Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 32 prej 32
  1. #21
    Skandinavien Maska e TetovaMas
    Anėtarėsuar
    20-03-2008
    Vendndodhja
    Te vendi i xhenetit
    Postime
    2,664
    Citim Postuar mė parė nga Illyrian_King Lexo Postimin





    Zoti e shperblefte kete hero me xhenet . Ishte njeri i dijes ,dhe njeri i pushkes kurre atedheu kishte nevoje .

  2. #22
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-01-2009
    Postime
    3,262
    Ky ka qen trim gjithmone! Ende sme besohet se ka vdekur...saher qe vinte tek ne methoshte hec mbushma nje caj me gote te madhe,nje cop buk dhe pak djath...Zoti e shperblefte me Xhenetul Firdaus inshaAllah!
    Jetė e rėndė.......!!!

  3. #23
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-01-2009
    Postime
    3,262


    ronaldo dhe kasandra
    Jetė e rėndė.......!!!

  4. #24
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-01-2009
    Postime
    3,262


    e kerkoi dikush kete me duket!
    Jetė e rėndė.......!!!

  5. #25
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    25-03-2009
    Vendndodhja
    Kosovė
    Postime
    7
    S.A. a mundet dikushe me me ndihmu me downlodu ligjerata te jakup hasipit.Allahu iu shperbleft

  6. #26
    Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
    Anėtarėsuar
    23-08-2009
    Vendndodhja
    Ne mesin e te dashurve te mi...
    Postime
    10,781
    Ngushllime familjareve,Zoti e shperbleft.
    Ngushllime edhe Gjyshit tim.
    - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
    Agim Metbala"

  7. #27
    Shqiptar nga Kosova Maska e prishtina75
    Anėtarėsuar
    22-03-2012
    Postime
    3,360
    Citim Postuar mė parė nga i1l2m3i4 Lexo Postimin
    S.A. a mundet dikushe me me ndihmu me downlodu ligjerata te jakup hasipit.Allahu iu shperbleft
    Allahu e mshirofte dhe e shperbleft me xhenet kete dijetar te madhe shqiptar i cili e ringjalli fene islame ne trojet shqiptare, njerez te tille lindin ndoshta gjdo 500 vjet, ky ishte nje dhurat e qmuar nga zoti per ne.

    I nderuar ja nje link ku munde te marresh disa derse nga hoxhe Jakup Hasipi,

    http://www.forumivirtual.com/besimta...up-hasipi.html





    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga prishtina75 : 09-08-2012 mė 19:19

  8. #28
    Love all, but trust a few Maska e angmokio
    Anėtarėsuar
    02-09-2011
    Vendndodhja
    AngMoKio
    Postime
    3,928
    Mulla Jakupi ( Allahu e meshirofte )ka qene vertete njeri atdhetar, cdokush qe e ka njohur ta verteton dicka te tille.
    "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

  9. #29
    i/e regjistruar Maska e teta
    Anėtarėsuar
    25-10-2005
    Postime
    2,005
    shembull i predikuesit te fese

  10. #30
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-01-2009
    Postime
    3,262
    Citim Postuar mė parė nga Xhenet.M.S. Lexo Postimin
    Ngushllime familjareve,Zoti e shperbleft.
    Ngushllime edhe Gjyshit tim.
    Ka qen gjyshi yt hoxha apo..?!
    Jetė e rėndė.......!!!

  11. #31
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    25-05-2008
    Postime
    3,745

    Pėr: Mulla Jakup Hasipi (1951 - 2006)

    Citim Postuar mė parė nga teta Lexo Postimin
    shembull i predikuesit te fese
    Ja nje shembull :
    Gruaja dhe kerri



    Jam pak i befasum me vellezerit tane shqiptare ka jemi, jam i befasum me te vertete, anen e logjikes jam i befasum! Si mund ta studiosh nje njeri, i cili ka garazhd ne oborr edhe ka kerr, e shtin kerrin ne garazhd, edhe e mbulon me cerad (mbuloje), gruan shplut?! E tash une shume kohe jam mendu per kete pune, kerrin me cerad, gruan shplut, une jam mendu shume kohe, si te dal me nje formul, pse te ndodhe kjo keshtu?! Une kerrin tim nuk e nderoj me shume se familjen time, sepse me familjen time s'kam qejf te me ndodhe ndeshja, a me kerr per dite, kerri eshte kalues, blihet e shitet, ai ka librez, gruaja s'ka librez, kerri ka targa, gruaja nuk ka targa, kerri nderrohet, ai eshte shume tesh e vogel, ai eshte barazi me kurgjo hiq, ai ndryshket, gruaja ime dhe e jotja s'ben me u ndryshk, atij i bie kerozia, ai bllokon, i bllokojne krejt klipat, i ndalen, nuk ec ma, po po, atij i perzihet ulja me gjithe ujin, ai qet tym, ai e ben helaq, ai i than lisat, ai te mbulohet me cerad, e gruaja shplut ... ?!"

    (Mulla Jakupi - Tribuna ne Kamenice).

  12. #32
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    21-01-2012
    Postime
    73

    Pėr: Mulla Jakup Hasipi (1951 - 2006)

    Citim Postuar mė parė nga Hyllien Lexo Postimin
    Ky njėri vec elitės kombėtare nuk i pėrket. O ti Illyrian King, hapi kėto tema tek forumi musliman tė lutem, mos na ndot Elitėn Kombėtare me tė tillė njerėz. Po vėrehet njė trend i frikshėm i Kosovarėve dhe Maqedonasve Shqiptarė tė na barazojnė Shqiptarinė me Muslimanizėm, tė pėrdhosin figurat e mocme shqiptare nė favor tė disa njerėzėve qė akoma nuk kanė qėnė dhe zorr se do jenė ndonjėherė subjekt i njė kritike tė mirfilltė historike. Figura obskure lokale qė po mundohet me cdo kusht tė pėrgjithėsohen si shembuj pėr tu ndjekur. Por mesa po shoh, mirė do ishte qė tė filloj dhe ky proces sepse shumica po mėsohet me disa idhuj tė rremė kombėtar qė nuk promovojnė vizion atdhetar por vizion Arab.

    Kjo temė ėshtė turp tė hapet nė Elitėn Kombėtare. Kjo si dhe shumė tė tjera qė ke hapur ėshtė propagandė e mirfilltė islamosllave nė forum qė promovon ndėrtimin e njė identiteti shumė tė rrezikshėm Kosovar dhe antishqiptar.
    Pse ke Islamfobi?
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Hopee : 26-09-2013 mė 12:39
    '' Duaji tė gjithė, beso vetėm disa. Askujt mos i bėj keq''

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •