Close
Faqja 2 prej 9 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 171
  1. #21
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    10-06-2009
    Vendndodhja
    Ne Kontinentin tim
    Postime
    315

    Angry

    Citim Postuar më parë nga Renea Lexo Postimin
    Tani do te mbledhen gjith armiqt e shqiptarve musliman dhe do te tregojn se sa tolerant jan ata, disa do te kerkojn shfarrosjen e 1.9 milionve e tjert rrafshimin e gjith xhamive.

    Opus Dei , te krijuar per konflikte.
    po jo mor djal se Shqiptaret jan ne dor te kti BURRIT,,dhe ne Hijen e Flamurit te Tij,,

    nuk mun i vret kush aq leht 1.9 milojn Shqiptar,,




    por ti mos mendo kurr se ata 1.9 miljon Shqiptar,,,mendojn te Gjith si Shefqeti

  2. #22
    _____
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623
    Citim Postuar më parë nga Illyrian_King Lexo Postimin
    Më fal mos deshe te qendroja indiferent perballe gjith kesaj?!

    Mjafton t'a shohesh faqen e tyre ne facebook per t'a kuptuar se sa me mend e kane.
    Qendrimi yt per keto peticione si eshte? Nese je kundra kesaj, gabimi eshte i imi qe te gjykova para kohe.
    Nuk duhet te lidhim cdo figure shqiptare me konotacione fetare eshte dem per ne.

  3. #23
    R[love]ution Maska e Hyllien
    Anëtarësuar
    28-11-2003
    Vendndodhja
    Mobil Ave.
    Postime
    7,708
    Kjo është propagandë sllavomaqedonase, mirëpo është një propagandë idiote. Të thuash që ka katolik vlleh, është si të thuash që ka budist musliman(pra një fjali pa asnjë logjikë), dhe arësyeja është sepse vllehët nuk identifikojnë identitetin e tyre kombëtar me një komb që nuk ekziston, por me fenë që kanë, që është 10000% orthodoks(pra vlleh = orthodoks). Kjo është dhe arësyeja pse u asimiluan shumë kollaj në Greqinë moderne, në sllavomaqedoninë dhe në jug të shqipërisë.

    Si mund të jetë një katolike shqiptare vllehe ? Po edhe mos ishte shqiptare fare, si mund të jetë një vlleh katolik ? Nuk mundet, vec nëse konvertohet dhe rekord të tillë nuk ka për Nënën. Mund të jesh vlleh shqiptar por kurrë katolik vlleh, nuk ka logjikë. Kur thonë që nuk është shqiptare pastaj është blasfemi më vete, sepse babai i saj ka qenë politikan i njohur në Shqipëri.

    Turp. Injorancë masive. Kosovarët duhet të organizojnë kundërpeticion kundra këtij akti sllav.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Hyllien : 26-05-2011 më 21:29
    "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

  4. #24
    Atdhetar n'damar Maska e Illyrian_King
    Anëtarësuar
    11-03-2011
    Vendndodhja
    Shqipëri Etnike
    Postime
    516
    Citim Postuar më parë nga s0ni Lexo Postimin
    Qendrimi yt per keto peticione si eshte? Nese je kundra kesaj, gabimi eshte i imi qe te gjykova para kohe.
    Nuk duhet te lidhim cdo figure shqiptare me konotacione fetare eshte dem per ne.
    200% kunder ketyre peticioneve. Prandaj kam hap tema. Shiko Nënë Tereza mbi t'gjitha është humaniste, kjo e ben ate universale, keshtu te pakten unë mendoj.
    Sa per peticione p.sh moti eshte dashur ta kishim nje peticion pro Bashkimit Kombëtar në mënyrë që individet e tillë të mos iu ipet hapësirë të bëjnë veprime të tilla.
    Kombi mbi të gjitha

  5. #25
    R[love]ution Maska e Hyllien
    Anëtarësuar
    28-11-2003
    Vendndodhja
    Mobil Ave.
    Postime
    7,708
    Citim Postuar më parë nga Illyrian_King Lexo Postimin
    200% kunder ketyre peticioneve. Prandaj kam hap tema. Shiko Nënë Tereza mbi t'gjitha është humaniste, kjo e ben ate universale, keshtu te pakten unë mendoj.
    Sa per peticione p.sh moti eshte dashur ta kishim nje peticion pro Bashkimit Kombëtar në mënyrë që individet e tillë të mos iu ipet hapësirë të bëjnë veprime të tilla.
    Po universale, por SHQIPTARE ama. Urgjentisht komuniteti musliman kosovar duhet ti përgjigjet këtyre 2000 veteve nëse janë 2000. Kjo është lojë e rrezikshme sllave. Kështu i kemi humbur figurat kombëtare ne një nga një e na i kanë marë të tjerët. Nënë Tereza do thotë dikush s'bëri gjë për kombin. Po c'të bënte, ku njëri vend qe i pushtu prej sllavit, dhe tjetri prej sllavokomunistave. Imazhi i saj, i qënuri i saj shqiptar qe dhe është subjekt i fortë në botë për vlerat që ne përfaqsojmë.
    "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

  6. #26
    _____
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623
    Citim Postuar më parë nga Illyrian_King Lexo Postimin
    200% kunder ketyre peticioneve. Prandaj kam hap tema. Shiko Nënë Tereza mbi t'gjitha është humaniste, kjo e ben ate universale, keshtu te pakten unë mendoj.
    Me fal qe te gjykova gabimisht pa dijtur mendimin tend.
    Duhet sesbene qe kete qendrim te kene mbare Shqiptaret dhe mos te lejme nje % te vogel te bien pre kesaj lloj percarje te pa nevojshme.

  7. #27
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anëtarësuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    e per cdo qytet po dun me vu Nan Terezen a?

    nime po e bojn bajat
    JO NEGOCIATA VETËVENDOSJE

  8. #28
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    10-06-2009
    Vendndodhja
    Ne Kontinentin tim
    Postime
    315
    Citim Postuar më parë nga derjansi Lexo Postimin
    e per cdo qytet po dun me vu Nan Terezen a?

    nime po e bojn bajat

    a dit per dit duhet me knu hoxha ka 5 her ne dit a???

    neper ato qytete ku muslimanet jan pakic??

  9. #29
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anëtarësuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    Citim Postuar më parë nga BriCjapi Lexo Postimin
    a dit per dit duhet me knu hoxha ka 5 her ne dit a???

    neper ato qytete ku muslimanet jan pakic??
    hoxha do knoje qoft edh eper ni musliman te vetem sepse asht rit fetar

    ashtu sikurse kembana e katedrales do tbjeri per dite en ni qytet em popullsi 98% muslimane si prishtina


    po e pata tjeter kun llafin se em kto satatuja kot e m'kot i hup dh evlera Nanes Tereze
    JO NEGOCIATA VETËVENDOSJE

  10. #30
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    10-06-2009
    Vendndodhja
    Ne Kontinentin tim
    Postime
    315
    Citim Postuar më parë nga derjansi Lexo Postimin

    po e pata tjeter kun llafin se em kto satatuja kot e m'kot i hup dh evlera Nanes Tereze


    po kte se mora vesh,,,

    rrethanat,,ku do te vendoset dhe cilat jan arsyet,,

    at´her ke mundesi ta "gjykosh" ceshtjen

  11. #31
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anëtarësuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    Citim Postuar më parë nga BriCjapi Lexo Postimin
    po kte se mora vesh,,,

    rrethanat,,ku do te vendoset dhe cilat jan arsyet,,

    at´her ke mundesi ta "gjykosh" ceshtjen
    hajt na i thuj ti cilat jan rrethanat dhe arsyet qe te vendoset en Peje?

    mos na len ne errsin please.
    JO NEGOCIATA VETËVENDOSJE

  12. #32
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    10-06-2009
    Vendndodhja
    Ne Kontinentin tim
    Postime
    315
    Citim Postuar më parë nga derjansi Lexo Postimin
    hajt na i thuj ti cilat jan rrethanat dhe arsyet qe te vendoset en Peje?

    mos na len ne errsin please.
    un nuk e di,,,por nese ka nje kerkes edhe qoft te nje katoliku te vetem,,,apo qoft nje Shqiptari ateist,,

    cilat jan arsyet qe ky bust mos te vendoset???

  13. #33
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anëtarësuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    Citim Postuar më parë nga BriCjapi Lexo Postimin
    un nuk e di,,,por nese ka nje kerkes edhe qoft te nje katoliku te vetem,,,apo qoft nje Shqiptari ateist,,

    cilat jan arsyet qe ky bust mos te vendoset???
    po dakort athere po grejm buste simas kerkesave per cdo mhall e katun
    JO NEGOCIATA VETËVENDOSJE

  14. #34
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    10-06-2009
    Vendndodhja
    Ne Kontinentin tim
    Postime
    315

    Wink

    Citim Postuar më parë nga derjansi Lexo Postimin
    po dakort athere po grejm buste simas kerkesave per cdo mhall e katun
    jo shoki per c´do mahall e katun,,,por aty ku ti kerkoj vet komuniteti,,

  15. #35
    . Maska e illyrian rex
    Anëtarësuar
    11-10-2009
    Vendndodhja
    ne fronin tim
    Postime
    4,491
    Citim Postuar më parë nga Illyrian_King Lexo Postimin
    Jo moj Soni nuk e shikon kanë mbledhur 2 mijë firma:
    2000 nenshkrime?!

    Pse nuk shkojne keta 2 mije persona ne enklaven serbe te Gorazhdevcit, qe gjendet vetem 3 km larg Pejes, e qe jetojne ata qe prene dhe grine ne '99, dhe te merren me debimin e shkijeve nga aty, por merren me buste qe fundi fundit jane kerkese e nje pjese te nje komuniteti shqiptar?

    A ka ndodhur ndonjehere qe te refuzohet ndonje kerkese e komunitetit musliman te Kosoves. Deshiron xhami?...ndertoje, deshiron bllokimin e rrugeve per faljen e bajramit?...urdhero, deshiron pushim per faljen e gjumase?....urdhero merre.

    Duhet te respektohen te gjitha fete deri ne ate nivel ku nuk cenohet qeshtja kombetare. Nene Tereza nuk e cenon kete qeshtje, perkundrazi, dhe nuk ka pse frikesohet askush nga ndertimi i bustit te saj.

  16. #36
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    20-04-2011
    Postime
    394
    mos haroni ta fusni edhe bustin e nene terezes ne planin urbanistik SKOPJE 2014 sepse ajo ka qene shkupjane

  17. #37
    Peace and love
    Anëtarësuar
    16-06-2006
    Vendndodhja
    usa
    Postime
    1,897
    Citim Postuar më parë nga Illyrian_King Lexo Postimin


    Të rinjtë myslimanë në Pejë kundër statujës së Nënë Terezës

    Një grup të rinjsh myslimanë në Pejë, Forumi i të Rinjve Myslimanë, i ka kërkuar kryebashkiakut që të heqë dorë nga vendimi për të ngritur një statujë të Nënë Terezës në këtë qytet. Sipas të rinjve, kjo është një fyerje për qytetin me 98 përqind myslimanë.

    Grupi thotë se ka mbledhur rreth 2 mijë firma në një peticion kundër statujës. Nëse statuja duhet të ngrihet, atëherë sipas të rinjve aty duhet të jenë heronjtë e pavarësisë.

    “Vendimi i autoriteteve ka ardhur pas lobimit dhe financimit nga një sekt i Kishës Katolike, Opus Dei,” i tha agjencisë Balkan Insight Noli Zhita.

    Grupi i të rinjve thotë se Nënë Tereza nuk është shqiptare. “Ajo është me origjinë vllahe, e lindur në Maqedoni, nuk është shqiptare,” thotë Zhita.

    Kryebashkiaku i Pejës duket i vendosur për të mos u tërhequr nga kjo iniciativë.

    Ndërkohë, lajmi i publikuar në Balkan Insight, të bie në sy se është përcjellë nga mediat e Iranit. /GazetaTema/
    O po nuk ka armik me te madh per shqiptarin sesa vetja or jo..pike e zeze

  18. #38
    United States of Albania Maska e USA NR1
    Anëtarësuar
    18-01-2010
    Vendndodhja
    KU
    Postime
    5,430
    ufffffffffffffffff.

  19. #39
    i/e regjistruar Maska e B.C.B
    Anëtarësuar
    30-05-2009
    Vendndodhja
    Republika e Prishtines
    Postime
    796
    po qfar musliman kta e jau q### krejt qka kan...dojn me bo kosoven irak afganistan e zoti na rujt me kta budalle t`pa vakt...nane tereza po ju pengon,e nuk po ju pengon shkau n`mitrovice e n`tane kosoven qe po sillet si ntoke t`vet...eeeee more mjerana po analfabeta jeni..une per inati e kisha bo nane terezen ma t`madhe se katedralen n`prishtine

    kqyre ti "rinia muslimane"me qka meret hahaha ne statuja e me piktura.kofshi burra e rini muslimane hajde bre hini mitrovice te shkijet qatje kallxone muslimanizmin e juj o qyrra/.

  20. #40
    EAGLE warrior Maska e MafiaWarz
    Anëtarësuar
    12-05-2010
    Postime
    1,787
    Citim Postuar më parë nga B.C.B Lexo Postimin
    po qfar musliman kta e jau q### krejt qka kan...dojn me bo kosoven irak afganistan e zoti na rujt me kta budalle t`pa vakt...nane tereza po ju pengon,e nuk po ju pengon shkau n`mitrovice e n`tane kosoven qe po sillet si ntoke t`vet...eeeee more mjerana po analfabeta jeni..une per inati e kisha bo nane terezen ma t`madhe se katedralen n`prishtine

    kqyre ti "rinia muslimane"me qka meret hahaha ne statuja e me piktura.kofshi burra e rini muslimane hajde bre hini mitrovice te shkijet qatje kallxone muslimanizmin e juj o qyrra/.
    Po kta sjon Shqiptar hiq, ku me dit ku i kan gjet, po qfar Shkau o burr so problem shkau per ta po fet tjera , kta luftojm per fe jo per komb
    Praises due to the most high, Allah

    Praises due to the most fly, Prada

    Baby, I'm magic, ta-dah

Faqja 2 prej 9 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •