Close
Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 93
  1. #41
    ღ Ƴℓℓėʓ ღ Maska e RiGerta
    Anėtarėsuar
    01-11-2010
    Vendndodhja
    Perendim
    Postime
    946
    tetovare pershendetje.Sikur nxite pak debatin keshtu qe dashje apo pa dashje me bere te te jap nje pergjigje.

    Citim Postuar mė parė nga teovarja 87
    tash ne fakultetin tone do te na vin profesor te Kercoves,ne spitalin tone,te Tetoves,do te vije drejtori Kercovar,etj,etj
    Tetovare me mire te te vine te Kercoves ne fakultet se sa te vij nje maqedon te te ligjeroje.
    sido qe te jete Urime fitorja Alis ,dikur e kisha idol,por sot jo me pasi shifja se si studentet nga Tetova luftonin per nje 6 perderisa ata te Kercoves pa djers e mernin nje 10....
    Ja ke fut kot ketu.Kam qene vete studente ne Tetove dhe ishin tetovaret qe manipulonin me notat dhe jo Kercovaret.Eshte e vertete qe studentat e Kercoves merrnin 10-ta ama ate vec me mund dhe jo pa merite.Nese je studente dhe ne grup ke nga Kercova, padyshim qe te Kercoves jane me te miret studente, te tille kan qene cdohere.Para 7-8 vitesh nuk ishte Ali Ahmeti por 30% e profesoreve te Universitetit te Tetoves ishin nga Kercova dhe kjo dmth.se ne Kercove niveli i arsimit eshte shume me i ngritur dhe kjo eshte arsyeja qe ne Universitet keni shume profesore te ketij qyteti. Studentet e ketij qyteti i merrnin notat maksimale edhe tek Profet tetovar e jo vetem tek ato Kercovar, prandaj mos shkruaj dicka kur te mungojne argumentet baze.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga RiGerta : 06-06-2011 mė 03:47
    Mɛ мιяɛ тɛ ʝɛм иɛ ɛяяɛƨιяɛ ɛ тɛ и∂ʝɛʝ αяσмɛи ɛ ∂яιтɛƨ, ƨɛƨα тɛ ʝɛм иɛ ∂яιтɛ ɛ тɛ мσƨ ɛ ƨнσн ғαяɛ✿⊱╮

  2. #42
    Enraged Maska e Scion
    Anėtarėsuar
    22-07-2008
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    2,296
    Sa deputetė fituan partitė shqiptare?!06.06.2011, ora 00:49

    Organizata joqeveritare "Most", e cila vėzhgoi zgjedhjet ka publikuar rezultatet e paraprake duke nxjerrė numrat e deputetėve sipas partive politike.

    Sipas tė dhėnave paraprake, VMRO-DPMNE ka fituar 56 deputetė, LSDM ka fituar 43 deputetė, BDI ka fituar 14 deputetė, PDSH ka fituar 8 deputetė dhe RDK 2 deputetė.

    Partitė shqiptare Demokracia e Re (DR), Bashkimi Demokratik Shqiptar (BDSH), Bashkimi Demokratik Kombėtar (BDK) dhe Partia pėr Prosperitet Demokratik (PPD) nuk kanė arritur tė fitojnė asnjė deputet.

    Kėshtu, sipas tė gjitha gjasave, kėtė herė shqiptarėt nė Parlamentin e Maqedonisė do tė kenė 24 deputetė ose 5 deputetė mė pak se nė parlamentin e kaluar. Nė pėrbėrjen e kaluar tė parlamentit, BDI kishte 18, ndėrsa PDSH 11 deputetė.
    Burimi, Albeu

    Keshtu miq, me duhet te riformuloj ato qe thash disa postime me lart.
    Shqiptaret kane humb 5 deputete e jo 2.

    Pas shpalljes sė fitores nga ana e Bashkimit Demokratik pėr Integrim, Partia Demokratike Shqiptare ka pranuar humbjen. "E uroj sinqerisht Ahmetin pėr fitoren dhe partisė sė tij, bashkė me partnerin e koalicionit, u takon ta formojnė Qeverinė e Apokalipsės pėr kėtė shtet", tha Thaēi duke pėrmendur mė pas edhe parregullsitė qė sipas PDSH-sė, kanė qenė evidente nė komunat Zajaz dhe Osllomej tė Kėrēovės.

    Sipas Thaēit, PDSH-ja mbetet partia e vetme shqiptare opozitare, ndėrsa pėr partitė e vogla shqiptare shtoi se "partitė virtuale shqiptare" tashmė i takojnė
    historisė.

    Burimi, Albeu
    Hajde tung,
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Scion : 06-06-2011 mė 03:46

  3. #43
    i/e regjistruar Maska e kriko-38
    Anėtarėsuar
    01-08-2010
    Vendndodhja
    ketu afer
    Postime
    687
    Eshte per te ardhur keq per ne shqipetaret e maqedonis,kan ber7 parti,si tha njeri me larte ne ne gjdo qytet nga nje parti,,skemi per te u mbushur me mend asnjeher kan te drejt qe na kritikojn te tjeret,e denojm vet veten kshu...
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga kriko-38 : 06-06-2011 mė 04:17

  4. #44
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-01-2009
    Postime
    3,262
    I humbem 5 deputete gjithsesi.
    Turp.
    Une se dij ckam t...del imer selmani me parti kur ska asnje cfar shanse askund,po edhe rufia,turp qe nuk bashkohen.

    Iliryan-nuk dij sa esht perqindja e pragut qe pyete. Po sadoqoft sesht me rendesi,populli jone lyp dru o wlla asgje tjeter. Per nje kartele mbushese telefoni e shet voten bile edhe krejt votat e familjes! Vetedija e ulet eshte tek ne dhe pike.

    Meqense ra fjala e studenteve,doja te cek se kam studiu vete dy vite ne shkup dhe dy ne tetove,kercovaret dibranet e struganet gjithmone kishin notat me te mira sidomos vajzat.

    Duhet me kerku nje nuse nga kercova definitivisht
    Jetė e rėndė.......!!!

  5. #45
    Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
    Anėtarėsuar
    26-11-2009
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    7,660
    Citim Postuar mė parė nga miki_al2001 Lexo Postimin
    lerini lokalizmat se eshte turp ne vitin 2011.NESE DIKUSH BEN GABIM FOL FOL TI.ESHTE ME E DHIMBSHME SE E KE EDHE EMRIN TETOVARE DHE TURPERON qytetaret tuaj.Gjithe maqedonia bashke sperbejne as nje qytet ne perendim keshtu qe mos fol per budallaliqe te tera.Nese jeton ne Maqedoni duhet ta dish qe demin me te madh BDI ia ka bere Kercoves.Vetem se jane te sigurt qe kercova i voton ajo parti po e demton kete qytet.E them me bindje te plote.
    edhe une thash ate qe vet kam pare me bindje te plot,gjithsesi cdokush e ka mendimine vet,mos te u dhimbet juve se une kam dhene emrin tetovare,
    s'kam haber se c'behet ne Kercov,fola per tetoven....


    Citim Postuar mė parė nga RiGerta Lexo Postimin
    tetovare pershendetje.Sikur nxite pak debatin keshtu qe dashje apo pa dashje me bere te te jap nje pergjigje.
    pershendetje Rigerta...po ajo eshte e drejt,se me mire te me ligjeroj nje shqiptar se sa nje Maqedonas,sikur ka qen oahe me par

    Tetovare me mire te te vine te Kercoves ne fakultet se sa te vij nje maqedon te te ligjeroje.

    Ja ke fut kot ketu.Kam qene vete studente ne Tetove dhe ishin tetovaret qe manipulonin me notat dhe jo Kercovaret.Eshte e vertete qe studentat e Kercoves merrnin 10-ta ama ate vec me mund dhe jo pa merite.Nese je studente dhe ne grup ke nga Kercova, padyshim qe te Kercoves jane me te miret studente, te tille kan qene cdohere.Para 7-8 vitesh nuk ishte Ali Ahmeti por 30% e profesoreve te Universitetit te Tetoves ishin nga Kercova dhe kjo dmth.se ne Kercove niveli i arsimit eshte shume me i ngritur dhe kjo eshte arsyeja qe ne Universitet keni shume profesore te ketij qyteti. Studentet e ketij qyteti i merrnin notat maksimale edhe tek Profet tetovar e jo vetem tek ato Kercovar, prandaj mos shkruaj dicka kur te mungojne argumentet baze.
    Ketu nese une ja kam fut kot,ti futja drejt,une fola per kohen qe une isha studente,dhe sjan aspak genjeshtra,ndoshta ne kohen e juaj s'ka qen ne pushtet dikush nga Kercova,
    sa per argumeente baz,smundena me bo analiza statistikore ne ktu e ti sjellim,
    dhe do te shkruaj ate qe mendoj kuptove shoqe,sepse ketu shkrimet s'jan me para ok....

    kujt nuk i pelqeu naj shkrim i x-antarit lisrisht mund te mos e lexoje...
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga tetovarja87 : 06-06-2011 mė 12:13
    Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

  6. #46
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-01-2009
    Postime
    3,262
    Rigerta-hahahaaha du bist dran,jemand wartet auf dich
    Jetė e rėndė.......!!!

  7. #47
    United States of Albania Maska e USA NR1
    Anėtarėsuar
    18-01-2010
    Vendndodhja
    KU
    Postime
    5,430
    Citim Postuar mė parė nga tetovarja87 Lexo Postimin
    .................

    po mvjen keq per Menduhin se i paska cu parat dem.qe ka blejt vota,30 euro per nje vot,kemi fakte te gjalla,edhe pse ata e mohojn,por populli flet...


    gjithsesi as ky tjetri s'eshte me i hajrit,
    tash ne fakultetin tone do te na vin profesor te Kercoves,ne spitalin tone,te Tetoves,do te vije drejtori Kercovar,etj,etj

    prej asnjerit Populli yne nuk pate dhe nuk ka hajr,vjen njeri ne pushtet,largo nga puna disa,sill disa te tjer qe i jeh,familje i ka,

    njejt dhe tjetri pas 4 viteve


    sido qe te jete Urime fitorja Alis ,dikur e kisha idol,por sot jo me pasi shifja se si studentet nga Tetova luftonin per nje 6 perderisa ata te Kercoves pa djers e mernin nje 10....

    Askush s'e meriton fitoren perderisa lufton vec per nje karike,dhe pasi te ulet ne te: haron premtimet e bera,
    shume me te drejte.. (nuk pajtohen veten per Kercovaret,por per te gjithe viset eshte njesoj)
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga USA NR1 : 06-06-2011 mė 14:16

  8. #48
    United States of Albania Maska e USA NR1
    Anėtarėsuar
    18-01-2010
    Vendndodhja
    KU
    Postime
    5,430
    Citim Postuar mė parė nga Genti.. Lexo Postimin
    Sipas ksaj faqe http://www.albeu.com/zgjedhjet-2011/maqedoni/

    Per partit Shqiptare kane votu 168,284 nga (numri zyrtar ) 560.000 Shqiptare .
    Kurse te Sllavet : 671,442 (deri me tani ) nga numri qe as 900.000 nuk u shkon .

    Arsyeja eshte : http://www.shqipmedia.com/portal/201...-e-popullsise/
    haha ne Shqipmedia.com (Numri i votuesve arrin numrin e popullsisė)

  9. #49
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-01-2009
    Postime
    3,262
    A din dikush emrat e deputeteve te cilet kan fituar ?
    Jetė e rėndė.......!!!

  10. #50
    United States of Albania Maska e USA NR1
    Anėtarėsuar
    18-01-2010
    Vendndodhja
    KU
    Postime
    5,430
    Citim Postuar mė parė nga Njoni-ch Lexo Postimin
    Rigerta-hahahaaha du bist dran,jemand wartet auf dich
    ti a ne luft po do me i shti a

  11. #51
    United States of Albania Maska e USA NR1
    Anėtarėsuar
    18-01-2010
    Vendndodhja
    KU
    Postime
    5,430
    Citim Postuar mė parė nga tetovarja87 Lexo Postimin
    edhe une thash ate qe vet kam pare me bindje te plot,gjithsesi cdokush e ka mendimine vet,mos te u dhimbet juve se une kam dhene emrin tetovare,
    s'kam haber se c'behet ne Kercov,fola per tetoven....




    Ketu nese une ja kam fut kot,ti futja drejt,une fola per kohen qe une isha studente,dhe sjan aspak genjeshtra,ndoshta ne kohen e juaj s'ka qen ne pushtet dikush nga Kercova,
    sa per argumeente baz,smundena me bo analiza statistikore ne ktu e ti sjellim,
    dhe do te shkruaj ate qe mendoj kuptove shoqe,sepse ketu shkrimet s'jan me para ok....

    kujt nuk i pelqeu naj shkrim i x-antarit lisrisht mund te mos e lexoje...
    haha kalofsh mire

  12. #52
    ღ Ƴℓℓėʓ ღ Maska e RiGerta
    Anėtarėsuar
    01-11-2010
    Vendndodhja
    Perendim
    Postime
    946
    Citim Postuar mė parė nga tetovarja87
    une fola per kohen qe une isha studente,dhe sjan aspak genjeshtra,ndoshta ne kohen e juaj s'ka qen ne pushtet dikush nga Kercova,
    Pikerisht tetovare.Ne kohen time nuk ishte ne pushtet dikush nga Kercova dhe studentet e ketij qyteti ishin me te miret.Edhe tani qe eshte dikush ne pushtet, ato perseri me te mire ngelen.Kjo dmth qe nuk kan ndryshuar Kercovaret, mirepo opinioni juaj!

    Citim Postuar mė parė nga tetovarja87
    sa per argumeente baz,smundena me bo analiza statistikore ne ktu e ti sjellim,
    dhe do te shkruaj ate qe mendoj kuptove shoqe,sepse ketu shkrimet s'jan me para ok....
    Po shoqe kuptova si jo.Edhe une flas shqipen sikurse ti prandaj nuk me mbetet asgje pa kuptuar.Natyrisht qe nuk kam asgje kunder mendimit tend vecse edhe une shpreha mendimin tim pa te keq.Mu duk qe me force mundohesh te pohosh dhe te bindesh te tjeret per dicka qe as vete nuk je absolutisht e sigurte.Ne po debatojme ketu dhe gjate debatit eshte shume normale te ndeshesh me mendime te kunderta por kjo nuk dmth qe respekti im ndaj teje eshte reduktuar
    Mbetesh e pershendetur
    Mɛ мιяɛ тɛ ʝɛм иɛ ɛяяɛƨιяɛ ɛ тɛ и∂ʝɛʝ αяσмɛи ɛ ∂яιтɛƨ, ƨɛƨα тɛ ʝɛм иɛ ∂яιтɛ ɛ тɛ мσƨ ɛ ƨнσн ғαяɛ✿⊱╮

  13. #53
    ღ Ƴℓℓėʓ ღ Maska e RiGerta
    Anėtarėsuar
    01-11-2010
    Vendndodhja
    Perendim
    Postime
    946
    Citim Postuar mė parė nga kriko-38 Lexo Postimin
    Eshte per te ardhur keq per ne shqipetaret e maqedonis,kan ber7 parti,si tha njeri me larte ne ne gjdo qytet nga nje parti,,skemi per te u mbushur me mend asnjeher kan te drejt qe na kritikojn te tjeret,e denojm vet veten kshu...
    Fakt qe turp per neve shqiptaret, mirepo kur e kemi parasysh se kemi te bejme me injorate dhe njerez te cilet kane shitur edhe shpirtin e tyre per tua bere qejfin atyre qe gjithnje kane qene bastardet e ceshtjes shqiptare por edhe e bahskejeteses ne Maqedoni atehere te duket shume normale kjo qe bejne deputetet.Ky eshte argumenti me i mire per te bere te qarte se te gjithe shqiptaret jane njesoj.Qoft PDSH-ja apo BDI-ja apo kushdoqofte parti tjeter perseri te njejta resultate do jape.
    Rigerta-hahahaaha du bist dran,jemand wartet auf dich
    Ti mos shuaj zjarrin duke i hudh benzin
    ti a ne luft po do me i shti a
    hahahahaha jo USA. Nuk e kam ndermend te marr ofenziven e te ja msyj ne lufte sepse jame e papergatitur per nje duel aq me pak me nje bashkatdhetare.Thjeshte ne po shprehim mendimet tona ndonese te kunderta
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga RiGerta : 07-06-2011 mė 05:42
    Mɛ мιяɛ тɛ ʝɛм иɛ ɛяяɛƨιяɛ ɛ тɛ и∂ʝɛʝ αяσмɛи ɛ ∂яιтɛƨ, ƨɛƨα тɛ ʝɛм иɛ ∂яιтɛ ɛ тɛ мσƨ ɛ ƨнσн ғαяɛ✿⊱╮

  14. #54
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-01-2009
    Postime
    3,262
    Hahahaha pse me akuzoni per keto re? Une te prisja ty Yllez e ti dhe aj Kumanovari sdij cfar keni menduar???? Shuj mos me beni te keq pa qene i tille

    P.s.si mbeti tashetovaret apo kercovaret me te mencur? Sdij pse kot diskutoni kur Shkupjanet jan The best
    Jetė e rėndė.......!!!

  15. #55

  16. #56
    Populli gjithmonė ka tė drejtė, edhe kur gabon.

    Me shėndet Ali Ahmeti edhe 4 shekuj.

    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Explorer : 07-06-2011 mė 08:45
    Ndrysho Firmėn

  17. #57
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    07-09-2010
    Vendndodhja
    www.arberiaonline.com
    Postime
    1,187
    Imer Selmani jep dorėheqjen nga DR-ja

    Imer Selmani, kreu i Demokracisė sė Re ka dhėnė tė hėnėn dorėheqjen nga ky post pas rezultateve humbėse nė zgjedhjet e 5 qershorit nė Maqedoni. Nė njė konferencė pėr gazetarėt ai theksoi se dorėheqja e tij ėshtė akt moral dhe se pėrgjegjėsia pėr rezultatin e zgjedhjeve bie mbi tė.

    Ai gjithashtu shprehu falenderime pėr votėn e dhėnė nga qytetarėt si dhe pėr mbėshtetjen e aktivistėve partiak nė zgjedhje.
    Bėhet e ditur se Imer Selmani do tė heqė dorė nga politika dhe do ti pėrkushtohet familjes dhe biznesit sė tij. /albeu.com/
    http://www.albeu.com/kryetitull/imer...a-dr-ja/38550/

  18. #58
    i/e regjistruar Maska e kriko-38
    Anėtarėsuar
    01-08-2010
    Vendndodhja
    ketu afer
    Postime
    687
    Lajm shum i mire po ka dasht me heret me dhon dorheqje ,kam frig se pak si vohen eshte....

  19. #59
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-01-2009
    Postime
    3,262
    Mir qe ju paska kujtu me e len politiken.
    Jetė e rėndė.......!!!

  20. #60
    i/e regjistruar Maska e kriko-38
    Anėtarėsuar
    01-08-2010
    Vendndodhja
    ketu afer
    Postime
    687
    Citim Postuar mė parė nga Njoni-ch Lexo Postimin
    Mir qe ju paska kujtu me e len politiken.
    Ky eshte me duket kujshija jot..edhe ai eshte i Sarait apop jo....

Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •