Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 21
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,221

  2011 - Hitet / Prurjet Shqiptare e te Artisteve Shqiptare

  Permbledhje e Prurjeve te 2011 nga Artistet SHQIPTARE KUDO NDODHEN !
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 30-06-2011 mė 05:43

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,221
  NJE ORE ME SHUME - JONIDA MALIQI

  Muzika- Darko DIMITROV
  Teksti - Olti CURRI


  Njė orė, mė shumė, s’ka vlerė, tė ndalem/
  Mbaroi gjithēka, pse pret, tė kthehem/
  S’po di, tė flas, mė ke plagosur fjalėt/
  Tė rrish me ty, ka vetėm dhimbje/

  REFREN

  S’kam besuar, se do tė vrapoja/
  E lėnduar, rrugės, ku kėndoja/
  Nuk tė njoh jo, sa shumė ke ndryshuar/
  Tė shtrėngoj, por sot, mė dhembin duart/


  Asnjė kujtim, sot je, pa emėr/
  Ky vend, i shkretė, pse qu-het zemėr/
  Mos prit, tė qaj, ato qė kam kaluar/
  Njė orė, mjafton, pėr tė harruar.....

  REFREN

  S’kam besuar, se do tė vrapoja/
  E lėnduar, rrugės, ku kėndoja/Na na na na na…..

  BRIDGE

  Jooo, nuk po di tė them, a bėmė gabim/
  Dua vetėm ta kuptoj... ēfarė ndjej, pėr, ty, sot/
  Jooo, unė nuk pres nga ti, asnjė pendim/
  Pas njė ore do mėsojmė, ēfarė humbėm, unė dhe ti/

  REFREN

  S’kam besuar, se do tė vrapoja/
  E lėnduar, rrugės, ku kėndoja/
  Nuk tė njoh jo, sa shumė ke ndryshuar/
  Tė shtrėngoj, por sot, mė dhembin duart/
 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,221
  PERFEKT - ARGJENTINA RAMOSAJ

  Muzika : ENIS PRESHEVA
  Teksti: BIG BASTA
  Videoklipi realizuar nga : PULLA


  Sa mė pak probleme tė mė sillje mė shpėton
  se e mbyllem veren vetem grindje kudo
  cfare di ti nese neser une them jo`o
  apo me mire po te largohem per pak .

  Ti s'reagon por vetem rri edhe qesh
  ndonjehere me duket se akoma me do`o
  nga pamja e jashtme ti vertete te genjen
  kjo me shtyn te te ndjej
  per nje moment une deshto'o'o'j.

  Ref. 2x
  Ti , jo as vete se di
  sa perfect je ti
  sa efekt ke ti
  edhe kur s'me don

  Ti, jo as vete se di
  sa perfeKt je ti
  sa efekt ke ti
  dhe me ben te plote!

  Tani jam e vetme se nje zgjidhje e kerkoj
  ne fillim kam nerva kur une shkoj me qeteson
  a do te mundem qe kete formule
  nje dite do ta kuptoj
  po te ishte aq e lehte
  do te parathoja zemer s`ka me

  Nuk harroj momentet qe me ty aq mire kaloj
  sa me shume te ndjej
  edhe pse ti me mban vec larg
  si mendon po te kthehemi
  ne te dy si atehere
  qe edhe une te mos ndihem vetem
  bashke me ty dua te je'e'e'm!

  Ref. 2x
  Ti , jo as vete se di
  sa perfekt je ti
  sa efekt ke ti
  edhe kur s'me don

  Ti, jo as vete se di
  sa perfekt je ti
  sa efekt ke ti
  dhe me ben te plote!

  Plot-18x
  E'e'e'e'e'e
  plot
  e'e'e'e
  plot
  se di ,
  se di ,
  se di ,
  edhe kur s'me do
  se di ,
  se di ,
  se di,
  dhe me ben te plot!

  Ref. 2x
  Ti , jo as vete se di
  sa perfekt je ti
  sa efekt ke ti
  edhe kur s'me don

  Ti, jo as vete se di
  sa perfekt je ti
  sa efekt ke ti
  dhe me ben te plote!


  Teksti nga : Teksteshqip.com 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,221
  REALITET - YLLKA KUQI


  Muzika : FLORENT BOSHNJAKU
  Teksti : ARSIM BUNJAKU
  Videoklipi realizuar nga : ENTERMEDIA


  Mos thuaj kohe nuk ke
  tregoje veten sot
  a je a sje
  nese me thone siq flet
  dua te bindem tash ne ralitet

  vet me ke thene dikur
  ma mire eshte vone se kur
  shfrytezoje veq kete her
  rastin e ke ne der
  vet me ke thene me parė
  ndoshta s'kan qen veq fjalė
  e thua dhe n'mengjes
  nga ti gjithqka po pres

  Ref.(2x)
  Dua ta ndjej tė verteten sa vlej
  pėr ty qfar peshe kam
  n'zemren tende a jam

  jemi veq une dhe ti
  te tjeret nuk po i shoh
  as nuk po i ndi
  e di se t'kam perballe
  dhe kjo po me mjafton
  te ndjehem gjallė

  vet me ke thene dikur
  ma mire eshte vone se kur
  shfrytezoje veq kete her
  rastin e ke ne der
  vet me ke thene me parė
  ndoshta s'kan qen veq fjalė
  e thua dhe n'mengjes
  nga ti gjithqka po pres

  Ref.(4x)
  Dua ta ndjej tė verteten sa vlej
  pėr ty qfar peshe kam
  n'zemren tende a jaaaam .


  Teksti nga teksteshqip.com 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,221
  DHE JEMI TE DY - EVI REĒI

  Muzika : FLORI MUMAJESI
  Teksti : ARDIT ROSHI dhe FLORI MUMAJESI
  Videoklipi realizuar nga : ENTERMEDIA

  Guest Band : AGRONOM


  U nise vetem
  te me takosh me nje betim
  Se nuk jam tjeter
  jam ajo qe doje ti
  Nga nje here tjeter
  fluturo ne qiellin tim
  Se shume e prita
  me te shtrenjtin perqafim
  Me ndihm te kam zemer pa mbarim
  e di shpirti im

  Ref. (2x)
  Dhe jemi te dy
  Si mund te vazhdoja pa ty
  Kur ne ishim larg
  Humbasim te dy
  Fjalet qe kerkonim ne ne sy
  Si heren e pare

  Sikur me do ti
  dhe me prek buzet me mall
  Nje fjale me thua
  te dua, te dua sa te jem gjalle
  Nga nje here tjeter
  fluturo ne qiellin tim
  Se shume e prita
  me te shtrenjtin perqafim
  Me ndihm te kam zemer pa mbarim
  e di shpirti im

  Ref. (4x)
  Dhe jemi te dy
  Si mund te vazhdoja pa ty
  Kur ne ishim larg
  Humbasim te dy
  Fjalet qe kerkonim ne ne sy
  Si heren e pare 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,221
  E HUMBUR - XHOI

  Ndjej qe vetja me tradheton
  Kur syte e tyre me shikojne dhe me kerkojne
  Kerkojne te fshehten time te zbulojne dhe sa here kam shkuar larg atje kur vetem shpirti shkon
  Kerkoj dike ze zemren t'ma sheroj
  Nuk dua pas veten te kthehem
  Nuk dua me veten te genjej

  Ref:
  Dhe ndjehem e humbur
  Dhe ndjehem e lodhur
  Dhe ndjehem e prekur
  Kte nate
  Gjithcka me humben
  Gjithcka me lodhen
  Dhe ndjehem e huaj kte nate

  Perseri do nisem sot
  te kerkoj nje tjeter drite nje tjeter bote nje tjeter jete ku veten te cliroj dhe sa here te shkoje aq larg
  Sekretin tim un do e mbaj
  Si nje thesar
  Asnje tjeter gje me shtrenjte nuk kam
  Nuk dua pas veten te kthehem
  Nuk dua me veten te genjej

  Ref:
  Dhe ndjehem e humbur
  Dhe ndjehem e lodhur
  Dhe ndjehem e prekur
  Kte nate
  Gjithcka me humben
  Gjithcka me lodhen
  Dhe ndjehem e huaj kte nate

  Jo me koha s'me prek
  Asgje tjeter nuk prek

  Jo me koha s'prek
  Koha nuk me prek jo
  Jo me koha s'prek
  Koha nuk me prek jo

  Nese koha kalon
  Nese koha ndalon

  Ref:
  Dhe ndjehem e humbur
  Dhe ndjehem e lodhur
  Kte nate
  Gjithcka me humben
  Gjithcka me lodhen
  Dhe ndjehem e huaj kte nate

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,221
  RRUFE NE QIELL TE HAPUR - ALBAN SKENDERAJ
  Si t’ja dal
  Te pershkruaj kete ndjesi
  S’ka me fjale
  Kur humbet ne dashuri

  Nuk ka ilac qe te sheron
  Nuk ka force qe te ndalon
  Se une cdo gje e bej per ty
  Dhe ti e di qe
  E jap dhe jeten per ty

  Do te vij dhe do te gjej
  Lule e fshehur ne lendine
  Une aromen ty ta ndjej
  Je ushqim per shpirtin tim
  Dhe nese do mbetem gjalle
  Pa imazhin tend ne sy
  Dije zemren ma ke marr
  Perjetesisht te perket ty

  Si rrufe
  Brenda gjoksit me godet
  S’di perse
  Asnje rregull nuk e pyet

  Dhe nuk ka ilac qe te sheron
  Nuk ka force qe te ndalon
  Se une cdo gje e bej per ty
  Dhe ti e di qe
  E jap dhe jeten per ty

  Do te vij dhe do te gjej
  Lule e fshehur ne lendine
  Une aromen ty ta ndjej
  Je ushqim per shpirtin tim
  Dhe nese do mbetem gjalle
  Pa imazhin tend ne sy
  Dije zemren ma ke marr
  Perjetesisht te perket ty

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-11-2009
  Postime
  2,382
  Nuk dua tė ul punėn e sirenės, por duke dėgjuar kėto kėngėt e reja shikoj ndryshimin mes muzikės sė dikurshme dhe tė sotmes.

  Shikoj se niveli i kėngėve ėshtė ulur, sidomos nė muzikė dhe orkestrim.

  Muzika elektronike e llojit robot ėshtė si puna e domateve. Domatet qė rriten nėpėr serra me kimikate nuk kanė tė njėjtėn shije me ato tė bahēes. Ato tė bahēes janė mė tė shijshme.

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,221
  Bato, e ke vleresuar indirekt , perderisa jep mendimin tend ne kete teme.

  ....... E megjithate domatet mbeten domate .......


  Ka dhe me keq ....... te jesh e detyruar ta hapesh per se dyti ...... pasi ndonese katerciperisht ne hapesiren qe i takon .....fshihet nga moderuesit ende pa u postuar kenga e pare.....


  Gjithsesi, jo vetem muzika shqiptare por muzika e fqinjeve, europiane , boterore nuk eshte me ajo e djeshmja . Kinematografi s'eshte me e djeshmja . Sportet nuk jane me ato te djeshmit.


  Mua me pelqej te qėmtoj ne kete te SOTMEN ate c'ka eshte me e bukur - kjo eshte REALJA .... E djeshmja eshte vec nostalgji e pike referimi. Dicka e bukur dhe e ēmuar per t'iu gezuar kurdohere !


  Kjo e sotmja e tanishme do jete e djeshma e se ardhmes, ndaj eshte me vlera qe ē'ka eshte e bukura e saj te ēmohet e ruhet .......per te pasuruar nostalgjine e se nesermes !
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 07-07-2011 mė 12:46

 10. #10
  AKA-MANO Maska e Maqellarjot
  Anėtarėsuar
  16-06-2011
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  972
  Meqe tema eshte "prurjet shqipetare e te artistave shqipetare ku do qe jan" do te zhfrytezoj rastin per te "prmovuar" nje mikun tim! Degjoni interpretimit e tij te "Caruzos" se Lucio Dales. Madje do te kisha deshire qe kjo teme te terhiqte disa "amator" dhe ti inkurajonte ata qe te binin "krijimet" e tyre, qofshin ato edhe "covers"! Nuk e di cfar mendon ti pere kete SIRENA_ADRIA? sepse ne fund te fundit ti hape kete tem!

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Maqellarjot : 07-07-2011 mė 12:47
  Ne kohe e rrethana kritike, si individi, ashtu edhe nji popull japin proven e forces morale te tyne

 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,221
  Citim Postuar mė parė nga Maqellarjot Lexo Postimin
  Meqe tema eshte "prurjet shqipetare e te artistave shqipetare ku do qe jan" do te zhfrytezoj rastin per te "prmovuar" nje mikun tim! Degjoni interpretimit e tij te "Caruzos" se Lucio Dales. Madje do te kisha deshire qe kjo teme te terhiqte disa "amator" dhe ti inkurajonte ata qe te binin "krijimet" e tyre, qofshin ato edhe "covers"! Nuk e di cfar mendon ti pere kete SIRENA_ADRIA? sepse ne fund te fundit ti hape kete tem!

  http://www.youtube.com/watch?v=EnwBf...yer_detailpage
  Interpretimi ishte i bukur . Suksese!

  Ide e bukur prezantimi dhe promovimi i talenteve te rinj & permes ketij forumi . Sugjerimi im Maqellarjot do ishte qe te krijonim nje teme enkas per ta. Duke qene se ideja ishte jotja, pse jo te mos behesh ti vete iniciuesi i saj. Mund ta quanim : " Hapesira e Talenteve te Rinj" ose "Nje Dritare per Te Talentuarit " ose nje titull tjeter qe te tingellon me mire !

  Ne temen AKTUALE , pra " PRURJE TE 2011 - es " mendova te permbledhim KRIJIMTARINE E KETIJ VITI - KENGET E REJA NE MUZIKEN SHQIPTARE ( jo muzike popullore ) e shqiptareve anembane pa filluar t'i ndajme Shqiperi, Kosove etj etj.

  Nese do t'jua bashkangjitim atyre , mund te humbasin ne numrin e madh te KRIJIMEVE te kengetareve qe jane te afirmuar tashme, te rinj apo me eksperience.

  RRETH TEMES SE TALENTEVE : E mira do ishte qe krijime te reja , kompozime psh , te mos i prezantonin ketu per here te pare pasi plagjarizmi tani nuk kursen me as videot .... e jo me nje melodi te re e te bukur.

  Faleminderit !
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 11-07-2011 mė 15:47

 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,221
  Genta Ismajli - Pa Ty


 13. #13
  AKA-MANO Maska e Maqellarjot
  Anėtarėsuar
  16-06-2011
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  972

  Wink

  Citim Postuar mė parė nga sirena_adria Lexo Postimin
  Per plegjerizmin ke te drejt, ajo eshte nje preokupim edhe i imi! ne fakt une menodva per nje teme qe u jep mundesite "amatoreve" per te prure "re-krijimet=covers" te rreklamojn veten, ne kete forum te madh, dhe kushe e di, ndoshta kjo do ti japi mundesite artistave te bashkepunojn nepermjet internetit. Ndoshta dikush kerkon nje vokalist, liricist, kantautor, ose thjesht nje instrumentalist ! Jam pothuajse i SIGURT qe ne keto mijera anetar te ketij forumi te mrekullueshem mund te ket, jo nji a dy por, disa talente te pa zbuluar. nejse.... Faleminderit per sygjerimet. Do ta hap nje tem te tille se shpejti

  edhe une do te bije nji nga krijimet e 2011 nga nje vokalist i pa kapshem deri tani i muzikes shqipe!

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Maqellarjot : 11-07-2011 mė 21:37
  Ne kohe e rrethana kritike, si individi, ashtu edhe nji popull japin proven e forces morale te tyne

 14. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,221
  Citim Postuar mė parė nga Maqellarjot Lexo Postimin


  edhe une do te bije nji nga krijimet e 2011 nga nje vokalist i pa kapshem deri tani i muzikes shqipe!

  http://www.youtube.com/watch?v=lx4PZ...yer_detailpage

  Maqellarjot, vertet Gent Bushpepa eshte i pakapshem ...... talent i lindur, nje vokal kaq special ! Pa te, MUZIKA AKTUALE SHQIPTARE do ishte bosh .

  Do te sjell edhe une ekuivalentin femeror, ne kendveshtrimin tim .

 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,221
  TE LINDUR PER SKENEN , TE LINDUR PER TE KENDUAR !

  ANJEZA SHAHINI DHE EUGENT BUSHPEPAJ , per mua, jane 2 vokalet me te mire, me origjinal & artiste te kompletuar te muzikes shqiptare sot . VIRTUOZE !


  ANJEZA SHAHINI e DREN ABAZI - "TI DHE UNE"

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 15-07-2011 mė 11:13

 16. #16
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,221
  edhe nje tjeter nga TOP FEST 8:

  FITUESJA ELVANA GJATA - " ME TY "

 17. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,221
  nje tjeter kenge e vleresuar ne TOP FEST 8 :

  XHENSILA - ENGJELLI IM
 18. #18
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,221

 19. #19
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,221

 20. #20
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,221
  Fatjeta Barbullushi - Like a Bullet (Official Music Audio 2011)  Music: Darko Dimitrov
  Lyrics: Elena Risteska

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •