Close
Faqja 3 prej 6 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 107
 1. #41
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  20-06-2011
  Postime
  8
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  E paska ndjekur me vmendje Andrea Stefani lajmin pr botimin e librit t L.Omarit, dhe bile me vmendje t shtuar!!! Ha, ha, haPo n Top Channel ku u dha njoftimi me at mendimin pr moslirin e sigurin n diktatur e pam me sy dhe e dgjuam me vesh se nuk qe Omari q e tha at shprehje po av. Maks Haxhia. Lre se vmendje, sidomos nga nj gazetarT shohim a do t bhet burr ky tipi e t bj nj prgnjeshtrim[

 2. #42
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  20-06-2011
  Postime
  8
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  E paska ndjekur me vmendje Andrea Stefani lajmin pr botimin e librit t L.Omarit, dhe bile me vmendje t shtuar!!! Ha, ha, haPo n Top Channel ku u dha njoftimi me at mendimin pr moslirin e sigurin n diktatur e pam me sy dhe e dgjuam me vesh se nuk qe Omari q e tha at shprehje po av. Maks Haxhia. Lre se vmendje, sidomos nga nj gazetarT shohim a do t bhet burr ky tipi e t bj nj prgnjeshtrim

 3. #43
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  20-06-2011
  Postime
  8
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Sqarim i gazetes Shqip 21.06.2011 (f.12)

  Citimi me autoresi tjeter i nje konkluzioni ne takimin promovues te librit te profesor Luan Omarit,, ne korrespondencen e botuar ne gazeten "Shqip", lidhur me "te qenit jo te lire po te sigurt ne diktature, dhe te lire por te pasigurt ne demokraci", sqarojme se kjo shprehje nuk i perket zotit Omari, por nje pjesemarresi tjeter ne promovimin e librit te konstitucionalistit te njohur.
  Saktesimi behet per evitimin e keqkuptimeve te shkaktuara.

 4. #44
  Kalors i Liris Maska e BlueBaron
  Antarsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  N Tironn e Ondrrave
  Postime
  5,080
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Wow. 3 faqe diskutim per nje person totalisht te rrjedhur. Nje person qe vuan nga "Sindroma e Stokholmit". Nje person qe i ben apologji ekzekutorit te babait.

  Luani nuk ka ngjare nga i jati, Bahriu, zoteri burre dhe prandaj tertellit lart e poshte idiotsira. Pastaj, kur e quajne edhe konstitucionalist nje person qe ligjet e demokracise i ka alergji te vjen te vjellesh edhe zorret e barkut ...
  Mund t shkpussh unat nga TIRONA, por kurr nuk mund t shkpussh TIRONN nga zemra e unave !!!

 5. #45
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  20-06-2011
  Postime
  8
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Wink Shpifja- fuqi e paperballueshme

  S'ke faj zoti Kalores i lirise. Shpifja ka nje fuqi te paperballushme. Edhe kur shkruhet e zeze mbi te bardhe se nuk eshte L.Omari autor i shprehjes per sigurine ne diktature, sic e ka sqaruar edhe vete gazeta Shqip qe e shkaktoi keqkuptimin, (shih ne forumin e djeshem) prape vazhdon avazi. Se na pelqen me shume te shajme, se te kuptojme qe po hedhim balte kot, e se na takon te kerkojme falje per gjithe ate balte te hedhur nga nje dizinformim. Pse s'lexoni vete librin te shihni qe s'ka te beje fare me ate shprehje. Pse nuk informoheni te pjesemarresit ne promovim qe te mesoni se nuk qe L.Omari ai qe e akuzoni ne tym?

 6. #46
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-12-2005
  Postime
  545
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Vitori tu befte nena,
  pse e more me kaq vrap? Sikur ..ky Luani te kish folur dhe vetem nje fjale per te atin e tij pushkatuar nga i kunati, te siguroj une se ne kete forum dhe me tej nuk do ishin shkruar kaq fjale posht e larte per te. Pa shiko: ti nuk e ke gje ( le te themi e ke gjysh...) dhe shkruan me kaq pasion dhe shkronja nr 110. Ai nje fjale vetem te kish thene per te atin e tij , per mire a keq, do mjaftonte. Bahri Omari e mbajti me buke Enver Hoxhen, Bahriu e beri me shkolle, hija e tij i ka shpetuar jeten kaq e kaq here dhe vjen nje dite dhe ai nuk e mbron dot dhe e hedh ne grope.
  Pastaj.. e ka thene , se ka thene kete fjale , pak rendesi ka. Une do priresha ta besoja se ai dhe gjithe shpura e tij nuk heqin dore nga Enveri dhe enverizma.
  Ndryshuar pr her t fundit nga djaliepirotas : 23-06-2011 m 10:08

 7. #47
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  20-06-2011
  Postime
  8
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Shpjegim i perseritur

  1. Shkronjat e medha jane per ata qe s'u shohin mire syte, se perserisin po ato gjera te gabuara, pa lexuar shpjegimet.
  2. Nje fjale te kish thene per te atin...S'paskeni ndjekur asnje interviste televizive, s'paskeni lexuar asnje deklarate ne shtyp, asnjeren nga pergjigjet ne mbrojtje te emrit te te atit nga shpifesit (se edhe ndaj Bahri Omarit s'kane ndenjur pa hedhur balte). S'qenkeni ne dijeni as te perpjekjeve vite me radhe per gjetjen e eshtrave dhe per varrin e perbashket qe u ngrit pasi u gjeten pak relike te perbashketa. Po nderimin me te madh ia ka bere te atit duke mbetur gjate gjithe kohes me nje integritet moral te kulluar. Do ishte mire te merreshit me ata qe e kthejne gunen nga fryn era. Qe po na mbijne per dite.
  3. Kush shpif? Vertet se nje njoftim i gabuar, i bere pa dashje por njesoj i demshem, nuk mund te quhet shpifje, por ama rezultatin e ka te njejte. Njoftimin e gabuar e ka dhene gaz. Shqip e dt. 14.06.2011. A.Stefani , me nje nxitim te pafalshem per nje gazetar, sikur s'e di sa lajme te gabuara japin gazetat tona, ia permend te nesermen gjashte here emrin L. Omarit per nje thenie jo te ketij por te av. Maks Haxhise, i cili ka shprehur keqardhje per kete keqkuptim. Por kete keqardhje e kerkim falje duhej ta benin gaz. Shqip, edhe vete A.Stefani. Po a s'jemi shqiptare? A s'jemi burra me tre rrr? Qe na duket perulje falja? Pastaj, si shqiptare, a s'preferojme t'ia fusim katundit sesa te bazohemi te faktet?
  Kjo e fundit eshte edhe oer ju te dashur bashkebisedues te genjyer. Dhe me lejoni edhe nje keshille: s'ju ka hije nje fjalor hienash.B][/B]

 8. #48
  i/e regjistruar Maska e Djal Dimali
  Antarsuar
  28-04-2011
  Vendndodhja
  Belgjik
  Postime
  251
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  fjalia "skemi pasur liri po kemi qen te sigurt" le shum per te interpretuar, gjykuar dhe kuptuar.

  nuk esht fjali qe per momentin i ben mir miletit dhe ai qe e ka then te japi mendimin e vet me te detajuar dhe ta mbroj me fakte

  mua kjo fjali nuk me pelqeu - ni thenie e till vlen per frikacaket

  siguri = fletrufet, birucat, haxhi kerbai

  mos enderoni per gjera te paimagjinueshme, mendjet e njerezve nuk mund te kontrollohen prandaj nuk mund te ket siguri totale, ndersa veprimet duhet te ndeshkohen kur behen kercenuese, gjithmon sipas fakteve, per interesa shoqerore dhe jo interesave te uleta

  mos e beni temen personale te diskutojm te gjith per ate qe na intereson (interes i perbashket shoqeror)

 9. #49
  i/e regjistruar Maska e Anesti_55
  Antarsuar
  22-10-2005
  Postime
  2,665
  Faleminderit
  23
  14 falenderime n 14 postime
  Citim Postuar m par nga Anesti_55 Lexo Postimin
  Ne nuk e akuzuam ne tym por ne baze te nje teme dhe nje replike te zotit stefani.Pas percedentit me jastek te ketij grupimi ku ben pjese dhe zoti Omari, dhe qindra trukeve qe praktikon ky grupim i oborrit te gadafit shqiptar,egziston nje dileme , nese gazeta kerkon ta shpetoje apo thote te verteten.Megjithate dhe ne se eshte e vertete, ky njeri nuk mund te shkoje ne ate bote pa e peshty ne emer te te atit.Ptuuuuu!
  -Anest me duket se e teprove duke u shprehur kaq ashper ndaje Omarit, si ndjeheni pas deshmise se fundit ku privatesine e shprhjes..... e ka marre avokati M.Haxhia,te kujtohet,avokati i mbetjeve te bllokut.

  -Nesto, sinqerisht qe ndeje keqardhje, pasi zoti Omari eshte sjelle ne demokraci thjeshte si teknicent dhe ne nuk kemi pare kurre nje rrefim ter tij, si eshte ndjere ne te shkauren dhe te sotmen.Fakti qe ai i gjeti eshtrat e babait te tij pas permbysjes se diktatures nxjerr ne drite nje tjeter dileme.A ka bere me pare ky njeri perpjekje neprmjet femijeve te dajes apo drakules se zeze, apo u pajtua me gjendjen e re ,i vdekuri me te vdekurit te gjallet me te gjallet.Natyrisht qe kjo eshte nje ceshtje personalee tij , por njerzit e ndershem rrefehen, pasi dhe rrefimi , jo vetem eshte ndjese, por dhe mesim per te gjithe , me te mire e te ligj,pasi eshte nje shembull nga me te rrallet,nje intelektual me lidhje kaq te forta mes diktatorit dhe viktimave te tij.A e ke vene re mer Nesto, qe ketu ne keto 20 vite ,rrefim bejne vetem viktimat, pra kerkush nga copezat mekatare nuk ka kurajen te thote me falni.......Perse Omari nuk ben nje rrefim qofte si viktime, apo dhe ky u kthye ne pjese integrale e bllokut?

  -Anest,po a do e terheqesh mbrapsht peshtymen qe i dhe ne emer....

  -Vertete jam ne pozite te veshtire sepse nuk e kam bere kete per antare shume ordinere, por perderisa M.Haxhia ishte nder te ftuarit exelente te tij ne promovimin, e qe me siguri dhe te ftuar te tjere te kesaj kategorie,pra ,eshte ndjere mire mes qershive te pshurruna, do te me duhet nje tjeter prezantim me te, per te tu bindur..
  Ndryshuar pr her t fundit nga Anesti_55 : 24-06-2011 m 09:16
  Injorantin e kam frike,
  Budallin e meshiroj,
  Te diturin (civilin) e dua pa mase.

 10. #50
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  05-06-2009
  Postime
  352
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Per t'iu pergjigjur profesorit te "nderuar" vlen te citohet nje shprehje e Ben Franklinit:

  Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither.
  (ne shqip, ata qe sakrifikojne lirine e tyre per sigurine (paqen), nuk e meritojne asnjeren nga to)

  Ky njeri, te pakten do te duhej ta kishte kurajon e Fabrizio Ciano-s qe shkroi nje liber ( Fabrizio Ciano
  - QUANDO IL NONNO FECE FUCILARE PAPA') se si gjyshi i tij (Benito Musolini) i vrau te atin (Kontin Ciano), pra pati kurajon intelektuale te shkruante nje liber per kete ceshtje (megjithese gjyshi i tij emeroi edhe Saranden ne emer te nenes se tij Edes, gjate L2B Saranda quhej Porto D'Eda), kurse ky intelektuali yne, jo vetem qe nuk thote nje fjale kunder dajes qe e la jetim, por edhe i thur lavde ne emer te paqes e stabilitetit qe gjoja regjimi i tij i solli shqiptareve!

 11. #51
  i/e regjistruar Maska e Djal Dimali
  Antarsuar
  28-04-2011
  Vendndodhja
  Belgjik
  Postime
  251
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Prometeu 2 jemi ne te njejtin mendim dicka te till kam then dhe un me par, ate shprehje qe citove ti po ne shqip.

  Shiko postimin nr 35

  Me respekt
  Djal Dimali

 12. #52
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  05-06-2009
  Postime
  352
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Citim Postuar m par nga Djal Dimali Lexo Postimin
  Prometeu 2 jemi ne te njejtin mendim dicka te till kam then dhe un me par, ate shprehje qe citove ti po ne shqip.

  Shiko postimin nr 35

  Me respekt
  Djal Dimali
  Ke shume te drejte, une te them te drejten nuk i lexova te gjitha postimet para se te beja timin, m'u kujtua ajo shprehje qe kisha degjuar njehere ne anglisht. Them se i shkon shume pershtati deklarates se Omarit.

 13. #53
  i/e regjistruar Maska e Anesti_55
  Antarsuar
  22-10-2005
  Postime
  2,665
  Faleminderit
  23
  14 falenderime n 14 postime
  [QUOTE=Vitoria;3137038]Shpjegim i perseritur

  2. Nje fjale te kish thene per te atin...S'paskeni ndjekur asnje interviste televizive, s'paskeni lexuar asnje deklarate ne shtyp?
  Jo ne nuk kemi lexuar, as ndegjuar, cila eshte media e tij e preferuar?Fundja a do te na sillni ndonje shkrim te tij?

  asnjeren nga pergjigjet ne mbrojtje te emrit te te atit nga shpifesit (se edhe ndaj Bahri Omarit s'kane ndenjur pa hedhur balte).
  Kete mbrojtje e beri gjate apo pas pilafit?

  S'qenkeni ne dijeni as te perpjekjeve vite me radhe per gjetjen e eshtrave dhe per varrin e perbashket qe u ngrit pasi u gjeten pak relike te perbashketa.
  Po ne ate kohe a kishte bere perpjekje per ti gjete keto eshtra?

  Po nderimin me te madh ia ka bere te atit duke mbetur gjate gjithe kohes me nje integritet moral te kulluar.
  Nderim i ka bere duke bashkejetuar me vrasesin e tij!!! Mu kujtua nje thenie e Ilirit,"te tjeret kerkonin tja fusnin, babai im ja fuste perpara"Nje shprehje qe stonon me origjinalin"futja para se ta fusin".Nje shoqeri e tere u udhehoqe nga ky postulat. A ndjehet i fyer Omari dhe omaret nga kjo thenie e tij?Apo nga kjo krenari e tij per nje baba barabar e mekatar.?

  Do ishte mire te merreshit me ata qe e kthejne gunen nga fryn era. Qe po na mbijne per dite.
  Nje shprehje popullore qe shqiptaret se kuptuan kurre.Era fryn nga perendimi e shqiptaret shkojne drejt jug-Lindjes.Dhe se fryn era e krishterimi , shqiptaret shkojne drejt islamit.Po era e Omarit nga fryn, do te ishim kurjoz me e dite.


  3. Kush shpif? Vertet se nje njoftim i gabuar, i bere pa dashje por njesoj i demshem, nuk mund te quhet shpifje, por ama rezultatin e ka te njejte. Njoftimin e gabuar e ka dhene gaz. Shqip e dt. 14.06.2011. A.Stefani , me nje nxitim te pafalshem per nje gazetar, sikur s'e di sa lajme te gabuara japin gazetat tona, ia permend te nesermen gjashte here emrin L. Omarit per nje thenie jo te ketij por te av. Maks Haxhise, i cili ka shprehur keqardhje per kete keqkuptim.
  Po ky forum ketu eshte si puna e KQZ, merret me numerimin e fleteve ne kutite e gabuara.Pra dhe nese ceshtja Omari eshte nje ngaterrese , ai do te analizohet , ky eshte nje proces.Kutija e gabuar kesaj rradhe per shqiptaret qe kutija me filozofike e te gjitha kohrave.Zbuluan Prasidentin, moralin e tij.....kutija e gabuar e qiti!!! Zbuluam personalitetin e dyfishte te Rames, por dhe te se majtes....Ajo kutija e ngaterruar e qiti.Tashme Zoti solli L. Omarin qe te futet ne kuti te gabuar.Tashme te shohim a do te jete i vlefshem apo i pa vlefshem zoti Luan.

  Vitoria, je e lutur te na sjellesh risi, materiale dhe prova , se sinqerisht deshiroj qe Zoti Omari te dale i vlefshem.Jam i bindur se ti e ke kete mundesi.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Anesti_55 : 24-06-2011 m 18:51
  Injorantin e kam frike,
  Budallin e meshiroj,
  Te diturin (civilin) e dua pa mase.

 14. #54
  i/e regjistruar Maska e gjirfabe
  Antarsuar
  23-06-2004
  Vendndodhja
  Boston, MA
  Postime
  581
  Faleminderit
  7
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Vitoria Lexo Postimin
  Shpjegim i perseritur

  .
  2. Nje fjale te kish thene per te atin...S'paskeni ndjekur asnje interviste televizive, s'paskeni lexuar asnje deklarate ne shtyp, asnjeren nga pergjigjet ne mbrojtje te emrit te te atit nga shpifesit (se edhe ndaj Bahri Omarit s'kane ndenjur pa hedhur balte). S'qenkeni ne dijeni as te perpjekjeve vite me radhe per gjetjen e eshtrave dhe per varrin e perbashket qe u ngrit pasi u gjeten pak relike te perbashketa. Po nderimin me te madh ia ka bere te atit duke mbetur gjate gjithe kohes me nje integritet moral te kulluar. Do ishte mire te merreshit me ata qe e kthejne gunen nga fryn era. Qe po na mbijne per dite.
  .B][/B]

  Vitke,

  Ti kishe thene keto fjale per te vellane, do te te thosha BRAVO I QOFTE, por per Luane nuk i ha njeri ato. Luani nuk ka qene njeri i keq dhe nuk flet njeri keq per te...Njeri "dede" kur themi ne gjirokastritet...Si ka rene njeriut ne qafe...

  Kemi nje shprehje ne: Nipi i mire dajkon ngjan, por kur e ngjan shume shume, kapercen te babazoti. Ndaj dhe Bariu vete thoshte, djali i madh me ngjan Mullane.

  E babazoti, Mulla Halili ishte burre shume i mire. Mbase e ke degjuar, qe ne varrimin e Beqirit ne Vasilikua duke u dridhur ka thene "Me denoi perendia, me mori te mirin e me la rrezilin".

  Per fat te mire dajkon e vogel, asnje nga niperit se ngjau. Sa per kerkimin e eshtrave te Bariut, njerezia kapelen ja heqin me te drejte Fatosit per 'ka bere.

  Dhe sa per balten mbi Bariun ate kerkoje te morrat e kuq, qe ndiqnin shembellin e Vere kryemorrit, se njerezit e ndershem kurre nuk e kane thene nje fjale te keqe per te, jo tani, po as ne kohen e Enverit.

  Duket qe nuk i di mire gjerat jashte pragut te shtepise, dhe rrezik qe as shtepine nuk e di ku e ka pas Bariu. Kurdohere ka ca gjera, qe i di me mire gjitonia, se sa vete shtepia. Keshtu thone ne Gjirokaster dhe kjo e vertete vlen per kudo qe te jesh.


  .

 15. #55
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Antarsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  36
  Postime
  4,276
  Faleminderit
  123
  72 falenderime n 64 postime
  ne diktature dinin si ti fshehnin krimet por siguri ska pas harrojeni. kush do na informonte se cfare ndodhte tvsh please. siguri & qetesi fallco.
  I LOVE GOD

  j&g

 16. #56
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Antarsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,076
  Faleminderit
  57
  44 falenderime n 43 postime

  Gjenden pas 28 vitesh, eshtrat e ish t dnuarit politik

  Gjenden pas 28 vitesh, eshtrat e ish t dnuarit politik

  2011-06-25

  Shkodr

  Zef Martini ishte pushkatuar pa gjyq dhe groposur n fshatin Ku

  Gjenden eshtrat e nj tjetr viktime t komunizmit t pushkatuar pa gjyq 28 vite m par. Sipas ekspertve, ato i prkasin shtetasit Zef Nik Martini nga Dukagjini, i cili sht pushkatuar dhe groposur m pas n fshatin Ku, rreth 7 km larg qytetit t Shkodrs. Viktima e sistemit diktatorial sht gjetur i lidhur me zinxhir n qaf dhe duar. Sipas familjarve, i ndjeri Zef Martini sht arrestuar nga Policia e Shkodrs n muajin korrik t vitit 1983 dhe nj muaj m pas, m datn 11 gusht, sht pushkatuar. Lush Martini, i vllai, tregon pr Shqip se si ndodhi arrestimi i t vllait dhe m pas pushkatimi i tij. Vllai sht pushkatuar, pasi regjimit t asaj kohe nuk i plqente q ne kishim nj xhaxha t ikur n Amerik dhe kishim bindje t tjera politike. Vllai nuk mund t pajtohej me regjimin dhe e thoshte hapur at q mendonte ndaj e pushkatuan. Nuk e kan mbajtur m shum se nj muaj n Burgun e Shkodrs dhe m pas e pushkatuan. Kemi krkuar shum pr trupin e tij, kemi 28 vite q kemi br grmime n vende t ndryshme. Tani ndihemi t qet, sepse dhe vllai yn do e ket nj varr ku mund ti vendosim nj tuf lule apo nj vend ku ta kujtojm, thot i emocionuar Martini. Ndrkoh, kryetari i Shoqats s t Prndjekurve Politik, Simon Miraka, tregon pr Shqip se gjithka sht br e mundur vetm pasi Ministria e Brendshme vuri n dispozicion nj dokument sekret, q ishte plan skica e groposjes, e br nga Sigurimi i Shtetit i asaj kohe. Ai shton se grupi i task-forcs, i ngritur nga Kryeministri n lidhje me gjetjen e eshtrave t t pushkatuarve t regjimit komunist, sht duke dhn rezultate dhe pritet q n ditt n vazhdim t bhet e mundur gjetja e viktimave t tjera t komunizmit. Fshati Ku, veanrisht zona ku ndodhet antena e Radio Shkodrs, sht nj vend ku dyshohet t ket shum t pushkatuar. Nj muaj m par, po n kt vend, u gjetn eshtrat e dy t ekzekutuarve nga regjimi komunist, Tom Ndoja dhe Sokol Sokoli, t njohur si organizatort e revolts s Burgut t Qaf-Barit n Spa, t cilt u pushkatuan m 20 maj t vitit 1984.

  Gazeta Shqip

 17. #57
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  20-06-2011
  Postime
  8
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Smile

  Mendje te hapura

  Po me ngaterrohen kohet....Kush i kerkon keto prova, Sigurimi apo Shiku?

  Doni te germoni me thelle?..Do te gjeni vec cilesive te shfaqura edhe te pashfaqura, se s'eshte reklamaxhi: kulture te madhe e thjeshtesi te madhe, bujari e gatishmeri per te ndihmuar te tjeret, papajtueshmeri me arrivizmin, kurrupsionin e poshtersine. Pervec se mund te lexohen librat e tij, ku fitohet kulture, dhe kultura ben mendje te hapura.
  Po c'te harxhosh kohe me kokat e nxehta.
  Pra, ketu tani po i ve pike, duke uruar kalim kohe me cilesor e me interesant.

 18. #58
  I love god
  Antarsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,130
  Faleminderit
  113
  64 falenderime n 58 postime
  Vito..

  shprehu me lirshmem moj bije.

  per llafollogji kemi nje sahan ketu ne forum.

 19. #59
  i/e regjistruar Maska e safinator
  Antarsuar
  29-06-2011
  Postime
  726
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Ky Andrea Stefani ka logjiken e nje nxenesi te klases se 5

 20. #60
  i/e regjistruar Maska e Besoja
  Antarsuar
  24-07-2008
  Vendndodhja
  Prrenjas, Shqiperi
  Postime
  3,279
  Faleminderit
  61
  42 falenderime n 30 postime
  Shume krime nuk deklaroheshin!
  Ku ka qene siguria?
  Apo pse disa thone se shkoje ku te doje e s'te ngacmonte kush!
  Po ku shkoje?
  Nje here ne vit mund te levizje per ndonje sebep apo kur gjeje ndonje flete kampi.
  Pune shtepi.Kjo ishte ajo levizje qe benin njerzit.Ose deri ne ndonje lokal ku erdhi nje kohe dhe pinim kafe elbi!
  Mungonte aq shume liria sa edhe bashkeshortes nuk i thoshe dot se cfare mendoje!Le pastaj te mendoje tja thoshe dikujt tjeter!
  Po c'dinjitoze ishim kur alamet burrash rrinin ne rradhe qe nga ora 12 e nates per nje bidon qumesht!
  Po c'dinjitoze ishim kur rrinim ne rradhe per veze,patate,mish,basma te bukura,kadife,etje.etje!
  Por sigurisht qe nipi i Enverit e kishte "dinjitetin" qe rridhte si pasoje e te qenurit nip!

Faqja 3 prej 6 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •