Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 31
 1. #1
  R[love]ution Maska e Hyllien
  Anėtarėsuar
  28-11-2003
  Vendndodhja
  Mobil Ave.
  Postime
  7,732
  Faleminderit
  0
  19 falenderime nė 19 postime

  Elita Kombėtare

  Kam disa ditė qė shoh se po hapen tema shumė tė cuditshme heronjsh lokalė apo tė ashtuquajturish heronj nė njė nga pjesėt qė personalisht cilėsoj si ndėr mė prestigjozet tė forumit, pjesa e Elitės Kombėtare. Nė ka vend qė meriton njė vemendje tė vecantė nga ana e Administratorėve dhe Moderatorėve tė forumit ėshtė pikėrisht ky nėnforum qė pėrmbledh shembujt kombėtar qė shqiptari duhet tė ndjeki dhe tė mėsoj. Janė disa tema tė hapura nga antari Illyrian King etj qė nuk i pėrkasin aspak forumit dhe vlerave qė ka forumi i Elitės Kombėtare.

  Ju lutem moderatorėt tė marrin masa ndaj kėtij trendi ckombtarizues.
  "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

 2. #2
  Atdhetar n'damar Maska e Illyrian_King
  Anėtarėsuar
  11-03-2011
  Vendndodhja
  Shqipėri Etnike
  Postime
  524
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Nuk besoj se kam hap qoftė edhe njė temė tek Elita Kombėtare, e qė personi tė cilit ja kam dedikuar atė temė tė mos jetė me vlera kombėtare (patriotike).
  Nėse dikush ka rezerva ndaj figurave kombėtare dhe atyre qė bėn rezistencė nė Luginė tė Preshevės dhe Iliridė ndaj sllavo-ortodoksėve atėherė ėshtė problem i tij/saj. Personalisht krenohem me tė gjithė ata qė dhanė pėr kėtė vend nga i madhi Gjergj Kastrioti e gjėr tek mė i vogli cilido tė jetė ai. Ata qė bėnė luftėn nė Luginė tė Preshevės dhe nė Iliridė nuk ju pengon askujt pėrpos sllavo-ortodoksėve tė cilėve ua kthyen pushkėn ata burra. Mbetet tek Adminėt tė vendosin mbi kėto gjėra, por njė gjė ėshtė e pamohueshme do tė vazhdoj t'i nderoj tė gjithė ata njerėz qė kontribuan pėr kėtė ani pse tani e kuptova se kjo gjė iu pengon disave qė janė zhveshur nga nacionalizmi.
  Kombi mbi tė gjitha

 3. #3
  Pasioni pėr shkencėn Maska e KILI MERTURI
  Anėtarėsuar
  23-01-2008
  Vendndodhja
  evropė
  Postime
  1,848
  Faleminderit
  8
  14 falenderime nė 10 postime
  Ka tema nė Elita Kombėtare qė nuk pėrshtaten.

  Perona kontraver si hashim thaqi e ibrahim rugova jan shmbull tipik i asa qė nėnforumi Elita Kombėtare ėshtė degraduar shumė.

  Kėrkoi nga Moderatorėt qė kėta dy emra tė largohen menjėher nga nėnforumi Elta Kombėtare.

  Nėse ky nėnforum ka karakterin e vet ashtu sic edhe quhet , atėher , do tė duhej qė hapja e temave nė kėtė nėnforum tė mos ishte e lejuar tė hapen pa filtrim.

  Ju falemnderoi pėr mirkuptim.

  Kili
  SHQIPĖRIA ETNIKE ĖSHTĖ GJAKU IM QĖ NUK FALET!
  Nė dreq tė mallkuar tė gjithė antishqiptarėt dhe tradhtarėt e kombit!

 4. #4
  R[love]ution Maska e Hyllien
  Anėtarėsuar
  28-11-2003
  Vendndodhja
  Mobil Ave.
  Postime
  7,732
  Faleminderit
  0
  19 falenderime nė 19 postime
  Citim Postuar mė parė nga KILI MERTURI Lexo Postimin
  Ka tema nė Elita Kombėtare qė nuk pėrshtaten.

  Perona kontraver si hashim thaqi e ibrahim rugova jan shmbull tipik i asa qė nėnforumi Elita Kombėtare ėshtė degraduar shumė.

  Kėrkoi nga Moderatorėt qė kėta dy emra tė largohen menjėher nga nėnforumi Elta Kombėtare.

  Nėse ky nėnforum ka karakterin e vet ashtu sic edhe quhet , atėher , do tė duhej qė hapja e temave nė kėtė nėnforum tė mos ishte e lejuar tė hapen pa filtrim.

  Ju falemnderoi pėr mirkuptim.

  Kili
  SHQIPĖRIA ETNIKE ĖSHTĖ GJAKU IM QĖ NUK FALET!
  Po lėre Rugovėn o i gjorė injorant. Rugova ėshtė lider atdhetar, politik, publicist, shkrimtar etj qė e njef e ka shkruar gjithė bota pėr tė e qė mbajti njė popull tė lidhur derisa vdiq(nėse vdiq natyralisht).

  Kėtu po diskutohet pėr njerėzit pafund qė vendosen atje. Dhe Dariusi e dha pėrgjigjen tek tema tjetėr. Me u fut cdo dėshmor nė Elitėn Kombėtare i bie tė kemi me qindra mijėra tema. Dėshmori dėshmor, elita elitė. Nuk janė e njėjta gjė, pasi tek elitarėt matet intelekti, tė qėnurit vizionar etj.
  "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

 5. #5
  i larguar Maska e bindi
  Anėtarėsuar
  17-10-2009
  Vendndodhja
  Ne bregdet
  Postime
  1,564
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  ha ha ,mos harroni te fusni edhe veten nje dite ne kete elite...
  Mos i bej dikujt ate,qe nuk ke deshire te ta bej dikush

 6. #6
  Atdhetar n'damar Maska e Illyrian_King
  Anėtarėsuar
  11-03-2011
  Vendndodhja
  Shqipėri Etnike
  Postime
  524
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Hyllien Lexo Postimin
  Po lėre Rugovėn o i gjorė injorant. Rugova ėshtė lider atdhetar, politik, publicist, shkrimtar etj qė e njef e ka shkruar gjithė bota pėr tė e qė mbajti njė popull tė lidhur derisa vdiq(nėse vdiq natyralisht).
  Rugova atdhetar?!

  Prej cilės ditė?
  Kombi mbi tė gjitha

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Fishtani1
  Anėtarėsuar
  09-12-2009
  Postime
  1,390
  Faleminderit
  6
  42 falenderime nė 39 postime
  Citim Postuar mė parė nga Illyrian_King Lexo Postimin
  Rugova atdhetar?!

  Prej cilės ditė?
  Po ti debil, qka je qe e mban nengraden "atdhetar n'damar", kush je ti qe i paragjykon figurat tona shqiptare?, dhe me cfare drejte e quan veten atdhetar?

 8. #8
  Atdhetar n'damar Maska e Illyrian_King
  Anėtarėsuar
  11-03-2011
  Vendndodhja
  Shqipėri Etnike
  Postime
  524
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Fishtani1 Lexo Postimin
  Po ti debil, qka je qe e mban nengraden "atdhetar n'damar", kush je ti qe i paragjykon figurat tona shqiptare?, dhe me cfare drejte e quan veten atdhetar?
  Unė per veti e di pse jam atdhetar. Mirėpo pom dhimbseni ju tė cilėt po i thoni atdhetar njė njeriu i cili nė Dhjetor tė vitit 1997 e quajti UĒK-nė ushtri terroriste. I njejti person pranoi nė Hagė kur deshmoi kundėr Millosheviēit se kishte kerkuar strehim nga Millosheviē prej Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės (tė cilės ja kishte frikėn).
  Kombi mbi tė gjitha

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Fishtani1
  Anėtarėsuar
  09-12-2009
  Postime
  1,390
  Faleminderit
  6
  42 falenderime nė 39 postime
  Citim Postuar mė parė nga Illyrian_King Lexo Postimin
  Unė per veti e di pse jam atdhetar. Mirėpo pom dhimbseni ju tė cilėt po i thoni atdhetar njė njeriu i cili nė Dhjetor tė vitit 1997 e quajti UĒK-nė ushtri terroriste. I njejti person pranoi nė Hagė kur deshmoi kundėr Millosheviēit se kishte kerkuar strehim nga Millosheviē prej Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės (tė cilės ja kishte frikėn).
  Ti dhe atdhetarizmi jeni shume larg, perkundrazi ben pjese ne anti-atdhetarizem, ti je ne rangun e atyre bythlypiraseve qe je i paafte per te logjikuar si puna e gabeleve, mjafton citimin qe ta bera me bold se cfare niveli i ulet je. Ik vazhdo hap tema te ilahive dhe talibaneve (bashkatdhetareve) te tu, dhe ndryshoje nengraden beje taliban n'damar.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Fishtani1 : 12-06-2011 mė 08:18

 10. #10
  Atdhetar n'damar Maska e Illyrian_King
  Anėtarėsuar
  11-03-2011
  Vendndodhja
  Shqipėri Etnike
  Postime
  524
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Fishtani1 Lexo Postimin
  Ti dhe atdhetarizmi jeni shume larg, perkundrazi ben pjese ne anti-atdhetarizem, ti je ne rangun e atyre bythlypiraseve qe je i paafte per te logjikuar si puna e gabeleve, mjafton citimin qe ta bera me bold se cfare niveli i ulet je. Ik vazhdo hap tema te ilahive dhe talibaneve (bashkatdhetareve) te tu, dhe ndryshoje nengraden beje taliban n'damar.
  Nuk jam i nivelit tėnd tė ultė me flliq gojen me ty. U preke nga ajo qė thashė sepse nė ato momente TV e shikonin 2 milion shqiptarė tė Kosovės, mos harro Rugova pas luftės nė vitin 2001 i kishte 48% nė zgjedhje ajo ndikoi nė rėnien e perqindjes nė zgjedhjet tjera. Kosova nė Elitėn Kombėtare i ka figurat e saja qė kontribuan para lufte, nė luftė dhe pas luftė janė ata tė cilėt formuan Ushtrinė Ēlirimtare tė Kosovės, janė ata qė sollėn lirinė nėpėrmjet Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės dhe janė ata qė shpallėn pavarėsinė ku Rugova nuk bėnė pjesė nė asnjėrėn nga kėto.
  Kombi mbi tė gjitha

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Fishtani1
  Anėtarėsuar
  09-12-2009
  Postime
  1,390
  Faleminderit
  6
  42 falenderime nė 39 postime
  Citim Postuar mė parė nga Illyrian_King Lexo Postimin
  Nuk jam i nivelit tėnd tė ultė me flliq gojen me ty. U preke nga ajo qė thashė sepse nė ato momente TV e shikonin 2 milion shqiptarė tė Kosovės, mos harro Rugova pas luftės nė vitin 2001 i kishte 48% nė zgjedhje ajo ndikoi nė rėnien e perqindjes nė zgjedhjet tjera. Kosova nė Elitėn Kombėtare i ka figurat e saja qė kontribuan para lufte, nė luftė dhe pas luftė janė ata tė cilėt formuan Ushtrinė Ēlirimtare tė Kosovės, janė ata qė sollėn lirinė nėpėrmjet Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės dhe janė ata qė shpallėn pavarėsinė ku Rugova nuk bėnė pjesė nė asnjėrėn nga kėto.
  O Shpifkesh, ku e pjelle kete genjeshter nga mendja jote apo ka tall loqen dikush me ty?, Rugova kur ishte si deshmitar ne procesin gjyqesor, kamerat ishin te mbyllura dhe askush se ka pare si ka vajt procesi...tani ti thua e kam pare 2 milion shqiptare duke shprehur ashtu...e sheh se cfare debili i poshter je, dhe cfare logjike ka te shprehet ne ate menyre Rugova?, edhe idioti me i madh e kupton qe kjo eshte thjeshte shpifkje dhe pa e justifikueshme.

  Ja po ta them une, perkundrazi Rugova ka shpreh si ne Hage ashtu dhe publik (perfshire menjehere pasi u terhoq ne Itali) qe ishte marrur si peng nga ana e policeve serb, tani ti ketu vjen nxjerr vrere duke genjyer edhe para syve kur shume mire e dijme ngjarjen dhe rrjedhat historike qe nga 1990, nuk te kam thene kot qe je anti-shqiptar pikerisht per mendime te cekta ndaj gjithqka shqiptare.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Fishtani1 : 12-06-2011 mė 08:48

 12. #12
  Atdhetar n'damar Maska e Illyrian_King
  Anėtarėsuar
  11-03-2011
  Vendndodhja
  Shqipėri Etnike
  Postime
  524
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Fishtani1 Lexo Postimin
  O Shpifkesh, ku e pjelle kete genjeshter nga mendja jote apo ka tall loqen dikush me ty?, Rugova kur ishte si deshmitar ne procesin gjyqesor, kamerat ishin te mbyllura dhe askush se ka pare si ka vajt procesi...tani ti thua e kam pare 2 milion shqiptare duke shprehur ashtu...e sheh se cfare debili i poshter je, dhe cfare logjike ka te shprehet ne ate menyre Rugova?, edhe idioti me i madh e kupton qe kjo eshte thjeshte shpifkje dhe pa e justifikueshme.

  Ja po ta them une, perkundrazi Rugova ka shpreh si ne Hage ashtu dhe publik (perfshire menjehere pasi u terhoq ne Itali) qe ishte marrur si peng nga ana e policeve serb, tani ti ketu vjen nxjerr vrere duke genjyer edhe para syve kur shume mire e dijme ngjarjen dhe rrjedhat historike qe nga 1990, nuk te kam thene kot qe je anti-shqiptar pikerisht per mendime te cekta ndaj gjithqka shqiptare.
  Nuk mundesh me ju qit hi syve shqiptarėve, pse je i shitur pėr qaraqet e rugovistėve ajo mbetet problem i yti, pėr ndryshe Rugova ishte nė transmetim direkt nga Haga kėtė e kemi pa tė gjithė. Rugova asnjėherė nuk e ka ndier rrezikun nga serbėt, por nga UĒK-ja argumenti mė i mirė pse asnjėherė nuk shkoj nė Prekaz vend nė tė cilin nuk la pa shkuar njeri. Sa pėr atė se a u kan ne transmetim a jo Rugova ne Hagė o qen i biri qenit bone ni klik ne google "Rugova nė Hagė" edhe e sheh sa video te dalin. Mos repliko mė se je i ndytė!
  Kombi mbi tė gjitha

 13. #13
  Hierark i lartė Maska e Uriel
  Anėtarėsuar
  07-02-2010
  Vendndodhja
  Torre della Fame
  Postime
  1,219
  Faleminderit
  3
  40 falenderime nė 33 postime
  Citim Postuar mė parė nga Hyllien Lexo Postimin
  Kam disa ditė qė shoh se po hapen tema shumė tė cuditshme heronjsh lokalė apo tė ashtuquajturish heronj nė njė nga pjesėt qė personalisht cilėsoj si ndėr mė prestigjozet tė forumit, pjesa e Elitės Kombėtare. Nė ka vend qė meriton njė vemendje tė vecantė nga ana e Administratorėve dhe Moderatorėve tė forumit ėshtė pikėrisht ky nėnforum qė pėrmbledh shembujt kombėtar qė shqiptari duhet tė ndjeki dhe tė mėsoj. Janė disa tema tė hapura nga antari Illyrian King etj qė nuk i pėrkasin aspak forumit dhe vlerave qė ka forumi i Elitės Kombėtare.

  Ju lutem moderatorėt tė marrin masa ndaj kėtij trendi ckombtarizues.
  Forumi nė fjalė ka njė moderator aktiv. Hapi i parė qė ndiqet ėshtė kontaktimi me tė dhe nėse komunikimi nuk ėshtė produktiv kalohet tek super moderatori. Ke tentuar tė komunikosh privatisht me moderatorin ose tė raportosh temat qė gjykohen jo tė vendit?! Do i kurseje kohė vetes dhe do shmangeshin edhe pėrplasje tė mundshme, tė kthyera nė traditė tashmė nėpėr temat e ankimeve.
  relata refero

 14. #14
  R[love]ution Maska e Hyllien
  Anėtarėsuar
  28-11-2003
  Vendndodhja
  Mobil Ave.
  Postime
  7,732
  Faleminderit
  0
  19 falenderime nė 19 postime
  Citim Postuar mė parė nga Uriel Lexo Postimin
  Forumi nė fjalė ka njė moderator aktiv. Hapi i parė qė ndiqet ėshtė kontaktimi me tė dhe nėse komunikimi nuk ėshtė produktiv kalohet tek super moderatori. Ke tentuar tė komunikosh privatisht me moderatorin ose tė raportosh temat qė gjykohen jo tė vendit?! Do i kurseje kohė vetes dhe do shmangeshin edhe pėrplasje tė mundshme, tė kthyera nė traditė tashmė nėpėr temat e ankimeve.
  Moderatori ėshtė kontaktuar dhe temat nė fjalė janė raportuar. Temat kėtu nuk ėshtė se janė bėrė objekt replike e vazhdueshme por ėshtė mosmoderimi adekuat i forumit, dhe e kuptoj se jo tė gjithė kanė kohė, qė ka lejuar njė sasi tė madhe talebanėsh tė vandalizojnė integritetin e forumit dhe strukturėn qė ka. Mund tė debatojmė nėpėr tema, pėr figura kombėtare e ndėrkombėtare, por jo tė vandalizojmė me shkarravina dhe shtrėmbėrojmė cdo gjė. Kėtu o po futen njerėz tė klasės sė parė, ose po futet njė kontigjent i shėmtuar propagandistik qė po prish ekuilibrat nė forum nė favor tė talebanizmit ekstrem.

  Dariusi gjtihsesi e dha pėrgjigjen tek tema tjetėr e hapur nga Llapi. Pėr cdo dėshmorė nuk mund tė hapet temė nė Elitė, pasi nuk ka kuptim. Elita i pėrket tė tjera figurave.
  "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

 15. #15
  Pasioni pėr shkencėn Maska e KILI MERTURI
  Anėtarėsuar
  23-01-2008
  Vendndodhja
  evropė
  Postime
  1,848
  Faleminderit
  8
  14 falenderime nė 10 postime
  Hyllien , mbase mė ke cituar , po tė drejtohem.

  him govna nuk ėshtė Elitė Kombėtare Shqiptare!

  E ti shoki , vendose foton e tij nė dhmen e gjumit , se tė merr ma mir gjumi.

  Haj tash e mos e ngatėrro temen.

  Nuk e nje kush nė botė at kirjes. Tekefundit e njohim ne mė sė mirė dhe e dim se nuk ka vend nė temeat tė Elta Kombėtare!

  Kili
  SHQIPĖRIA ETNIKE ĖSHTĖ GJAKU IM QĖ NUK FALET!

  hasa e hima nė nėnforumin tradhtarė tė kombit e kan vendin!
  Nė dreq tė mallkuar tė gjithė antishqiptarėt dhe tradhtarėt e kombit!

 16. #16
  Hands up! Maska e Jack Watson
  Anėtarėsuar
  30-04-2007
  Vendndodhja
  Tiron'
  Postime
  4,577
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga Hyllien Lexo Postimin
  Kam disa ditė qė shoh se po hapen tema shumė tė cuditshme heronjsh lokalė apo tė ashtuquajturish heronj nė njė nga pjesėt qė personalisht cilėsoj si ndėr mė prestigjozet tė forumit, pjesa e Elitės Kombėtare. Nė ka vend qė meriton njė vemendje tė vecantė nga ana e Administratorėve dhe Moderatorėve tė forumit ėshtė pikėrisht ky nėnforum qė pėrmbledh shembujt kombėtar qė shqiptari duhet tė ndjeki dhe tė mėsoj. Janė disa tema tė hapura nga antari Illyrian King etj qė nuk i pėrkasin aspak forumit dhe vlerave qė ka forumi i Elitės Kombėtare.

  Ju lutem moderatorėt tė marrin masa ndaj kėtij trendi ckombtarizues.
  Pėrshėndetje.


  Problemi ėshtė se unė tė paktėn personalisht e kam tė vėshtirė tė pėrcaktoj se cili personazh tė bėj pjesė nė "Elitė" dhe cili jo, e kam fjalėt pėr figurat lokale, psh qė njihen vetėm nė Maqedoni. Konkretisht pėr temat qė kishte hapur Illyrian King, ishin tema me personazhe qė unė nuk njoh nė rradhė tė parė (janė figura lokale, vetė jam nga Shqipėria). Psh ishte njė temė qė kishte hapur Illyran_kIng "Jakup Hasipi", tani ky ka qenė luftėtar nė UĒK dhe aktivist fetar, tani unė s'mund t'ja ndaloj njeriu qė tė hapė temė pėr tė. Pata rėnė dakort qė tė postojnė vetėm pėr veprimtaritė patriotike qė kanė kryer e jo pėr ato fetare.

  Tjetėr problem janė tema me figura tė tilla si Hashim Thaēi, Rugova etj pėrfundojnė nė sherr e ofendime nga persona tė caktuar, tė cilėt mė habisin me nivelin e tyre. Psh temat pėr Hashim Thaēin kanė mijėra postime nga llapi & co qė janė me nivel mediokėr. Duhet nxjerr njė rregull qė nė Elitė tė hapen tema vetėm pėr persona qė nuk rrojnė, nė mėnyrė qė tė pėrjashtohen diskutimet politike pėr persona qė janė akoma nė politikė. Po ashtu mirė do ishte tė krijohet edhe njė nėnforum i veēantė brenda Elitės pėr kategorinė: heronj, luftėtar, patriotė dhe atdhetar tė shquar. Do t'i hedh si propozime te forumi i moderatorėve.

  Moderatori ėshtė kontaktuar dhe temat nė fjalė janė raportuar.
  Mua nuk mė keni kontaktuar gjė. Bile edhe pėr kėtė temė mė njoftoi njė mik se mė kishte shpėtuar pa e parė. Pėr shqetėsimet nė lidhje me forumin "Elita Kombėtare" duhet tė mė kontaktoni mua tė parin meqė jam moderatori mė i thjeshtė i kėtij nėnforumi, pastaj nqs sju sqaroj dot apo sjap zgjidhje duhen kontaktuar smodėt dhe admini i forumit.

 17. #17
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime
  Jack Watson

  ty te gjith ata qe ia kthyen pushken shkaut jan te padeshirueshem te Elita Kombetare
  lshojau nji sy sa tema mi ke dergue e me von i ke mbyll te nenforumi shqipe nga kosova

  ndersa tek elita i ke lan
  per fatmir sejdiun
  per albin kurin
  per dacin macin
  per vetvendosjen
  per dofar lucash qe se din askush kush eshte
  perpos qe ka qen puntor ne komunen e prishtines


  e shum e shum tier marre me te ardh nese kie naj pik gjaku te shqiptarit per bes

 18. #18
  R[love]ution Maska e Hyllien
  Anėtarėsuar
  28-11-2003
  Vendndodhja
  Mobil Ave.
  Postime
  7,732
  Faleminderit
  0
  19 falenderime nė 19 postime
  Citim Postuar mė parė nga Jack Watson Lexo Postimin
  Pėrshėndetje.


  Problemi ėshtė se unė tė paktėn personalisht e kam tė vėshtirė tė pėrcaktoj se cili personazh tė bėj pjesė nė "Elitė" dhe cili jo, e kam fjalėt pėr figurat lokale, psh qė njihen vetėm nė Maqedoni. Konkretisht pėr temat qė kishte hapur Illyrian King, ishin tema me personazhe qė unė nuk njoh nė rradhė tė parė (janė figura lokale, vetė jam nga Shqipėria). Psh ishte njė temė qė kishte hapur Illyran_kIng "Jakup Hasipi", tani ky ka qenė luftėtar nė UĒK dhe aktivist fetar, tani unė s'mund t'ja ndaloj njeriu qė tė hapė temė pėr tė. Pata rėnė dakort qė tė postojnė vetėm pėr veprimtaritė patriotike qė kanė kryer e jo pėr ato fetare.

  Tjetėr problem janė tema me figura tė tilla si Hashim Thaēi, Rugova etj pėrfundojnė nė sherr e ofendime nga persona tė caktuar, tė cilėt mė habisin me nivelin e tyre. Psh temat pėr Hashim Thaēin kanė mijėra postime nga llapi & co qė janė me nivel mediokėr. Duhet nxjerr njė rregull qė nė Elitė tė hapen tema vetėm pėr persona qė nuk rrojnė, nė mėnyrė qė tė pėrjashtohen diskutimet politike pėr persona qė janė akoma nė politikė. Po ashtu mirė do ishte tė krijohet edhe njė nėnforum i veēantė brenda Elitės pėr kategorinė: heronj, luftėtar, patriotė dhe atdhetar tė shquar. Do t'i hedh si propozime te forumi i moderatorėve.  Mua nuk mė keni kontaktuar gjė. Bile edhe pėr kėtė temė mė njoftoi njė mik se mė kishte shpėtuar pa e parė. Pėr shqetėsimet nė lidhje me forumin "Elita Kombėtare" duhet tė mė kontaktoni mua tė parin meqė jam moderatori mė i thjeshtė i kėtij nėnforumi, pastaj nqs sju sqaroj dot apo sjap zgjidhje duhen kontaktuar smodėt dhe admini i forumit.
  Pėrshėndetje Jack,

  Temat i kam raportuar aty ku thotė "raportoni". Mbase duhet tė coj MP herės tjetėr, por ngaqė e kam dizaktivizuar sepse mar mesazhe lloj lloj i bie pak si shkurt dhe e raportoj atje.

  Jam shumė dakort personalisht qė tė hapet njė nėnforum pėr herojtė/dėshmorėt, pasi tani ka dhe mė tepėr dokumentim pėr gjėra tė tilla se sa ka patur nė tė kaluarėn kur veprimtaria e shumė individėve nuk u dokumentua kurrė dhe humbi nė harresė.

  Pėrsa i pėrket Rugovės, vandalizimi i temės sė tij ėshtė njė akt c'njerėzor e para punės, qė bėhet nga po i njėjti grup antarėsh qė futet me rotacion me emėr tjetėr sa herė qė pėrjashtohen. Tema ėshtė vandalizuar krejtsisht dhe i ka humbur vlera qė ka.

  Jam dakort qė figurat politike, dhe akoma aktive qė janė nė politikė nuk mund tė bėjnė pjesė atje akoma. Kjo do punė pasi rrezik ka tema dhe pėr Sali Berishėn qė ka dhėnė kontribut tė madh pėr shėmbjen e komunizmit, por me kėtė logjikė a mos duhet hapur temė pėr Bashėn ? Ramėn ? Nanon ? Nuk di a mė kupton po humbet struktura dhe misioni qė ka ai si nėnforum. Njerėzit politik aktiv ndoshta do ishte mirė mos diskutoheshin.

  Problem tjetėr qė ju cekni dhe qė un e kam cekur ėshtė ana fetare qė nuk duhet tė ketė vend nė njė nėnforum pėr elitėn kombėtare, ose nėse ka tė trajtohet nė plan tė dytė.
  "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e Fishtani1
  Anėtarėsuar
  09-12-2009
  Postime
  1,390
  Faleminderit
  6
  42 falenderime nė 39 postime
  Citim Postuar mė parė nga Illyrian_King Lexo Postimin
  Nuk mundesh me ju qit hi syve shqiptarėve, pse je i shitur pėr qaraqet e rugovistėve ajo mbetet problem i yti, pėr ndryshe Rugova ishte nė transmetim direkt nga Haga kėtė e kemi pa tė gjithė. Rugova asnjėherė nuk e ka ndier rrezikun nga serbėt, por nga UĒK-ja argumenti mė i mirė pse asnjėherė nuk shkoj nė Prekaz vend nė tė cilin nuk la pa shkuar njeri. Sa pėr atė se a u kan ne transmetim a jo Rugova ne Hagė o qen i biri qenit bone ni klik ne google "Rugova nė Hagė" edhe e sheh sa video te dalin. Mos repliko mė se je i ndytė!
  O ti ashkali i maqedonise "taliban king", qka di ti per rrjedhat historike te Kosoves?, ti asi race e ulet gabeliane qe vetem me urretje dhe shpifje merresh.

  Ma trego videon se ku ka thene ashtu Rugova?, dhe kush po shitet per qarqet e huaja ti qe shpifk per gjithqka anti shqiptare apo ne qe i mbrojme vlerat tona shqiptare?

  Para se te fillosh me ilahi dhe postime talibane, ma gjej ate video ku paska thene Rugova, se nuk dua ta mbushi mendjen tende prej idioti qe i ke dhe qe nuk je gjendje te logjikosh se sa absurd eshte pretendimi yt se as me shpifkje nuk din te merresh, vetem dua te shoh se sa felliqesire qe je dhe fshihesh pas petkut te atdhetarizmit duke sulmuar figurat dhe historine shqiptare.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Fishtani1 : 12-06-2011 mė 14:51

 20. #20
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  10-04-2011
  Vendndodhja
  In my thoughts free from the world
  Postime
  547
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Kur do ta fusesh ne koken tende qe koncepti elite kombetare me deshmor e hero kombtar skane asgje te perbashket? Hashim Thaci eshte thjesht kryeminister i Kosoves dhe luftetar i UCK-se, nuk eshte aspak Elite Kombetare.
  Meqe ajo tema ku u be nje ankese rreth Hashim Thacit u mbyll, po e citoj ketu Darius.

  Hashim Thaci nuk ishte thjesht nje luftetar, ishte njeri nga formuesit e UCK-se.
  Nese formuesit e UCK-se nuk meritojne te jene elite, atehere as formuesit e Lidhjes se Prizrenit s'i takojne kesaj kategorie.

  Mos perdorni standarde te dyfishta, sepse edhe Sali Berisha eshte kryeminister, por ai vazhdon te ngelet aty tek elita, madje me disa tema ne vete.

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •