Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 27 prej 27
 1. #21
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Antarsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  37
  Postime
  4,276
  Faleminderit
  123
  72 falenderime n 64 postime
  ahahah harrove kur mer gas per makinen edhe kur shkon ne DD .
  I LOVE GOD

  j&g

 2. #22
  Kalors i Liris Maska e BlueBaron
  Antarsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  N Tironn e Ondrrave
  Postime
  5,080
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Edhe une personalisht nuk bej donacione. Atyre qe i ka dergu halli e fati me lyp ne rruge i blej ndonje panine, gote qumesht, ndonje kg fruta. Te pakten t'i hane vete.

  Atyre qe kerkojne ne tv as edhe nje cent. Heqin shpenzimet e veta ne rradhe te pare, pastaj a ngelet per bamiresi.Ca legenash qe jane ...
  Mund t shkpussh unat nga TIRONA, por kurr nuk mund t shkpussh TIRONN nga zemra e unave !!!

 3. #23
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  21-05-2011
  Postime
  107
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Une kam dhuruar me sa me eshte dhene mundesia.Makinen e pare qe kam pasur, e dhurova per spitalin e femijeve. Kur shkova ne Shqiperi per here te pare,dhurova para per rregullimin e xhamise te qytetit tim.Gjithashtu,ketu ne USA,gjithmone ju coj ceqe spitalit te femijeve St Jude,sepse e meritojne vertet.Jane spitali qe trajtojne femijet me semundje te renda si kanceri etj,edhe neqofte se familjet e tyre s'kane mundesi per te paguar.Me bakshishet nuk jam shume e mire,i lej vetem aq sa me takon Kur dal jashte me shoqeri nuk kursehem,jam e gatshme te paguaj gjithe faturen.Keta Amerikanet e ndajne gjithcka ne gjysem,faturen edhe bakshishin.

 4. #24
  yep Maska e Izadora
  Antarsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,891
  Faleminderit
  24
  39 falenderime n 37 postime
  Citim Postuar m par nga Blis Lexo Postimin
  Une kam dhuruar me sa me eshte dhene mundesia.Makinen e pare qe kam pasur, e dhurova per spitalin e femijeve. Kur shkova ne Shqiperi per here te pare,dhurova para per rregullimin e xhamise te qytetit tim.Gjithashtu,ketu ne USA,gjithmone ju coj ceqe spitalit te femijeve St Jude,sepse e meritojne vertet.Jane spitali qe trajtojne femijet me semundje te renda si kanceri etj,edhe neqofte se familjet e tyre s'kane mundesi per te paguar.Me bakshishet nuk jam shume e mire,i lej vetem aq sa me takon Kur dal jashte me shoqeri nuk kursehem,jam e gatshme te paguaj gjithe faturen.Keta Amerikanet e ndajne gjithcka ne gjysem,faturen edhe bakshishin.
  Na jep ndonje sygjerim se ku ti kalojme pushimet ?


  Duke degjuar , lexuar nga mediat sesi abuzohet me parat e mbledhura nga njerzit , per te vobektit ose te semuret, nuk dhuroi gje.

  Vetem kur shoh femije dhe te moshuar lypes ne rruge ose muzikanteve neper cepa dyqanesh te pakten per mundimin ( me pelqeu apo jo muzika )
  Jeto sot se neser nuk i dihet

 5. #25
  FaiLuReIsNoTaNoPtioN Maska e zeripopullit
  Antarsuar
  03-02-2008
  Postime
  121
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Prandaj eshte mire kur sensibilizojme qe te dhurojme kurdo qe na jepet mundesia, por sipas asaj thenies "bej nje nder dhe shkruaje ne rere"Dhuro neprmjet telefonit kur te behet thirjje nga nje mision human,dhuro gjak nese e ke kete mundesi
  Nuk e di por shembulli i Haitit ishte nje pasqyrim i skepticismit te njerzimit (dhe te shume pjestareve te ketij debati qe kane postuar) qe politika brenda per prenda shoqatave te ndryshme bamirese mbush xhepat e administrates dhe jo ate te popullit qe e meriton. Pra ky eshte nje nga argumentet qe une analizoj neper mendjen time kur dikush me telefonon ose ben thirrje per te dhuruar sepse kur humb besimin nje here eshte shume i veshtire qe ta ri-fitosh. Nuk do te thote qe nuk kam virtute por thjeshte i lodhur nga pa aftesia e qeverise qe nuk krijon kushte per popullin i cili me anen e shoqatave bamirese kerkon ndihme...Kjo nuk eshte zgjidhje e problemit por thjeshte eshte sa per te mbijetuar dite, jave apo muaj
  Ndryshuar pr her t fundit nga zeripopullit : 08-06-2011 m 17:36

 6. #26
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  06-03-2012
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Une gjithmone jap ndonje lek te vogel kur kam sidomos lypsave qe gjenden ne rruge. Mirepo sot ne mengjes u shashtisa. Pashe nje lypse (jevge) qe per mengjes kishte blere dhe po hante paste 500 lekshe nga ato qe beheshin qe ne kohen e xhaxhin e me te vertete qe jane te shijshme. Ne ate moment u bera pishman, jo per leket qe i kam dhene pothuajse perdite por per faktin qe mund tia blija femijes tim kete paste cdo dite e tia coja ne shtepi.Nderkohe nga budallalleku dhe zemra ime e madhe i jepja lypses perdite lek. dhe ajo mesa duket kishte krijuar klientelen e duhur qe i lejonte vetes dhe femijes se saj te blinte pasta 500 lekshe. Dhe ne ate moment kisha futur doren per ti dhene perseri lek. Por e terhoqa dhe thashe qe nuk do ti jepja me. Dua te them qe keta njerez mund te kene leke dhe kete zanatin e lypsit e kane tamam si nje pune te dyte.Ose si mund ta shpjegojme faktin se si ushqehen keta lypesa gjate dimrit te acarte kur nuk dalin te lypin?Perse dalin te lypin vetem ne ne dite te ngrohta. Diku ne nje gazete lexova pak me pare, sesi vishen e zhvishen lypsat neper parqe ( shndrrohen nga njerez normale ne lypsa).
  Keshtuqe te dashur njerez kini shume kujdes nga keta PSEUDOLYPESA

 7. #27
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  28-01-2004
  Vendndodhja
  diku
  Mosha
  39
  Postime
  1,558
  Faleminderit
  17
  24 falenderime n 19 postime
  anonime


  vetem nese e ndihmon dike pa e zbuluar veten ka dobine e duhur pasi ti jep nga teprica qe ke dhe kjo teprice ka ardhur si pasoje e punes tende dhe vullneti dhe fuqia qe ke punuar ka ardhur si pasoje e bekimit qe Zoti te ka dhene ne nje shendet te mire fizik dhe mendor dhe suksesi ka ardhur si pasoje e bekimit qe Zoti te ka dhene dhe kjo eshte nje menyre qe ti e falenderon Zotin


  po ashtu edhe ai ndihmohet prej teje , nese nuk e njeh dhuruesin e tij , rjedhimisht do falenderoj Zotin dhe askend tjeter .


  me ka ndodhur qe te ndihmoj disa njerez 99 here dhe kur nuk i kam ndihmuar vec nje here ata me kane mallkuar dhe ka hedhur poshte 99 heret qe i kam ndihmuar .

  gjithashtu prej ndihmes qe jep qofte ekonomike apo shpirterore gjithmone do presesh ironi, zhgenjim , mosmirenjohje , debate ,sherre , e tjera por nese jepet ne menyre anonime nuk peson asgje perkundrazi ndihesh i qete dhe i plote ne mendime dhe ndjenja te pastra .

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •