Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 3 prej 3
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  12-04-2011
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  8
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Si te bej qe Mac Book pro te mos shkoje ne sleep kur mbyll kapakun?

  Pershendetje,

  Shpesh here me duhet ta perdor Mac Book Pro (Mac OSX v 10.6.8) me kapakun (Lid) te mbyllur.

  Ndryshe nga Windows, nuk po arrij te gjej ndonje funksion qe te beje qe kur te mbyll kapakun Mac te mos shkoje ne Sleep mode.

  Bera disa kerkime online dhe e vetmja menyre eshte qe te keshe te lidhur ndonje monitor ose keyboard etj...

  a ka ndonje menyre me te thjeshte?

  thnx

 2. #2
  budgetawningandrails.com Maska e Edmondii
  Anėtarėsuar
  01-05-2002
  Vendndodhja
  Lidhjet personale lejohen vetem si faqe hyrje.
  Postime
  125
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Click on the blue/black apple icon in the upper left corner of your screen, and choose System Preferences

  In the Hardware section, select Energy Saver

  Make sure the Settings for: drop-down box is set to Power Adapter

  On the Sleep tab, move the sliding bar labeled Put the computer to sleep when it is inactive for: to Never
  The faith of the Albanian is Albanianism.
  Feja e Shqiptarit ėshtė Shqiptaria

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  12-04-2011
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  8
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Faleminderit per pergjigjen,

  Une dje instalova Lion os dhe nuk e di a eshte e njejta procedure edhe per kete os. Do ta provoj njehere megjithese nuk jam shume i bindur.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •