimi sht nxjerr m 29 qershor 2011. Palt kan t drejt ankese brenda 15 ditve.(INA)
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Antarsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,233
  mua me vjen keq per ket djal

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •