Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 14
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
    Anëtarësuar
    25-01-2004
    Vendndodhja
    Larg vendlindjes i pa shpi..
    Postime
    4,220

    Kundër shtrirjes së autoritetit në veri të Mitrovicës votuan -17 deputetë

    Deputetët e PDK-së, Xhavit Haliti, Lumnije Morina, Ganimete Musliu, Valbona Dibra, Ahmet Isufi i AAK-së, Agim Kuleta i Vetëvendosjes, si dhe SLS-ja, kanë votuar në Kuvend më 5 maj, kundër shtrirjes të autoritetit të Qeverisë në veri.



    Në senacë e Kuvendit të datës 5 maj, ku u votua pika dy e kerkesës së Vetëvendosjes që qeveria të shtrijë autoritetin në pjesën veriore te vendit, 17 deputët votuan kundër. Emrat e disa prej tyre i ka publikuar Instituti Demokratik i Kosovës në raportin për monitorimin e punës së Kuvendit.
    I kontaktuar nga mediat anëtari i kryesisë së Kuvendit, Xhavit Haliti nuk ka pranuar të jap shpjegim për rastin.

    Ndryshe përmes raportit njëmujor të monitorimit të punës së Kuvendit, KDI shprehu shqetësimin se legjislativi ende nuk po arrinë të kryej misionin e tij për të ushtruar kontroll mbi qeverinë. Shqetësim tjetër për KDI paraqet edhe mosrespektimi i rregullores së punës së Kuvendit kur bëhet fjalë për përfaqësimin e femrave në organet e legjislativit. Aty permendet kryesia si institucion në të cilin nuk bënë pjesë asnjë femër.
    Më gënjeu pasuria, jeta vrap më iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka në dhe të huaj do të vdes..

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Po ja nien Xhavitit shum se qfar flasin thon e propozoin keta te vetfundosjes

    po mos e kqyrni ju Xhavitin se ai e ka shumicen ne Parlament e nji vot sdo te thot kurgja as per as kunder
    dhe bash sot e pyeta se me te vertet ka qen ashtu siq po shkruan gazeta e sorres
    ai me tha po qa di une ja kam fut gjum ani kur flasin keta te vetfundosjes te albin-qosiqit o as veshit nuk i tregoi bre haaaaa
    po as qe i ndegjoi se qfar flasin ata rrugaqa
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anëtarësuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    Citim Postuar më parë nga Llapi Lexo Postimin
    Po ja nien Xhavitit shum se qfar flasin thon e propozoin keta te vetfundosjes

    po mos e kqyrni ju Xhavitin se ai e ka shumicen ne Parlament e nji vot sdo te thot kurgja as per as kunder
    dhe bash sot e pyeta se me te vertet ka qen ashtu siq po shkruan gazeta e sorres
    ai me tha po qa di une ja kam fut gjum ani kur flasin keta te vetfundosjes te albin-qosiqit o as veshit nuk i tregoi bre haaaaa
    po as qe i ndegjoi se qfar flasin ata rrugaqa
    of medet po per cka e paska votu populli at lop per me ja fut gjumit en parlament?


    si ste vjen marre more e ja qet budallakin vetes, po ske faj se vet po pranon se jeni qeveria e gjumit tu fillu prej "kryeclirimtarit" e tu maru ke deputetet.
    JO NEGOCIATA VETËVENDOSJE

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Citim Postuar më parë nga derjansi Lexo Postimin
    of medet po per cka e paska votu populli at lop per me ja fut gjumit en parlament?


    si ste vjen marre more e ja qet budallakin vetes, po ske faj se vet po pranon se jeni qeveria e gjumit tu fillu prej "kryeclirimtarit" e tu maru ke deputetet.
    po lexoje ma mier more qunoo
    po aj normal qe ja fut gjum kur flasin apo propozoin diqka rrugaqet e vetfundosjes se albin-qosiqit
    plus nganjiher ne gjum edhe e prish ajrin me nan pierdh te terun haaaaaa
    po veq luen Xhaviti ko.qe me ju rrugaqet e vetfundosjes balit

    ju qe u futet ne parlament e po i merrni pagat e te gjitha benificionet qe jau ka krijue Ahtisari haaaaa edhe kamt ja lani ju e ujt ja pini Ahtisarit more rrugaqa
    a e din qfar keni ber per kete edhe njerz ne rrug kini myt me doren e juaj e tash qka e keni pshty po e lpini pyyytfff pun rrugaqesh ma
    Ndryshuar për herë të fundit nga Llapi : 09-06-2011 më 11:44
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anëtarësuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    flej llap flej
    JO NEGOCIATA VETËVENDOSJE

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Citim Postuar më parë nga derjansi Lexo Postimin
    flej llap flej
    jo na spo kemi kohe me flejt se po e qeverisim vendin
    perveq kur folni ju ne parlament

    ndersa ju e kini kohen e qenit siq thot nji fjal prandaj edhe kushtet jau ka plotesue Ahtisari
    e juve u deshiroi skijim te shpejt e te sigurt neper shtigjet e kopaonikut haaaaaaaa atje i pilqen albin-qosiqit ma shum
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e Zoti Basha
    Anëtarësuar
    25-01-2010
    Postime
    860
    Te isha une deputet ishte shtuar dhe nje vote kunder. Fashizmi nuk eshte me pak fashizem kur e bejne shqiptaret dhe jo serbet.
    Kantonizimi i hapësirës shqiptare, rruga e vetme drejt zhvillimit!

  8. #8
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    12-05-2009
    Vendndodhja
    Iliri
    Postime
    2,914
    Citim Postuar më parë nga Llapi Lexo Postimin
    Po ja nien Xhavitit shum se qfar flasin thon e propozoin keta te vetfundosjes

    po mos e kqyrni ju Xhavitin se ai e ka shumicen ne Parlament e nji vot sdo te thot kurgja as per as kunder
    dhe bash sot e pyeta se me te vertet ka qen ashtu siq po shkruan gazeta e sorres
    ai me tha po qa di une ja kam fut gjum ani kur flasin keta te vetfundosjes te albin-qosiqit o as veshit nuk i tregoi bre haaaaa
    po as qe i ndegjoi se qfar flasin ata rrugaqa
    Ksaviti i pdk-s ai lodhet nga kshillat e Tadiqit e jua ka mbush memoren me trika e kurthe shkinie ,e si ti mbetet koh te ngratit me e ndegju nji kshill nga nji deputet e nji partie te kosoves.
    Valla po te besoi qe te ka than, se as veshit si tregon csaviti juaj qa thon shqiptaret se esht i ngarkuem me direktiva nga nipi i Drazha Mihajlloviçit ,qe ta shkatrroj kte shtet,te krijuar me mund e gjak te fituar nga populli fukara e djem e qupa me te mira te kombit.
    Veq vazhdoni me mendjen hu se ka na qojn te tillet para jon..jemi zen mes vete me shkatrresa e gratrresa e pastaj hidhrohemi ne boten e larget e te afert dhe ktu bejm luft sita shperfillim njeri tjetrin.
    Te ishte ka Xhaviti me i mir se kishte shendrru Kosoven para nji gjendje te mjerueme ne ekonomi,ne zhvillim te gjithbarshem.

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230

    Nice_Boy

    [QUOTE=Nice_Boy;3121350]Deputetët e PDK-së, Xhavit Haliti, Lumnije Morina, Ganimete Musliu, Valbona Dibra, Ahmet Isufi i AAK-së, Agim Kuleta i Vetëvendosjes, si dhe SLS-ja, kanë votuar në Kuvend më 5 maj, kundër shtrirjes të autoritetit të Qeverisë në veri.



    Në senacë e Kuvendit të datës 5 maj, ku u votua pika dy e kerkesës së Vetëvendosjes që qeveria të shtrijë autoritetin në pjesën veriore te vendit, 17 deputët votuan kundër. Emrat e disa prej tyre i ka publikuar Instituti Demokratik i Kosovës në raportin për monitorimin e punës së Kuvendit.
    I kontaktuar nga mediat anëtari i kryesisë së Kuvendit, Xhavit Haliti nuk ka pranuar të jap shpjegim për rastin.

    Ndryshe përmes raportit njëmujor të monitorimit të punës së Kuvendit, KDI shprehu shqetësimin se legjislativi ende nuk po arrinë të kryej misionin e tij për të ushtruar kontroll mbi qeverinë. Shqetësim tjetër për KDI paraqet edhe mosrespektimi i rregullores së punës së Kuvendit kur bëhet fjalë për përfaqësimin e femrave në organet e legjislativit. Aty permendet kryesia si institucion në të cilin nuk bënë pjesë asnjë femër.
    [/QUOTPOR

    AGIM KULETA SE SHT DEPUTEN NGA RRADHET E LEVIZJES VETVENDOSJE
    POR KJO NUK E PERJASHTON NGA PRGJEGJSIA AS NJE HER

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230

    Llapi;

    Citim Postuar më parë nga Llapi Lexo Postimin
    jo na spo kemi kohe me flejt se po e qeverisim vendin
    perveq kur folni ju ne parlament

    ndersa ju e kini kohen e qenit siq thot nji fjal prandaj edhe kushtet jau ka plotesue Ahtisari
    e juve u deshiroi skijim te shpejt e te sigurt neper shtigjet e kopaonikut haaaaaaaa atje i pilqen albin-qosiqit ma shum
    TI DOTE THOT SE PASKE BISEDU ME XHAVIT HAJNIN EDHE KUY ME NJE KULTUR TU PASKA PERGJIGJ HAHAHAHA KURSE TI EDHE KY XHAVITI JA RROFI BOLET VETVENDOSJES
    Ndryshuar për herë të fundit nga beni33 : 09-06-2011 më 19:01 Arsyeja: ARSUEJA HASHIM ESHT HAJN

  11. #11
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-12-2009
    Postime
    1,594
    lufta brenda lloit eshte zhvendos nga partia e pdk-se ne institucione te shtetit!

    Thaçi kërkon përgjegjësi nga Grabovci për votimin e deputetëve të PDK-së

    Por burime tona brenda grupit parlamentar të PDK-së njoftojnë se atë ditë Grupi parlamentar i PDK-së nuk ka mbajtur fare takim paraprak kështu që ky grup parlamentar nuk ka pasur fare qëndrim të vetin se si do të votohet për propozimin e Lëvizjes Vetëvendosje për shtrirjen e sovranitetit të vendit në Veri. Kjo sjellje “sallamadi” e Grupit parlamentar të PDK-së e bën jo serioze jo vetëm PDK-në por edhe Grupin Parlamentar të kësaj partie politike.

    I pyetur nga “Bota sot” se si e vlerëson këtë veprim të disa deputetëve të PDK-së në seancën e 5 majit, kryeministri Hashim Thaçi ka thënë se me të dëgjuar lajmin në media e ka kontaktuar shefin e Grupit parlamentar të PDK-së Adem Grabovcin dhe ka kërkuar nga ai një shpjegim për këtë veprim. Sipas kryeministrit, Adem Grabovci i ka thënë se atë ditë Grupi parlamentar i PDK-së nuk ka mbajtur fare mbledhje paraprake dhe deputetët e kësaj partie kanë hyrë në seancë pa një qëndrim unik paraprak.

    Në ndërkohë ne kemi provuar të kontaktojmë me Adem Grabovcin gjatë gjithë ditës për të marrë një prononcim të tij për këtë veprim të deputetëve të PDK-së por telefoni i tij gjithë kohën ka qenë i mbyllur.

    (Më gjerësisht mund të lexoni në numrin esotëm të gazetës)
    Shpërndaje

    Komente (44) Kthehu | 10.06.2011

    u ma shki ine ju si shkite pre nanen ja pe tine qka po tu me dhane

    > sali | 11.06

    Çdo popull ka Qeverrine qe e meriton. Ne vitet 1790 Franca rezoi at Qeveri qe nuk e meritonte. I udhehequr nga Robespieri e Jakobinet, populli rroku armet dhe shkatroi forcat mbreterore Franceze. Ne nje fshat trupat mbreterore rane ne nje prite te revolucionareve. Pati te vrare e te plagosur. Nji revolucionar, Ushtar i Lirise, i plagosun kerkoi ndihme ne shtepin e nji Fshatari. Ata e mjekuan dhe e fshehen ne nji mullar me bar. Shpejt trupat ndeshkimore bastisen fshatin. Ata kontrolluan shtepine e fshatarit por nuk gjeten gje. Ne ikje e siper Oficeri i toges, nxjerr nga xhepi sahatin me qostek , dhe prej zinxhiri ja lekund para syve djalit 18 vjeçar, ai nguroi pak por u thye dhe me gishtin e madh tregoi nga mullari. Ushtaret moren te plagosurin dhe djali sahatin. Por Baba nxori mushqeten nga hatllat, e vuni djalin e tij para, dhe buze fshatit e ekzekutoj. Neqoftese populli Kosovar do te kishte vlera si populli Francez, keta tradhetare nuk mun te mbeteshin gjalle nji dite pas krimit?

    > Robespjer | 11.06

    IDERUR ZOTRI THAQI EDE SEDI SE SE KAH E KIH NE PARTI JU EDINI SHUM MIR SE KUSH TE KAH PRUH NAT POZIT QE IKENI EDHE AI NJERI I CILI QUHET AZEM SYLA XHAVIT HALITI E DISA TE TEJR TE KAN PRUH NE KET POZIT DHE ATO NJEZ TE PERMEDEN MAH PAR JAN PIKRISH EDHE HAPATAS ETHAM EDHE NE MEDIJA SE JAN PUTORT MAT TE NGUSH TE MILLOSHEVIQJANE APO SEBIJA E SODIT SE XHAVIT HALITIT DHE AZEM SYLES I KONVENON NJE SUTUAT E TILL SE ATO DY DUHET MEJ VERR SE MESHTI NE BURG ESHT MIR ATO KNAQEN TRADHTART MAT MDHOJ TE POPLLIT SHQIPTAR JAN

    > filip | 11.06

    athu AAK qka dot thot tash,kur ishte per kualicion me pdk kjo aak shpesh her ngritke zanin dhe thojke se esht e mundshme,por kur udhtojke nje minister i aak ne hag te ramushi thojshin definitiv nuk ka kualicion me pdk,pra AAK duhet te largoj ahmet isufin,Besa duhet te shtoj edhe nje gje,sipas informatave gjat lufte, un kam dit kah man ky ahmet isufi,dhe kur perfundoj ne aak me habiti rasti,se si ky ne aak kur ter kohen ishte me vendlindja thrret,

    > qaushi | 11.06

    Valla tu kan shplue kambet kesihovi sa qe as rrenat e tua nuk te bajne pune.

    > llapjani | 11.06

    Bashkimi Evropjan asht nji paçavure e Perçame, ku Aksi Paris-Beograd-Moske mundohet me DOMINUE Ballkanin dhe Evropen Qendrore, ne kurriz te territoreve Hungareze dhe ILIRE ( Alkbano-Dardane).

    > Gabriel | 11.06

    Ne Kosove ka hy Derri dhe Dosa, me breke dhe pa breke dhe jan vu n krye te Qeverise, Policise, Gjykates, te Partive dhe e kan myt Kosoven. Pa Qeveri, pa Politike te pamvarun Pro Kosovare, Ekonomi, Sherbime te forta Sekrete Kosovare, dhe nji Ushtri Kosovare, nuk ka as Kosove, dhe as Pamvarsi. De Facto Veriu asht nda. Duhet me e vu prap Kufinin midis Serbise dhe Kosoves aty ku ka qen, dhe me vu rregul n at kufi. A ste vjen marre kur shef Paramilitaret Serb me maska dhe Buldozer ti rafshojne te gjitha postat kufitare me Serbine. Ven rregull ne kufi dhe Paramilitaret Serbe, qi e kan pushtue Mitrovicen ,do ngordhin urie ose do kthehen prap ne SERBI. Hapi i pare eshte kerkesa e Legjislacionit Kosovar mbi at Sector, por Serbi me kta agjenta e mbyti ket levizje qi ne embrion. Hapi dyte asht 100000 trupa Kosovare te mbeshtet nga NATO n at kufi, por BE dhe Franca e mbyti at mundesi duke e çarmatos Kosoven dhe armatos Serbin, me Bazen Ushtarake ne Nish, dhe tjetren, Jug ne Bujanovac.

    > Bumper | 11.06

    ne kosove krejt njejte jon veq per veti mendojne cilido qe vjen ne kry shtetit krejt e kan pas ne dore sen skan ba...veq albin kurti osht ma i miri dhe ka ide te mira per bashkim kombtar tjert jon hipokrita ..

    > ardi drenas | 11.06

    o ramiz lushtaku,po ju lypni nanen mejav q,ama na sjav bajm at pun,nese doni ,at-her naj nja ma tre,se prej nenave kem respekt,kan hjek te gjorat,ju lushtaket e faqes te zez drenices,ende qitni flak nga goja ne emer te deshmorve,ende mshifeni pas tyre,se per ndryshe ju bjen pushteti dhe ju ende shitni heroj me veprat e te vdekurve,kurse ju jeni m...,qka ju nervozoj qe fyeni ashtu,nje fjal popullore thot:REALITETI SHKAKTON DHIMBJE,he mor qoban bullicash kan met ik per shkup kur tlypin mu majt,

    > lushtak he k,,,madh | 11.06

    mjer ne kushe ashte mbet me na udhheq njerzit qe i kan rujt BULLICAT DERI DJE

    > muja_arjeta@hotmail.de | 11.06

    O Komentuesi \"Ramush,\"Thaqi nuk ka krye Studimet ne Zvicer,atje ishte Azilant, atje Studioi dy Vite e nuk e ka dhane asnje Provim.E jo ma te thuhet se i ka krye Studimet ne Zvicer!.Studimet ni Krey ne Prishtin pas Luftes,e dini se si!.

    > Genti115 | 11.06

    Ramiz Lushtaku....o ti shoq mos jep komente pa lidhje he juve..n

    > MIXHA | 11.06

    Nje lutje per administratorin,nese ka mundsi komentet e ndyra te disa bashkatdhetarve, e pseudopatrijotve (p.sh si te Ramiz Laushtakut analfabet tipik)te mos i botojn fare.se fjalorin e tyre shtepijak nuk kemi nevoje ta lexojm ne faqet e gazets.Mirembetshi.

    > arbeni ,metzingen | 11.06

    Z Thaqi i ka kryer studimet ne zvicerr shpesh reagon si mafioz ndonje her si pacifist ndonje her si diktator veq qa eshte e verteta e ka tepru me sjellje dekonstruktive ne Mitrovic ka qen teper pacifist albin kurtin e arrestoi ather ne mnyre ma tkeqe kaj her i doket vetja qe jeton ne libi shiptart i arreston kriminelat serb i perkdhel qfar shqiptari osht ky let munohet dikush me gjet ky per mendim tim eshte katastrof njeri qe flet per shki mire pa fakte

    > ramush | 11.06

    Ramiz Lushtaku...ti e q...nenen tende more gomarë.Po bugarë jeni ju qobanet e bullicave. Kerkoj falje nga lexuesit e ndershëm por nuk po kam qare pa ju pergjigj keti qobani ....

    > Genc | 11.06

    Kjo do te jete vetem fillimi qka kan me votue ata ma vone,per at arsye jane zgjedhe DEPUTET

    > ADILI | 11.06

    Adem Grabovcin e njoh shum mirr,kemi jetu bashk ne Romanshorn te Zvicres,Habitem se si erdhi deri te ai post i nalt.Rahmet Qumilit , para shum viteve pat than KUNGEL e PACRK.

    > remo | 11.06

    Mos shani o shqiptar, pasha Zotin per kete Jemi te paret. Te gjithe ata qe Kane votuar pro nuk Kane gjak shqiptari por qenkan MAXHUP. Per ata as Vend per varr ne Kosove nuk duhet te kete. TRADHETAR ne lufte, TRADHETAR ne paqe.

    > Leon | 11.06

    o morrani i drenices nuk shahet kush ashtu o plehi i drenices trime po e lyp ate ne lul te ballit po kush je ti me e ndye Drenicen e une kam vetem nji fjal per ty o primitiv ha m ha

    > haxhi gashi | 11.06

    Keta jan vetem numer si lopt e Indis mjer Kosova per ligjevensit e vet kjo eshte elita politike si e fut akaosoven ne humner.

    > deshperim | 11.06

    o ti peja kush je ta q....se drenica gjith mon ka lind triam dhe patriota qe dihen ta q.... at nan kush e sht kunder drenices dhe deshmorve te mdhej qe ika rrit drenica .ku guxoni em permend drenicen me politiken jav q... robt e ju jeni udbasha jo drenica qe ter familjet i kan dhan per atdhe t kosoves me shekuj dhe sot e ju hani m... ktu jav q... robt .:amiz Lushtaku prekaz .skenderaj drenice FSK::::::::::

    > Ramiz Lushtaku | 11.06

    a haram ju koft buka e kosoves se beli jeni dal tash haptas ju te ...pdk..shikut tradhtart e kosoves

    > Merita | 11.06

    Nga nje analize e shpejte e skandalit te 17 deputeteve arijme ne dy konkluzione. Cilido qe kontribon ne Cenimin e Integrietit Territorjal te nje Kombi, kategorizohet Tradhetar, dhe akti Tradheti e Larte Kunder Atdheut, qe ne shumicen e Kombeve te kualifikon per denim KAPITAL. Megjithese Renegatet dhe Tradhetaret nuk kane asnje vlere njerezore keta Deputete jane 17 Miniera Ari, ku nga seicili prej tyre mund te nxiren Informacione te vlefshme. Te marre ne pyetje me menyra policore ata duhet te tregojne Emrin e personit lart nga ku marrin Urdhera, dhe dy emra poshte ku i percojne keto Urdhera. Pra eshte e lehte qe brenda 72 oresh te filloj te çfaqet rrjeti i agjenturave te huaja ne Kosove. Kjo nuk ndodh mbasi Qeveria dhe gjithe Institucionet kontrollohen nga keto agjentura. Kjo eshte edhe arsyeja qe keta agjente nuk kane frike te dalin hapur. Ky eshte dhe konkluzioni i pare. Konkluzioni i dyte eshte se agjentura Serbe eshte gjithmone nje hap para, dhe gati ta befasoj POPULLIN KOSOVAR.

    > Bumper | 11.06

    sheshel qetniku, eka than ta shkatrrojm dugagjinin tabajm rrafsh te livrojm e me mjell kep, at;here sa per DRENIC,deri ne beograd mekan drenic nuk ekemi ma problem, atyne vetem jepu arme se ata vrahen nermje veti,, kjo asht trimnija e DRENICES,,!!!!!..

    > GJEMALJ OBRIJA | 11.06

    Me kto Derra e Magjypa n krye te Partive dhe Qverrise Kosova nuk ka me mujt me krijue nji shtet, e do shuhet pak nga pak si kandili pa vaj ...

    > Gabriel | 11.06

    A hala po mendini ju partia e PDK qe jini njerz serioz aaa zot o zot kta njerz jan aq te brisht sa qe e konsiderojn veten mbi ligjin edhe mbi zotin lum Serbia qe ju ka

    > Agimi ch | 11.06

    Nje bujk me pa pyet a je per shtrirje te sovranitetit ne veri ish pergjegj PO, jam. Po dakrrat tuja spijn uje. Tani e ka shansin parlamenti me i largu udb~ashet. Mos e vet se kallxon vet i thone ksaj pune. Serbia permes dores shiptare po udheheqe krejt Kosoven. Votoni prap sikur herene fundit oooo popull im analfabet

    > Zogu | 11.06

    Po a jane budalle keta me ja pre veti idaren. Me qene vetem keta lul, po ka edhe ma te zi se kta .

    > shakal | 11.06

    Disa deputet rrine ne mbledhje vetem formalisht,nuk ju intereson se per qfare po diskutohet,flasin ne tel.mobil,shkruajne sms.Gjate seancave nuk jan prezent.Probleme nuk kan rrogat e majme,femijet te veshur mire te ushqyer mire,me vetura te mira,banesa ,shtepi ,villa,grate e tyre nuk prekin pune me dore sepse ne shtepi kane sherbetore qe per pak leke ju bejne te gjiyha punet e shtepise.Keta jane klasa e 1 .Keta edhe mund te flejne ne seanca parlamentare,dhe zgjohen papritmas dhe ja futin kot votes.Vaj vatani e mjer mileti.

    > agimi | 10.06

    edhe sa tradhtare ka kjo drenice

    > kosova peje | 10.06

    shko voto edhe ti si koleget tu koke vanu e mos u hap aty.

    > koshutani | 10.06

    Pasha te madhin zot kta tek jon tu i marr nga dy rroga, nji prej Prishtine e nji prej Beligradi, se tjeter ktu nuk ka.

    > Labi | 10.06

    shiko genjeshtren e radhes nga thaqi...nga mediat ka marr vesh i ligu...po kjo eshte dit me nje her pas votimi kur jan dal 17 kokrra pro serrbe...ndoshta mor jan te nje gjaku kan votu per veti ...

    > urtari | 10.06

    Jam i sigurt se te gjithe keta deputete qe kane votuar kunder nuk kane qene ne kuvend por tek bizneset e tyre,sepse, mbasi edhe nje deputet i VV paska votu kunder as qe e paskan ditur se per qka eshte duke u votuar.

    > prizrenasi bonn gjermani | 10.06

    mere me mend kta te PDK nuk din as kur duhet me votu per apo kunder qisi analfabeta ka parlamenti jon.

    > dita | 10.06

    Per XHAVITIN edhe ata grat e kqija te PDK spom vjen shum interesant po AHMET ISUFI turp asht per to haram ikoft vota qe kam votu per ket neri

    > lumi gjilan | 10.06

    Qasi je edhe ti ok..ti i pari qe votone per serbi...more pise mos i hape ata gishta si perajka..

    > kabydyk asllani.... | 10.06

    mos u ban merak se kjo asht e vertett.

    > agroni | 10.06

    Njerëzve inteligjent nuk u duhet takimi paraprak për një gjë normale si shtrirja e autoritetit në veri. Po flm VV´së se vërtetoj konstatimin e shumë Kosovarëve se po na udhëheqin analfabetat. Kaluan gati 12 vite e Kosova ende ka problem me ujë e rrymë...rezultati i udhëheqjes së analfabetave. Shpresoj se së shpejti e zgjedhim një lidership i cili e don vendin e vet më shumë se këta hajna të pashkolluar.

    > ramiz | 10.06

    O mos u idhno or Hashim,se 99% delegat te Parlamentit se dijn as vete per qka jane ne Kuvend dhe qka duhet bere,ata e dijn qe mbas ketij mandati deri sa te desin e kan pensionin shtetror,kurse ata qe i dhan gjithqka ketij vendi dhe ketij populli mbeten me gisht ne goje.

    > rifati | 10.06

    Eshte e vertet qe ska pas mledhje as konsulltim, sepse nuk u dite se qka po ndodh ne at seance , gjitashtu ne qoft se keni vrejt kur ka qen reni me votu Hashimi ja ka ba me krye qe mos me votu kunder bisedimeve me serbin qe me ndal bisedimve thaqi ju ka than votoni kunder.

    > urani | 10.06

    XHAVIT HALITI ASHT AJ SI E RREJTI KREJT POPULLIN SE XHOJA AJI I KA ORGANIZUE DEMOSTRATAT E E KA ORGANIZUE GREVEN EMINATORVE LUFTEN PO KREJT KTO ISHIN RRENA

    > XHEMILI VUSHTRRI | 10.06

    o zoteri te nderuar po xhavit haliti ka qene udbash ,i cili e ka shitur interesin e shqiperis ne serbi ai eshte udbashi me i madhe dhe me i rrezikshm i ai e din mir edhe per vrasjen e kolonel tair zemes , po ati i konvenon kosova e ndame se han me dy lug ... m...

    > kosova | 10.06

    oh...n...juve te pdk krejt jeni hajna dhe gjak shkavi

    > KOBRA | 10.06

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
    Anëtarësuar
    25-01-2004
    Vendndodhja
    Larg vendlindjes i pa shpi..
    Postime
    4,220
    Deputetët shqiptarë votojnë pro Serbisë, vetura me regjistrim të Kralevës para Kuvendit





    Votimi i 17 deputetëve kundër shtrirjes së autoritetit të qeverisë në gjithë territorin e vendit me theks ne veri, nuk cilësohet të jetë një preformancë e mirë e deputetëve në opinionin publik, derisa lind pyetja se interesat e kujt i mbrojnë ata deputetë. Mos votimi i kësaj pike të mocionit të ngritur nga Lëvizja Vetëvendosje për debat në Kuvend për bisedimet, ku në mënyrë të veçantë është votuar për tri pikat, ndër to ka qenë edhe pika për shtrirjen e autoritetit ne veri, derisa në seancën e 5 majit, 17 deputetë kanë votuar kundër kësaj pike. Ndër deputetët të cilët edhe kanë votuar kundër katër kanë qenë nga grupi kuvendar i PDK-së, ndër ta nënkryetari i Kuvendit Xhavit Halit, deputeti i AAK-së Ahmet Isufi si dhe deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Agim Kuleta, i cili për ndryshim nga dy të parë të cilët thonë se është bërë gabim, ky i fundit pranon se ka qenë qëndrimi i tij personal për mos shtrirjen e autoritetit atje në mënyrë të njëanshme.
    Por duket se ky votim i këtij grupi të deputeteve nuk është për t’u habitur për faktin se në oborrin para Kuvendit të Kosovës shpeshherë shihen vetura me tabela të regjistrimit nga Kraleva.
    Kjo nuk do koment. Kështu e mbrojnë deputetët e Kuvendit sovranitetin e shtetit të Kosovës!
    Më gënjeu pasuria, jeta vrap më iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka në dhe të huaj do të vdes..

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e a.koci
    Anëtarësuar
    17-05-2011
    Postime
    125
    Une nuk jam shume ne dijeni se ç'ka po ndodh sot ne Kosove , me aq sa lexova ketu mu duk nje mish-mash ne qeveri edhe nga lidershipi Kosovare ,sa nuk do ti jepni zgjidhje kurre ju si shqiptare per te vendos se ç'fare eshte e mire e ç'fare eshte e keqe ( kush eshte Sqiptari e kush eshte Serbi).
    Ju jeni ndare ne grupe partish nuk mbani qendrim si komb( pa dallim feje krahine dhe ideje) qe te therrisni te gjithe nje zeri per te drejten tuaj ,por prisni kur UMNIK tju jap te drejten per te qeveris siç duhet edhe ketu ja ka arrit serbi qellimit te vet ju ka perçare ju ka vene kunder nj-tj.


    Me ate fjalore qe eshte perdorur me siper nga disa persona,( nuk po permend emra) le shume per te deshiruar , pasi ne bisede njihet nje person sa kulture e sa horizont ka.
    per te qen pjese e elites se nje vendi nuk duhet te jesh vulgare nga fjalori por, i mençur e goje embel, i zgjuar e i duruar me te tjeret .
    Lider eshte ai qe kur flet mbajne vesh te gjith per ta degjuar jo ata qe paguajne ca zagare qe u shkojne nga prapa per te ulerit nga ven e nga shkojne turp per te gjith ne Shqiptaret per njerezit qe na drejtojne turp per figuren qe bejme ne sy ge botes me lloje lloje maskaralliqesh.

    Rroft Shqiperia dhe Dardania (Kosova) e lire rrofte kombi shqipetare, vdekje tradhetareve te kombit Sqipetare.

  14. #14
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    29-11-2010
    Postime
    607
    ani xhaviti paska votu kunder a ha, po ajo lop se din as qka nenkupton fjala shtrirje e autoritetit ky lop i pashkoll ha , ani xhaviti mos u quditni vllazni se edhe aj raporti i US KFORit se xhavit haliti ish konfidanti i adem demaqit ndryshe than ne gjuhen shqipe shpiuni i adem demaqit dhe bashkpuntor i udbes bashk me ibush kllokoqin eh mor vllazni kfor nuk ja fut bash kot ata din diqka per ket berllogun e kosoves

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •