Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 8
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e fegi
  Antarsuar
  29-05-2009
  Postime
  5,767

  Sami Lushtaku, komandanti i Drenics dhe milioneri i ri paslufts n Kosov

  Sami Lushtaku, komandanti i Drenics dhe milioneri i ri paslufts n Kosov
  Marie Nikolla - Bota sot
  Kryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku sht nj prej atyre q gjat lufts ka qen komandant n Zonn e Drenics. Pas lufte, pr disa vjet, nuk sht marr me politik ose nuk ka qen n pushtet. Pr her t par zgjidhet kryetar i komuns s Sknderajt n vitin 2007, t ciln detyr e kryen edhe sot.
  Por Lushtaku megjithse sht kryetar i njrs prej komunave m t varfra n Kosov, duket se sht nj prej kryetarve komunal m t pasur t Kosovs.
  Lushtaku n Agjencin Kundr Korrupsionit ka deklaruar pasurin e tij me vler 1 milion e 275 mij e 300 euro. Ai ka deklaruar tokn e trashguar n fshatin Prekaz t Poshtm, me vler 90 mij euro, tok e punueshme n Komoran me vler 500 mij euro, shtpi t trashguar n Skenderaj me vler 320 mij euro, banes n Prishtin me vler 70 mij euro, lokal n Skenderaj me vler 600 mij euro, vetur BMW X5, me vler 40 mij euro, para t gatshme n NLB me vler 4 mij e 300 euro, paga vjetore 12 mij e 600 euro, nga lokali Shqiponja 36 mij euro, paga e invaliditetit t lufts me vler 2 mij e 400 euro, 50 pr qind t aksioneve n NTSH Shqiponja, me vler 600 mij euro.
  Me sa shihet Lushtaku sht njri nga kryetart komunal milioner t Kosovs n ndrkoh q tash e dy mandate e drejton nj prej komunave m t varfra t Kosovs.
  Prejardhja e pasuris s Sami Lushtakut sht njra nga shtjet q mbetet t hetohet nga Agjencia Kundr Korrupsionit e Kosovs. Mbase hetimi duhet t kryhet edhe nga organet e tjera t drejtsis e t gjyqsis.  (M gjersisht mund t lexoni n numrin e sotm t gazets)

 2. #2
  . Maska e illyrian rex
  Antarsuar
  11-10-2009
  Vendndodhja
  ne fronin tim
  Postime
  4,491
  Citim Postuar m par nga fegi Lexo Postimin
  Sami Lushtaku, komandanti i Drenics dhe milioneri i ri paslufts n Kosov
  Marie Nikolla - Bota sot
  Kryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku sht nj prej atyre q gjat lufts ka qen komandant n Zonn e Drenics. Pas lufte, pr disa vjet, nuk sht marr me politik ose nuk ka qen n pushtet. Pr her t par zgjidhet kryetar i komuns s Sknderajt n vitin 2007, t ciln detyr e kryen edhe sot.
  Por Lushtaku megjithse sht kryetar i njrs prej komunave m t varfra n Kosov, duket se sht nj prej kryetarve komunal m t pasur t Kosovs.
  Lushtaku n Agjencin Kundr Korrupsionit ka deklaruar pasurin e tij me vler 1 milion e 275 mij e 300 euro. Ai ka deklaruar tokn e trashguar n fshatin Prekaz t Poshtm, me vler 90 mij euro, tok e punueshme n Komoran me vler 500 mij euro, shtpi t trashguar n Skenderaj me vler 320 mij euro, banes n Prishtin me vler 70 mij euro, lokal n Skenderaj me vler 600 mij euro, vetur BMW X5, me vler 40 mij euro, para t gatshme n NLB me vler 4 mij e 300 euro, paga vjetore 12 mij e 600 euro, nga lokali Shqiponja 36 mij euro, paga e invaliditetit t lufts me vler 2 mij e 400 euro, 50 pr qind t aksioneve n NTSH Shqiponja, me vler 600 mij euro.
  Me sa shihet Lushtaku sht njri nga kryetart komunal milioner t Kosovs n ndrkoh q tash e dy mandate e drejton nj prej komunave m t varfra t Kosovs.
  Prejardhja e pasuris s Sami Lushtakut sht njra nga shtjet q mbetet t hetohet nga Agjencia Kundr Korrupsionit e Kosovs. Mbase hetimi duhet t kryhet edhe nga organet e tjera t drejtsis e t gjyqsis.
  Dike do ta deshperoj thelle kjo qe do ta shkruaj me poshte. Por mos u dorezohuni. Vie nje kohe kur drejtesia do te vihet ne vend.
  Ajo qe doja te thosha eshte kjo:

  Sipas ligjit antikorrupsion, gjoba per deklarim te rrejshem te pasurise eshte 500 euro.

  Boni gajret, thone pleqt.

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Antarsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,171
  Aaaa, llapi nuk e paska pa se tash do ju sulmoj.
  Zhduku nga tokat Arbrore, qelbesira Aziatike

 4. #4
  Peace and love
  Antarsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,897
  Citim Postuar m par nga fegi Lexo Postimin
  Sami Lushtaku, komandanti i Drenics dhe milioneri i ri paslufts n Kosov
  Marie Nikolla - Bota sot
  Kryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku sht nj prej atyre q gjat lufts ka qen komandant n Zonn e Drenics. Pas lufte, pr disa vjet, nuk sht marr me politik ose nuk ka qen n pushtet. Pr her t par zgjidhet kryetar i komuns s Sknderajt n vitin 2007, t ciln detyr e kryen edhe sot.
  Por Lushtaku megjithse sht kryetar i njrs prej komunave m t varfra n Kosov, duket se sht nj prej kryetarve komunal m t pasur t Kosovs.
  Lushtaku n Agjencin Kundr Korrupsionit ka deklaruar pasurin e tij me vler 1 milion e 275 mij e 300 euro. Ai ka deklaruar tokn e trashguar n fshatin Prekaz t Poshtm, me vler 90 mij euro, tok e punueshme n Komoran me vler 500 mij euro, shtpi t trashguar n Skenderaj me vler 320 mij euro, banes n Prishtin me vler 70 mij euro, lokal n Skenderaj me vler 600 mij euro, vetur BMW X5, me vler 40 mij euro, para t gatshme n NLB me vler 4 mij e 300 euro, paga vjetore 12 mij e 600 euro, nga lokali Shqiponja 36 mij euro, paga e invaliditetit t lufts me vler 2 mij e 400 euro, 50 pr qind t aksioneve n NTSH Shqiponja, me vler 600 mij euro.
  Me sa shihet Lushtaku sht njri nga kryetart komunal milioner t Kosovs n ndrkoh q tash e dy mandate e drejton nj prej komunave m t varfra t Kosovs.
  Prejardhja e pasuris s Sami Lushtakut sht njra nga shtjet q mbetet t hetohet nga Agjencia Kundr Korrupsionit e Kosovs. Mbase hetimi duhet t kryhet edhe nga organet e tjera t drejtsis e t gjyqsis.  (M gjersisht mund t lexoni n numrin e sotm t gazets)
  Ky qenka nje fakir fukara ke Zoti po te krahasohet me Edvinet dhe Ervinet e Shqiperise..

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  05-06-2009
  Postime
  352
  Sami Lushtakun mos e pyesni se si e fitoi milionin e pare, per te tjerat sigurisht se ka pergjigje si gjithe te tjeret!

 6. #6
  Manitu Maska e kiniku
  Antarsuar
  08-07-2005
  Vendndodhja
  Mos t na vij cudi se cdo frymor nga vete natyra priret t kerkoj ushqim; Lukreci
  Postime
  869
  Citim Postuar m par nga fegi Lexo Postimin
  Sami Lushtaku, komandanti i Drenics dhe milioneri i ri paslufts n Kosov
  Marie Nikolla - Bota sot
  Kryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku sht nj prej atyre q gjat lufts ka qen komandant n Zonn e Drenics. Pas lufte, pr disa vjet, nuk sht marr me politik ose nuk ka qen n pushtet. Pr her t par zgjidhet kryetar i komuns s Sknderajt n vitin 2007, t ciln detyr e kryen edhe sot.
  Por Lushtaku megjithse sht kryetar i njrs prej komunave m t varfra n Kosov, duket se sht nj prej kryetarve komunal m t pasur t Kosovs.
  Lushtaku n Agjencin Kundr Korrupsionit ka deklaruar pasurin e tij me vler 1 milion e 275 mij e 300 euro. Ai ka deklaruar tokn e trashguar n fshatin Prekaz t Poshtm, me vler 90 mij euro, tok e punueshme n Komoran me vler 500 mij euro, shtpi t trashguar n Skenderaj me vler 320 mij euro, banes n Prishtin me vler 70 mij euro, lokal n Skenderaj me vler 600 mij euro, vetur BMW X5, me vler 40 mij euro, para t gatshme n NLB me vler 4 mij e 300 euro, paga vjetore 12 mij e 600 euro, nga lokali Shqiponja 36 mij euro, paga e invaliditetit t lufts me vler 2 mij e 400 euro, 50 pr qind t aksioneve n NTSH Shqiponja, me vler 600 mij euro.
  Me sa shihet Lushtaku sht njri nga kryetart komunal milioner t Kosovs n ndrkoh q tash e dy mandate e drejton nj prej komunave m t varfra t Kosovs.
  Prejardhja e pasuris s Sami Lushtakut sht njra nga shtjet q mbetet t hetohet nga Agjencia Kundr Korrupsionit e Kosovs. Mbase hetimi duhet t kryhet edhe nga organet e tjera t drejtsis e t gjyqsis.  (M gjersisht mund t lexoni n numrin e sotm t gazets)
  Ani de, ka luftu e meriton te behet milioner...


  E vetmja zgjidhje e Kosoves eshte, sic e kam thene disa here, te ftohen komandantet e te pyten: Sa iu ka borxh Kosova? Na ty 2 milion, na ty 1 milion e hupni mos te ju shohim me ne qytet.
  Where have all the good men gone
  & where are all the gods?

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Drenica 97
  Antarsuar
  19-07-2009
  Vendndodhja
  KOSOVE
  Postime
  1,092
  Citim Postuar m par nga kiniku Lexo Postimin
  Ani de, ka luftu e meriton te behet milioner...


  E vetmja zgjidhje e Kosoves eshte, sic e kam thene disa here, te ftohen komandantet e te pyten: Sa iu ka borxh Kosova? Na ty 2 milion, na ty 1 milion e hupni mos te ju shohim me ne qytet.
  po te ishin veq komandantet ja kishim ba disi,jane bere shume komandanta pas lufte edhe keta paqesoret nuk jan hiq ma te mire veq jane me te sofistikuar ne hajni.

  Kosova ketyre politikuajve qe u pasuruan shpejt ju ka "borgj"konfiskimin e pasurise dhe "pushim"disa vjeqar ne DUBRAVE

 8. #8
  Lushtaku n Agjencin Kundr Korrupsionit ka deklaruar pasurin e tij me vler;
  1 milion e 275 mij e 300 euro.
  "Pjesa m e madhe e atyre t cilt n sken shfaqen si lufttar m t mdhenj pr liri, prfundojn n pozitat e armiqve t saj (liris). N kt mnyr ata, luftojn pr lirin pr vete dhe jo pr lirin n vete"...!

  Erich From - "Arratisja nga Liria"

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •