Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 32 prej 32
 1. #21
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Anėtarėsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,695
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga Illyrian_King Lexo Postimin

  Zoti e shperblefte kete hero me xhenet . Ishte njeri i dijes ,dhe njeri i pushkes kurre atedheu kishte nevoje .

 2. #22
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-01-2009
  Postime
  3,348
  Faleminderit
  5
  19 falenderime nė 19 postime
  Ky ka qen trim gjithmone! Ende sme besohet se ka vdekur...saher qe vinte tek ne methoshte hec mbushma nje caj me gote te madhe,nje cop buk dhe pak djath...Zoti e shperblefte me Xhenetul Firdaus inshaAllah!
  Jetė e rėndė.......!!!

 3. #23
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-01-2009
  Postime
  3,348
  Faleminderit
  5
  19 falenderime nė 19 postime


  ronaldo dhe kasandra
  Jetė e rėndė.......!!!

 4. #24
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-01-2009
  Postime
  3,348
  Faleminderit
  5
  19 falenderime nė 19 postime


  e kerkoi dikush kete me duket!
  Jetė e rėndė.......!!!

 5. #25
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  25-03-2009
  Vendndodhja
  Kosovė
  Mosha
  30
  Postime
  7
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  S.A. a mundet dikushe me me ndihmu me downlodu ligjerata te jakup hasipit.Allahu iu shperbleft

 6. #26
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Anėtarėsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,917
  Faleminderit
  348
  199 falenderime nė 111 postime
  Ngushllime familjareve,Zoti e shperbleft.
  Ngushllime edhe Gjyshit tim.
  - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
  Agim Metbala"

 7. #27
  Shqiptar nga Kosova Maska e prishtina75
  Anėtarėsuar
  22-03-2012
  Postime
  3,368
  Faleminderit
  150
  153 falenderime nė 133 postime
  Citim Postuar mė parė nga i1l2m3i4 Lexo Postimin
  S.A. a mundet dikushe me me ndihmu me downlodu ligjerata te jakup hasipit.Allahu iu shperbleft
  Allahu e mshirofte dhe e shperbleft me xhenet kete dijetar te madhe shqiptar i cili e ringjalli fene islame ne trojet shqiptare, njerez te tille lindin ndoshta gjdo 500 vjet, ky ishte nje dhurat e qmuar nga zoti per ne.

  I nderuar ja nje link ku munde te marresh disa derse nga hoxhe Jakup Hasipi,

  http://www.forumivirtual.com/besimta...up-hasipi.html

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga prishtina75 : 09-08-2012 mė 20:19

 8. #28
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Anėtarėsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,938
  Faleminderit
  142
  222 falenderime nė 186 postime
  Mulla Jakupi ( Allahu e meshirofte )ka qene vertete njeri atdhetar, cdokush qe e ka njohur ta verteton dicka te tille.
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e teta
  Anėtarėsuar
  25-10-2005
  Postime
  2,011
  Faleminderit
  22
  35 falenderime nė 29 postime
  shembull i predikuesit te fese

 10. #30
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-01-2009
  Postime
  3,348
  Faleminderit
  5
  19 falenderime nė 19 postime
  Citim Postuar mė parė nga Xhenet.M.S. Lexo Postimin
  Ngushllime familjareve,Zoti e shperbleft.
  Ngushllime edhe Gjyshit tim.
  Ka qen gjyshi yt hoxha apo..?!
  Jetė e rėndė.......!!!

 11. #31
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  25-05-2008
  Postime
  3,759
  Faleminderit
  151
  242 falenderime nė 202 postime

  Pėr: Mulla Jakup Hasipi (1951 - 2006)

  Citim Postuar mė parė nga teta Lexo Postimin
  shembull i predikuesit te fese
  Ja nje shembull :
  Gruaja dhe kerri  Jam pak i befasum me vellezerit tane shqiptare ka jemi, jam i befasum me te vertete, anen e logjikes jam i befasum! Si mund ta studiosh nje njeri, i cili ka garazhd ne oborr edhe ka kerr, e shtin kerrin ne garazhd, edhe e mbulon me cerad (mbuloje), gruan shplut?! E tash une shume kohe jam mendu per kete pune, kerrin me cerad, gruan shplut, une jam mendu shume kohe, si te dal me nje formul, pse te ndodhe kjo keshtu?! Une kerrin tim nuk e nderoj me shume se familjen time, sepse me familjen time s'kam qejf te me ndodhe ndeshja, a me kerr per dite, kerri eshte kalues, blihet e shitet, ai ka librez, gruaja s'ka librez, kerri ka targa, gruaja nuk ka targa, kerri nderrohet, ai eshte shume tesh e vogel, ai eshte barazi me kurgjo hiq, ai ndryshket, gruaja ime dhe e jotja s'ben me u ndryshk, atij i bie kerozia, ai bllokon, i bllokojne krejt klipat, i ndalen, nuk ec ma, po po, atij i perzihet ulja me gjithe ujin, ai qet tym, ai e ben helaq, ai i than lisat, ai te mbulohet me cerad, e gruaja shplut ... ?!"

  (Mulla Jakupi - Tribuna ne Kamenice).

 12. #32
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-01-2012
  Postime
  73
  Faleminderit
  1
  3 falenderime nė 3 postime

  Pėr: Mulla Jakup Hasipi (1951 - 2006)

  Citim Postuar mė parė nga Hyllien Lexo Postimin
  Ky njėri vec elitės kombėtare nuk i pėrket. O ti Illyrian King, hapi kėto tema tek forumi musliman tė lutem, mos na ndot Elitėn Kombėtare me tė tillė njerėz. Po vėrehet njė trend i frikshėm i Kosovarėve dhe Maqedonasve Shqiptarė tė na barazojnė Shqiptarinė me Muslimanizėm, tė pėrdhosin figurat e mocme shqiptare nė favor tė disa njerėzėve qė akoma nuk kanė qėnė dhe zorr se do jenė ndonjėherė subjekt i njė kritike tė mirfilltė historike. Figura obskure lokale qė po mundohet me cdo kusht tė pėrgjithėsohen si shembuj pėr tu ndjekur. Por mesa po shoh, mirė do ishte qė tė filloj dhe ky proces sepse shumica po mėsohet me disa idhuj tė rremė kombėtar qė nuk promovojnė vizion atdhetar por vizion Arab.

  Kjo temė ėshtė turp tė hapet nė Elitėn Kombėtare. Kjo si dhe shumė tė tjera qė ke hapur ėshtė propagandė e mirfilltė islamosllave nė forum qė promovon ndėrtimin e njė identiteti shumė tė rrezikshėm Kosovar dhe antishqiptar.
  Pse ke Islamfobi?
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Hopee : 26-09-2013 mė 13:39
  '' Duaji tė gjithė, beso vetėm disa. Askujt mos i bėj keq''

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •