Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 19
  1. #1
    *Antar i Rrespektuar* Maska e Albi
    Anėtarėsuar
    18-05-2005
    Vendndodhja
    MiLaNo
    Postime
    591

    Disponoj Nje Nga Tre Kopjot Orgjinale Te Piktures Me Te Famshme te Vinsent Van Gogh

    Disponoj nje nga tre kopjot orgjinale te piktures me te famshme te Vinsent Van Gogh.Ky eshte lincu qe mund ta shifni....http://www.philamuseum.org/collectio...ent/59202.html
    Duaje ate qe ke dhe jo ate qe do kesh


    Albi

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    20-05-2008
    Vendndodhja
    Oslo, Norway
    Postime
    759
    Citim Postuar mė parė nga Albi Lexo Postimin
    Disponoj nje nga tre kopjot orgjinale te piktures me te famshme te Vinsent Van Gogh.Ky eshte lincu qe mund ta shifni....http://www.philamuseum.org/collectio...ent/59202.html


    une blej kopje piktoresh te medhenj me kusht, ndryshimin e tematikes, ruajtjen e stilit, teknikes dhe telajo ti pershtatet kohes qe ka jetuar piktori

    dergo mesazh privat

  3. #3
    *Antar i Rrespektuar* Maska e Albi
    Anėtarėsuar
    18-05-2005
    Vendndodhja
    MiLaNo
    Postime
    591
    Te jam pergjigjur ne mesazh privat..
    Duaje ate qe ke dhe jo ate qe do kesh


    Albi

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e B.C.B
    Anėtarėsuar
    30-05-2009
    Vendndodhja
    Republika e Prishtines
    Postime
    796
    kam disa miq ne milano,trego ku e ke shtepine vijne ata djemt e blejn?

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e fattlumi
    Anėtarėsuar
    03-01-2010
    Postime
    3,412
    Nese te gjitha mund te kopjohen tek pikturat e Van Gogh,eshte nje gje qe smund ta kopjoj askush,eshte shpirti i tij i derdhur ne pelhure permes ngjyrave,keshtuqe fjala kopje tek pikturat e Vinsentit nuk ka vlere shume.Sidoqofte uroj te gjesh bleres.

  6. #6
    *Antar i Rrespektuar* Maska e Albi
    Anėtarėsuar
    18-05-2005
    Vendndodhja
    MiLaNo
    Postime
    591
    Citim Postuar mė parė nga B.C.B Lexo Postimin
    kam disa miq ne milano,trego ku e ke shtepine vijne ata djemt e blejn?
    Une jam ne Trezzo Sull Adda Provinc e Milanos kur te duan te vijne tme takojne.
    Duaje ate qe ke dhe jo ate qe do kesh


    Albi

  7. #7
    *Antar i Rrespektuar* Maska e Albi
    Anėtarėsuar
    18-05-2005
    Vendndodhja
    MiLaNo
    Postime
    591
    Citim Postuar mė parė nga fattlumi Lexo Postimin
    Nese te gjitha mund te kopjohen tek pikturat e Van Gogh,eshte nje gje qe smund ta kopjoj askush,eshte shpirti i tij i derdhur ne pelhure permes ngjyrave,keshtuqe fjala kopje tek pikturat e Vinsentit nuk ka vlere shume.Sidoqofte uroj te gjesh bleres.
    Me shume vlere marin pikturat e mjeshtrit te math kur ato kopjohen sepse riciklohen dhe ngelen per breza me radhe..
    Duaje ate qe ke dhe jo ate qe do kesh


    Albi

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    20-05-2008
    Vendndodhja
    Oslo, Norway
    Postime
    759
    Citim Postuar mė parė nga fattlumi Lexo Postimin
    Nese te gjitha mund te kopjohen tek pikturat e Van Gogh,eshte nje gje qe smund ta kopjoj askush,eshte shpirti i tij i derdhur ne pelhure permes ngjyrave,keshtuqe fjala kopje tek pikturat e Vinsentit nuk ka vlere shume.Sidoqofte uroj te gjesh bleres.


    plus, fotografia te genjen,,,,,,,,,,,,kopje te mira jan ata qe punohen direkt nga muzeu

  9. #9
    *Antar i Rrespektuar* Maska e Albi
    Anėtarėsuar
    18-05-2005
    Vendndodhja
    MiLaNo
    Postime
    591
    Citim Postuar mė parė nga loni-loni Lexo Postimin
    plus, fotografia te genjen,,,,,,,,,,,,kopje te mira jan ata qe punohen direkt nga muzeu
    Esshte e vertet.
    Duaje ate qe ke dhe jo ate qe do kesh


    Albi

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e hot_prinz
    Anėtarėsuar
    29-05-2007
    Vendndodhja
    Frankfurt
    Postime
    9,878
    ..gjerat me te vlefshme, jane ato qe nuk mund te blihen. :)
    tempus fugit, amor manet in aeternum corde

  11. #11
    *Antar i Rrespektuar* Maska e Albi
    Anėtarėsuar
    18-05-2005
    Vendndodhja
    MiLaNo
    Postime
    591
    Citim Postuar mė parė nga hot_prinz Lexo Postimin
    ..gjerat me te vlefshme, jane ato qe nuk mund te blihen. :)
    Cdo gje ne ket bot e ka nje cmim.asgje nuk eshte e pamundur te mos blihet.
    Duaje ate qe ke dhe jo ate qe do kesh


    Albi

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e hot_prinz
    Anėtarėsuar
    29-05-2007
    Vendndodhja
    Frankfurt
    Postime
    9,878
    .. jo cdo gje mik.
    Ekzistojne gjana qe nuk mund ti blesh me gjitha parate e botes.
    tempus fugit, amor manet in aeternum corde

  13. #13
    Ekuiliber shpirteror Maska e ARKIA
    Anėtarėsuar
    29-07-2006
    Postime
    1,068
    Citim Postuar mė parė nga Albi Lexo Postimin
    Disponoj nje nga tre kopjot orgjinale te piktures me te famshme te Vinsent Van Gogh.Ky eshte lincu qe mund ta shifni....http://www.philamuseum.org/collectio...ent/59202.html
    Bravo plako qe disponon.
    Tani pse e fut vehten ne telashe...... .
    Mbaje vet dhe zbukuro kasollen tende. Nese do ta shesesh dije se nuk do te marresh me shume se $15 dhe vehten per lesh.. Ta them une perse. Dikur nje njeriu im i afert kishte nje ikone te rralle me vlere3.5-4 milion $. Pas shume perpjekjeve arriti qe kundrejt nje pagese $6000 te marre certifikaten orgjinale te ikones. Ofertat ishin falso per ta prure diku qe ta hiqnin qafe. Ndoshta nuk te besohet por tani eshte i paralizuar nga "bleresit", paguan $200 ne nje banke per ta mbajtur , vete i paralizuar, i betuar qe nuk e shet, nga gruaja u nda, punen e humbi, vetem nga etja per t'u bere i pasur. Kur ia la gjyshi te atit te kushos i tha. Mos e shit kurre edhe pa buke te ngelesh, eshte kujtim nga gjyshi im pra kater breza. Megjithese oferta e nje muzeumi Perendimor ia ka vleresuar dhe ia kerkon 2.5 mil dollare nuk e shet. Ka frike se do ta heqin qafe dhe prandaj me mire le te rrije ne banke thote.
    PS kjo fotoja ime eshte orgjinale psh po nuk e shes.
    Gezuar!
    Uji: H2O
    Rakia: H2 OOOOO HO HOOOO

  14. #14
    *Antar i Rrespektuar* Maska e Albi
    Anėtarėsuar
    18-05-2005
    Vendndodhja
    MiLaNo
    Postime
    591
    Citim Postuar mė parė nga ARKIA Lexo Postimin
    Bravo plako qe disponon.
    Tani pse e fut vehten ne telashe...... .
    Mbaje vet dhe zbukuro kasollen tende. Nese do ta shesesh dije se nuk do te marresh me shume se $15 dhe vehten per lesh.. Ta them une perse. Dikur nje njeriu im i afert kishte nje ikone te rralle me vlere3.5-4 milion $. Pas shume perpjekjeve arriti qe kundrejt nje pagese $6000 te marre certifikaten orgjinale te ikones. Ofertat ishin falso per ta prure diku qe ta hiqnin qafe. Ndoshta nuk te besohet por tani eshte i paralizuar nga "bleresit", paguan $200 ne nje banke per ta mbajtur , vete i paralizuar, i betuar qe nuk e shet, nga gruaja u nda, punen e humbi, vetem nga etja per t'u bere i pasur. Kur ia la gjyshi te atit te kushos i tha. Mos e shit kurre edhe pa buke te ngelesh, eshte kujtim nga gjyshi im pra kater breza. Megjithese oferta e nje muzeumi Perendimor ia ka vleresuar dhe ia kerkon 2.5 mil dollare nuk e shet. Ka frike se do ta heqin qafe dhe prandaj me mire le te rrije ne banke thote.
    PS kjo fotoja ime eshte orgjinale psh po nuk e shes.
    Gezuar!
    Ok le te me ofrojne dhe mua 2.5 m dollar edhe pasaj le te vin tme heqin qafe...:P
    Duaje ate qe ke dhe jo ate qe do kesh


    Albi

  15. #15
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398
    albi ku e ke shtepine.
    Me pelqen shume Van gogu.
    Mbase me lejon ti shof
    do vi me nja dy shoke, mos u tremb nese kane maska :(
    Unė jam njeri i thjeshtė.
    Kėnaqem me pak.
    Mė mjafton mė e mira.

  16. #16
    100%shqiptare Maska e loneeagle
    Anėtarėsuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    not where i want to be
    Postime
    4,224
    vendose ne ebay edhe shif cfare do jete shuma me e larte qe te ofrojne. ka edhe special stores ku mund ti bejne vleresim qe te kesh nje ide sa kushton.
    I LOVE GOD

    j&g

  17. #17
    100%shqiptare Maska e loneeagle
    Anėtarėsuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    not where i want to be
    Postime
    4,224
    Citim Postuar mė parė nga ARKIA Lexo Postimin
    Bravo plako qe disponon.
    Tani pse e fut vehten ne telashe...... .
    Mbaje vet dhe zbukuro kasollen tende. Nese do ta shesesh dije se nuk do te marresh me shume se $15 dhe vehten per lesh.. Ta them une perse. Dikur nje njeriu im i afert kishte nje ikone te rralle me vlere3.5-4 milion $. Pas shume perpjekjeve arriti qe kundrejt nje pagese $6000 te marre certifikaten orgjinale te ikones. Ofertat ishin falso per ta prure diku qe ta hiqnin qafe. Ndoshta nuk te besohet por tani eshte i paralizuar nga "bleresit", paguan $200 ne nje banke per ta mbajtur , vete i paralizuar, i betuar qe nuk e shet, nga gruaja u nda, punen e humbi, vetem nga etja per t'u bere i pasur. Kur ia la gjyshi te atit te kushos i tha. Mos e shit kurre edhe pa buke te ngelesh, eshte kujtim nga gjyshi im pra kater breza. Megjithese oferta e nje muzeumi Perendimor ia ka vleresuar dhe ia kerkon 2.5 mil dollare nuk e shet. Ka frike se do ta heqin qafe dhe prandaj me mire le te rrije ne banke thote.
    PS kjo fotoja ime eshte orgjinale psh po nuk e shes.
    Gezuar!

    wow po ky thjesht mund ti bente nje appraise ka plot kompani private edhe prej atje ti bente nje sigurim me nje kompani cfare do qe te ndodhte ky merrte shperblim nga kompania e sigurimit. nejse mund te jet edhe ajo qe thua ka qene dicka e lene amanet.
    I LOVE GOD

    j&g

  18. #18
    *Antar i Rrespektuar* Maska e Albi
    Anėtarėsuar
    18-05-2005
    Vendndodhja
    MiLaNo
    Postime
    591
    Citim Postuar mė parė nga **** Lexo Postimin
    wow po ky thjesht mund ti bente nje appraise ka plot kompani private edhe prej atje ti bente nje sigurim me nje kompani cfare do qe te ndodhte ky merrte shperblim nga kompania e sigurimit. nejse mund te jet edhe ajo qe thua ka qene dicka e lene amanet.
    Mos i travmatizoni kaq shume gjerat.
    Duaje ate qe ke dhe jo ate qe do kesh


    Albi

  19. #19
    *Antar i Rrespektuar* Maska e Albi
    Anėtarėsuar
    18-05-2005
    Vendndodhja
    MiLaNo
    Postime
    591
    Citim Postuar mė parė nga 2043 Lexo Postimin
    albi ku e ke shtepine.
    Me pelqen shume Van gogu.
    Mbase me lejon ti shof
    do vi me nja dy shoke, mos u tremb nese kane maska :(

    Shtepine ta tregoj por me pare me thuaj ne ē'fare ore do vish qe ta di :P
    Duaje ate qe ke dhe jo ate qe do kesh


    Albi

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •