Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 37 prej 37
 1. #21
  Alessandro Del Piero Maska e Juventus
  Anėtarėsuar
  11-09-2005
  Vendndodhja
  Aty ku Shqiptaret po vuajne.
  Mosha
  33
  Postime
  1,504
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga Mbinjeriu Lexo Postimin
  Like e ka kjo faqe nga une qe nje muaj,se kam ditur qe ka lidhje me ty.
  I kam pare mbreme tipet qe ke nxejrre aty dhe me ke fascinu se i ke zene Lahti dhe Helsingborgun mire X-1,madje kur doli Lahti pjesa e pare x i thashe nje miku ja shihe se si ka luajtur ky dhe me gjase i thashe tani do vije 1-sh dhe ashtu doli.
  Te lumte,veq mos ja fale vetes qe se shtypur kete tikete.
  Mbinjeri, une jame vetem si shoke aty, parashikimet i dha dikush tjeter, por une bera shume gabim, te pakten ndeshjet fikse ti kisha lozur, se ti kosha lozur gjitha keto, une paster do kisha mare 1670e.
  Po sote ka dhene ndeshje tjera.

  http://juventus1x2.blogspot.com/?spref=fb
  Team: That team in Italy with 29 titles. Or was it 30?

 2. #22
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,652
  Faleminderit
  633
  178 falenderime nė 161 postime
  Gjeni pake kohe dhe lexojeni:
  http://www.forum.wettpoint.com/
  Kliko faqen Experience dhe Beginners
  Ai qe e ka shkruar quhet chrigel dhe eshte profi.
  klm

 3. #23
  Style & Substance Maska e qeveriablu
  Anėtarėsuar
  16-05-2011
  Postime
  1,830
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  Citim Postuar mė parė nga Mbinjeriu Lexo Postimin
  Menyra me e mire per te bere leke me skedina eshte kjo:
  E marrim nje skuader psh.Cska Moska dhe e percjellim vazhdimisht ne barazim(x)duke fillu javen e pare me 10 euro dhe cdo jave dyfishohet shuma.
  Une jam duke percjellur nje skuader,tani jam ne javen e gjashte,shpresoje te mos me dale dhe 3-4 jave,se do ze leke me shume.
  Kjo qe thua eshte metoda Martingale-menyra me e mire qe te bankrotosh.Te sygjeroj qe te lesh ne vend ate metode !

  Mendo edhe nje here Martingale eshte shkaterrim.
  Mos blej asnje prodhim qe fillon me barkodin 860 (prodhime serbe),dhe ato 520 (prodhime greke) !

 4. #24
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,652
  Faleminderit
  633
  178 falenderime nė 161 postime
  Citim Postuar mė parė nga qeveriablu Lexo Postimin
  Kjo qe thua eshte metoda Martingale-menyra me e mire qe te bankrotosh.Te sygjeroj qe te lesh ne vend ate metode !

  Mendo edhe nje here Martingale eshte shkaterrim.
  uauh jam i lodhur

 5. #25
  i/e regjistruar Maska e Mbinjeriu
  Anėtarėsuar
  10-09-2009
  Postime
  399
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga qeveriablu Lexo Postimin
  Kjo qe thua eshte metoda Martingale-menyra me e mire qe te bankrotosh.Te sygjeroj qe te lesh ne vend ate metode !

  Mendo edhe nje here Martingale eshte shkaterrim.


  Nėse je prej atyre qė nuk merrė vesh prej basteve atėherė kam konsideratė,por nėse thu qė kjo menyrė nuk jep fryte atėherė ma argumento se si?
  Kjo goje nuk eshte per keta veshe

 6. #26
  Style & Substance Maska e qeveriablu
  Anėtarėsuar
  16-05-2011
  Postime
  1,830
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  Citim Postuar mė parė nga Mbinjeriu Lexo Postimin
  Nėse je prej atyre qė nuk merrė vesh prej basteve atėherė kam konsideratė,por nėse thu qė kjo menyrė nuk jep fryte atėherė ma argumento se si?
  Jo,nuk luaj baste.Por nuk eshte me rendesi per problemin ne fjale.
  Ti propozon te mirret nje ekip dhe te luhet X dhe te percillet gjer sa te dal barazim (koef.sillet rreth 3.00 ).Kjo metod eshte O.K. neqoftese ke buxhet te palimituar por kete nuk e ka askush.Atehere ,problemi eshte cka neqoftese ekipi i zgjedhur nuk barazon te themi 10 ndeshje rradhazi (cka nuk eshte aspak cudi,ruaju rastit te Sporting Hihon para 2 sezonesh qe nuk barazoi diku mbi 20 ndeshje ) atehere ne ndeshjen e 10 te duhen 5.120 euro te paguash (bastorja ka te drejten mos ta marr ate bast,zgjidhja eshte ta ndash ne shuma me te vogla pagesen dhe ta shperdajsh ne shume bastore por kjo nuk e ul rrezikun qe parate nuk do i humbasish) ndeshja e 11 tani te duhen 10.240 euro te paguash ,e une te garantoj qe kete shume asnje bastore nuk ta pranon apo edhe neqoftese ta pranon te ofron koeficientin 1.30 .
  Ndeshja e 12 -20.480 euro

  Ky sistem Martingale eshte progresiv , e sistemet progresive asnjehere nuk japin fryt ne long run.Martingale eshte vdekje,kete ta thote cdo kush qe mirret me bast por edhe matematika e thjeshte.Nuk ka njeri qe ka mbijetuar me shume se 2 vite me kete metode.Mandej eshte shume negative edhe stresi qe krijohet sidomos te pagesat me shume te medha.
  Natyrisht,qe ti mund te luash ne kete menyre por te dish qe ke vet matematiken kunder teje e ketu je i pafuqishem sikunder te gjithe ata qe vejne bast.
  Mbaje mend,nuk ka sistem ne lojra fati.Ata te cilet mendojne qe kane sistem jane klient me te dashur per bastoret.
  Sidoqofte ME FAT.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga qeveriablu : 10-08-2011 mė 16:49
  Mos blej asnje prodhim qe fillon me barkodin 860 (prodhime serbe),dhe ato 520 (prodhime greke) !

 7. #27
  Kalorės i Lirisė Maska e BlueBaron
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Nė Tironėn e Ondrrave
  Postime
  5,080
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Qeveriablu !!!


  Nuk kapet nje skuader kot per te ndjekur ate menyre. I vendos gishtin njeres ti dhe ja ku e vendose. Zakonisht gjuhen skuadra qe bejne shume barazime. Studiohen 2/3 kampionatet e fundit dhe ndeshjet miqesore te parakampionatit.

  Zakonisht jane skuadra qe vertiten rreth mesit te tabeles e qe realizojne rreth 8-10 barazime ne vit. Duke marre parasysh qe nje kampionat ka 36/38 jave atehere rezultati "X" pritet te dale ēdo 4/5 jave mesatarisht. Gjithashtu nuk ndiqet vetem nje skuader, por disa.
  Mund tė shkėpusėsh Ēunat nga TIRONA, por kurrė nuk mund tė shkėpusėsh TIRONĖN nga zemra e Ēunave !!!

 8. #28
  Style & Substance Maska e qeveriablu
  Anėtarėsuar
  16-05-2011
  Postime
  1,830
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  Citim Postuar mė parė nga BlueBaron Lexo Postimin
  Qeveriablu !!!


  Nuk kapet nje skuader kot per te ndjekur ate menyre. I vendos gishtin njeres ti dhe ja ku e vendose. Zakonisht gjuhen skuadra qe bejne shume barazime. Studiohen 2/3 kampionatet e fundit dhe ndeshjet miqesore te parakampionatit.

  Zakonisht jane skuadra qe vertiten rreth mesit te tabeles e qe realizojne rreth 8-10 barazime ne vit. Duke marre parasysh qe nje kampionat ka 36/38 jave atehere rezultati "X" pritet te dale ēdo 4/5 jave mesatarisht. Gjithashtu nuk ndiqet vetem nje skuader, por disa.
  Nė rregull.Ky sistem qe propozoni ėshte i njohur si Martingale ( dyfishim ne kuoten 3 ),dhe ėshtė i dalur nga casino.Teoritikisht funksionon por me disa kushte.

  1.Te kesh pas vetes para sė paku sa Donald Tramp
  2.Tė gjesh bastore qė do pranonin pagesėn tende ne X ,kur te vie xhiroja e 10 e mė shumė,kur shuma qė duhet paguar ėshte astronomike.
  Problem ėshtė qė bastorja e limiton pagesėn (kėtė tė drejtė e ka).E ka tė drejtėn edhe tė refuzoj baste tė tilla astronomike.

  *Sa i pėrket asaj qe do zgjedhėsh ekip nga mesi i tabelės qė barazon shpesh ,kjo nuk tė garanton gjė.Ti mbrohesh me thenien se ekipi barazon mesatarisht 7-8 herė nė sezon ,por harron qė ekipi nė fjale mund tė mos barazon 10 ndeshje e me shumė dhe mbasandej te rradhisė tė themi 3 barazime.Kėto periudha tė gjata pa barazim janė tė rėndomta pėr secilėn ekip.Nuk mund tė injorosh "serinė e zezė" qė do vij patjetėr !!!
  Pra,rradhitja e ngjarjes qė TI dėshiron X ( barazimi i ekipit qė ke zgjedhur) nuk ėshtė i shpėrdarė ashtu siē TI dėshiron.Mund tė ndodh kjo variant - qė ekipi yt i zgjedhur tė mos barazoj 14 herė ( do mundesh tė paguash tė 14 hėrė,llogarit sa ėshtė shuma qė duhesh paguar nė qoftėse fillon me 10 euro,tė duhen 81.920 euro !!!! Paramendo tė shkosh nė bastore me njė shumė tė till,e para do tė shikonin si tė ēmendur,e dyta nuk do tė pranonin bastin dhe e treta do ti lajmėronin tė gjitha bastoret pėr njė lojtarė tė tillė dhe e katėrta pėr njė ngjarje tė tillė do tė shkruanin tė themi gazetat ditore nė Shqipėri dhe e fundit tė kesh aq para tė gatshme nuk do luaje baste.Jo pėr gjė por psiqikisht nuk tė tėrheq.

  Martingale ( dyfishimi ) ėshtė aq metod e mirė, sa qė njeriun e detyron ti vjerr brekėt ne shkop....

  Pėrse insistoj nė kėtė sepse njoh njė tė afėrm qė ka pasur njė pėrvojė tė tillė dhe nuk mė ndėgjonte ,e tani ,situata e tij ėshtė

  Ēdo ndeshje teoritikisht mundė tė dal 1 X 2 ,shanset janė pėr ēdo varijant 33 % po edhe tė luaj Barcelona - Kf Tirana.....natyrisht qė Barcelona ėshtė favorite apsolute me kuotėn 1.10 por kush tė garanton qė fiton Barcelona,askush
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga qeveriablu : 02-12-2011 mė 00:47
  Mos blej asnje prodhim qe fillon me barkodin 860 (prodhime serbe),dhe ato 520 (prodhime greke) !

 9. #29
  Kalorės i Lirisė Maska e BlueBaron
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Nė Tironėn e Ondrrave
  Postime
  5,080
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga qeveriablu Lexo Postimin
  Nė rregull.Ky sistem qe propozoni ėshte i njohur si Martingale ( dyfishim ne kuoten 3 ),dhe ėshtė i dalur nga casino.Teoritikisht funksionon por me disa kushte.

  1.Te kesh pas vetes para sė paku sa Donald Tramp
  2.Tė gjesh bastore qė do pranonin pagesėn tende ne X ,kur te vie xhiroja e 10 e mė shumė,kur shuma qė duhet paguar ėshte astronomike.
  Problem ėshtė qė bastorja e limiton pagesėn (kėtė tė drejtė e ka).E ka tė drejtėn edhe tė refuzoj baste tė tilla astronomike.

  *Sa i pėrket asaj qe do zgjedhėsh ekip nga mesi i tabelės qė barazon shpesh ,kjo nuk tė garanton gjė.Ti mbrohesh me thenien se ekipi barazon mesatarisht 7-8 herė nė sezon ,por harron qė ekipi nė fjale mund tė mos barazon 10 ndeshje e me shumė dhe mbasandej te rradhisė tė themi 3 barazime.Kėto periudha tė gjata pa barazim janė tė rėndomta pėr secilėn ekip.Nuk mund tė injorosh "serinė e zezė" qė do vij patjetėr !!!
  Pra,rradhitja e ngjarjes qė TI dėshiron X ( barazimi i ekipit qė ke zgjedhur) nuk ėshtė i shpėrdarė ashtu siē TI dėshiron.Mund tė ndodh kjo variant - qė ekipi yt i zgjedhur tė mos barazoj 14 herė ( do mundesh tė paguash tė 14 hėrė,llogarit sa ėshtė shuma qė duhesh paguar nė qoftėse fillon me 10 euro,tė duhen 81.920 euro !!!! Paramendo tė shkosh nė bastore me njė shumė tė till,e para do tė shikonin si tė ēmendur,e dyta nuk do tė pranonin bastin dhe e treta do ti lajmėronin tė gjitha bastoret pėr njė lojtarė tė tillė dhe e katėrta pėr njė ngjarje tė tillė do tė shkruanin tė themi gazetat ditore nė Shqipėri dhe e fundit tė kesh aq para tė gatshme nuk do luaje baste.Jo pėr gjė por psiqikisht nuk tė tėrheq.

  Martingale ( dyfishimi ) ėshtė aq metod e mirė, sa qė njeriun e detyron ti vjerr brekėt ne shkop....

  Pėrse insistoj nė kėtė sepse njoh njė tė afėrm qė ka pasur njė pėrvojė tė tillė dhe nuk mė ndėgjonte ,e tani ,situata e tij ėshtė

  Ēdo ndeshje teoritikisht mundė tė dal 1 X 2 ,shanset janė pėr ēdo varijant 33 % po edhe tė luaj Barcelona - Kf Tirana.....natyrisht qė Barcelona ėshtė favorite apsolute me kuotėn 1.10 por kush tė garanton qė fiton Barcelona,askush


  Personalisht nuk me terheq "loja e X", biles e kam shume bezdi.
  Por, te studiosh skuadrat e mestabeles, nuk ndodh asnjehere qe te mosbarazoje per 14 ndeshje. Ose eshte tek fundi i tabeles, ose eshte ne fillim. Ose eshte nga ato skuadrat e shtepise qe fitojne brenda e humbin jasht. Maksimumi mund te mos barazoje per 7 ndeshje, nqs ke "tersin" mbrapa. Per te vendosur bastin, nuk eshte e thene qe shuma duhet te luhet gjithmone tek i njejti bookmaker. Mjaft kollaj mund te ndahet ne shumefisha te 1000 apo 100, etj sipas rastit.

  A ja vlen bara qirane ??? Imho, JO ...
  Mund tė shkėpusėsh Ēunat nga TIRONA, por kurrė nuk mund tė shkėpusėsh TIRONĖN nga zemra e Ēunave !!!

 10. #30
  Unica Fede Unica Passione Maska e Boy
  Anėtarėsuar
  07-01-2010
  Vendndodhja
  Rome
  Postime
  1,094
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Te kishte nje menyre 100% te sigurte per te fituar, do kishin mbyllur te gjitha agjensite a basteve.
  Perchč er coro che famo tutti quanti insieme
  dice LAZIO sei grande te volemo bene!

 11. #31
  i/e regjistruar Maska e Endri_
  Anėtarėsuar
  16-02-2011
  Vendndodhja
  Tr
  Postime
  1,175
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Jack Watson Lexo Postimin
  matematikisht funksionon, mgjth duhen shumė para tė investohen.

  Nqs ēdo javė vė nga 10 euro pėr X, dhe nqs se kap vė dyfishin javėn tjetėr prap pėr X, i bie qė nqs CSKA-ja (konkretisht) nuk barazon asnje ndeshje pėr 11 javė rrjesht atėherė t'i ke vėnė 10240 euro. Njė shumė qė s'ka takat ta pėrballojė shumica e njerėzve tė zakonshėm.

  Por nqs fati (probabilitet) e nxjerr ndeshjen e CSKA-se barazim, atėherė me njė koeficent mesatar 2.5, fitohen 15 mijė euro mė shumė se sa ke harxhuar (nė javėn e 11-tė qė e gjurmon barazimin).
  Meqense parafolsi mori si shembull CSKA e moskes ...une nuk do luaja X cdo jave sepse nuk e shoh te arsyeshme qe me nje kundershtar modest psh si tereku apo amkar apo tomsk te dyfishoj ose 3 fishoj bastin per X kur probabiliteti me i madh mbi 70% eshte te fitoje CSKA.

  Nqf se une do investoja per nje ekip te caktuar ne kampionatin Rus do ishte 2/1 me pak fjale me pjese ,dmth 2 pjesa pare ,1 rezultati final. Dhe ta garantoj qe fitimet do ishin shume me te medha sesa te gjemoja X cdo jave me dysfishime apo trefishime.
  Lagja shishe rruga tapa ruju qenve se t'vin mrapa.

 12. #32
  Kalorės i Lirisė Maska e BlueBaron
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Nė Tironėn e Ondrrave
  Postime
  5,080
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Endro 2/1 eshte sport i veshtire. Nuk ka garancine e X. Mgjs ēdo gje eshte e mundur, por % e fatit qe te duhet per 2/1 eshte shume me e larte se per X ...
  Mund tė shkėpusėsh Ēunat nga TIRONA, por kurrė nuk mund tė shkėpusėsh TIRONĖN nga zemra e Ēunave !!!

 13. #33
  i/e regjistruar Maska e Endri_
  Anėtarėsuar
  16-02-2011
  Vendndodhja
  Tr
  Postime
  1,175
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga BlueBaron Lexo Postimin
  Endro 2/1 eshte sport i veshtire. Nuk ka garancine e X. Mgjs ēdo gje eshte e mundur, por % e fatit qe te duhet per 2/1 eshte shume me e larte se per X ...
  Neper liga turke , greke , belge ,ukrainase ,rumune ,kroate ,% e fatit eshte pothujse e njejte me ate te barazimit sepse eshte e mush plot me trukime. Vetem vitin qe kaloi Shaktari me dinamon kane pas mbi 3-4 neshje 2/1 qe i maj men.
  Lagja shishe rruga tapa ruju qenve se t'vin mrapa.

 14. #34
  Kalorės i Lirisė Maska e BlueBaron
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Nė Tironėn e Ondrrave
  Postime
  5,080
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga Endri_ Lexo Postimin
  Neper liga turke , greke , belge ,ukrainase ,rumune ,kroate ,% e fatit eshte pothujse e njejte me ate te barazimit sepse eshte e mush plot me trukime. Vetem vitin qe kaloi Shaktari me dinamon kane pas mbi 3-4 neshje 2/1 qe i maj men.

  Nuk e dija, pasi ndjek rralle ligen turke, ndersa te tjerat fare. Kush jane skuadrat qe zakonisht bejne mrekulline 2/1 ???

  Do te isha kurioz t'i ndiqja ...
  Mund tė shkėpusėsh Ēunat nga TIRONA, por kurrė nuk mund tė shkėpusėsh TIRONĖN nga zemra e Ēunave !!!

 15. #35
  i/e regjistruar Maska e Endri_
  Anėtarėsuar
  16-02-2011
  Vendndodhja
  Tr
  Postime
  1,175
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga BlueBaron Lexo Postimin
  Nuk e dija, pasi ndjek rralle ligen turke, ndersa te tjerat fare. Kush jane skuadrat qe zakonisht bejne mrekulline 2/1 ???

  Do te isha kurioz t'i ndiqja ...
  Ke Ajaxin
  Anderlehtin
  Panathinaikos
  Fenerbahce
  Shakhtar
  Dinamo K
  Benfica
  Lech Poznan ..
  Levski Sofia ..etj

  Sa dush ka ,por n'pergjithesi vendet e lindjes jane nona e 2/1.

  Ps.. Se di a e pe ..Maribor - Brugge? 3-0 deri ne min 75 ...3-4 rezultati final per brugge
  Ky eshte rezultat i trukum 99% sepse i eshte nxjerre max ,1/2 me pjese , 3+ me gola , 4+ me gola ,7+ me gola , gol gol po ashu. Dhe 2 ne koke qe e kane vu shumica.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Endri_ : 02-12-2011 mė 14:47
  Lagja shishe rruga tapa ruju qenve se t'vin mrapa.

 16. #36
  Kalorės i Lirisė Maska e BlueBaron
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Nė Tironėn e Ondrrave
  Postime
  5,080
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga Endri_ Lexo Postimin
  Ke Ajaxin
  Anderlehtin
  Panathinaikos
  Fenerbahce
  Shakhtar
  Dinamo K
  Benfica
  Lech Poznan ..
  Levski Sofia ..etj

  Sa dush ka ,por n'pergjithesi vendet e lindjes jane nona e 2/1.

  Ps.. Se di a e pe ..Maribor - Brugge? 3-0 deri ne min 75 ...3-4 rezultati final per brugge
  Ky eshte rezultat i trukum 99% sepse i eshte nxjerre max ,1/2 me pjese , 3+ me gola , 4+ me gola ,7+ me gola , gol gol po ashu. Dhe 2 ne koke qe e kane vu shumica.


  E pashe. Po haja thonjt nga inoti qe nuk kisha lujt 1X, sa ishte 3-1. Ne fund pastaj e pashe 3-4. Ec mo varja thash, diferenca kampionateve. Po nuk me shkoi kurre ne mend qe mund te kishte truk ...
  Mund tė shkėpusėsh Ēunat nga TIRONA, por kurrė nuk mund tė shkėpusėsh TIRONĖN nga zemra e Ēunave !!!

 17. #37
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-04-2007
  Vendndodhja
  KUDO DHE ASGJEKUND
  Postime
  850
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  mynyra qe te besh leke eshte te mos luash fare


  bixhozxhiu mban mend vetem fitoren dhe harron sesa leke harxhon

  si mund te bej leke nje bixhozxhi kur ekipet sponsorizohen nga dyqanet e basteve

  ne cdo kampionat ti ke min 20% e ekipeve me logon e dyqaneve te basteve

  futboll=biznes .nuk eshte me FUTBOLL

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •