Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 46
 1. #1
  Murriz Kosova Maska e murrizi+
  Antarsuar
  13-10-2010
  Vendndodhja
  Gjithandej npr bot
  Postime
  61

  Flirti i Hashim Thait me Islamistat inkujaron ata pr t krkuar shum e m shum

  T gjith thuaja se e kemi pritur nj "dite" t till, nj dite kur grupi mysliman i udhehequr nga qarqe t huja e q kan pr qllim t vn kmb prsri n trojet tona, do t dalin me krkesa t llojit "duam xhami t madhe" duam kt duam at, e deri te ajo dita kur ata do t duan t prmbysin edhe rendin kushtetues e shoqror t dy shtetve shqiptare .

  Uj n mulli t dreqit thuajse ka kontribuar edhe Krymenistri i tanishem i Kosovs Hashim Thai me takimet e tija dhe shpalljen qytetar nderi t kryeislamistit turk Rexhep Tayp Erdogan, nga dhe ky i fundit nga Kryeqyteti shpirtror i Shiptarve pati deklaruar nj rregullim t ri botror, e q n prkthim i bie rikthimi i turqis n trojet Shqiptare.
  Me apo pa dijeni, Hashim Thai sht fajtori pr t'dalurit n rrug t Islamistave.
  Pyetja shtrohet !
  Sa larg do t shkojn Islamistat n prmbushjen e krkesave t tyre ?
  Dhe sa e rrezikuar sht shtja kombtare Shqiptare gjithandej ?
  Fjal shum ?
  Fukarallk !

 2. #2
  Nese kerkesa e islamisteve eshte ndertimi i nje xhamie, une nuk shoh asnje gje te keqe. Kane te drejten e tyre te kene nje vend te shenjte per t'u lutur.
  Pastaj, nese kerkesat vazhdojne me tej... atehere po qe do lindte dyshimi nese kjo gje rrezikon apo jo eshtjen kombetare!

  La vita non si spiega, si VIVE!

 3. #3
  Perjashtuar
  Antarsuar
  16-06-2011
  Postime
  56
  Sa larg do t shkojn Islamistat n prmbushjen e krkesave t tyre ?

  Do te shkojm aq large sa qe do e bejme Republika Shqiptare Islame,dhe jo vetem kaq,do i largojme,gjithe serbo filet,greko filet,turko filet nga tokat shqiptare,dhe ketu do te mbesin vetem shqiptar...!

  He cka po don tash?,a mundesh ta ndalesh?!

 4. #4
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Antarsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty m gjen, nn hijen tnde q m le amanet!Nse t duket q kam humb,m kerko atje ku fryn uragani i kohs,atje do m gjesh,duke t krkua Ty!
  Postime
  7,753
  Obama po don ta ndertoj xhamin tek ish kullat binjake,e nuk u be ,,kjameti''e ne tere kete pluhur po e qojm pa kurgje!Nese ka donator le te ndertohet,e per lokacion.le ta prishin kishen orthodokse serbe(Edhe ashtu nuk ka kush te shkoj ne te)..
  Rndesia e nj personi nuk vlersohet nga hapsira q z, por nga boshlleku q le kur nuk sht m.

 5. #5
  Citim Postuar m par nga e panjohura Lexo Postimin
  Obama po don ta ndertoj xhamin tek ish kullat binjake,e nuk u be ,,kjameti''e ne tere kete pluhur po e qojm pa kurgje!Nese ka donator le te ndertohet,e per lokacion.le ta prishin kishen orthodokse serbe(Edhe ashtu nuk ka kush te shkoj ne te)..
  ajo ska per te ndodhe kurre qe te prishet nje objekt kulturor ,xhamia do te ndertohet ne nje nga lagjet e qendres por jo perballe katedrales apo per inat sic kerkon ky komunitet, vendimin e kam degjuar ne tv ...
  Ndryshuar pr her t fundit nga Gordon Freeman : 26-06-2011 m 16:09

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Dar_di
  Antarsuar
  16-08-2008
  Vendndodhja
  Dardani e lasht (Oeneum), aty ku ajri i freskt m bn t ndihem i relaksuar.
  Postime
  1,968
  Prshndetje!

  T nderuar motra dhe vllezr shqiptar!

  N ditt e fundit jemi dshmitar t disa ngjarjeve q kan ndodhur n Republikn e Kosovs, me theks t posam kryerja e obligimeve fetare n rrugt e kryeqytetit, si shenj proteste nga besimtart e fes islame pr munges objektesh t kultit fetar islam (xhamive) dhe ndrhyrjes s Policis s Kosovs pr respektimin e rregullit qytetar. Jemi n dijeni se forma t tilla t shprehjes s paknaqsis kan rezultuar me ndrhyrjen e organeve t rendit dhe prleshjes s besimtarve me policin, e q prfunduan me pasoja n t dy ant.

  Institucionet kompetente pr shqyrtimin e krkesave t tilla t besimtarve konsideroj se jan Bashksia Islame e Kosovs, Komuna e Prishtins, Ministria pr Kultur Rini dhe Sport dhe Qeveria e Republiks s Kosovs. Kto organe, prmes prfaqsuesve juridik t tyre duhet t diskutojn mundsit q krkesat e tilla t studiohen prmes komisioneve t veanta t formuara pr kt shtje. Nse kto komisione arrijn q prmes lnds dhe fakteve t grumbulluara t vrtetojn se shqetsimi i ngritur duhet t marr zgjidhjen e duhur, n pikpamje objektive, ather q krkesa n fjal duhet t merret n konsiderat.

  Lidhur me krkesn q kan ngritur besimtart e fes islame n Republikn e Kosovs, kaher jemi n dijeni. sht vrtetuar q besimtart gjat ditve t Premte, e cila konsiderohet si dit feste pr besimtart islam dhe sht obligim q faljet e mesdits t bhen patjetr, shtohet numri i besimtarve q frekuentojn xhamit. Si rrjedhoj e ktij numri t madh t besimtarve, shumica prej tyre detyrohen q lutjet t`i prfundojn edhe jasht objektit t xhamis. Duke ndjer nj munges t till objektive, jan ngritur ankesa, lutje e krkesa q n thelb kishin ndrtimin e objekteve fetare t cilat do t mbulonin numrin e t interesuarve.

  Vlen t theksohet se kryemyftiu i Kosovs, Naim Trnava, me rastin e pjesmarrjes s tij n ditn q vllezrit besimtar katolik zyrtarisht hapn Kishn Katolike n Prishtin, shpalosi q n afrsi t ksaj kishe t ngrihen godinat e nj xhamie, si shenj e tolerancs e harmonis fetare n Republikn e Kosovs. Ai e kishte ngritur kt shtje duke u nisur edhe nga nevoja objektive pr besimtart e fes islame.

  Sa i prket shtjes s nderimit t kryeministrit t Turqis, Rexhep Taip Erdogan si qytetar nderi i Prizrenit, vlersoj se i prket natyrs s marrdhnieve politike dhe natyrisht kulturore q dy popujt kan historikisht. Nuk mohohet se n fjalimet e tij, kryeministri turk shfaqte simpati pr t kaluarn dhe jetgjatsin q kishte pasur Perandoria Osmane n Evropn Juglindore. Mirpo, t flasim pr rikthimin e autoritetit turk n kto an, mbase sht hert, por n pikpamje t disa teorive q qarkullojn nj gj e till do t ndodh, ndonse n mnyr evolutive.

  Rasti i lindur, nuk mendoj q ka t bj drejtprdrejt me kryeministrin e Republiks s Kosovs, Hashim Thai. Ai, si i pari i organit ekzekutiv t vendit, n agjendat e tij ditore me gjas q ka shtje m thelbsore q kan t bjn me shtetin, por natyrisht se shqetsimet e shtetasve t vendit ai dhe paneli i tij qeveriss i kan n dijeni t plot dhe n prputhje me dispozitat kushtetuese bjn edhe ndrhyrjet eventuale.

  Besimtart e fes islame n Republikn e Kosovs thjesht kan ngritur nj krkes, e cila prej kohsh nuk sht duke u marr parasysh. Si duket, shprehja e revolts s tyre prmes kryerjes s obligimeve fetare n rrug t kryeqytetit sht e gabuar dhe pengon organet dhe rendin ligjor n vend. Alternativa t tilla n shprehjen e paknaqsive nuk i shrbejn shtetit t Republiks s Kosovs dhe interesit t shtetasve. Si e pohova m lart, fatmirsisht i kemi institucionet q prmes rrugve institucionale kanalizojn dhe zgjidhin shqetsimet e ngritura. T mos ohet pluhur se krkesat e tilla ngjallin ekstremizm ose rrezikojn shtjen kombtare. Nuk sht vetm kryeqyteti i Republiks s Kosovs q prballet me munges t hapsirave objektive pr kryerjen e obligimeve fetare t besimtarve t fes islame. E far e keqe do t dilte nse ndrtohet nj objekt fetar dhe i shrben besimtarve q t prfundojn obligimet e tyre, qofshin ata mysliman a t krishter!

  Historia e popullit shqiptar na ka dhn prova se prkundr diversitetit fetar q ka ekzistuar dhe ekziston tek populli shqiptar, n raste kur sht vn n tryez shtja kombtare ather t tr, mysliman e t krishter, jan bashkuar pr t mbrojtur vendin, lirin dhe shpirtin e kombit. Ta ruajm dhe mbrojm kt virtyt q kemi!

  Dar_di
  "Fet` e best t`i kemi, po t ndar t mos jemi." Naim Frashri

 7. #7
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Antarsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty m gjen, nn hijen tnde q m le amanet!Nse t duket q kam humb,m kerko atje ku fryn uragani i kohs,atje do m gjesh,duke t krkua Ty!
  Postime
  7,753
  Citim Postuar m par nga Gordon Freeman Lexo Postimin
  ajo ska ka per te ndodhe kurre qe te prishet nje objekt kulturor ,xhamia do te ndertohet ne nje nga lagjet e qendres por jo perballe katedrales apo per inat sic kerkon ky komunitet, vendimin e kam degjuar ne tv ...
  Nuk eshte pune inati zotri,por ajo kish nuk eshte monument historik,u ndertua shum von dhe cfar na duhet me ajo kultur e gjakpirsve,nuk permenda katedralen zotri,ajo i perket edhe popullit tim,por shqiptar orthodoks ne kosove ka shum pak apo fare nuk ka!
  Rndesia e nj personi nuk vlersohet nga hapsira q z, por nga boshlleku q le kur nuk sht m.

 8. #8
  Antivirus -Llap- Maska e ardiana luzha
  Antarsuar
  19-11-2007
  Vendndodhja
  Ne mendjen tende!
  Postime
  1,008
  Citim Postuar m par nga e panjohura Lexo Postimin
  Nuk eshte pune inati zotri,por ajo kish nuk eshte monument historik,u ndertua shum von dhe cfar na duhet me ajo kultur e gjakpirsve,nuk permenda katedralen zotri,ajo i perket edhe popullit tim,por shqiptar orthodoks ne kosove ka shum pak apo fare nuk ka!
  Jam dakorte me ty,po deri sa e kuptojne qe ne kem nje fe edhe nje Kombe disave ju bahete von e disave edhe po juv gutet po dalin ne menyre ta pa arsyshme po protestojen....gjithcka ka nje marrveshje.
  2011*Pse t pshtyjm rrugs, kur ka njerz q e meritojn fytyrs ...

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Antarsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,233

  e panjohura;

  Citim Postuar m par nga e panjohura Lexo Postimin
  Obama po don ta ndertoj xhamin tek ish kullat binjake,e nuk u be ,,kjameti''e ne tere kete pluhur po e qojm pa kurgje!Nese ka donator le te ndertohet,e per lokacion.le ta prishin kishen orthodokse serbe(Edhe ashtu nuk ka kush te shkoj ne te)..
  e panjohura edhe un jam qe te RRENOHET KISHA ORTODOKSE SERBE AFER BIBLOTEKES KOMBTARE NE PRISHTINE por kush nga kjo udhheqesi dote ket guzimin te merr nje vendim te till me thuaj nje e di se hashim thaqi ska ket kurajo se pse aj esht i zhytur ne krim te organizuar dhe ne korrupsion un mendoj se ne kosove duhet te vin gjenerata te reaja dhe kombtarisht te pastert

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Antarsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,233
  kisha ortodokse serbe e ndertuar pra luftes ne kosove afer biblotekes kombtare duhet te rrenohet per ket duhet nje peticion i qytetarve se pse kjo kish esht kish e cila ka nje prapavi politike fashiste serbe

 11. #11
  ʚϊɞSabr is Sweetʚϊɞ
  Antarsuar
  10-04-2011
  Vendndodhja
  In my thoughts free from the world
  Postime
  534
  Citim Postuar m par nga Gordon Freeman Lexo Postimin
  ajo ska per te ndodhe kurre qe te prishet nje objekt kulturor ,xhamia do te ndertohet ne nje nga lagjet e qendres por jo perballe katedrales apo per inat sic kerkon ky komunitet, vendimin e kam degjuar ne tv ...
  Parimisht s'jam per renimin e asnje objekti, por te thuash qe kisha ortodokse ne oborin e UP-se eshte objekt kulturor, eshte deklarate e tmerrshme.
  Po cfare kulture perfqeson ajo? Ajo na ka mbetur si suvenir i tmerrit, duke uzurpuar tempujt e dijes shqipe, dhe zevendesimin e tyre me tempuj bosh sllavo-ortodoks.
  Nese kjo per ty perfaqeson kulture, atehere vaj halli per ne deri ne c'stad paskemi vajtur.
  I feel Kosovereign!

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Antarsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,233

  Kandy

  Citim Postuar m par nga Kandy* Lexo Postimin
  Parimisht s'jam per renimin e asnje objekti, por te thuash qe kisha ortodokse ne oborin e UP-se eshte objekt kulturor, eshte deklarate e tmerrshme.
  Po cfare kulture perfqeson ajo? Ajo na ka mbetur si suvenir i tmerrit, duke uzurpuar tempujt e dijes shqipe, dhe zevendesimin e tyre me tempuj bosh sllavo-ortodoks.
  Nese kjo per ty perfaqeson kulture, atehere vaj halli per ne deri ne c'stad paskemi vajtur.
  paramendo qe ksi njerz sot na perfaqsojn ne qeveri harrojn qe disa monumente serbe ne kosove kan dhe kishin qellime politike pra jan te demshme dhe nuk kan as nje vler kulturore dhe duhet pa hezitim te rrenohen dhe nuk esht turp as pak se pse ajn faktet dhe gjirimet se kur esht ndertuar kisha ortodokse ne prishtin

 13. #13
  Murriz Kosova Maska e murrizi+
  Antarsuar
  13-10-2010
  Vendndodhja
  Gjithandej npr bot
  Postime
  61
  Dardi sht munduar ti zbus tensionet si duket, duke i dhn t gjiths nj ngjyr kolorite.
  E vrteta ama qndron shum qart, po deshem t ballafaqohemi me t vrteten ?!

  Ndr t vrtetn q Islamistat jan duke vepruar me t madhe n trojet Shqiptare, e kemi edhe Kryeministrin e Kosovs q duke menduar (me navitetin e tij)q do t siguroj njohje t reja pr Kosovn ai ia shpaloj prapanicen kryeislamistit turk, e q ky i fundit me mjeshtri e dinakri t madhe sht duke e shfrytzuar kt, prveqse Kryeministri Thai pr ta ruajtur pushtetin nuk do t l mjet pa e prdorur ?!

  Shqiptart dikur ishin t robruar dhe kjo edhe na bashkonte. Tash q na e kan shliruar t prapmn t huajt (me nj pjesmarrje 5 prqindshe vendore) islamistat kan ngritur kokn si kpurdha, dhe m e keqja i shprlajn trurin t rinjve (shum nga ata si kishin rn ende brisk fytyrs).
  Fjal shum ?
  Fukarallk !

 14. #14
  Citim Postuar m par nga Kandy* Lexo Postimin
  Parimisht s'jam per renimin e asnje objekti, por te thuash qe kisha ortodokse ne oborin e UP-se eshte objekt kulturor, eshte deklarate e tmerrshme.
  Po cfare kulture perfqeson ajo? Ajo na ka mbetur si suvenir i tmerrit, duke uzurpuar tempujt e dijes shqipe, dhe zevendesimin e tyre me tempuj bosh sllavo-ortodoks.
  Nese kjo per ty perfaqeson kulture, atehere vaj halli per ne deri ne c'stad paskemi vajtur.
  huh,kush me tregon per tempujt e dijes e ke vetem sa te ndertosh xhamine afer biblotekes qe te duket ne qender edhe sa here qe proteston fut ne mes katedralen si justifikim ,por jo ndertimi ka per te ndodhur krejtsisht diku tjeter e jo sic kerkohet...

 15. #15
  JUDO Maska e Gogi
  Antarsuar
  10-08-2008
  Vendndodhja
  Prishtin
  Postime
  1,669
  Kishen Ortodokse-Serbe ne Prishtine e kane ndertuar Serbet me parat e Shqiptarve gjate viteve 90-ta. Kjo Kishe eshte ndertuar duke paguar taksen per te ashtuquajteren "Takse per Teleivision". Kete taks e kane paguar te gjithe qytetaret e prishtines perfshire edhe serbet. Mirepo sic dihet shumica jane Shqiptar.

  Kjo Kishe do duhej rrenuar, per keto arsye;

  Eshte ndertuar gjat kohes se Okupimit te eger Serb.

  Cdo gje qe ndertohet pa vullnetin e qytetit perkates apo pa e pyetur perfaqesuesin e ati komuniteti duhet rrenuar.

  Eshte ndertuar me parat e Shqiptarve dhe nuk u eshte treguar asgje ne lidhje me kete ndertim.

  Mirepo nese, lind pyetja se a do rrenohet apo jo? Une mendoj qe kjo nuk ka per te ndodhur.

  Kjo nuk duhet te keqkuptohet nga bashk-Patriotet Shqiptar Ortodoks.
  Kush sht prej jush pa mkat, le ta gjuaj i pari gurin n t!

 16. #16
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Antarsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  N do vend ku ka jet
  Mosha
  36
  Postime
  5,314
  Une mendoj qe vendi ku mesohet nuk duhet te uzurpohet. Jam krejtesisht kundra ndertimit te Xhamise, apo te do lloj objekti tjeter fetar prane universiteteve apo shkollave.

  Do te ishte e pafalshme, qe ne mes te nje ore mesimi, apo ne mes te nje provimi, ne mes te mbrojtjes se diplomes, te degjohen lutja e hoxhes apo kembana e kishes. Pra, do gjeje i duhet gjetur vendi i caktuar dhe i merituar.
  Nuk duhet te behen gjera per inate, nese do ndertohet Xhamia per inat te Kishes, ajo vetem inate do te pjelle. Jam dakort qe te ndertohet, dhe qe njerezit te falen brenda objekteve te kultit, dhe jo ne rruge. Por ama jam kundra qe te uzurpohet vendi i dikujt tjeter per te ndertuar Xhamine per inat te Kishes.
  Pr inad t Djallit dhe Shqyptarvet, Zoti ka me mbajt Shqypnin m kamb me nder e me lumni

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e Drenica 97
  Antarsuar
  19-07-2009
  Vendndodhja
  KOSOVE
  Postime
  1,092
  diten kur ka fillu ndertimi i katedrales ne qender te Prishtines ka qen e ditur se edhe besimtaret islam do te kerkoin ndertimin e xhamise ne qender te qytetit...pse e filluan kete loje me religjionet politikuajt ateist?

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e fattlumi
  Antarsuar
  03-01-2010
  Postime
  3,412
  Katedralja ka qene ne plan te ndertohet ne Prishtine shume moti,qysh para lufte ka qene ideja dhe nevoja e ndertimit te saj.
  Edhe nese ne Kosove nuk eshte asnje njeri i besimit katolik,per hir te Nenes Tereze eshte dashur te ndertohet.
  Shume e qarte shihet se per inati te katedrales disa kerkojne edhe ndertimin e xhamise,mundesisht me te madhe se katedralja,bile aq e madhe sa minaret e saj tia zejne frymen katedrales.Mentalitet anadollak si ne kohen e Sulltan Mehmedit II kur cdo gje shendrrohej ne xhami.

  Tash kerkesat nga rruga jane bartur ne institucione,perkatesisht ne ministri.Me futjen e sefelizmit ne institucione siq eshte rasti ne ministrine e shendetesise ku eshte Ferid Agani dhe ministrise se rinise me Memli Krasniqin kerkesat edhe me shume fuqizohen.


  P.S.Ndertimi i katedrales ne Prishtine eshte akti me i bukur qe ka ndodhur ne kryeqytet keto 10 vitet e fundit.E them kete me bindje te plote sepse kjo katedrale sadopak i mbron shqiptaret nga ata qe deshen ti mveshin etiketimet sper Kosoven si shtet i ri islamik.
  Ndryshuar pr her t fundit nga fattlumi : 27-06-2011 m 06:31

 19. #19
  ʚϊɞSabr is Sweetʚϊɞ
  Antarsuar
  10-04-2011
  Vendndodhja
  In my thoughts free from the world
  Postime
  534
  Citim Postuar m par nga Gordon Freeman Lexo Postimin
  huh,kush me tregon per tempujt e dijes e ke vetem sa te ndertosh xhamine afer biblotekes qe te duket ne qender edhe sa here qe proteston fut ne mes katedralen si justifikim ,por jo ndertimi ka per te ndodhur krejtsisht diku tjeter e jo sic kerkohet...
  Jo more s'ta prishim ne ty kishen afer bibliotekes mos ke dert, por aty dikund afer do t'na kesh.

  Kisha jote, katedralja dhe xhamia, eshte ky trinomi i vetem qe qeteson gjakerat.
  I feel Kosovereign!

 20. #20
  Erga omnes Maska e fisniku-student
  Antarsuar
  11-10-2006
  Vendndodhja
  Nn hijen e Diellit
  Postime
  4,408
  Citim Postuar m par nga fattlumi Lexo Postimin
  Katedralja ka qene ne plan te ndertohet ne Prishtine shume moti,qysh para lufte ka qene ideja dhe nevoja e ndertimit te saj.
  Edhe nese ne Kosove nuk eshte asnje njeri i besimit katolik,per hir te Nenes Tereze eshte dashur te ndertohet.
  Shume e qarte shihet se per inati te katedrales disa kerkojne edhe ndertimin e xhamise,mundesisht me te madhe se katedralja,bile aq e madhe sa minaret e saj tia zejne frymen katedrales.Mentalitet anadollak si ne kohen e Sulltan Mehmedit II kur cdo gje shendrrohej ne xhami.

  Tash kerkesat nga rruga jane bartur ne institucione,perkatesisht ne ministri.Me futjen e sefelizmit ne institucione siq eshte rasti ne ministrine e shendetesise ku eshte Ferid Agani dhe ministrise se rinise me Memli Krasniqin kerkesat edhe me shume fuqizohen.


  P.S.Ndertimi i katedrales ne Prishtine eshte akti me i bukur qe ka ndodhur ne kryeqytet keto 10 vitet e fundit.E them kete me bindje te plote sepse kjo katedrale sadopak i mbron shqiptaret nga ata qe deshen ti mveshin etiketimet sper Kosoven si shtet i ri islamik.
  Me heret ke qen pak m i matur, tash paske rrjedhur i teri.

  Nuk bllokohet nje qender qyteti per hater te askujt, por te ndertohet diqka qe ka nevoj. Boll e mitizuat nenen terez, po e perseris perpos identitetit kombetar me nenen terez nuk na lidh asgje dhe nuk meriton kurfar statusi previligjues te tipit heroin kombetar, rrespekt per shpirtin e saj human nen ombrellen e krishterizmit, mirpo tash te mos devijojm dhe ta qmojm si heroin kombetare qe edhe shqip mire ska dit me fol.

  Mund ti djeg cdo kujt se komuniteti musliman ne kosove qe perben shumicen absolute te popullsise te shpreh vullnetin e tij institucionalisht, mirpo ty dhe dyftyrshave te tjere, mund te ju them se kur ka egzistuar Partia Demokristiane e Kosoves, edhe PDKja nuk ka egzistuar, d.m.th te krishteret edhe pse si nje komunitet pakice ne kosove kan qen te perfaqesuar institucionalisht qysh moti para muslimaneve.

  Mirpo kujt i intereson kjo, me rendesi eshte qe komuniteti musliman po shkon ne rruge te duhur dhe mos tju vie merzi nese e shifni nje dite Partin e drejtesis ta udheheq kosoven si partia e drejtesis s erdoganit ne turqi.

  Pavarsisht denglave te disave ketu, kjo do arrihet edhe pikerisht ne rrugen e demokracise
  Ndryshuar pr her t fundit nga fisniku-student : 27-06-2011 m 07:44
  "Idea sht Kshilltari m i mir i Veprs"

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •