Close
Faqja 3 prej 9 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 171
  1. #41
    Kosovë e Shqiperi nje Maska e aska_peja
    Anëtarësuar
    30-01-2006
    Vendndodhja
    gjermani
    Postime
    362
    Citim Postuar më parë nga illyrian rex Lexo Postimin
    2000 nenshkrime?!

    Pse nuk shkojne keta 2 mije persona ne enklaven serbe te Gorazhdevcit, qe gjendet vetem 3 km larg Pejes, e qe jetojne ata qe prene dhe grine ne '99, dhe te merren me debimin e shkijeve nga aty, por merren me buste qe fundi fundit jane kerkese e nje pjese te nje komuniteti shqiptar?

    A ka ndodhur ndonjehere qe te refuzohet ndonje kerkese e komunitetit musliman te Kosoves. Deshiron xhami?...ndertoje, deshiron bllokimin e rrugeve per faljen e bajramit?...urdhero, deshiron pushim per faljen e gjumase?....urdhero merre.

    Duhet te respektohen te gjitha fete deri ne ate nivel ku nuk cenohet qeshtja kombetare. Nene Tereza nuk e cenon kete qeshtje, perkundrazi, dhe nuk ka pse frikesohet askush nga ndertimi i bustit te saj.
    Aaaahhhh Zoti i vraft keta dera qe jan edhe mat eger se sa derat e eger,

    po te isha diqka ne Kosov qe kam ne dor, do e kisha ndertu nje KRYQ te maaaaddddhhhhh, se KRYQI na shpetoj nga lufta,

    e Muslimanet na prujshin Hurma me krimba,

    Po te mos ishte Amerika hala do ishim neper Ulqina e neper Shqiperi te ikur nga lufta,

    e keta Muslimanet nga Peja masi veq qaq trima jon, qy aty afer e kan Goruzhdefcin, te voret e shkijeve, aty ka hala serb qe jetojn edhe shlir shum,

    e shkoni aty e trego trimerin,
    po aty nuk shkoni ju se e dini qe jau rujn mjekren pa e lag hiq, ose ta nxirin fije per fije

    njerz budall kual, ftyrat si dreqen i kini jau theft Zoti qafen ja u theft

  2. #42
    krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
    Anëtarësuar
    21-07-2005
    Vendndodhja
    diku neper bote
    Postime
    2,637
    hej medet..bota i krijon nga hiqi figurat e saj kombetare kurse ne qe i kemi mundohemi ti zhbejme..keshtu eshte me shqiptaret..ne me shume duam arabet dhe gabelet se sa figyrat kombetare..mos u cudisni kur te ngrihet nje grup i ketyre gabeleve te prishtines e te kerkojne heqjen e shtatores se heroit tone kombettar gjergj kastrioti skenderbeu..shyqyr qe deri tash nuk ja kan vene ndonje kallep tritol e ta dergonin ne hene..

    mjer ne cfare monstrash kemi ne gjirin tone...
    a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

  3. #43
    i/e larguar Maska e Gordon Freeman
    Anëtarësuar
    03-05-2009
    Vendndodhja
    .
    Postime
    2,895
    shiko,nqoftse busta eshte vendosur ne qender at`here nuk esht e drejte qe te votohet kunder sepse ate e vendos qeveria por nqoftse busta eshte vendosur ne nje lagje me komunitet 100% musliman at`here vendoset me pelqimin e banoreve !

  4. #44
    United States of Albania Maska e USA NR1
    Anëtarësuar
    18-01-2010
    Vendndodhja
    KU
    Postime
    5,430
    Citim Postuar më parë nga B.C.B Lexo Postimin
    po qfar musliman kta e jau q### krejt qka kan...dojn me bo kosoven irak afganistan e zoti na rujt me kta budalle t`pa vakt...nane tereza po ju pengon,e nuk po ju pengon shkau n`mitrovice e n`tane kosoven qe po sillet si ntoke t`vet...eeeee more mjerana po analfabeta jeni..une per inati e kisha bo nane terezen ma t`madhe se katedralen n`prishtine

    kqyre ti "rinia muslimane"me qka meret hahaha ne statuja e me piktura.kofshi burra e rini muslimane hajde bre hini mitrovice te shkijet qatje kallxone muslimanizmin e juj o qyrra/.
    po ti cka po prit mbase po tregohesh patriot e heroj...mshoi shkive te Mitrovices
    (shume lehte eshte per te shkruar dhe share sidomos prej ne internet)

    kalofsh bukur

  5. #45
    United States of Albania Maska e USA NR1
    Anëtarësuar
    18-01-2010
    Vendndodhja
    KU
    Postime
    5,430
    Citim Postuar më parë nga Gordon Freeman Lexo Postimin
    shiko,nqoftse busta eshte vendosur ne qender at`here nuk esht e drejte qe te votohet kunder sepse ate e vendos qeveria por nqoftse busta eshte vendosur ne nje lagje me komunitet 100% musliman at`here vendoset me pelqimin e banoreve !
    busta e Nenes Tereze cdo kund eshte e mirepritur edhe per muslimanet sidomos Shqiptare...(nuk do lidhemi me ndonje numer te vogel vehabiste)

  6. #46
    i/e larguar Maska e Gordon Freeman
    Anëtarësuar
    03-05-2009
    Vendndodhja
    .
    Postime
    2,895
    Citim Postuar më parë nga USA NR1 Lexo Postimin
    busta e Nenes Tereze cdo kund eshte e mirepritur edhe per muslimanet sidomos Shqiptare...(nuk do lidhemi me ndonje numer te vogel vehabiste)
    ai eshte mendimi i yt personal vetem te pergjithsosh e te ulesh tensionet por nuk del ashtu si thua ti

    kurse shqiptaret musliman ne shumice nuk shprehen keshtu ,2000 mije nenshkrime dhe ende te tjera qe priten te nenshkruhen nuk jane pak !

    kjo ceshtje le te shkon ne gjykate e te aprovohen bustat qe duhen lejuar ne komunitete e cilat jo!
    Ndryshuar për herë të fundit nga Gordon Freeman : 27-05-2011 më 06:30

  7. #47
    United States of Albania Maska e USA NR1
    Anëtarësuar
    18-01-2010
    Vendndodhja
    KU
    Postime
    5,430
    Citim Postuar më parë nga Gordon Freeman Lexo Postimin
    ai eshte mendimi i yt personal vetem te pergjithsosh e te ulesh tensionet por nuk del ashtu si thua ti

    kurse shqiptaret musliman ne shumice nuk shprehen keshtu ,2000 mije nenshkrime dhe ende te tjera qe priten te nenshkruhen nuk jane pak !

    kjo ceshtje le te shkon ne gjykate e te aprovohen bustat qe duhen lejuar ne komunitete e cilat jo!
    une nuk e besoi kete 2000 nenshkrime ....
    sot nenshkrimet mblidhen me nje kafe ...

  8. #48
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    10-06-2009
    Vendndodhja
    Ne Kontinentin tim
    Postime
    315
    Citim Postuar më parë nga aska_peja Lexo Postimin

    po te isha diqka ne Kosov qe kam ne dor, do e kisha ndertu nje KRYQ te maaaaddddhhhhh, se KRYQI na shpetoj nga lufta,
    Nga Lufta,,,,na ka Shpetuar qenja Jon Shqiptare,,,e drejta,,,dhe vertetsia e saj

    Amerika esht thjesht ushtar i te drejtes dhe demokracis,

    ne vend te Kryqit te madh,,,Un do ndertoja nje Shqiponj te madhe me dy koka.

  9. #49
    i/e larguar Maska e Gordon Freeman
    Anëtarësuar
    03-05-2009
    Vendndodhja
    .
    Postime
    2,895
    Citim Postuar më parë nga BriCjapi Lexo Postimin
    Nga Lufta,,,,na ka Shpetuar qenja Jon Shqiptare,,,e drejta,,,dhe vertetsia e saj

    Amerika esht thjesht ushtar i te drejtes dhe demokracis,

    ne vend te Kryqit te madh,,,Un do ndertoja nje Shqiponj te madhe me dy koka.
    edhe nje cjap permbi të!

  10. #50
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    10-06-2009
    Vendndodhja
    Ne Kontinentin tim
    Postime
    315
    Citim Postuar më parë nga Gordon Freeman Lexo Postimin
    edhe nje cjap permbi të!
    kte po e thua ti,,per te mbushur temen me blaaaaaaaaaaaaaaa

    un se thash..

  11. #51
    United States of Albania Maska e USA NR1
    Anëtarësuar
    18-01-2010
    Vendndodhja
    KU
    Postime
    5,430
    Citim Postuar më parë nga Gordon Freeman Lexo Postimin
    edhe nje cjap permbi të!
    haha sa kam qesh lool

  12. #52
    Kosovë e Shqiperi nje Maska e aska_peja
    Anëtarësuar
    30-01-2006
    Vendndodhja
    gjermani
    Postime
    362
    Citim Postuar më parë nga BriCjapi Lexo Postimin
    Nga Lufta,,,,na ka Shpetuar qenja Jon Shqiptare,,,e drejta,,,dhe vertetsia e saj

    Amerika esht thjesht ushtar i te drejtes dhe demokracis,

    ne vend te Kryqit te madh,,,Un do ndertoja nje Shqiponj te madhe me dy koka.
    hahahah qe thojn ata te Shqiperis, ja ki fut kot qetash, edhe une po thom,

    pse qka ki mujt mi bo serbit ti me ni kallash, e aj me tenk, le o bur se na kan shkri,

    po mos te ish e madhja AMERIK as qent sna kishin honger,

    Amerika te beri shtet,

    pra edhe shqiptart tjer po dukan mu qu tash protesta e me be kerkime mu kthy ne fen tan qe ishim dej para 300 viteve te krishter, se Turku me thik ne fyt te ka ber musliman,

  13. #53
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    10-06-2009
    Vendndodhja
    Ne Kontinentin tim
    Postime
    315
    Citim Postuar më parë nga aska_peja Lexo Postimin

    po mos te ish e madhja AMERIK as qent sna kishin honger,
    Amerika ka nje Shqiponj si simbol te popujve te lir dhe krenar,,

    ti thua sikur te mos kishte qen Amerika,,,

    un po te them,,sikur te mos kishin qen simbolet tone dhe ndjenja jon kombtare qe na dha te drejt te kerkojm ate qe na takon,,Ameriken sdo ta kishim par kurr ne krahun ton,,

    por mendoni pak me fell,,

    Kryqi dhe objektet fetare nuk jan te shejta,,,,asgje sesht e shejt ne kto tok,

    e vetmja gje qe esht e shejt ne bot esht fjala,,,

    fjala e vertet esht c´do her e shejt.

  14. #54
    Kosovë e Shqiperi nje Maska e aska_peja
    Anëtarësuar
    30-01-2006
    Vendndodhja
    gjermani
    Postime
    362
    Citim Postuar më parë nga BriCjapi Lexo Postimin
    Amerika ka nje Shqiponj si simbol te popujve te lir dhe krenar,,

    ti thua sikur te mos kishte qen Amerika,,,

    un po te them,,sikur te mos kishin qen simbolet tone dhe ndjenja jon kombtare qe na dha te drejt te kerkojm ate qe na takon,,Ameriken sdo ta kishim par kurr ne krahun ton,,

    por mendoni pak me fell,,

    Kryqi dhe objektet fetare nuk jan te shejta,,,,asgje sesht e shejt ne kto tok,

    e vetmja gje qe esht e shejt ne bot esht fjala,,,

    fjala e vertet esht c´do her e shejt.
    Me trego qfar ben shtet muslimane per luften e Kosoves, gjysa e shteteve muslimane nuk te ka pranu si shtet, edeh as ne mend nuk e kan met njoft,

    qfar ndihma pate nga shtetet muslimane, veq HURMAT mos ti harojm, se kan pru boll,

    ne Pej Italiant kan ndertu Xhamia, besom

    Kishat kan ndertu shtepija te muslimanve, keto jan raste qe i di edhe i kam par vet

    kishat kan dergu njerez ne Amerik per operacione te zemres, kojshis tem ja kan pagu 175 mij dollar operacionin e zemres,

    e per musliman nuk di qe i kan bon keto gjerra,


    Lexoje qeta qetash eshte e vertet se kam qen me qet person ne vakuf

    Kojshis tim i ka vdek nana pas luftes, shum te varfer, me thiri ne tel dhe me tha a do vish me makinen tende per ti kryer disa pun se skam makin e me vdiq nana sot, thash po

    e para qfar bem, shukm ne vakuf te hogjallart per varim

    edhe i tha Hogjes me ka vdek sot nana 47 vjeqare,

    babin e kam te semur ne spital, kam veq nje moter 7 vjeqare, skam para ta paguj varimin,

    hogja ju pergjigj, tha shko neper dyqane kerko ka nje ose dy euro se ndoshta te ndihmon dikush, se ne nuk kemi para

    i thash atij shokit hajde se te ndihmoj un me lek e me te gjithat qfar te vyn

    edhe masi u kry varimi, kur ju kendu talkini a qka i thojn asej qe kendohet te vari, tha hogja kush e lun gjepin, dmth kush ben oagesen tash, paramendo se e kendoj fjalen e allahut e duhet me pagu,

    edhe harova te them se kur erdhi hogjanica me la gjenazen, i tha jje grua, a ka mundesi per 30 euro me la se si kan kushtet kurqysh,

    u pergjigj hogjanica as per 49 jo, veq 50 euro, nese jo ateher me pret gjenazja tjeter,

    Keta qka ta shkruva, besom se e kam par me syt e mi, edhe e kam degju me vesht e mi, se aty kam qen

    keta jan muslimant humanitar

  15. #55
    Atdhetar n'damar Maska e Illyrian_King
    Anëtarësuar
    11-03-2011
    Vendndodhja
    Shqipëri Etnike
    Postime
    516
    Citim Postuar më parë nga aska_peja Lexo Postimin
    Me trego qfar ben shtet muslimane per luften e Kosoves, gjysa e shteteve muslimane nuk te ka pranu si shtet, edeh as ne mend nuk e kan met njoft,

    qfar ndihma pate nga shtetet muslimane, veq HURMAT mos ti harojm, se kan pru boll,

    ne Pej Italiant kan ndertu Xhamia, besom

    Kishat kan ndertu shtepija te muslimanve, keto jan raste qe i di edhe i kam par vet

    kishat kan dergu njerez ne Amerik per operacione te zemres, kojshis tem ja kan pagu 175 mij dollar operacionin e zemres,

    e per musliman nuk di qe i kan bon keto gjerra,


    Lexoje qeta qetash eshte e vertet se kam qen me qet person ne vakuf

    Kojshis tim i ka vdek nana pas luftes, shum te varfer, me thiri ne tel dhe me tha a do vish me makinen tende per ti kryer disa pun se skam makin e me vdiq nana sot, thash po

    e para qfar bem, shukm ne vakuf te hogjallart per varim

    edhe i tha Hogjes me ka vdek sot nana 47 vjeqare,

    babin e kam te semur ne spital, kam veq nje moter 7 vjeqare, skam para ta paguj varimin,

    hogja ju pergjigj, tha shko neper dyqane kerko ka nje ose dy euro se ndoshta te ndihmon dikush, se ne nuk kemi para

    i thash atij shokit hajde se te ndihmoj un me lek e me te gjithat qfar te vyn

    edhe masi u kry varimi, kur ju kendu talkini a qka i thojn asej qe kendohet te vari, tha hogja kush e lun gjepin, dmth kush ben oagesen tash, paramendo se e kendoj fjalen e allahut e duhet me pagu,

    edhe harova te them se kur erdhi hogjanica me la gjenazen, i tha jje grua, a ka mundesi per 30 euro me la se si kan kushtet kurqysh,

    u pergjigj hogjanica as per 49 jo, veq 50 euro, nese jo ateher me pret gjenazja tjeter,

    Keta qka ta shkruva, besom se e kam par me syt e mi, edhe e kam degju me vesht e mi, se aty kam qen

    keta jan muslimant humanitar
    Çka je ka fillozofon bre palidhje?!
    Krejt Kosova e dim qe 20 euro osht me u la xhenazja, mu um ka vdek baba ku po don ma ngat?!
    Masanej asni cent se kem pagu per vorrim sepse anetarsin gjithmone e kena pagu me rregull ka 2 euro ne vit per person kshtu qe ska pas nevoje me pagu per vorrim.
    Masanej mos u merr me ato sene se edhe organizata islamike edhe ato katolike krejt ndihmat qa i kan bo, i kan bo me interesa fetare. E vetmja qe ka ndihmu pa interesa fetare, por me interesa te se drejtes nderkombetare, ose ma mir me thon me interesa humane njerezore u kan Amerika (NATO).
    Kombi mbi të gjitha

  16. #56
    MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
    Anëtarësuar
    03-06-2009
    Vendndodhja
    European Union
    Postime
    6,876
    per kete duhet te vendosin banoret e pejes. nqs ato nuk e duan nje statuje te tille, atehere nuk duhet te vendoset.
    nese aty jane 98% muslimane dhe vendosjen e nje statuje te tille e marrin per fyerje, duhet te hiqet dore nga ky projekt. qyteti eshte i tyre. ata jetojne aty.

    ne shkodren time ku ka nje komunitet shume te konsiderueshem te krishteresh, gjendet nje statuje e nene terezes dhe une personalisht e shoh si dicka mjaft normale.
    Vasudhaiva Kutumbakam

  17. #57
    i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
    Anëtarësuar
    25-01-2004
    Vendndodhja
    Larg vendlindjes i pa shpi..
    Postime
    4,220
    Sjelljani ndonjë mejkërr cjap ata kan me e bo bac ..

    plera te degjenerum jan/
    Më gënjeu pasuria, jeta vrap më iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka në dhe të huaj do të vdes..

  18. #58
    Kosovë e Shqiperi nje Maska e aska_peja
    Anëtarësuar
    30-01-2006
    Vendndodhja
    gjermani
    Postime
    362

    BriCjapi

    BriCjapi

    Nuk deshta me permend, se nuk deshta mu livdu, ama une vet per nenen e tij kam pagu mbi 500 euro, per varim per drasa per qefin e per krejt ato sende me ka kushtu mbi 500 euro, hallall ja boft Zoti ato,

    edhe une nuk i kam prin as njanin e e di sa e qysh kushton,

    edhe gjenazen edhe mevlydin e edhe talkinin edhe per krejta kan dasht pare hogjallart,

    se sa per hogjallar kish jet mbi dhe ajo e ngrata,

    tregom per tjeter gjo, e jo per kta, se nuk po foli met ndime, po po foli qka ka ndodh e qka u than ne prezencen time

  19. #59
    Kosovë e Shqiperi nje Maska e aska_peja
    Anëtarësuar
    30-01-2006
    Vendndodhja
    gjermani
    Postime
    362
    Citim Postuar më parë nga the admiral Lexo Postimin
    per kete duhet te vendosin banoret e pejes. nqs ato nuk e duan nje statuje te tille, atehere nuk duhet te vendoset.
    nese aty jane 98% muslimane dhe vendosjen e nje statuje te tille e marrin per fyerje, duhet te hiqet dore nga ky projekt. qyteti eshte i tyre. ata jetojne aty.

    ne shkodren time ku ka nje komunitet shume te konsiderueshem te krishteresh, gjendet nje statuje e nene terezes dhe une personalisht e shoh si dicka mjaft normale.
    Na duhet me qen krenar per te madhen NENE TEREZA edhe une ja kisha ngrit nje statuj mu ne mes te Pejes bash ne KORZ

  20. #60
    i/e regjistruar Maska e Renea
    Anëtarësuar
    12-08-2007
    Vendndodhja
    andej-këndej
    Postime
    3,131
    1 permendore Skenderbeu, nje Adem Jashari, asnje Ismet Jashari, 3 permendore nen Tereza.

    A ka ne Pej ndonje permendore te UCK-se ? Te ndonje komandanti qe ne menyr direkte kontriboi per pavarsimin e Kosoves ?

    Nese Opus Dei ka gisht ne vendosjen e permendoreve te nen Terezes, sdo te jet per hajr kjo pun.
    Shqiperi eshte edhe Cameria

Faqja 3 prej 9 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •