Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6
  1. #1
    Ekstremist Islamik Maska e ximi_abedini
    Anëtarësuar
    27-02-2010
    Vendndodhja
    nga KOSOVA e SHQIPERIS
    Postime
    2,800

    Prifti italian akuzohet për abuzim me të riun shqiptar

    Një prift italian në Genoa të Italisë akuzohet për abuzim seksual me një fëmijë shqiptar dhe për pedofilizëm, pasi që kishte pranuar se është i dashuruar në djaloshin 17 vjeçar nga Shqipëria.

    Prifti ka spjeguar se në këtë rast nuk ka të bëj me pedofili apo me prostitucion, por që në këtë rast bëhet fjalë për një dashur të dyanëshme. Gjykata ka akuzuar priftin për mundësinë e drogimit të të riut shqiptar, me qëllim të abuzimit me të, mirëpo i riu shqiptar nuk ka pranuar këtë fakt, duke shtuar se kishte konsumuar drogën shumë herët pa e njohur priftin.

    Prokurorja Annalise Genova Giacalone ka zbuluar faktin dhe dëshminë që është dhënë nga prifti se ai për një shumë parash kishte detyruar 17 vjeçarin të kryejë marrëdhënie seksuale, raporton INA.

    Avokati i priftit ka refuzuar metodën e prokurores duke theksuar se ndaj klientit të tij janë bërë presione të mëdha. Prokurorja ka urdhëruar që Pastori të dërgohet në Burgun e San Remos, ndërsa Gjykata do të bisedoj më vonë me Gjykatat tjera të cilat janë në instanca më të larta për të sjellur një vendim. I riu shqiptar gjithashtu ka dëshmuar se prifti italian e detyronte ate edhe për të shitur drogë, ndësa më pas u zbulua se edhe ai si prif po e konsumonte drogën.


    http://www.botasot.info/def.php?category=43&id=122125
    Përderisa është dikush në Qiell që më mbron...
    Nuk ka askush në Tokë që më mposhtë...”

  2. #2
    Vetem te numrosh sa tema jane me kete lloj tematike,prifti hogja,kisha xhamia,katolik musliman!!!!!!!!!!!!!!!

    Ku eshte qellimi?!

  3. #3
    Ekstremist Islamik Maska e ximi_abedini
    Anëtarësuar
    27-02-2010
    Vendndodhja
    nga KOSOVA e SHQIPERIS
    Postime
    2,800
    Themi:

    1. Pas kufrit (mohimit të Allahut) nuk ka mëkat më të madh, andaj pasi që bëjnë kufër padyshim se janë në gjendje të bëjnë gjithcka tjetër

    2. Martesa është dicka natyrore, Allahu e bëri në natyrën e njerëzve, pasi që kështu i ka krijuar, e kush nuk martohet duke synuar me këtë kinse adhurimin e Zotit, ai është larg të vërtetës dhe ja ku janë pasojat.

    3. Sikur një gjë e tillë të ndodhte me muslimanët, jam i bindur se e tërë bota do të ngritej në kënbë,

    4. Pastaj nëse një hoxhë bëhët shkak për ta udhqyer një fshat të tërë, për ta ndërtuar atë, dhe për tu ndihmuar të gjithëve në atë fshat, qohën një shoqatë e shejtanëve pabesimtar dhe thotë se ky ka abuzuar, ndërsa të gjithë në fshat thonë të kundërtën, e sot atë hoxhë e larguan dhe thanë ky është vehabist.

    5. Muslimanët në trojet tona janë bërë shumë të lakmuar pas botës perëndimore sa që kanë harruar fenë dhe të mirat që Allahu ua dha me këtë fe, andaj bëjmë thirrje që ti ktheheni fesë, ndërsa nuk ka fe pa namaz, e nuk ka namaz pa durim, duhët të bësh durim dhe ta mësosh dhe praktikosh namazin, ne këtë formë do të forcohën ne fe dhe do ta kuptosh realitetin, sepse nga mediat tona laike anti-islame, pro-krishtere nuk do të mësosh të vërtetën kurrë.


    Allahu u ndihmoftë muslimanëve
    Përderisa është dikush në Qiell që më mbron...
    Nuk ka askush në Tokë që më mposhtë...”

  4. #4
    Vetem te numrosh sa tema jane me kete lloj tematike,prifti hogja,kisha xhamia,katolik musliman!!!!!!!!!!!!!!!

    Ku eshte qellimi?!

  5. #5
    Ekstremist Islamik Maska e ximi_abedini
    Anëtarësuar
    27-02-2010
    Vendndodhja
    nga KOSOVA e SHQIPERIS
    Postime
    2,800
    Citim Postuar më parë nga Kënga Lexo Postimin
    Vetem te numrosh sa tema jane me kete llpj tematike,prifti hogja,kisha xhamia,katolik musliman!!!!!!!!!!!!!!!
    Nuk desha te publikoj por pasi ishte viktim nje shqiptar per kete arsyje e publikova

    ne mengjes e kam lexu nga disa gazeta islame dhe sdesha tju besoj derisa e pash ne bota sot
    Ndryshuar për herë të fundit nga ximi_abedini : 05-06-2011 më 11:52
    Përderisa është dikush në Qiell që më mbron...
    Nuk ka askush në Tokë që më mposhtë...”

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    14-01-2009
    Postime
    3,262
    Cka me thene....sna vjen cudi,jemi mesuar,per ate seshte interesant tema!
    Jetë e rëndë.......!!!

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •